|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 [6] 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: мама возач?
17.7.2010 22:05:59   
mama26
сум возела во друга земја си положив таму.тука невозам.и не се гледам како иден возач.засто и таму кога возем со страв бев.некако несум сигурна во себе поубаво ми е мм да вози.инаку само 2 години возев.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: мама возач?
7.9.2010 16:21:23   
mamita
Мамички препорачајте инструктор од Битола.Решив по празников да одам да полагам па да бидам мама-возач

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: мама возач?
7.9.2010 16:38:56   
blue_blue
Сега ја гледам темава...Ама интересна дискусија...Мене возење ми е како било која друга активност, ништо посебно. рутина. Возам веќе скоро 20 години и додека живеев во УСА полагав пак возачки (така мора, ако сакаш нивна возачка)и таму возев - ништо спектакуларно...Мене ми е тоа олеснување и го сфаќам како нешто што го правам за да си го олеснам животот особено од кога ги имаме децата. Факт е дека во последниве 5 години не уживам во Скопје дур возам, ама па не би можела да зависам од ММ за да одам некаде со децава

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: мама возач?
7.9.2010 21:14:15   
Idna mamica
blue_blue блазесити јас имам фобија од волан user posted image

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: мама возач?
7.9.2010 22:17:55   
mama26
more da me vozat najubavo.ako ne mazmi ,taxi ke si viknam.ne sum za kola jas. a mm vozi perfekt user posted image

(Одговор на членот Idna mamica)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: мама возач?
8.9.2010 10:40:04   
Felly RR
Кога одиме некаде сите тројца, со малото, нормално мм вози, ама ако сме само двајцата возам и јас некогашuser posted image .
А инаку возачката ми стоеше во фиока со години, ама кога се породив, и мораше да се вратам на работа одма, а одев во неколку села, и мм мораше да седи дома да го чува бебето (а не да ме развозува мене), почнав да возам. Да не возев ќе требаше да чекам комбе, па еден саат да ме вози по другите села дури да стигнеме во градот. А вака со колата кога ќе завршев за 15 минути бев дома. Затоа убаво е секоја мама која има можност да си научи да вози, зошто и потребно е.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: мама возач?
22.9.2010 13:39:34   
blue_blue
Super toa so taksi, ama i pokraj toa sto ne e eftino mislam deka ne sekogas imame standard za taksi. Eve denes na primer - dojdov na rabota (vo centar), a trebase da izlezam da gi odnesam decava na doktor vo aerodrom...znaci da zemam taksi od rabota do karpos III, pa od karpos III do aerodorom taksi, pa od aerodrom do karpos III taksi, pa od karpos III (doma) do centar taksi...imas 1000 denari da me kosta idenjevo na doktor...

Zatoa velam deka kolata ja gledam kako potreba i ne razmisluvam dal sakam ili ne sakam da vozam...Ednostavno treba - imam polozeno od 18 godini bas zatoa za da ne zavisam od drugi da cekam nekade da me odnesat - toa uzasno me nervira


ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

more da me vozat najubavo.ako ne mazmi ,taxi ke si viknam.ne sum za kola jas. a mm vozi perfekt user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: мама возач?
22.9.2010 14:12:34   
lukas
Мамички препорачајте инструктор од Битола.Решив по празников да одам да полагам па да бидам мама-возач


vo ran kaj zoran petka e!!


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: мама возач?
22.9.2010 14:18:58   
lukas
ah lele ja citam temata i se nerviram !!!
poloziv pred 5 godini i vozev cela edna godina,i se sretnav so mm mi i prestanav da vozam posto ne mi bese potrebna kola toj me zemase toj me vrakase,i koga se zedovme imase mm mi kombe go prodadovme i kupivme kola i ednas vlegov so nego da vozam po edna godina ne vozenje,i ko pocnav ko nesalam da mi ripa kolata i maz kako maz pocna da se priderva uste kloca da mi manese vo vozenje da me isterase nadvor hahahahha,i prestanav da vozam e sega kako so si imam strav staveno za vozenje i plus ako mu napravam nsto na kolata ke me seli od bt,hahha,i zatoa ne vozam od so mi e strav a i plus nikogas ne e slobodna kolata od mm mi,i mnogu i e krivo mnogu ama ete od pusti strav nema sansi poke da vlezam v kola,a mnogu sakav da vozam i vozev ubavo,i take,sega prevoznik izigrava toj ili odam so taksi segde ili so peski.i se tesam so toa a be aman subo e so taksi koj ke baral parking...


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: мама возач?
22.9.2010 14:19:30   
mama26
ooo blue blue tebe avion ti treba togas user posted image user posted image user posted image user posted image potreba e da.kaj sto relaciite sekojdnevni se golemi.jas planiram frizernicata vo blizina na kukata.user posted image ne deka nesakam da vozam tuku nekako so strav mi e.a za pazarenje ke si pazari mm so kolata ednas vo 2 nedeli kako sto si pravevme i porano.user posted image user posted image mene ke mi odtane takxi da fatam ako se sretnam so nekoja rr vo grad ili mm da me prenese i zeme

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: мама возач?
22.9.2010 23:00:13   
ananikol
 

  Jas i user posted image  moj denes za prv pat od koga e roden sami si se vozevme.
Papa i bato na roditelski bas vo istiot termin koga imavme termin i za na pedijatar.
Si go staviv vo Maxi Cosi i bubalka toj na mami,mnogu saka da se voziuser posted image .
A iskreno,bas se mislev kako ke bidi zatoa  sto placko golem  e,koga ke pocni ne znae sam da zastane..zatoa gledam da ne pocneuser posted image  

A golemiot sin zaspivase v race,nekogas ne ke mozev veke da go setam za da zaspie da go setav niz grad so kolata za da zaspie,sekoj semafor placki.Ednas pominav na crveno i vednas se nacrta policaecot,taman zastanav go otvoriv prozorot i koga mu ja vrisna ....covekot samo pogledna nazad i mi veli;znam kako jas doma istiot go imam,prodolzete samo vnimatelno...E...toa e patalecuser posted image ..
Goa iskusna mamicka ama izgleda pak si ja povtoruvam greskata i maliov  zaspiva v race....ke ima vozenje....

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: мама возач?
22.9.2010 23:25:48   
Anushka
ИЗВОРНА ПОРАКА: ananikol



   go staviv vo Maxi Cosi i bubalka toj na mami,mnogu saka da se voziuser posted image   

aj please help... ќеркичката од 14 месеци додека возам, излегува сама од седиштето (Чико)?! Ова не ми се случувало со синовите и незнам што да правам! Возам многу, возам добро, ама со „госпојцата“ која се шета низ авто е ептен scarrrrry

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: мама возач?
22.9.2010 23:30:43   
Maca25
и нина искача од седиште сама и затоа се возиме само со такси. ако не е излезена тогаш е заспана user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: мама возач?
22.9.2010 23:38:57   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

ИЗВОРНА ПОРАКА: ananikol



  go staviv vo Maxi Cosi i bubalka toj na mami,mnogu saka da se voziuser posted image   

aj please help... ќеркичката од 14 месеци додека возам, излегува сама од седиштето (Чико)?! Ова не ми се случувало со синовите и незнам што да правам! Возам многу, возам добро, ама со „госпојцата“ која се шета низ авто е ептен scarrrrry



Ke mu stavis....lele kako se vika na makedonski-neznam,aj da kazam pricvrstuvac- ke znaes za sto zboruvam.. za tamu kade sto se zakopcuva .
Prasaj na bilo koe prodazno mesto kade so se prodavaat avtostolcinja(taka se vikaat?).Jas nemam takvo nesto moevo e malo no edni prijateli imaat hiperaktiven sin i so toa ne mozi nigde da mrdauser posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: мама возач?
22.9.2010 23:45:21   
nadica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

ИЗВОРНА ПОРАКА: ananikol



  go staviv vo Maxi Cosi i bubalka toj na mami,mnogu saka da se voziuser posted image   

aj please help... ќеркичката од 14 месеци додека возам, излегува сама од седиштето (Чико)?! Ова не ми се случувало со синовите и незнам што да правам! Возам многу, возам добро, ама со „госпојцата“ која се шета низ авто е ептен scarrrrry


како ли успева?
а добро ли ти е стегната?бидејќи мене денес ми се случи надица да ги извади рацете од каишите ама потоа видов дека не сум ја стегнала добро
ајдееее отидовме офтопик user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: мама возач?
22.9.2010 23:46:17   
Anushka
TKS, Aнаникол, ама што прават со вриштењето кога се така врзани. Со тој прицврстувач идат и затки за уши??!

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: мама возач?
22.9.2010 23:58:31   
amelbebe
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: мама возач?
23.9.2010 11:39:28   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

TKS, Aнаникол, ама што прават со вриштењето кога се така врзани. Со тој прицврстувач идат и затки за уши??!



user posted image user posted image user posted image  Moraa Anushka taka bidejki premestuvajki se od zadnoto na prednoto sediste ke im izletal niz shofrrshajbna...

A ti ne da si kupuvas zatki zenskauser posted image user posted image user posted image ami ke i stavis na kerkickata ekrance na tvoeto sediste i ke i pustis crtani ili nekoj detski festival ili sto saka taa i resen problem.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: мама возач?
14.7.2011 11:49:44   
AnnaMolly RR
Немам возачка user posted image И многу се нервирав последниве неколку недели мм кога одеше на пат од работа, мене колата пред врата а цело време со такси-автобус-пешки одев од градинка до дома и на работа. МОРАМ да положам!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: мама возач?
14.7.2011 11:54:56   
arh_diz
1,5  godina mi bese istecena vozackata  se nervirav kako sto vika AnnaMolly sega si ja prodozliv .Prvo vozev so  mm da se opustam da ne sum zaboravila .Sega so sin mi setame so kola

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: мама возач?
14.7.2011 11:57:58   
annie
i da si polagas!ubavo e koga si vozis.... ke si go zemes deteto,kolata koga ke ti tekne i brmmm user posted image

_____________________________

Солзата е нејзин начин да се изрази, нејзината тага, нејзината љубов, нејзината осаменост, нејзината болка и нејзината гордост!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: мама возач?
15.7.2011 1:50:17   
Snowhite RR
Уф не знам што ќе правев цела зима ако ја немав возачката, а сега на есен уште здравје да си купиме едно количе( да не се позајмувам пак) и супер ќе биде
Исто така возачката многу ми значеше кога се вработував, затоа што директорот скоро никого не прима без возачка, зашто навистина е потребна, бидејќи фирмата е малку поодалечена од центарот, а немаме шофер и потребна е возачката. Колешката на пример нема возачка и стално за нејзе вели, дека има личен шофер - директор, затоа што тој ја вози кога нема којuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот annie)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: мама возач?
15.7.2011 9:01:34   
dostickage
ke se tresnam od zemja na temava.ednas pred tri godini zemav casovi,poloziv testovi i prva pomos i eden idiot me padna na poligon.a zosto,zasto bev prva kola i svesno na pretposlednata vezba da izlezam od parkiranje ja zgaziv linijata.ama svesno posto bev prva i nemase nisto pred mene za pobrzo da otidam i da ja zavrsam poslednata vezba.a eden idiot so pojma nemase od vozenje go trgnaa na strana i go pistija sp vrski.
e ke se otruev.posle toa blizok covek od semejstvoto pogina vo soobrakjajka i ne mozev ni da sednam vo kola posto vidov se user posted image
e sega kolku samo mi treba so deteto.mm dodeka ne idev na rabota si idese peski ili so bus na trabota a mene nova kola na parking a ja idiotot idam so taxi so maliot.stvarno sum za kotek.
plus imva i katastrofa instruktor i zdravhje planiram dogodina da si zemam casovi i se odponovo,vo druga avtoskola kako prav pat da pocnuvam.sea imame mn trosoci pa za zal nema da mozam vo skoro vreme.

i jas mislam deka sekoja zena mora da znae da vozi.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: мама возач?
15.7.2011 10:47:07   
Calypso
Во денешно време мораш да знаеш да возиш, особено во Скопје. Мене мајка ми ме давеше уште кога завршив средно да положам, да не чекам други да ме возат, ама јас мислам некој уплав имав, што знам... и не полагав тогаш, туку кога завршив факултет и немав што да правам (башка ми уплатила мајка ми без да ме праша, па јас отидов да не пропаднат парите). И супер беше, си положив од прва, имав фантастичен инструктор, ама... не возам. Поголема глупост од тоа нема. Бидејќи сум од Охрид, таму и положив и си возев интензивно првите месеци. Арно ама дојде лето и нејќев во гужвите со кола да се малтретирам. Сега ми е криво за тоа - во Скопје морам да возам, особено со мало дете, а мене ми е страв некако пак да седнам зад волан без искуство... изгледа ќе морам пак со инструкторuser posted image


_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: мама возач?
15.7.2011 11:26:26   
Maca25
Јас имам возачка ама не возам. немам кола и да сакам немам што да возам user posted image
а ми треба...многу! се утепав од пари давање за такси. требаше пролетва да ја земам на татко ми колата да се развозам, ама имаше сообраќајка и уште не му била ок ( ко за мене).


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 5 [6] 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 [6] 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?