|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Mила Рингераја, денес...
12.10.2012 11:32:19   
miana
Па затоа јас прашав што е работава...Ако беше за простување веројатно ке ни кажеше и на нас нели ?

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Mила Рингераја, денес...
12.10.2012 11:39:48   
Ikana
А бе си ја сакаме ние Виктори ,ама не е простување, уживајте ок е се user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Mила Рингераја, денес...
12.10.2012 11:41:25   
kikicka
Киисс Мисс Виктори...а за простување нема шанси бре ,боже сачувај скраја да е user posted image




ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Море жени не туку се лигавете, никој не умрел user posted image Тука е виктори кај ќе бега, едноставно нема толку време да биде активна и можеби интересот ја води во некои други насоки.

Ова "простување" ми е некако претежок збор. Јас не се простувам!



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Mила Рингераја, денес...
12.10.2012 11:59:18   
Calypso
Изгледа дошло време за промени. Штета што тоа повлекува и откажување од РР...
Виктори, се најубаво понатаму!

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Mила Рингераја, денес...
12.10.2012 16:12:53   
Viktori
Сега ќе бидам офтопик, пошо темава е дневник user posted image
Значи, моето "откажување" е моја одлука.
Не значи дека нема никогаш повеќе да отворам РР.
Туку како и се во животот што не трае вечно, така ни оваа онлајн дружба.
Поздравче до сите
До следното читање user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Mила Рингераја, денес...
12.10.2012 16:22:04   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

Сега ќе бидам офтопик, пошо темава е дневник user posted image
Значи, моето "откажување" е моја одлука.
Не значи дека нема никогаш повеќе да отворам РР.
Туку како и се во животот што не трае вечно, така ни оваа онлајн дружба.
Поздравче до сите
До следното читање user posted image


e aj sega izbrisi si go postotuser posted image dur ti stoi administrator pod nikotuser posted image

Srekno sto god da pravis ponatamu!
a koga ke sakas pisi
sekojpat ke ima nekoj koj sto ke se izraduva i ke te procita so zadovolsvtouser posted image



_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Mила Рингераја, денес...
12.10.2012 16:24:15   
Viktori
Ники еднаш во МК те пропуштив. Сега далеку сум позафатена, ама ќе најдам време верувај. Пиши кога си тука пораче.

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Mила Рингераја, денес...
12.10.2012 16:41:12   
niki
nema vrska propustanjeto
ne doagam skoro, kojznae kogauser posted image
dobar ti e avatarot user posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Mила Рингераја, денес...
12.10.2012 16:54:25   
Палешка РР
Виктори, каде и да си што и да правиш, знај дека секогаш имаш добра пријателка во Прилеп. user posted image

user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Mила Рингераја, денес...
12.10.2012 17:55:05   
Pepelaska *
user posted image

Ќе ми недостигаат твоите строги и духовити постови user posted image

Се најубаво

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Mила Рингераја, денес...
27.12.2012 1:12:03   
mosa
Draga RR sega se osekam bas za nikade user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ne sum luta tuku tazna.Sega zborev so mojot namil.So mm.Toj vsushnost e na pat vo Romanija e.treba da si dojde vo petok.i na ova mnogu se raduvav so ogled na toa deka sleduvaat praznici.No toj mi prasa sto mislam za toa za nova godina da odi na pat.Pak vo Romanija.Znaci ne go obvinuvam,ne mu se lutam .Vsushnost toj me prasa.Ne mi rece deka prifatil tuku sto mislam za toa da odi na pat,za N g nema da bide so nas.i toj ne znaese sto da pravi,na dva pameta.Ubava bila turata,poveke pari ke zemel.A nie nemozeme da odime so nego zosto nemame pasosi.Se vikam ke izvadam i nikako.Amam me tesi za bozik ke biseme zaedno site 3.jas mm i sin mi.No samo me i mn krivo za N G site so nekogo samo jas ..............ne nema da sum sama so sin mi i mm vo srceto.Pa ke dojde i ke uzivame.I fala ti RR sto me soslusami trebase malku ova da si ja kazam makata.user posted image user posted image user posted image RR prijatelke moja

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Mила Рингераја, денес...
13.2.2013 19:38:23   
vezilka RR
Uf, uzasno se cuvstvuvam. Po milioniti pat go prokolnav denot koga se soglasiv da dojdam tuka. Mnogu se preceniv, ponekogas mislam feka nemam sila da se spravam so ova. Dlaboko me boli koga taa ke mi kaze deka ne znam so svoeto dete..taa koja uspea da naprai sopstvenoto dete da ja mrazi. I povtorno dozvoliv da me izvadi od konduri..totalka. Ne znam sto ke pravam..ne znam dali mozam da go napravam toa sto znam deka treba.

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Mила Рингераја, денес...
13.2.2013 20:56:40   
Нивеа
Posledniov mesec dena ne mozam da se prepoznaam...
Ne znam dali e do mene ili mu se ima sluceno i na nekoj drug...se sramam, sram da mi e!
Ljubomoram , ljubomorna sum na site moi drugarki koi lesno zabremenile, nemozam da se pomiram so faktot deka jas sum taa koja mora da se maci! Zar ova mi se slucuva mene,zar jas sum taa koja ne moze da zabremeni , a ustvari sto e toa lesno, koga vo zivotov nisto ne mi se slucilo od prva, nisto ne mi se slucilo bez da se pomacam!Zar i za ova mora da odam po toj trnliv pat?user posted image
Ne znam sto e rabotava so mene, nemozam da si prostam,ne mozam da se pomiram deka sum stanala vakva nikakva user posted image

< Поракaта ја уредил Нивеа -- 13.2.2013 20:57:43 >


_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Mила Рингераја, денес...
13.3.2013 20:21:58   
Палешка РР
Мила Рингераја денес,

Ставив копани да се варат во летната кујна и ми ЗАГОРЕА user posted image
Значи стварно треба да бидам скроз недоветна за сета вода да испари.
Ах мила Рингераја, се мрднав заради тебе user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 13.3.2013 20:22:54 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Mила Рингераја, денес...
31.3.2013 23:36:20   
Maria
Мила РР, денес сакам преку тебе да му се заблагодарам на Бога за животот на моето миличко,за втората шанса,која ја доби...user posted image Доживеав пеколни денови...моето синче падна пред моите очи,се изгуби,не зборуваше,бледо гледаше некаде со очињата,со еден збор како да престана да дише...почувствував како го губам,како умирам заедно со него...и сега кога ќе се сетам на тој пеколен ден 03.03.2013 се гушам од болка...user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Mила Рингераја, денес...
20.5.2013 10:17:17   
Beatris
Мила РР, денес нашите патишта се разидуваат, барем оние професионалните. Ти ќе добиеш нов Админ, а јас право на сопствено мислење user posted image

Шала на страна, веќе подолго време размислував за оваа одлука, меѓутоа се некако ‘немав лице’ да ти кажам. Имам премногу и приватни и професионални обврски кои ми го скратуваат времето кое можам да ти го посветам. Ти не заслужуваш делумно внимание, ти заслужуваш посветеност!
Секако, останувам дел од семејството, толку колку што ќе ми дозволат обврските и интересите.


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Mила Рингераја, денес...
20.5.2013 11:14:45   
Luci
Мила Рингераја
Јас одлучив да ја напуштам модераторската функција бидејќи не се посветувам доволно на одржувањето и развивањето на форумот. Не те оставам засекогаш...пак ќе бидам покрај тебе кога времето ќе ми дозволиuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Mила Рингераја, денес...
20.5.2013 11:39:39   
Ikana
Мила Рингераја,
Ти благодарам за твоите страници кои ми дозволија да стекнам искуство, пријатели и ми дадоа огромна поддршка во моментот кога таа најмногу ми беше потребна. Си одам сега, за утре да те најдам убава и весела повторно.
Секогаш ќе те посетувамuser posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 20.5.2013 11:40:57 >

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Mила Рингераја, денес...
20.5.2013 15:54:48   
kikicka
Мила Рајче( што би рекла Виктори)
И јас ти благодарам за се што ме научи во овие 3 години. Ти ме направи посилна и по самоуверена мајка, но ете на секое пријателство му дојде крајот. Не ти ветувам дека ке ти се вратам зошто лажни ветувања не кажувам. Поздрав пријателке!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Mила Рингераја, денес...
20.5.2013 16:25:17   
Pepelaska *
Кога ја пронајдов РР мислам дека најдов пријател кој нема да ме издаде и кога би му ги кажала најинтимните тајни.
Со тебе го пораснав моето дете, а верувам и наредното.
Беше супер да се биде модератор, но работите веќе не се како што беа, време е за освежување на страниците на нашиот форум.
Останувам член и секогаш ќе придонесувам со постови, текстови и слично.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Mила Рингераја, денес...
21.5.2013 22:56:26   
Andriance
Мила Рингераја,денес е посебен ден. И за мене,и за тебе.
Во најубавиот момент од мојот живот,ти беше мојот најдобар пријател.
И сега остануваш тоа да бидеш за мене, само јас грижата за тебе ја препуштам на некој кој во моментов има поголема потреба да те има тебе за свој пријател..

Те сака андрианче user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Mила Рингераја, денес...
22.5.2013 0:21:37   
mommy_angels RR
Денес сум тажна,намест по на форум решив да разговарам со маж ми за тоа како бракот ни е во хаос и дека мора да превземеме нешто или иднината ни е загрозена,оти со месеци наназад дурuser posted image и ни не разговараме,не се караме туку еднпосутавно како странци сме,а од него добив одговор дека само измислувам причина за кавга и се сврте на другата страна да спие.Така јас си седам сега на тераса,пијам чаша вино и свакам дека во овој момент само тебе те имам

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Mила Рингераја, денес...
23.5.2013 20:09:01   
Mihaela 2010
Denes sum premnogu tazna ,bolka mi go ispolni srcevo .namesto za mesec dva da se rodese ,da si ja osetese toplinata na svojata majka,tatko ,postarata dadicka toa zamina kako Angel na neboto.user posted image user posted image
Draga prijatelke soberi sila i bidi hrabra za tvojata princezicka. Gospod e golem ke ti dade sila da gi nadmines ovie teski denovi .user posted image



(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Mила Рингераја, денес...
31.5.2013 15:46:30   
AnnaMolly RR
Мила Рингераја, денес ми се повраќа од тебе.
Всушност, не од тебе туку од тие што те грдат и прават да бидеш одвратна...
А многу те сакам, се надевам повторно ќе бидеш старата, убава Рингераја која ме радуваше секојпат кога ќе ја посетев.
Ама денес... Денес ми се ГАДИ од твоите страници!
Си ја сакам старата Рингераја назад!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Mила Рингераја, денес...
31.5.2013 15:52:58   
Beatris
Драга РР, мене па ми се повраќа поодамна, уште откако видов дека не е се така како што изгледа, и дека лицимерието успешно се прикрива под лажни насмевки и 'добри' намери!

Ми се темни од некои на кои материјалната корист им е се во животот и бесрамно се грабаат за тоа иако не им следува, иако немаат акал за да им следува.

Ми се гади од искомплексирани, нереализирани и љубоморни ванаби фаци замотани со превез на невиност.

Ама не се секирај мила РР, пролајф го вратија во продажба, нека фураат и понатака user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?