|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  17 18 [19] 20 21   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
1.10.2014 13:09:11   
sandriana RR
luna, особено ако ова ти е прва бременост, немаш место за паника. Се додека болките не бидат на еднакви интервали, со постепено зачестување и појак интензитет, не се вистински. Значи, отприлика да ги чувствуваш на 20тина минути, па на 15минути - со траење од 10-20 секунди. Нема шанса да не ги препознаеш кога ќе дојдат.
Тоа што чепот е паднат, значи дека си близу, но не мора да значи дека тој или следниот ден треба да се породиш. Ако имаш со кого, излези, шетај колку можеш подолго и не размислувај за чинот што следиuser posted image
И секако извести не како се одвиваат работите, има ли нешто ново денес?

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот luna zivkova)
Непосредна врска до пораките: 451
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
2.10.2014 14:42:28   
Felly RR
Последните постови ги префрлив во породилни болки.
Луна чекаме да не известиш во темата Есенско-зимски бебиња 2014/2015 user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот luna zivkova)
Непосредна врска до пораките: 452
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
7.10.2014 9:44:12   
Melanija RR
Karma како сте?Се гушкате ли?user posted image

RozeSk 01.10.2014
VAGA2 13.10.2014
bejbe 21.10.2014
Karma 27.10.2014 и 27.10.2014



_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 453
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
14.10.2014 1:26:58   
bejbe
eve me i mene user posted image user posted image user posted image user posted image ocekuvam nekakvi bolki ama gi nema. Go custvuvam bebusot kako kloca od sto mu e tesno user posted image user posted image user posted image utre sme na kontrola i zdravje ke vidime sto ke ni kazat ve pozdravuvam mamiiiiiiiiiiiiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 454
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
14.10.2014 22:02:31   
Melanija RR
bejbe сака да се гушка со мама user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bejbe)
Непосредна врска до пораките: 455
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
17.10.2014 14:19:20   
Melanija RR
user posted image како сте?Како во последните недели или денови?
fernandez,temjanuska2,RozeSk,vekac,mamicka_26 и VAGA2 се гушкате?user posted image
bejbe како на контрола?user posted image


fernandez 06.09.2014
temjanuska2 20.09.2014

RozeSk 01.10.2014
vekac 06.10.2014
VAGA2 13.10.2014
mamicka_26 13.10.2014
bejbe 21.10.2014


Yana 09.11.2014
miss_sunshine 11.11.2014
Matea25 15.11.2014
majmunce 26.11.2014

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 456
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
18.10.2014 18:17:26   
mamicka_26
На 11.10.2014 дојде на свет моето ангелче Даријан живо и здраво.Со лесно на сите мамички

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 457
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
18.10.2014 21:51:30   
Melanija RR
Честитките за mamicka_26 се ТУКА

fernandez 06.09.2014
temjanuska2 20.09.2014

RozeSk 01.10.2014
vekac 06.10.2014
VAGA2 13.10.2014
bejbe 21.10.2014


Yana 09.11.2014
miss_sunshine 11.11.2014
Matea25 15.11.2014
majmunce 26.11.2014

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 458
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
29.10.2014 8:57:29   
bejbe
eve me i mene jas malku kasnouser posted image user posted image user posted image user posted image na 19 10 2014 mi se rodi prvoto masko bebence zdravo malo slatko presrekna sum pozdrav do site trudnici i majki

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 459
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
29.10.2014 10:02:25   
Melanija RR
Честитките за bejbe се ТУКА

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bejbe)
Непосредна врска до пораките: 460
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
9.12.2014 6:11:12   
lusy
Eve me i mene so nadminat termin. Vcera mi padna cepot i od sabajlevo imam kontrakcii na nekoi 5-10 min
no ne se mnogu jaki ne traat podolgo od 20 sek. Ke odam na ctg, pa ke vidam sto ke mi kazat.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 461
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
9.12.2014 13:06:19   
Melanija RR
lusy со лесно и набрзо ќе се user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lusy)
Непосредна врска до пораките: 462
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
9.12.2014 14:04:46   
Gardenia
lusy што убаво,набрзо ќе се гушкаш со бебуш user posted image ,и јас сакам така од дома да ме фатат болки user posted image ,Инаку мене овие денови насабајле пред да станам ме грчи доле ниско,како некои предменструални болки и ме наболува грбот и половината,сигурно бебуш се поместува надоле па затоа така ме боли од време на време.Во четврток сум на прво цтг па ќе видиме до каде сме

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 463
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
9.12.2014 17:13:07   
caciana

ИЗВОРНА ПОРАКА: lusy

Eve me i mene so nadminat termin. Vcera mi padna cepot i od sabajlevo imam kontrakcii na nekoi 5-10 min
no ne se mnogu jaki ne traat podolgo od 20 sek. Ke odam na ctg, pa ke vidam sto ke mi kazat.


So lesno mila i so sreka user posted image

(Одговор на членот lusy)
Непосредна врска до пораките: 464
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
15.12.2014 11:12:45   
Gardenia
Има ли некој што е за овде,да се тешимеuser posted image .Како сте последниве денови? Мене до петок ми е термин,ама бебе абер нема засега,во четвртокот бев на првото цтг и др вика дека е супер,на ехо ме гледаа има доволно плодова вода,а постелката е втор накај трет степен зрелост,па за една недела т.е во четврток на контрола пак.Инаку одлучив да се пораѓам во Чаир,сакам да се видам со др Георгиев дали ќе сака да ме води и да ме породи,леле не сум исплашена,само повеќе возбудена и многу сум чувствителна,само еден збор да ми се рече настрана абе почнувам да плачам,мм се чуди user posted image ,а ваму се правај јака ама изгледа последните денови си го прават своетоuser posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 465
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
15.12.2014 11:24:18   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gardenia

Има ли некој што е за овде,да се тешимеuser posted image .Како сте последниве денови? Мене до петок ми е термин,ама бебе абер нема засега,во четвртокот бев на првото цтг и др вика дека е супер,на ехо ме гледаа има доволно плодова вода,а постелката е втор накај трет степен зрелост,па за една недела т.е во четврток на контрола пак.Инаку одлучив да се пораѓам во Чаир,сакам да се видам со др Георгиев дали ќе сака да ме води и да ме породи,леле не сум исплашена,само повеќе возбудена и многу сум чувствителна,само еден збор да ми се рече настрана абе почнувам да плачам,мм се чуди user posted image ,а ваму се правај јака ама изгледа последните денови си го прават своетоuser posted image

Lelee Gardenia pa ti epten si pri kraj...ajde ajde ke pomine i toa,ne mu se sekiraj i ne se plasi,samo pozitivni misli
Ajde pa ubavi vesti da cueme denovive

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 466
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
15.12.2014 12:50:42   
Bethany
Гардениа, значи минути се буквално во прашање кога ќе дојде денот Д? :)
Нормално е да си посебно емотивна, па не е мала ствар, сега емоциите ти се испомешани до максимум, и возбуда и страв, исчекивање, неизвесност... Пробај да се опустиш колку што е можно повеќе, да бидеш спремна и опуштена кога бебето ќе дојде на свет.
Ти посакувам најлесно породување на цел свет, па се читаме наскоро во форумот бебе. user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany -- 15.12.2014 12:51:14 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 467
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
21.12.2014 11:40:48   
Ki4iko
gardenia до каде си, дали се израдува со бебе во рацете ? user posted image .
инаку јас мака мачам со киселини во желудникот.Ама ништо не помага user posted image .Спиењето почна да ми станува мачно,почнав и со седење да спијам.имам уште 5 недели до денот ,ама едвај чекам да дојде бебенцето дома user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 468
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
21.12.2014 22:01:55   
Melanija RR
Ki4iko честитките за Gardenia се ТУКА

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 469
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
14.1.2015 14:10:22   
Ki4iko
Изгледа останав уште јас тука user posted image . Ајде труднички женички како сте овие последни недели? ЈАс имам уште 14 дена до датумот.Деновиве за прв пат имам и отоци на нозете, па се масираме дома со мажето user posted image . А овие последни денови навечер имам и силни болки долу внатрешно чувствувам ако бебето да е многу ниско а и болкиве траат по 3-4 часа и толку user posted image . А цтг не мрднува ,не покажува болки, има доволно плодова вода.Не знам што значат овие болки што ги имам, а и бебево е премногу раздвижено.Ако има некој со слично искуство,баш сакам да знам што значат овие болки како јаки менструални веќе неколку дена.user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 470
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
14.1.2015 14:13:03   
Melanija RR
немам искуство со предпородилни болки но по логика оди накај надоле user posted image се спрема но што има и доволно вода е си седи уште user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 471
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
21.1.2015 10:14:13   
Ki4iko
Уште 1 недела до терминот,а јас со менструални болки и докторката на вагинален преглед забележа отворена 2 цм. Едвај чекаме ,овие последни денови од бременоста се најдолги user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 472
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
21.1.2015 10:26:02   
Malecka23
Ajdee uste malku sitno brois:).Samo bi ti preporacala sega i pokraj vremevo sto e vakvo mnogu da setasmin po eden cas dnevno.POmaga vo otvaranje vo poroduvanje vo se a i ti kolku tolku ke se olabavis i nema da mislis a poroduvanje pa vremeto pobrzo ke ti mine.Stiskam palci sto pobrzo da se guskate so bebusot i se da bide ko sto treba..I da navistina poslednite denovi se dolgi ko godini ama zatoa pa se malku taka da izdrzi:)

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 473
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
21.1.2015 11:03:55   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ki4iko

Уште 1 недела до терминот,а јас со менструални болки и докторката на вагинален преглед забележа отворена 2 цм. Едвај чекаме ,овие последни денови од бременоста се најдолги user posted image user posted image

Ki4iko и јас со тебе едвај чекам, дека си бевме тука некаде со термин и некако преку тебе се поистоветувам и јас :) Со лесно нека ти е само, те чекам да пишеш обавезно!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 474
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
21.1.2015 11:21:39   
Ki4iko
Ситно ,ептен уште една недела по термин user posted image .Со мразов надвор тешко јас дека ќе шетам user posted image ,туку кажувајте други начини за полесно отварање,јас знам за секс, урми и ананас.Движење низ дома ,со детево (5 години) нема баш одмор user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 475
Страница:   <<   < Претходна страница  17 18 [19] 20 21   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  17 18 [19] 20 21   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?