|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: мама возач?
15.7.2011 12:46:43   
bebe82
Јас имам и кола и возачка. Уште пред да се омажам си возев и си купив кола бидејќи нејќев други да ме возат, а па да фрлам пари за такси нема шанса. И мм маж, тогашен дечко возеше ама јас си сакав јас да го возам user posted image . Дури и подобро се снаоѓам низ скопскиве улици од негоuser posted image .
Сега ќе си го натоварам user posted image позади на седиште и низ скопјево се возиме секаде (додуша сега на топлово не). На лекари, вакцини, гости, секаде. Мислам дека на секоја мајка и треба количе, дури и повеќе од мажот, бидејќи ние сме по цел дена сами со user posted image , и за било каде ти треба кола.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: мама возач?
12.12.2011 15:44:22   
Luci
Без кола не можам дефинитивноuser posted image Возам и ме возатuser posted image Кога одиме заедно со мм секогаш тој вози, јас возам кога сум сама и со user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот bebe82)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: мама возач?
12.12.2011 15:49:47   
JovanaJ
Da! Definitivno golema potreba e kolata. Vozam sekogas koga treba, na lekar sami so maloto, na gosti, na setanje...Koga odime zaedno so mm togas toj vozi.
Seuste ne sum tolku sigurna vo sebe so parkiranjeto, toa malku mi e taka....neizvezbano dovolno user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: мама возач?
12.12.2011 17:26:40   
riba79

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

user posted image Возам и ме возатuser posted image Кога одиме заедно со мм секогаш тој вози, јас возам кога сум сама и со user posted image


se soglasuvam so luciuser posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: мама возач?
12.12.2011 23:02:03   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Без кола не можам дефинитивноuser posted image Возам и ме возатuser posted image Кога одиме заедно со мм секогаш тој вози, јас возам кога сум сама и со user posted image

Isto...Vozam veke 7 `godiini i mozam da kazam deka sum super sofer

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: мама возач?
13.12.2011 14:18:49   
Bububebe
Возач сум веќе 10 години ,а пред некое време си ја продадов колата и сега сум во потрага по друга.А без кола не се може,се наоѓа

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: мама возач?
13.12.2011 14:24:46   
AnnaMolly RR
Се уште немам возачка и ќе си пукнам од мака за тоа. Никако да се одвојат пари за таа намена. А колку ми треба не сте свесни.
Мм обично оди со кола на работа и го носи Филип во градинка, но кога не може јас морам со такси да го носам. Колку пати колата ми стои пред врата, а мене ми се шета, а не ми се влечка со такси или автобус... Морам да положам во најскоро време, иако многу ми е страв од возење кола user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: мама возач?
13.12.2011 19:15:17   
stela
Ах, тука кај мене има новинка - почнав да возам низ Скопјево user posted image Имам возачка 9 години, пред да се омажам си возев, и откако се омажив ама само кога се враќавме од друг град навечер (заради безбедносни причиниuser posted image ). Вака се добива впечаток дека мм не ми давал или сл, ама тоа не е вистинатаааа. Вистината е дека возењево во Ск ми беше некако стресно, а тоа изминатиов период (бременост, мало бебе) не ми беше потребно ама ичuser posted image . Ееее сега се случи да мм не може да излегува пошто нешто се раболе, а ние сами во ск (без блиски роднини)..па јас морав да ја превземам улогата и на набавувач, и по доктори за упати, рецепти,Стефан на контрола, на вакцина и што ли не :)) тоа е, знаев ја дека ке возам ама на чуден начин провозев, абњ кога нем му ја мислиш многу полесно е:)))

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: мама возач?
13.12.2011 21:23:16   
temjana
уфффф болна точка ми е тоа а на мм уште поболна. Како тоа јас еманципирана жена во 21 век да немам возачка а уште помалку желба да научам да возамuser posted image Ама пред некое време сватив дека морам најбрзо што може да си почнам со часови и да полагам зошто навистина имам потреба од кола и стварно неможам повеќе да го замарам мм да ме развозикува и да бидам зависна. Е сега од кај ќе најдеме пари тоа е веќе друго прашање ама битно желбата се родиuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: мама возач?
15.12.2011 12:59:16   
libra.n
Jas imam vozacka 9 godini, znaci od 18-ta godina, ama ne sum vozela kako devojce, sega kako mazena imam potreba golema za kola i vozam. Tuka vo Skopje uste mi e malku potesko za vozenje, osven sto ne gi znam dobro ulicite, pa i Srna ako i padne cucla pocnuva da place...i me faka panika ili mi gasni kola ili mu vleguvam na nekoj vo lenta pa mi svirat site....user posted image haos. Bitno se trudam, ke se naviknamuser posted image  

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: мама возач?
15.12.2011 13:22:00   
Pepelaska *
До пред некое време немав ни желба за возачка ама се повеќе имам потреба од излегуање сама со user posted image треба да викам некој , да го чекам мм или такси, иако ми е многу страв здравје да соберам некој денар и планирам да полагам

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: мама возач?
2.2.2012 15:30:47   
vezilka RR
Уф, мојата болна тема. Возачка имам веќе 6 години, возачко искуство 3 пати.. Страшно, имам толкава одбивност кон возењето тоа е чудо едно. А полагав не оти толку сакав туку бидејќи ми беше услов за вработувањето. И не ми требала колата до сега, се со велосипед си одев, арно ама сега со детулево ептен ми треба. Мажле нон стоп ме притиска ајде вози та вози. Пред еден месец, два, решив, возам, и седнав и уште не излезена од паркинг му ја чукнав колата на комшијата..и толку од мојата храброст. А мажле продолжува со притисокот. user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: мама возач?
2.2.2012 16:06:28   
Buuu
Definitivno bez kola sum kako bez noze user posted image sekoj den si ja vozam kerka mi dokaj majka mi,drugarki,setanje i iskreno neznam so bi pravela ako nemav vozacka....bi trebalo so taxi da se vozam,a ne sum covek sto izdrzuva da sedi po cel den doma user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: мама возач?
18.3.2012 18:00:52   
mamicki
„Како се дишале пред да го измислат тај кислородот?“user posted image
Не можам да го замислам животот без автомобил! Се чудам како сум стигнувала да направам се што планирам пред да почнам да возам?

(Одговор на членот Buuu)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: мама возач?
20.8.2014 9:20:27   
Mila mamicka
Мама возач - мојот најголем сон. Почнав со часови пред да останам бремена, кога положив веќе бев 3 месец. Мм не ми даваше да возам додека сум бремена, потоа не ми даваше со мало бебе, и така со тек на време јас си ја изгубив рутината за возење, возачката ми стои во новчаник, ама како украс. А многу сакав да бидам од тие мајки кои сами си возат со децата каде и да сакаат. Деновиве се канам да одам со мм да повозам малку, за да можам да се навикнам, па ќе почнам и да си возам сама со син ми. 

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: мама возач?
20.8.2014 10:02:51   
sandriana RR
Интензивно возам последниве 8-9 години. Но,во првата бременост имав страв да возам, а и со Т дури беше бебе, се додека не потпорасна и почна без врскање да седи во нејзиното седиште, кога имаше отприлика 13-14 месеци. Од тогаш, до денес (37ма недела сум од 2рата бременост), возам секојдневно, дали сама, дали со Т, најмалку 20тина км во денот, и немам апсолутно никаков проблем. Изминативе 2 дена колето ми е дефект, и се осеќам ко без нозе user posted image . Во денешно време, кој има услови и потреба, колата не е луксуз, туку неопходност за мајките.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: мама возач?
20.8.2014 13:29:24   
bucko mal
Jas uste sum potaze shover.Iako imam vozacka pred 12 godini pocnav da vozam pred tri godini.Nekolku meseci vozev so Mk.vozacka,posle tuka polagav.
Pocetokot vozev po naselba,kratki relacii leka poleka se oslobodiv I sega vozam sekade.Najmnogu se plasev od avtopat,dodusa uste se plasama ama poleka I mnogu vnimatelno.
Sekojdnevno vozam,raznesuvam deca epten mi e potreba.Ako ne vozev ke bev vrzana doma,vaka epten mi e ubavo.Za site po doma e polesno.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 167
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Оди на:






Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?