|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
11.7.2014 9:48:01   
princessa
Дилина ако не ни пише до вечер ја рачунаме породена и ќе правиме мекици во нејзино имеuser posted image . Јас едвај чекам убава вест дани стигне.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 401
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
11.7.2014 12:44:00   
Dilina
Мамички и јас мислев денес бебуш ќе си го држам ама тешко изгледа...

Инаку синоќа бевме на преглед во чаир повторно, имаше една друга изгледа стажантка, ме прегледа вагинално, отворена едвај прст, на цтг има болки, се јави на една друга др, рече нека дојде утре во 8?!

А јас имам страшни болки, тогаш беа на 5-7 мин и дури ме жежеше кичмата....а во 2 стигнавме дома, бев во вц (во вц идам на 1 мин) и кога станав од шолја една огромна

Сабајле ајде пак, во 8 се нацртавме, таму др. Кировски, ми го виде цтг-то, ми направи пак преглед, и ми рече немам место на патолошка да те ставам... незнам шо да направам, болкиве се страшни, сега сум на спазмекс и малце ме пушти стигнав до комп за да ви пишам...

А се јавив и на матичниот вика пат под нозе и во Чаир... а во Чаир пак сега ги пуштиле сите ради протестиве,.... е ај сеа... мамички 3ти ден ми се болкиве исцрпена сум а и не сум спиена веќе... user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 402
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
11.7.2014 14:38:27   
sonc90
dilina moj sovet-idi kaj ginekologot,zemi upat za u drzavna cim u cair e takva situacijata...ne moze taka,so bolki ti doma da sedis...samo ako se pomali od 5 min bolkite odi vo bolnica...ne cekaj i ne sedi doma,kako taka nemalo mesto na patoloska,pa i jas koga se poragjav nemase mesto na odelenie pa si cekavme,ama u bolnica pod nadzor,ne se zaebavaj i zemi si ja pod svoja kontrola situacijata...

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 403
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
11.7.2014 16:41:56   
Maja Peovski
здраво девојки, сакам да ви се придружам на дискусијава, и да ги прашам оние кои веќе се имаат породено...терминот ми е на 22 јули, а синоќа осетив нешто како менструални болки во долниот дел од стомакот како и тапа болка во долниот дел од рбетот... и тоа како на два периоди во размав од пола саат, се задржи болката некаде околу 2-3 минути и ми помина, после пола сат пак... денеска некако само осеќам слаба болка во долниот дел од рбетот. дали веќе се ближи породувањето ??user posted image

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 404
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
11.7.2014 21:10:43   
mommy_angels RR
Dilina poslushaj ja Sonc90 oti so vakvi bolki ne se tera majtap,a da si imala vrski vednash ke te primele sigurno.Ako veke ne se gushkate so bebushkata odi i insistiraj da te primaat

Maja najverojatno pripremata za poroduvanje veke zapocnala,ama vaka moze ushte cel mesec da terash user posted image .Samo redovni kontroli se ke si pomine vo najdobar red,so lesno neka ti e

(Одговор на членот Maja Peovski)
Непосредна врска до пораките: 405
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
11.7.2014 21:20:23   
лела
Дилина јас само што се вратив од чаир бев на цтг и пошто имаше гужва ме качија горе на патолошка на цтг и нема гужва да знаеш те излажале.. ме ставија во соба во која имаше 2 празни кревета за пациентки.. само преку познати ќе завршиш работа ако веќе не си се породила.. жене во недела ми е термин а др ми рече да одам во понеделник а од бчера вечер омам болки во половината стомакот и вагината и цтгто покажа слаби контракции уфф веќе не знам што да кажам...

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 406
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
11.7.2014 22:33:06   
Melanija RR
Dilina штом си имала болки а не се отвараш треба да те примат на патолошка.Може попладнето имало гужва, за 3-4 саати се менува состојбата.И на друга user posted image и дадоа спазмекс па се се одложи за 4-5 дена.Чекаме да пишеш user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот лела)
Непосредна врска до пораките: 407
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
12.7.2014 19:52:55   
sonc90
dilina sto napravi?vo misla si mi celo vreme! Maja i jas isto bi ti rekla,leka poleka si pocnuva poragjajot ama daleku si od poragjaj...ima vreme-uzivaj si i pesaci povekje...

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 408
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
12.7.2014 23:46:37   
Melanija RR
Честитките за Dilina се ТУКА user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 409
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
14.7.2014 14:54:14   
Melanija RR
user posted image како сте?user posted image

vikce25 07.07.2014
лела 13.07.2014
Maja Peovski 22.07.2014
love4ever 26.07.2014
evaaa 30.7.2014

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 410
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
14.7.2014 17:52:48   
Maja Peovski
Јас сум ептен нестрплива... едвај чекам да си го гушнам user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 411
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
14.7.2014 20:13:55   
nataly86
Девојки ИТНО ми треба совет!!!!

30г.н. +4 ден сум за прв пат ова ми се случува...бев во вц и на хартијата имаше секрет ама темно кафеаво и едно мало парче исто така темно кафеаво....

Дали е нешто за паника да одам сместа на доктор или???

(Одговор на членот Maja Peovski)
Непосредна врска до пораките: 412
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
14.7.2014 22:37:55   
Melanija RR
nataly86 поминале 2 саати од кога си пишала, немам искуство но ако е парче јави се кај што одиш на контрола не е на одмет да се провери

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 413
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
15.7.2014 10:11:35   
nataly86
Ете да пишам што како...реков ке почекам да видам дали ке се повтори исцедокот или не? потоа немаше ништо а отидов едно 10 пати user posted image во вц...

Денес планирам да отидам на доктор да видам што како е....рано им е на бебушите за излегување ама не се знае...

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 414
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
20.7.2014 14:23:32   
лела
Здравооо ја само да ви пишам дека се породив на 14.07.2104 ден после терминот. Родив здраво машко бебе и се вика Омер...поздрав

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 415
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
20.7.2014 14:31:39   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: лела

Здравооо ја само да ви пишам дека се породив на 14.07.2104 ден после терминот. Родив здраво машко бебе и се вика Омер...поздрав



user posted image user posted image user posted image user posted image Лела нека е здрав и жив Омер!!! Голем маж да расте!!!!!! Гордост за мама и татоuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот лела)
Непосредна врска до пораките: 416
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
20.7.2014 16:36:51   
Melanija RR
Честитките за лела се ТУКАuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 417
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
20.7.2014 17:40:28   
Maja Peovski
Zdravo, da ve izvestam i jas se porodiv, na 17 juli i rodiv masko detence na koe mu go dadovme imeto Aleksej user posted image pozdrav do site :*

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 418
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
22.7.2014 16:10:59   
Melanija RR
nataly86 како си?Како се user posted image ?Која недела си?user posted image

vikce25 07.07.2014
love4ever 26.07.2014
evaaa 30.7.2014 ........ како сте?

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 22.7.2014 16:13:36 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Maja Peovski)
Непосредна врска до пораките: 419
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
23.7.2014 21:07:27   
nataly86
Ете ме мене пак....пак user posted image ..грлото скатено 7мм....болки имам од време на време не знам дали се породилни контракции или од што се вртат, клоцаат бебињата а нема место....стомакот на моменти ми е камен јјак....често одам во вц....едната докторка вели дома строго мирување друг доктор вели одма на ГАК да одам па ако треба до 34 /35недела негде да лежам таму...моментално сум 31г.н.+6...мозкот ми еuser posted image незнам што е попаметно

Некој слично искуство???user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 420
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
23.7.2014 22:04:41   
kapina
Nataly odi na gak tamu ke si pod lekarski nadzor. a za poroduvanje neli ti e rano uste znam oti bese terminot zaedno tuka nekade so na mojata sestra na nea prvo bese 30 septemvri no sega zatoa sto od prviot carskirez nema dve godini ke mora porano. najkasno do15septemvri

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 421
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
23.7.2014 22:18:04   
Melanija RR
Ох nataly86 ,освен скратено грло друго ако е во ред постелка,плодова вода,добри во тежина треба да е ок.Но ако имаш болки сепак појди на ГАК да видат.Сигурно не е пријатно на патолошка но ете 32 недела си па има уште малку.Пиши ни user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 422
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
23.7.2014 23:06:35   
mommy_angels RR
I jas mislam deka treba da si otidesh vo GAK.Iako se bliznaci treba da se potrudite maksimalno da se zadrzat vo matkata.Kolku sto se sekavam mislam deka davaa tokoliza ili kako se vikase toa(ako znae nekoj neka me popravi) za da se namalat kontrakciite.Kako i da e sigurno si ocekuvala se da se sluci pred terminot pa so Bozja i pomos od doktorite se ke si bide vo red

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 423
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
27.7.2014 17:59:56   
nataly86
Eveve me i mene....znaci edno planirav no bebusite isplaniraa drugo..vecerta me vratija bolki...otidov bt na bolnica...veke bev pocnata da se otvaram....i me pratija direkno skopje....eve me momentalno na gak..primiv zreenje i za bolki..otvorena sum negde 4 sm vodenjkakot ne e puknat i sega cekame do kade ke doturkame...sekoj den ni e plus..so sledni novosti ve izvestuvam pozdrav

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 424
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
27.7.2014 22:01:34   
Melanija RR
nataly86 user posted image се ќе биде во ред ќе има денови плус штом има терапијаuser posted image со тебе сме и пиши user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 425
Страница:   <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?