|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: мама возач?
17.12.2009 12:13:31   
Cacko
Ja sum sofer od 2002 i toa intenzivno.koga bev domce ja imav kolata non stop,tato prednost mi davase,ama sea so mm sme so edna kola pa edvaj iskacame na krajuser posted image kaj da e ke treba da si kupam kola

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: мама возач?
29.12.2009 9:03:56   
profesorica
кога ќе подразмислам, секогаш ме носел секаде мм, не ме одбива кај и да му кажам ќе ме однесе- што значи дека имам личен шоферuser posted image user posted image user posted image

но сепак решив да полагам за возачкаuser posted image

< Поракaта ја уредил profesorica -- 29.12.2009 9:04:10 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: мама возач?
29.12.2009 9:08:15   
Bogdancanka
ах Профи за лични шофери имам многу јас за кај и да треба да ме носат мм нема време ги прака неговите бракаuser posted image user posted image user posted image еве денес девер ми ме носи за Струмицаuser posted image user posted image user posted image кога си немам кола така ми е ке си имам лични шофери.А и подобро е со девер ми да шетам кога станува збор за купување со него немам гајле не се буни како ммuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: мама возач?
29.12.2009 9:16:09   
mami
не сакам веќе личен шофер, сакам да научам да возам, се нервирам кога треба да го замолувам или да правам сулуди комбинации за да отидеме некаде..
Еника, спремај се после нова година да возиме на полигон, а јас од март уплакам за полагање

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: мама возач?
29.12.2009 9:18:31   
profesorica
мене мм ми уплатил за часови возење како новогодишен подарокuser posted image user posted image user posted image срце е!!!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: мама возач?
29.12.2009 9:20:55   
Bogdancanka
супер мамички полагајте ке бидете добри шоферкиuser posted image user posted image user posted image
И Профи баш убав поклон си добила браво за маж тиuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: мама возач?
29.12.2009 9:21:02   
mami
мојот не, ама пак е срцеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: мама возач?
29.12.2009 16:16:43   
mis.
Јас го добив за роденден но сеуште не е уплатено некако ладно фати не ми се седнува во кола дома ми сеседи до печка.и Си викам со ваков страв уште по лед да возам ај нека се стопли па ќе почнам.Мм инсистира но мислам дека е ладно за возење.Професорица а кај уплати ти по која цена сакам и јас.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: мама возач?
29.12.2009 16:35:30   
bojanas
Жени!!! Како бе не возите?????
Одма да научите да возите. user posted image
Јас возам од 1995 и кога одев по терени на работа ја прошетав цела Македонија со кола и никогаш немам потреба некого да молам да ме однесе некаде.

_____________________________

Кајче мама тато дада јас и бато секој среќен пее дури ветре вее

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: мама возач?
29.12.2009 16:53:19   
vezilka RR
јас веќе 3-4 години имам возачка, ама немав кола..сега пред еден месец си купивме кола, ама сега мене ми е страв да возам оти не сум седнала во кола откако ја земав возачката, а мажле пустиот ич нејќе да вози во гужвите и секое сабајле ми вика, аман нека ти пројде стравот па да ти ја предадам колата..))) изгледа он си мисли дека јас ќе му бидам личен шофер..:)))user posted image

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: мама возач?
29.12.2009 17:37:20   
Anushka
јас можам да се пофалам со пехар од една осмо-мартовска трка (второ место)!!!!
ЖЕНИТЕ СЕ ПОДОБРИ ВОЗАЧИ, САМО ИМААТ ПОСЛАБИ ВОЗИЛА!!!!
јас до Охрид и назад си ги извозев другарките во почеток на девети месец трета бременост... и супер си пројдовме.... среќа, сите другарки ми се докторки (за секој случај - if labor comes) 

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: мама возач?
18.2.2010 13:57:15   
mami
Да ве прашам нешто..за колку време можам да земам возачка од моментот кога ке почнам со часови?колку време треба? месец- два?user posted image user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: мама возач?
18.2.2010 14:02:26   
Adrijana
Kaj nas vo Stip okolu mesec dena, i casovite i polaganje.

_____________________________



(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: мама возач?
18.2.2010 14:08:13   
mami
Па добро, не би требало да е ништо поразлично и во Скопје нели? мислам тоа е тоа- часови, тестови и толку...

Инаку сакам да си запишам часови и да полагам и после само да го изненадам мм со возачката в ракаuser posted image user posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: мама возач?
18.2.2010 14:09:46   
Adrijana
Super ideja i da go napravis toauser posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: мама возач?
18.2.2010 14:36:58   
mis.
ММ синоќа прашал во автошколата што ни е во комшии и часовите се 10 800 + 600 пробен тест=11 400 на 3 рати.Како е со цени во другите автошколи знаете?Мами ајде ние двете некаде може попуст ќе ни дадатuser posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: мама возач?
18.2.2010 14:42:27   
topce
јас сум возач од '95 година, ама едно време престанав. е сега со Анастасија пак се вратив и супер е. со мм имаме малку проблем кога е тој втора смена на работа ама се компензираме.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: мама возач?
18.2.2010 14:56:35   
mami
ајде мис јас сум за...ајде ке видам ке се распрашам нешто низ градов и да полагаме веќе еднашuser posted image

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: мама возач?
18.2.2010 14:57:04   
mami
Или ајде некоја што полагала нека ни предложи добра автошкола?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: мама возач?
18.2.2010 15:00:25   
Natasha5
и јас треба да полагам ама бидејки сум скопски жител треба во скопје а сум на работа и не можам.Требаше ова лето да полагам ама Јана ме спречиuser posted image
ај здравје ке биде

< Поракaта ја уредил Natasha5 -- 18.2.2010 15:01:00 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: мама возач?
18.2.2010 15:00:44   
pacuvce
Јас полагав пред 100 години во Болана...user posted image user posted image user posted image Инаку сестра ми работи во АСУЦ Боро Петрушевски и тие имаат таму автошкола,па баш ќе и речам да се распраша за тоа колку чини и какви се условите за плаќање,како и за тоа има ли згодни инструктори...user posted image user posted image user posted image Може,нели мами и мис???

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: мама возач?
18.2.2010 15:02:35   
mami
јухууу суперuser posted image user posted image user posted image и прашај ја дали има попуст ако одиме две те одеднашuser posted image

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: мама возач?
19.2.2010 9:34:14   
pacuvce
Мами еве ти информација од прва рака...Се работи за автошколата на АСУЦ Боро Петрушевски...Попусти немаат никакви...Вака изгледа пораката од сестра ми:

36 casa kostaat 10.800,00, ako e student 9.000,00
1.000,00 denari lekarsko
500,00 denari proben test

broj 3115-819 lok 105

user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: мама возач?
19.2.2010 9:53:18   
mis.
Значи цените се исти како кај автошколата што ми е во комшии само пробниот тест е за 100 поефтин.user posted image А лекарското каде е тоа за 1000 ден?

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: мама возач?
19.2.2010 10:04:53   
mami
Секаде е значи толку..јас сестра ми ја прашував исто ми кажа...е само ми спонма после нешто 7000 за полагање? Тоа дека оди посебно со официјална комисија колку се сеќавам така?

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?