|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
1.7.2014 18:52:26   
Tanjat7880
Shtom pukne vodenjakot treba VEDNASH da se javish vo bolnica,so puknat vodenjak nema igracka!

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 376
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
1.7.2014 19:56:37   
sonc90
epa zenski jas da ve izvestam deka se pozdravuvam so vas,trgam u bolnica,pa so Gospod napred do utre da se porodam i prvata prilika ke vi pisam....fala mn na podrskata od site,bez vas nemase da mi bide isto...backi za site!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 377
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
1.7.2014 23:58:28   
mommy_angels RR
Со лесно нека ти е и нека ве чува Бог и тебе и бебуш,а ние овде те чекаме спремни за мекици user posted image

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 378
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
2.7.2014 9:54:20   
AnnaMolly RR
Ајдееее со лесно нека е! Можеби до сега и си се гушкате со бебулето :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 379
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
2.7.2014 10:03:02   
princessa
Со среќа нека е. Можеби сега кога ти пишуваме ти веќе се гушкаш соuser posted image user posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 380
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
3.7.2014 10:16:23   
nataly86
Здраво РР еве и мене..некако малку се уплашив бев на преглед и грлото на матката е скатено во четвртокот беше 22мм а вчера 17мм...ми предлозија мирување....Ве молам за ваши искуства дали некоја била во слична ситуација....

Инаку вчера примив флостерон за зреење, па се надеваме на најдоброuser posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 381
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
3.7.2014 21:04:54   
Dilina
Мили мамички изгледа сама останав на темава :D

Јас не се жалам, добро сум, ама некако како да ми се стега стомакот, за секунда станува цврст како камен. На цтг покажа јаки контракции претходниот пат, а мене не ми беше ништо.. ќе видиме утре правам друго, па што ќе кажат.....здравје :)

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 382
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
4.7.2014 10:05:15   
princessa
Не си сама, не се секирај. И јас тоа чувство го имав лани, гледам сите после мене што беа на термин си се породија фино лепо,а јас не. Ем жешко ем тешко ми беше со огромен стомак,знаеш како е. Ќе биде и кај тебе, само не се оптоварувај како јас лани па изгледа затоа малер ме фатиuser posted image user posted image user posted image . Како и да е и ти ситно броишuser posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 383
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
4.7.2014 13:52:21   
Felly RR
Честитките за Сонц90 се ТУКА, во темата Летни бебиња 2014. Уште ДИлина ли ни остана во темава? Јас малку и не сум во тек, но на сите user posted image што се при крај со терминот им посакувам лесно породување.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот lady_bug)
Непосредна врска до пораките: 384
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
5.7.2014 20:38:51   
sonc90
Dilina duso ne te napustam jas,ako porodena....ajde uste malce i ke si se guskate so bebuska,duri i preterano...eve jas neam vreme da mrdnam od malata...ama ne se zalam,najbolje e,ma da si macime maki ama ajde...ti kako si?sto vikaat doktorite?koga ke ja bide rabotata spored niv?

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 385
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
5.7.2014 23:53:40   
Dilina
Вчера бевме во Чаир, др ми рече во петок пак на контрола. Ми направи преглед (мн болен да се пожалам) и рече дека се е ок, нема знаци дека иде. А мене де ми е супер, ко да немам стомак, де неможам да мрднам од тежина, де имам болки.... болкиве обично навечер ми се, ама изгледа од шо се движам мн дење... :D незнам веќе, ја сум искулирана, не се замарам ич некако... а цела бременост паничев де алишта де пелени... сега може дека се ми е спремно и не се замарам :D хааха

Него Сонц90 чим најдеш време да ни пишеш по опширно како се породи, каде, и како ви е сега со бебушчето :D мене а и на другите сигурно ќе ни користи твоето тазе искуство :)

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 386
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
7.7.2014 22:13:45   
лела
Сонце честитки за бебушот. Дилина изгледа останавме само јас и ти мене терминот ми е на 13.. едвај чекам искрено да си се гушкам со бебушот.. во среда сум пак на цтг во чаир ќе се пораѓам сеа за сеа немам некои јаки болки освен шо половината ме боли и нозеве ми се отечени и топлово не се издржува ама ќе издржам уште малку.. поздрав

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 387
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
8.7.2014 16:51:42   
vikce25
Здраво мамички....И јас да ве известам дека на 28,06,2014 на свет дојде нашето синче user posted image ...се породив царски рез....Па кога ке закрепнеме убаво ке споделуваме искуства...позз до сите и со лесно на оние кои уште се во исчекување user posted image user posted image

(Одговор на членот лела)
Непосредна врска до пораките: 388
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
8.7.2014 22:31:36   
Dilina
Викце честито синче да е живо и здраво :D user posted image

Јас еве на пример денес сум веќе 39та недела.. за два дена ќе влезам и во 40та... абе мамички мили, никакви симптоми немам,.. од време на време имам болки ама слаби менструални, ноќе стално идам во вц, а кога ќе се успијам мн ме боли долу, веројатно од шо се наполнила бешиката :D

ама чудно ми е што немам никакви симптоми. Мислев одамна ќе се породам,, ама некако слаба работа :D user posted image

(Одговор на членот vikce25)
Непосредна врска до пораките: 389
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
9.7.2014 8:34:16   
Dilina
Mamicki mukozniot cep mi padna sinoka, kako zolto gusto bese, no nesto ne mi e jasno mocam na 10 min I na sekoe brisenje imam rozevo na hartijata tuk tamo parce crveno ko zgrutcena krv. Sinoka imav bollki, ic ne sum spiena od vozbuda, a sega sum ok... No neznam za bledovo krvarenje treba da summ zagrizena ili ne? Pomagajte stvarno me faka panika :)

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 390
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
9.7.2014 10:09:28   
sandriana RR
Не паничи Дилина, розовкото е од мукозниот чеп, нема место за паника. Ако си во можност, појди си на контрола, да те зирнат. Ајде, со лесно нека тера user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 391
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
9.7.2014 14:16:05   
лела
Викче честито синчето.. дилина мене во недела ми е терминот вчера бев на цтг ама не покажаа нишо и јас имам болки долу ама ваљда така треба.. инаку може ки да ми објасните повеќе за тој мукозен чеп?

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 392
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
9.7.2014 18:17:02   
sandriana RR
ТУКА има објаснето за мукозниот чеп, лела, повели, прочитај си user posted image
Ќе ве очекуваме деновиве со Дилина да не израдувате со новитетите user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот лела)
Непосредна врска до пораките: 393
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
9.7.2014 18:18:01   
Dilina
лела мукозниот чеп колку што знам јас е како лигав исцедок, денес од што прочитав пишува или недела или два три дена, или 24 часа пред пораѓај може да падне а некаде кај некои при самото пораѓање, и затоа некои не го ни приметиле....
Инаку самиот мукозен чеп во текот на бременоста го запечатува каналот до матката за да се заштити од инфекции... чудо шо ти е природа :)

Еве на секое идење у вц тече.. де кафеаво де розево, кафеавото како згрутчена крв, а розевото течно провидно.... имам болки, на пола саат да речеме од прилика, и кичмата ме здоболува во тој момент јако, дури ме жеже од болка... но и јас мн издржувам, незнам да проценам дали е тоа тоа... несекојдневна е болкава ама се изгржува... a исто и како подмочана сум цело време...


На лекар не отидов, оти мн е жешко и не сакав да се измачам да изгубам енергија по жештиниве, пошто претпоставувам дека ќе ме вратат и ќе ми речат движи се. Така да чекам да замрачи малце да фати ладно и шпринт надвор на пешачење... чим фатат јаки болки да почнам да се виткам ќе го фатам патот :)

Свекрва ми се паничи, ми изнакажа триста приказни, демек водењак требало прво да пукне, де не требало да имам такви исцедоци,,, сум морала на лекар да идам... ама надвор е 40 степена.. кај ќе идев у 2 саат а не е толку страшно... и незнам веќе дали да си ја слушам интуицијата или другиве по дома...

(Одговор на членот лела)
Непосредна врска до пораките: 394
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
9.7.2014 18:23:44   
Dilina
Јас се извинувам за повторувањето :D ама изгледа во исто време сме пишале и незнаев дека има и тема :D user posted image

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 395
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
10.7.2014 16:05:39   
Felly RR
Dilina, миличка, како си ни? Те мислиме, има ли нешто ново?

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 396
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
10.7.2014 17:40:54   
princessa
Па штом ја нема веќе од вчера има нешто изгледаuser posted image . Ќе не извести она, верувам наскороuser posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 397
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
10.7.2014 19:52:09   
Dilina
user posted image
Тука сум мамички, имам болки на 7 мин, јаки и препотуваат...

Е синоќа бевме на цтг во 12, ме прегледаа еден др. Димитар и една докторка.. рекоа дека не сум отворена но пораѓајот е почнат, кога ќе имам јаки болки да идам, ама ова на 5-7 мин се сега, стискам заби, нејќам да дремам у болница...

сега се симнувам да прошетаме со мм и се надевам ќе здоболи јако да се онесвестам па да одам, ама и ова е болка... од шо се изначитав различни искуства веројатно ова се јаките... а и ми се измеша главата веќе стварно незнам кога да одам... :D

Ми се чини ќе биде работава.. user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 398
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
10.7.2014 21:37:39   
лела
Женски фала ви на одговорите. Дилина ти држам среќа... изгледа само јас останав во групава..

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 399
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
10.7.2014 22:36:39   
Melanija RR
Dilina user posted image user posted image user posted image се ближи часот user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот лела)
Непосредна врска до пораките: 400
Страница:   <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?