|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  16 17 [18] 19 20   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
27.7.2014 22:16:47   
Dilina
Ајде Натали86 стискаме палци за тебе, одмарај и биди си мирничка, чекаме новости да ни пишеш ! user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 426
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
28.7.2014 17:02:21   
nataly86
Devojki jas se porodiv...pomina dejstvoto na terapijata i fatija bolki...vo inkubator se 1230 i 1370 mali se no se nadevame deka gospod ke e so nas...pozdrav

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 427
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
30.7.2014 16:49:34   
Melanija RR
user posted image

love4ever 26.07.2014
evaaa 30.7.2014

Идна мама 01.08.2014
MaVeBo 15.08.2014
artemidis 19.08.2014
bube10 27.08.2014

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 428
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
11.8.2014 17:35:56   
Melanija RR
Нема пријавено нова мамичка? user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 11.8.2014 17:36:18 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 429
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
30.8.2014 14:58:12   
Melanija RR
bube10 е новата мамичка user posted image честитките се ТУКА

Идна мама 01.08.2014
MaVeBo 15.08.2014
artemidis 19.08.2014

fernandez 06.09.2014
sandriana 11.09.2014
Mamita30 17.09.2014
temjanuska2 20.09.2014

Ги очекуваме user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 430
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
2.9.2014 12:11:35   
myself
Me interesira da mi kazete dali za onie kontroli za pred poragjaj sto se, ctg I slicno, vi treba upat ili samo taka odite. Jas treba da odam na kontrola vo 38 ned a maticnata mi dade upat samo od onoj sto e za ragjanje. Treba da vadam nov ili samo taka odam.user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 431
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
2.9.2014 15:13:58   
Melanija RR
За породување ти треба болнички упат, а за ЦТГ незнам може ќе пише некоја тазе мама .Каде што планираш да правиш ЦТГ јави се и прашај , да не се маткаш подобро со време сигурно да си знаешuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот myself)
Непосредна врска до пораките: 432
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
2.9.2014 16:02:01   
myself
Konkretno za vo drzavna se raboti. Znaci treba da odam na kontrola, megjutoa maticnata mi Dade samo upat za ragjanje. Dali treba da zemam I drug za kontrola. Ajde site vie majki I trudnici koi odevte I odite vo GAK kako pravevte. So poseben upat odevte I vo koja ambulanta odevte.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 433
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
2.9.2014 16:26:35   
Mamita30
Pred 10 dena bev na posledna kontrola kaj maticniot, mi dade upat za poragaj i uste eden upat za CTG za na 10.09 dokolku ne se porodam do togas. Znam deka nekoi trudnici vo 9 ti odat na CTG sekoja nedela, no maticniot mi rece deka se mi e vo red i mi zakaza edno CTG nedela dena pred terminot. TAKA DA POBARAJ SI UPAT OD MATICNATA, ima termini rabotat i popladne :) i so lesno

(Одговор на членот myself)
Непосредна врска до пораките: 434
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
2.9.2014 20:15:48   
sandriana RR
Јас не зедов ниту болнички ниту упат за ЦТГ од матичната, со муабет дека ако надминам термин, тогаш да појдам, или ако се породам во меѓувреме, да му даде болнички упат на мм отпосле.
Бидејки минатата седмица имав непријатна случка (се лизнав и паднав, а бев 37+3 гн), си појдов директ во Чаир на контрола и ЦТГ, без проблем ме прегледаа, и со нивниот упат ми рекоа дека можам да појдам кога сакам повторно на контрола/цтг.
Инаку, во првата бременост, во 38ма недела си зедов од кај матичната 2 посебни упати - едена за цтг, еден болнички-за породување.
Иста е процедурата и за ГАК.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Mamita30)
Непосредна врска до пораките: 435
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
12.9.2014 14:24:38   
Melanija RR
Некои се гушкаат а некои уште си пливкаат user posted image user posted image

fernandez 06.09.2014
sandriana 11.09.2014
Mamita30 17.09.2014
temjanuska2 20.09.2014

Ги очекуваме user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 436
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
12.9.2014 14:41:45   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

sandriana 11.09.2014



А бе и јас се прашував што стана? Па нели вторите побрзо излегуваат од првите, да не речам пред термин?user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 437
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
12.9.2014 14:49:02   
Melanija RR
Ете уште еден мит не се докажа user posted image а башка и девојче нели тие не се тврдоглави и се побрзи?user posted image

sandriana RR мислам денес е на контрола user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 438
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
12.9.2014 14:52:02   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Ете уште еден мит не се докажа user posted image а башка и девојче нели тие не се тврдоглави и се побрзи?user posted image

sandriana RR мислам денес е на контрола user posted image


Aјдееее, ми се јадат мекици user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 439
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
12.9.2014 19:03:40   
vekac
Zdravo devojki imam edno prasanje do vas. Dens bev na Kontrola vo GAK na eho i CTG oti sum 36+6 nedela. Doktorot mi rece deka crevcata kaj bebeto bile polni i mi rece da ne se grizam zatoa sto toa ne e strasno. Dali na nekoj od vas na pregled mu imaat kazano vakva rabota. Nekako sum zagrizena user posted image . Pozdrav.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 440
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
12.9.2014 21:24:55   
luna zivkova
stom doktorot ti rekol deka ne e strasno, nema potreba da se grizis, opusti se vo poslednite nekolku nedeli. se ke bide vo red :)
ete jas sum veke vo 37 nedela od bremenost i se potesko i potesko mi e :) lesno e da kazes opusti se, malku potesko da se opustits, pominaa tolku mnogu meseci a ovie tri nedeli nikako da pominat :)

mene doktorot ne mi dade uput ni za raganje ni za ctg, mi rece ako te fatat bolki idi bez uput :D a za ctg ke mi dade uput samo dokolku mi pomine terminot, neznam zaso poveketo odat sekoja nedela odkako ke vlezat vo deveti....ama ajde :)

(Одговор на членот vekac)
Непосредна врска до пораките: 441
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
29.9.2014 0:02:39   
Melanija RR
Kako ste user posted image ?user posted image

RozeSk 01.10.2014
VAGA2 13.10.2014
bejbe 21.10.2014
Karma 27.10.2014 и 27.10.2014

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот luna zivkova)
Непосредна врска до пораките: 442
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
29.9.2014 7:11:03   
tincule
Јас пред да се породам земав упат само за пораѓање, немав за цтг. Кога отидов да се видам со докторката а бев во чаир првин ме виде на ехо а после на цтг и ми закажа контрола за 2 недели пошто изгледа на бебчето уште му беше рано така и излезе се породив ден пред контролата точно на датата која и очекував мојава ко швајцарски саат user posted image user posted image user posted image Инаку законски доколку отидеш на преглед со упат а те викнат на контрола самиот доктор треба да ти закаже и не треба да те тераат да се враќаш кај матичната по упат само за прв преглед се зима упат. Дури ми кажаа дека потврдата која ми ја дадоа од цтг што платив таа ми важи и за следниот пат кога ќе дојдам ако имам потреба пред закажаната контрола.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 443
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
29.9.2014 11:55:13   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Kako ste user posted image ?user posted image

RozeSk 01.10.2014
VAGA2 13.10.2014
bejbe 21.10.2014
Karma 27.10.2014 и 27.10.2014


Одамна не сте пишале user posted image Како ги поминувате овие последни денови/недели пред породувањето?

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 444
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
29.9.2014 12:53:50   
vekac
Vo iscekuvanje :) i so misli kako ke pocne poroduvanjeto :) dali ke znam deka ovie se vistinski bolki i milion dr prasanja :) .....

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 445
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
29.9.2014 22:38:39   
Karma
Zdravo, ne sme pisale no ve sledime. ..:)
Stignavme do polna 36 nedela iako cuckite posto neli se dve se malku po mail i eve strplivo cekame da potporasnat bidejki bile pomali i ne odgovarale za gestational nedela i mn me zagrizija. ..cekame slednata nedela vo 37 ma da me porodat...
Poslednite dva meseci bea teshki dobiv hidronefroza na bubrezite, veke 40 dena primam kleksan i imam mn bolki vo kicmata ama ke se izdrzav. ..
Ke ve izvestuvam i ponatamu do kaj sme ve gushkam site za poddrskata :)

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 446
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
30.9.2014 15:00:57   
Melanija RR
Karma user posted image so lesno ,ke porasnat dvete user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Karma)
Непосредна врска до пораките: 447
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
30.9.2014 17:17:11   
luna zivkova
e zdravo mamicki da vi kazam jas sto prezivuvam :)
pred nekoj den prvo padna od mene edno belo parce gusto, ligavo user posted image ne se isplasiv bev sigurna deka e cepot od matkata, si legnav i koga stanav utroto imase isto takvo samo krvavo i cel den taka po malku mi tecese, bolki slabi imav vo polovinata i nekoja napnatost kako za doaganje, pomisliv pocnavme.....megutoa me zagrizi toa sto cel den krvarev po malku i me prati maticniot vo bolnica da vidam da ne sum pocnala da se otvoram. vo bolnica mi rekoa deka sum otvorena samo vrv od prstuser posted image i deka toa sto mi tece cel den e cepot, me stavija na ctg i mi rekoa ovie denovi da gi ocekuvam bolkite.......Jas i denes imam krvav iscedok i slabi menstrualni bolki, osobeno vo polovinata.....Terminot mi e na 7mi oktomvri, kojznae ke teram li so padnat cep do kraj, kojznae dali moevo otvaranje ke bide dolgo makotrpno i bolno user posted image kojznae sto ne ceka... jas samo sakam da se olesnam i da se gusnam souser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 448
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
30.9.2014 17:55:35   
Melanija RR
luna zivkova наскоро ќе се гушкате user posted image user posted image
Незначи дека ќе биде мачно, слушај ги докторите што треба за полесно отварање , треба пешачење.Ќе очекуваме и со најубавата вест user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот luna zivkova)
Непосредна врска до пораките: 449
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
30.9.2014 22:13:23   
luna zivkova
prvo sto me zagrizuva e toa sho dva dena imam krvav iscedok, mi rekoa deka toa e cepot, no ne sum cula deka moze poveke dena da tece, mi rekoa deka ke prestane no eve uste ne e, drugo po cel den imam slabi bolki kako za doaganje, toa li se laznite bolkiuser posted image ne se odredeni, prestanuvaat, pak se pojavuvaat no nemozam da gi sledam zosto ne traat vo odredeni intervali, kako po cel den da se tuka...samo me macat...user posted image od doktorite tuka isto taka sum razocarana od site, nikakov profesionalen odnos, nikakvo zamaranje, katastrofa.....

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 450
Страница:   <<   < Претходна страница  16 17 [18] 19 20   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  16 17 [18] 19 20   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?