|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
23.6.2014 3:08:01   
sonc90
zenski be sto e ova?bolki,cepovi?kaj ste se ubrzale?jas bozem pred site vas,ispadna jas nisto da ne osekjam a vie kaj i da e na boks...aaaaa ne ide vaka,cekajte si red...sala na strana,lele lugje jas stvarno niso ne osekjam a Boga molam da se porodam vekje...epten mi e tesko i macno se-a doma rabota eden kup...kutar moj maz se raboti,nikako ne mozam da mu pomognam a sakam... od druga strana si velam pa "sedi uste malce bebe dodeka da se spastrime niz doma"...lele samo znam deka ke puknam vise vaka ogromna user posted image a btw kako ste so hormoni? skoknati vi se do plafon ili gajle nemate?

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 351
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
23.6.2014 11:36:23   
Dilina
Неможев да најдам таква тема ако има нека не преупатат. Сонц90 ако ти значи нешто јас нема ден да не плачам и липам како цел свет да ми се срушил..... user posted image user posted image многу сум емотивно раздрмана плачам за се и сешто а недај боже за нешто шо стварно е за плачење јас го доживувам како крај на светот user posted image

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 352
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
23.6.2014 13:42:08   
Melanija RR
sonc90 01.07.2014
kuklickaa 05.07.2014
Dilina 17.07.2014

user posted image кај ви се брза па имате време по термините user posted image неможете да дочекате user posted image ама нека си седат и растат уште малку user posted image
И јас ништо не чуствувам со 39 полна отидов на царски може и до 41 нед така синчето ќе си пливкаше user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 353
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
23.6.2014 13:53:39   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Dilina

Неможев да најдам таква тема ако има нека не преупатат. Сонц90 ако ти значи нешто јас нема ден да не плачам и липам како цел свет да ми се срушил..... user posted image user posted image многу сум емотивно раздрмана плачам за се и сешто а недај боже за нешто шо стварно е за плачење јас го доживувам како крај на светот user posted image

ЕВе ја темата ЕМоции во бременоста.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 354
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
23.6.2014 15:38:02   
sonc90
ne,mi nema nekoe znacenje,onaka uz muabet prasav deka razgovorot bese se okolu fizicki poteskotii pa si rekov da smenime malce user posted image inace i mene znaat da me aknat budalite no ne e sekoj den,taka povremeno(ama kvalitetno) a sto se odnesuva do brzanjeto,ne e deka mi se brza tuku veke macno e vaka a i po priroda ne sum strpliva ama ic,pa i baska koga se vaka broeni denovi vo prasanje leleeeee...user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 355
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
23.6.2014 16:36:24   
princessa
Ќе се породите сите, само уште малку трпение. Џабе не се рекло трпение-спасение. Трпи трпение чини спасениеuser posted image кое бебе не излегло од мешето на мама. Се во свое време. Па после ќе си викате "Е да си бев уштеuser posted image па бебе да не плачи и да неможам да се наспам"user posted image .
Јас што да кажам, се изначекав ептен на јулските жештини лани ова време, бебшо фино лепо после термин се роди. Сега е барем свежоuser posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 356
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
23.6.2014 23:21:21   
kuklickaa
sonc90 duso bebuskite ne prasuvaat koj e pred mene i pred tebe,lady bug milata bese do 7.07 jas i ti pred nea ama na nenuska ne i se cekase i milata taa se olesna snosti,ajde sega so lesno da mineme i nie...CESTITKI KERKA LADY BUG da e zdrava i ziva da raste so mama i tato...ajde guskajte se sega <3

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 357
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
23.6.2014 23:46:09   
Dilina
Со среќа, да е ѓиво и здраво ќеркичето! Да си расте со мамичка и татичко, весело и среќно!

п.с. Има една тема за лејди баг чекаме да ја отворат админите :) гледам ова е второ рингерајче на лејди баг, да е живо и здраво и братчето, да си се чуваат и сакаат со сестричката user posted image

(Одговор на членот kuklickaa)
Непосредна врска до пораките: 358
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
23.6.2014 23:53:21   
Melanija RR
Токму така user posted image

Честитки за lady_bug КЛИК ТУКА

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 359
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
27.6.2014 17:30:14   
Melanija RR
sonc90 и kuklickaa како сте, Dilina како помина денес на ЦТГ ? user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 360
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
27.6.2014 20:16:43   
Dilina
Eве се двоумев кај да пишам.... и дали е ова вистинската тема. Значи да се собере цел живот мој што сум била по болници збирот ќе биде помал од тоа колку заглавив денес.....

Отидовме во 11, нели како што ми беше закажано.. др. Кировски ме прегледа на ехо. Прва битна работа е тоа што ми кажа дека постелката ми е хаос, ама тоа затоа што сум пушач (сеа по една две палам само) ама од порано се труев.... Втора дека малата е свртена надолу со главчето и што ме направи мн среќна... значи здравје боже ќе си се породам природно

ЕЕеее сеа главниопт момент, ЦТГ!!!! Се ежам од помислата.
Да инаку само што се вративме со мм и само што јадевме... да да од цтг не од парк.. цел ден чекавме, ја последна успеав да влезам у 5 и нешто.... а др. Кировски дежурен и ми рече чим бидат рез барајте ме да ги видам. И јас легната со тоа ластиците околу мене, кичма ме кине ради тоа шо лежам на грб, и ми вика таа лудата (што требаше да бидам прва а ме врати и останав последна) имаш болки?????? Јас и викам само кичмата ама тоа од положбата.. и ми вика има јаки контракции бла бла,,, а стварно на тоа цтг то лупа ли лупа па ќе намали па пак ќе покачи, ама којзнае од што, ја не се разбирам..... и ај чекај др. да дојде....

Па и реков викам извинете дали ќе може др. Кировски да го најдеме пошто ми рече дека сака да ги види рез. И таа одвратната ми вика леле па вие ако сте преку врски што не кажавте цел ден чекате...... И јас и викам па не сме преку врски, ама први бевме кога дојдовме, немаше пред нас. И ми вика епа што имате вие врска со Кировски. А јас и викам немам никаква врска, докторот сабајле ме прегледа, треба да ме пораѓа и сакаше да ги види резултатитте лично.

А стварно др. Кировски беше мн конкретен и љубезен и ни рече побарајте не за резултатите да ги видам, и напомена дека е дежурен. За Госпоџата на крај да ми рече чим немате никаква врска со др. Кировски нема што он да ви ги гледа резулттатите.... Боже како не се засрами таа, што прво се избламира, второ си ја покажа подлоста и безобразноста....

Е драги мои на крај дојде еден др. млад и само ми ги виде рез и ми рече се е ок. Што бараш од сабајле зашто сабајле не си направила цтг.... човекот помисли дека намерно седам и дури се почуствував незгодно. И неможев да чекам повеќе и си тргнавме. Само рече на контрола како што ми рекол Кировски да дојдам ( за 10 дена) ама јас ке си идам у пон кај матичниот да ми ги види рез.

Ете така, фати 7 саат и ние дома стигнавме, шо да ви кажам. Мртва уморна, нејадена, жедна па и сакам убаво цтг да ми излезе... како не.

Ама во секој случај чим седнам на РР ми е подобро :)
Битно ме радува веројатноста да се породам природно, и дека се е ок со бебето. Барем др. Кировски така рече.. може да терам и до 17ти но тоа не се знае.
3150 сме сега и тоа е топ.. друго не ме загрижува. user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 361
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
27.6.2014 21:34:24   
Melanija RR
Мила Dilina мислам дека си млада (исправи ме ако грешам) и еден добро намерен совет од мене (накај 34 годиниuser posted image ) устата да ти збори најмногу по лекари,ич срам да врска ми е кажи,и на ЦТГ како доаѓаш така влегуваш.Ќе си кажеш лично тој ме прати на ЦТГ ги чека резултатите одма user posted image
Ќе те карам кој седи со саати на ред , и нема потреба она да го бара др.Кировски ако имаш контакт побарај го ти.Нема незгодно.Ако ти рекол за 10 дена и пак барај го незнаеш тогаш која смена ќе биде.
Помина ама за паметuser posted image бебче е супер и на килажа и со положба user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 362
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
27.6.2014 22:52:12   
Dilina
Да, имаш право за годините user posted image ми помина нервозата, па отпосле ги согледувам работите... а инаку немав бр од него, но веројатно и самиот претпоставувал дека нема да заглавиме дур затворат долу.... битно се е ок, за 10 дена ќе се јавам у гинекологија и ќе си прашам.. :)
Инаку сум мн праведна и искрена и секогаш го јадам заради тоа. Ама пис сум и на јазик, лом ја направив сестрата денес user posted image морав негде да се истурам а она ми се виде дека највеќе си го бараше... user posted image ај да сме живи и здрави ..

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 363
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
28.6.2014 1:02:56   
sonc90
melanija fala na prasanje,dobro sum (dobro sme) i koga vekje gledam pisuvate za ctg si velam da si kazam deka vo mojot slucaj doktorot mi rece deka ke me pratel na ctg ako pominam termin,ne sakal da me praka porano za da ne se tegnam po bolnici na zeskovo i celo vreme se mislam dali mu bese na mesto odlukava no bidejki ostanaa uste 4 dena do termin veke ne e ni bitno...dilina tvoevo denesno iskustvo bas me iznervira,znaci ocigledno nikogas nema da ne tretiraat ko lugje po bolnicive i posledna rabota sto mi padna u oci e ova so postelkata-zosto sekoe edno nesto doktorive go poistovetuvaat so pusenjeto?ako postelkata ti e "haos" zaradi cigarite toa znaci deka na sekoja 2 zena i e "haos" postelkata bidejki sekoj 2 e pusac...jas imam videno trudnici sto pusat ko turci i sto treba toa da znaci?deka oni 100% imaat nekoj problem so bremenosta zaradi cigarite?ne sakam da bidam pogresno sfatena,ne gi opravduvam pusacite(i jas sum pusac) megjutoa nelogicno e sekoj problem so toa da bide povrzan...ne velam ne,mozebi si ima vlijanie,toa e dokazano ama pa ja preteraa vekje,za sekoj problem,za sekoja bolest,za sve zivo cigarite ispadnaa faktor br 1...izvinete za dolgiot post,neso sum napnata denes!

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 364
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
28.6.2014 9:32:52   
Dilina
Сонц90 за постот не се извинувај јас треба да се извинам за рефератите user posted image

Незнам зошто, може има некој фактор, ама еве вчера пред мене имаше една трудница во 5ти месец вика јас пушам по една кутија минимум на ден.... аууу ја неможам ни да замислам толку да испушам ќе цркнам.. порано да, се труев и јас ама сега и да сакам не ми иде а и безвезе ми е. Може да ми се случи во еден ден две да испушам ама избегавам и ова ептен сафра кога ќе ме фати или ако седам у зачадено па пушам една....

За одлуката на докторот не се замарај, жешко е стварно и гужви се, еве гледаш јас заглавив цел ден... и не покажуваат точно тие апаратите. Мене вчера ми покажа контракции јаки, ама тоа од шо ме болеше кичмата ужасно а и апаратот на неколку влагања жени викаа дека не работи изгледа добро... у државна иста прикаска и така да поарно не се малтретирај...

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 365
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
28.6.2014 12:59:02   
sonc90
aaaa ne,daleku od toa...jas i da ne sum trudna pa 1 kutija mi e mn,ima da zavrsam so nikotinsko truenje...mislev na nekolku cigari dnevno a ne na cela kutija...
a za ctg-to fala sto me informirase,ako nisto vise bar da ne mislam dali pravilno postapiv ili ne sto go poslusav doktorot.
inace mi tekna ova da go dodadam:ovie 2 dena celo vreme sonuvam kako sum se porodila,ne cinot na ragjanje,tuku otposle,i duri i da go prekinam sonot-koga ke zaspijam pak prodolzuva,sve si vikam izgleda od sto premnogu mislam na toa a i nekako pocnuva strav da me fakja pa mozebi od toa i povekje mi se odrazuva na sonot.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 366
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
28.6.2014 13:47:39   
Dilina
не е на одмет да се направи, јас ќе одам во пон кај матичниот да го види рез, и ќе прашан подетално. Ама мене како ништо посебно не ми се виде, затоа што кога бебуш мрдаше тоа лупаше многу у мн бучава ствараше а линиите се качуваа.... така да не ми е веродостојно колку тоа беше точно....

За соништата иста сум и јас user posted image само што сега мн се будам, а соништата не ми се поврзани како на тебе хахаха... не е страшно, јас сонувам секојдневни случки со бебе.. вчера сонував како прв пат го ставам на града да цица, како почнува да си цица и како плачам од среќа и слични ситуации user posted image

Изгледа сме мн возбудени бре хаха

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 367
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
1.7.2014 1:57:38   
sonc90
gledam nikoj nema da se oglasi,pa aj da prasam-dilina,kuklicka kade ste?kako ste? jas nemam aber od poragjaj a zvanicno denes mi e termin...samo primetiv deka imam nekoi bolki vo grbot koi preminuvaat vo dolniot del stomakot no ne se jaki (bas naprotiv) i taka mi e vekje 2 dena i denes primetiv koga idam vo wc na hartijata nesto ligavo ko vaginalen sekret ama so epten prozirna boja,bas kako gel...inace utre idam da zemam upat za ctg pa ke vidam sto ke mi kazat...

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 368
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
1.7.2014 14:36:01   
Dilina
ИЗВОРНА ПОРАКА: sonc90

gledam nikoj nema da se oglasi,pa aj da prasam-dilina,kuklicka kade ste?kako ste? jas nemam aber od poragjaj a zvanicno denes mi e termin...samo primetiv deka imam nekoi bolki vo grbot koi preminuvaat vo dolniot del stomakot no ne se jaki (bas naprotiv) i taka mi e vekje 2 dena i denes primetiv koga idam vo wc na hartijata nesto ligavo ko vaginalen sekret ama so epten prozirna boja,bas kako gel...inace utre idam da zemam upat za ctg pa ke vidam sto ke mi kazat...


Sonc90 јас мислам дека дур отидеш по упат, и дур отидеш за цтг ти ќе си се породиш :D Мене ми здосади да пишувам само да сежалам веќе ххахаха, некако си имам нормални болки, ама мн сум активна. Не излегувам често од дома ама дома сум цело време на нога.. незнам веќе сите блиски ми работат јас дома.... сега мм почна и со друга работа и немам со кого да шетам а ако седам викаат потешко за мене па дома наоѓам работа цело време...

Инаку јас сум во петок за цтг, ти препорачувам од сабајле да идеш шо порано пошто јас заглавив до 7 претходниот пат... затоа иди си пораничко :D

А инаку кое цтг по ред ќе ти е ова? Каде ќе се пораѓаш?


< Поракaта ја уредил Dilina -- 1.7.2014 14:37:05 >

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 369
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
1.7.2014 16:00:23   
kuklickaa
Da gi pozdravam moite mili mesinja i da vi soopstam konecno stanav MAMA si dobiv since navecerta vo cetvrtokot...sega sme domicka macime maka malce so doenjeto i maka so gradite ama ke mine....vi posakuvam na site lesno poroduvanje pa cim me ostavi SImon povtorno slobodno vreme ke vi pisam i ke ve posetam...guski do site vasuser posted image

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 370
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
1.7.2014 16:43:41   
sonc90
inace mene pred malce mi pukna vodenjakot...i mi tece po malce celo vreme,sea cekam da mi se stopli voda malce u boljer,da se izbanjam,da se sredam i da cekam da pocnam da vikam od bolki pa da idam u bolnica....lele kolku sum srekna i vozbudena...aaaaaaa,mi pocna poragajot!!!!!!!huhuhuhuhuu... user posted image lele uste malce ke vristam od bolkiiiiiii!!!!!! au ke pobudalam!

(Одговор на членот kuklickaa)
Непосредна врска до пораките: 371
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
1.7.2014 16:57:55   
Melanija RR
sonc90 user posted image ааааааааааа user posted image ајде со лесно и убаво па најкасно утре да се гушкате со user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 372
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
1.7.2014 17:57:04   
Dilina
OOф оф оффф ајде Sonc90, ја сакав да речам тешко ќе дочекаш до петок цтг хаха...

Ајде што поскоро да се гушкате со user posted image ...

Браво и за тебе терминот точен како швицарски саат хаха :D

А мене ми е касно 17ти, и јас едвај чекам и сакам да сум на ваше место сега со user posted image леле леле ах...

user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 373
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
1.7.2014 18:12:10   
sonc90
ej kuti,bas na denot...sto iskreno ne veruvav,si vikam ne e mozno tolku rano...inace mene bolkite ne mi se pocnati,uste gi osekjam samo onie grcevi koi mi pocnuvaat vo grbot i se prefrlaat vo stomakot no se mn slabi i vo nepravilni intervali...ako do vecer ne dobijam bolki ke odam vo bolnica zs cudno mi e ova vaka bez bolki,ama aj da ne jadam trici pa posle da go vidam Gospod! aj so Gospod napred Dilina i ti nabrzo ke ni se pridruzis(dodusa jas ne sum porodena ama ke bide kaj i da e)....auf lele 3 bedoksina se napiv i uste se tresam od vozbuda...aj ke vi pisam posle ako nema promena na situacija,sea idam da se banjam! user posted image

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 374
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
1.7.2014 18:44:00   
Dilina
Сонц90 а нели со пукнат водењак треба да се иде у болница побрзо или мора да чекаш болки да добиеш? Ја ова не го знам, не сум сигурна да не те запнам, ама мислам дека треба да си идеш сега во болница, била порано-небила подобро да си таму сега кога ти е пукнат водењакот, шо знам јас би отишла... ако грешам нека ме поправи некој...

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 375
Страница:   <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?