|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  18 19 [20] 21 22   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
21.1.2015 17:30:31   
lukajana RR
Ki4iko ако имате мраз подобро седи си дома,а и загадено е многу подобро шетај дома.Со мало дете имаш трчање цел ден ,а за секс да колку што е изводливо за ваква ситуацијаuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил lukajana -- 21.1.2015 17:31:35 >

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 476
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
22.1.2015 17:19:58   
lukajana RR
Женски денес Ki4iko ништо не пишала,може веке се гушкаат со бебе,ако не нека и е со лесно и ја чекаме да пише

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 477
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
22.1.2015 17:37:22   
Ki4iko
Lukajana и јас едвај чекам и денес се зафатив со движење,нели треба но само низ дома, па решив пак да си чистам user posted image ,се знае што може една трудница по дома да фати.Важно максимално се истрошив, а секако ќе си се пофалам кога ќе дојде време.Статус сеуште исто,болки како менструални преку цел ден,што ќе беше овааааа user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 478
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
23.1.2015 11:20:04   
Ki4iko
Рингерајки, кажувајте што ли ќе беше ова.Ноќеска имав 2 саати болки на 10 минути ,како јаки менструални.Сватив дека се лажни и продолжив да спијам,ама еве и сабајлево пак така,без интервали,туку нон стоп си боли долниот дел од стомакот,како да ќе добијам циклус user posted image .За првото дете немав ништо од ова и сега цела сум прашалници user posted image user posted image user posted image . Бев пред 2 дена на преглед и таму се покажаа мали контракции ,ама докторката рече дека е рано и ќе тераме уште некој ден.Ама ова со болкиве што нон стоп ги имам баш ме чуди.Кажете ваши искуства,кој што имал ваков случај.И сабајлево од мене излегува како слузави конци,малку прошарани со крв, а пред 1 недела испадна густ крвав мукозан чеп.ЕПА СТВАРНО НЕ ЗНАМ ШТО ДА МИСЛАМ user posted image

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 479
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
23.1.2015 11:22:52   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ki4iko

........И сабајлево од мене излегува како слузави конци,малку прошарани со крв, а пред 1 недела испадна густ крвав мукозан чеп.ЕПА СТВАРНО НЕ ЗНАМ ШТО ДА МИСЛАМ user posted image


Да си го спремиш торбичетоuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 480
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
23.1.2015 11:44:12   
Ki4iko
Хехеххе, спремно е торбичето, спремна и јас, болкиве си течат цело време , леле леле ,имам трема, а ако можи вака да си тера уште една недела, хахах ќе биде забавно user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 481
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
23.1.2015 13:26:00   
Melanija RR
Ki4iko појди си и на ЦТГ ако те држат болки а ако почнало ќе си се вратиш и ќе знаеш дека ете почнало ама треба движење user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 482
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
23.1.2015 13:40:17   
lukajana RR
Ki4iko убаво ти вика Меланија рр оди нека те прегледаат и вагинално нели беше 2 см отворена ,сега можеби е повеке сепак вторпат раѓаш.Ова од чистењето ке да е сака бебе да ти помогнеuser posted image .Ајде заминувај на преглед и за 2 часа да пишеш дека си се породилаuser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 483
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
23.1.2015 19:31:38   
Malecka23
AAA gledam za brzo ke ruckame mekici:).Srcka samo so lesno ostavi si ja tremata za doma a misli an bebusko naskoro ke se guskate.
Bese li na Ctg, vaginalen pregled ova ona sto ti rekoa?

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 484
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
23.1.2015 21:03:36   
Hopeful RR
Аааа, ја нема Ki4iko, и јас се радувам на скори мекици! user posted image Ајде со лесно и убаво, време е за гушкањеее! user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 485
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
23.1.2015 22:31:31   
Ki4iko
УФ, уште сум тука. За жал мојата докторка не е на работа овие 2 дена, нели се знае ситуацијата во прилепската болница, па ајде некако да издржам до понеделник user posted image , дрш не дај работава user posted image . Па во понеделник ќе видиме на каде тера мојава ситуација, со целдоневни менструални болки(освен ако не ми пукне водењак или болките се зголемуваат).Се надевам дека тоа е знак дека се отварам повеќе,ама само се надевам.Инаку бебето е нормално раздвижено,можеби помирно од предходно, терминот е блиску, стискајте палци user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 486
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
24.1.2015 16:56:49   
lukajana RR
Ki4iko го чекаш понеделник или има промени.Како бе ова слободна докторка па нема ли некоја замена или некој било кој за преглед не бараш којзнае што,а овде во Скопје ги напикале на гак милион доктори место да ги распоредат таму каде стварно има потреба од доктор

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 487
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
24.1.2015 18:30:24   
Ki4iko
Оф леле тука во Прилеп има само 3 гинеколози,од кои едната докторка иди од Битола.Тешка мизерија.Нема ни замени ништо.Викендов нема ни лекар на клиника тука.Докторкава вика чекај поголеми болки, овие се лажни, ама сигурна сум дека лажните болки не носат јака болка која трае 30 секунди ис е повторува целодневно user posted image .Барем знам родив едно, имам контракции,кои се на ниво 1 од 10 еве на пример.И ништо да стегам до понеделник хахаха.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 488
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
25.1.2015 11:42:57   
Ki4iko
Ајде сега давајте совет , што да се прави , болкиве се почнати од ноќеска.НА 15 минути,па на 10, појаки се,ама нели издржливи .Ама па на 10 минути се user posted image .Премногу е рано за во породилиште или да појдам?Од друга страна па и дететво дома не ми се остава, сакам уште да си седам,секако болкиве се уште подносливи.Кога вие појдовте во породилиште? Водењакот не ми е пукнат .

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 489
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
25.1.2015 12:38:35   
Malecka23
Ki4iko dali ti se konstantni bolkite vo pravilni intervali ili ne?Od ona sto znam e deka koga ke bidat bolkite na 5min togas najdobro e da se javis na klinika.No ete neka pise i nekoja dr mamicka sto znae.Poroduvanjeto ti e sekako pocnato.Dali stomakot ti e spusten?

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 490
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
25.1.2015 13:05:34   
lukajana RR
Ki4iko добро ти вика Малечка23 кога ке бидат на 5 мин.болките е најдобро ама јас не би чекала толку зашто сепак ти е второ а и штом ви е таква ситуацијата со доктори подобро порано за да се организираат на време ако треба да дојде од дома или од друга болница.А за детето не се секирај или заспи го или нека го прошетаат некаде додека да излезеш,оди жено се изнамачи ке ти стават провокација ке се породиш вака само се истоштуваш

< Поракaта ја уредил lukajana -- 25.1.2015 13:07:30 >

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 491
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
25.1.2015 19:36:31   
Ki4iko
статус ист.бев на преглед контракции почетни 3 см отворена докторот ме убеди дека не е убаво со индукција со сила да го вадиме бебево.си има доволно плодова вода се е во најдобар ред со бебето и ќе чекаме да пукни водењак или да добијам неподносливи болки.а во меѓувреме јас имам многу појаки болки на 5 минути и се чудам како ќе функционирам со вакви болки и детето дома.кажете начин како полесно да ги поднесам болкиве се појаки се

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 492
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
25.1.2015 21:39:33   
lukajana RR
Оф бе мила штом си почнала да се отвараш болките ке се зголемуваат ама додека не ти пукне водењакот не можат да бидат толку силни,откако ке пукне водењакот тоа се болки ама среќа барем јас се пораѓав брзо по пукнат водењак така да пробај да одмориш зашто ке биде во скоро време и ако ти пукне оди одма во болница а во меѓувреме можеш и малку да шеткаш

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 493
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
25.1.2015 21:43:20   
Melanija RR
Ki4iko штом се појаки болките тоа е тоа ,какво дома .Сигурно си веќе во болница user posted image со лесно user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 494
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
26.1.2015 10:26:45   
Felly RR
Ки4ико, има ли веќе новости? Ајде, чекаме да ни пишеш!!!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 495
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
26.1.2015 11:07:17   
Hopeful RR
Ки4ико, те мислиме и те чекаме да ни пишеш убави вести!!! user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 496
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
26.1.2015 16:26:36   
Ki4iko
Епа драги мои рингерајки еве ме и мене по втор пат мајка.се породив брзо после мојата вчерашна порака тука и сега си имаме прекрасна мала ќеркичка.моето патешествие ќе го објавам за скоро во породилни приказни.полесно не знам дали некој се породил од мене.кога ме примија на клиника беше 23:20 а се породив во 23:55.среќа што стигнав на време .инаку немав болки како големи породилни.само силен напон.не сум ни епизиотомија направена.сега си ја чекам бебушка да ми ја донесат и да се гушкамеее.ви посакувам лесен пораѓај на сите кои чекате.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 497
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
26.1.2015 22:38:32   
Melanija RR
Честитките за Ki4iko се префрлени ТУКА user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 498
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
11.2.2015 14:00:52   
Melanija RR
Како сте user posted image ?user posted image

sunnyday 14.02.2015

amelaljaic 05.03.2015
ana mari 06.03.2014
mesecina83 08.03.2015
Elena 29 15.03.2015

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 499
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
11.2.2015 14:27:28   
Bebuska na mama
ki4iko cestitki pred se :)
Kazi mi so prvoto kako se porodi? Jas isto sum po vtor pat trudna daleku mi e terminot ama nekako si vikam deka so prvoto mngnlesno se porodiv sea vtorovo ke mi naplati za se :) malce deka znam so kako se desava pa me faka strav user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 500
Страница:   <<   < Претходна страница  18 19 [20] 21 22   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  18 19 [20] 21 22   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?