|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: мама возач?
15.4.2010 22:05:36   
mis.
Ikipp секоја чест јас сум уште на полигон а така ќе биде и утре.инструкторот кажа дека поминав одлично како за почетник но морам уште на полигон.Со моето не познавање на техниката на возење одлично пројдов а и со оглед на времето.Кај за прв час па и дожд требаше да врнеuser posted image Утре пак имам час.
Ајде мами со среќа па после ќе се тркаме во град.user posted image

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: мама возач?
16.4.2010 11:56:35   
ikipp
sega vo 2ipol pak ke odam,niz grad pak,ama ovoj instruktorov mu kazav deka imam malku vozeno i mu se cini znam,i se sama me tera da pravam,vikaj davaj na gasta,poveke,i jas taka stignav do 70  80,na avtopat ama nekade.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: мама возач?
16.4.2010 12:35:05   
mis.
супер ики само така продолжи се надевам и јас ќе возам во град еден ден 80.user posted image за сега на полигон н немам никакво возечко искуство.Но со оглед на тоа како се вози во скопје ќе почекам малку градтска вожња.

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: мама возач?
16.4.2010 12:38:19   
ikipp
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

супер ики само така продолжи се надевам и јас ќе возам во град еден ден 80.user posted image за сега на полигон н немам никакво возечко искуство.Но со оглед на тоа како се вози во скопје ќе почекам малку градтска вожња.
ne ne vo grad 80user posted image ,nadvor od grad,vo grad 30 40

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: мама возач?
16.4.2010 12:41:58   
pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

супер ики само така продолжи се надевам и јас ќе возам во град еден ден 80.user posted image за сега на полигон н немам никакво возечко искуство.Но со оглед на тоа како се вози во скопје ќе почекам малку градтска вожња.


Драга мис,сепак,најмногу искуство се стекнува со градското возење...Никогаш немој да се откажуваш и да оставаш да почека...Мислам дека секогаш треба да се вози и стекнува рутина низ градските улици...Само храбро!!!user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: мама возач?
16.4.2010 12:44:02   
ikipp
10 000 za avto skola,6000 za polaganje,2000 lekarsko,1350 crven krst,i uste ima ama neznam ,skapo e

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: мама возач?
16.4.2010 12:47:51   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

колку ќе те кошта се вкупно возачката?Колку е автошколата,лекарското?

user posted image ..ти летна пораката во ваши слики,мисuser posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 16.4.2010 12:48:05 >

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: мама возач?
16.4.2010 12:59:51   
mis.
Ми летна поракатаuser posted image user posted image user posted image фала кате
Скапо е да но кај мене е за нијанса поскапоuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: мама возач?
16.4.2010 13:01:12   
mis.
го решаваше пробниот тест,за тоа се плаќа уште 600 ден
Пацувче фала ти на подршката ќе ми треба некако паника ме фаќа.синоќа не спиев од мислиuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: мама возач?
16.4.2010 13:04:17   
mother 29
mis немој да му ја мислиш многу.битно ти земи ја возачката,после се` е пракса,со интензивно возење и експерт ке станеш!
user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: мама возач?
26.4.2010 13:41:18   
mami
Има некакви шпекулации дека од 01.05.2010 Прва Помош ке се слуша како курс од 3 месеци. Тоа според мене е екстра работа. Од оние 45 мин. што јас ги слушав минатата недела, си викам- Среќа што знам ПП од извидници, инаку со објаснувањето на докторката и целите 45 мин. посветување на скршеници, крварења и сл. ништо немаше да решам. Искрено, не знам како сите други што беа таму, го решиле тестот.
Неделава ке полагам тестови, а после почнувам со возење

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: мама возач?
26.4.2010 13:51:53   
ikipp
i jas utre ke odam da uplatam za prva pomos,i cetvrtok ke polagam,za da go izbegnam toj kursuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: мама возач?
26.4.2010 13:52:13   
mis.
мами имаш ли право да полагаш тестови и прва помош без возење?
Инаку ќе се воведат и предавања пред полагање на тестови кои ќе се наплаќаат а автошколите се задолжени за вработување на предавач.Кој има во план да полага за кола да си уплати дека потоа треба да плаќа и за предавањата плус отприлика 100 евра.Многу е важно и крвната група да ти е напишана во книшката дека ќе го барале и тоа а ќе се наплаќа по 1500 ден за да ти напишат крвна група во книшка.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: мама возач?
26.4.2010 13:54:58   
mami
Да да можам да полагам..барем така ми рече сестра ми, еве вечер треба да ми донесе тестови да научам нешто :) а мора да ми е напишано во книшка? па мене кога ми проверуваа крвна група кога бев трудна ми дадоа само едно ливче и ми рекоа секогаш да е во книшкатаuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: мама возач?
26.4.2010 14:03:12   
mis.
меми тоа кога вадиш лекарско веднаш ти ја запишуваат крвната група во книшка.
А за оваа не знаев за предавање за полагање на прва помош од 3 месеци.мене тоа баш и не ми одговара.Направија тоа цела година само со триста процетури додека да стигнеш до возачка.А кај се полага прва помиш и каде се предавањата?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: мама возач?
26.4.2010 14:07:26   
mami
Прашај дали организираат од автошколата кај што одиш..ако не тогаш би ти рекла- Железничар или Медика плус...Железничар трае предавањето 45 мин. А во Медика Плус е два дена по 3 часа...и кај двете цената е 1300-1400 ден.
А инаку мене во книшка не ми пишува која група сум, само тоа ливчето ми стои во преградата

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: мама возач?
26.4.2010 14:08:11   
mis.
мами ти извади лекарско уверение?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: мама возач?
26.4.2010 14:12:24   
Mila na mama
Јас полагав прва помош во Даре Џамбаз и баш пред некој ден кога поминував видов дека сега заради навалицата на тазе матуранти кои сакаат да бидат возачи ќе има некој попуст за испитот по прва помош. Јас слушав 2 дена по 3-4 саати со 1 пауза па два дена одмор па полагање. Ептен беше лесно само основни работи прашуваа и обавезно вештачко дишење, масажа на срце, имобилизација или преврска.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: мама возач?
26.4.2010 14:18:47   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

мами ти извади лекарско уверение?


Да, за еден час..отидов во Медика плус, 1200 ден. почекав некоја минута, ме пратија на невропсихијатар, очно, општ лекар кој само ми измери притисок и веднаш ми го дадоа уверението.

После два дена бев во Железничар, слушав предавање од 45 мин. кое никако не го одобрувам за некој кој прв пат во живот се среќава со Прва Помош и веднаш по предавањето беше тестот, го решив, им го испратиле во автошколата и сега неделава на тестови да одам

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: мама возач?
26.4.2010 14:21:59   
mis.
Кога си вадела лекарско си била на трансфузиологија за крвна група и најверојатно како и јас што направив ја даде потврдата за крвната група што ја имаш,што ја вадеше кога остана бремена и со таа потрвда лекарот во книшка ти става печат со крвната група.Тоа ќе биде задолжително и ако го немаш за да ти го напишат ќе треба да платиш.
Јас почнав со автошкола а немам се уште ништо полагано мислев дека ќе треба во гевгелија но изгледа прва помош можам и тука во ск.

< Поракaта ја уредил mis. -- 26.4.2010 14:25:22 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: мама возач?
26.4.2010 14:23:08   
ikipp
jas go dadov kartonceto so krvnata gr od bremena,ama pak mi zemaja krv od prst,izgleda za potvrda

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: мама возач?
26.4.2010 14:26:30   
mami
И сега? треба да одам на трансфузиологија за да ми удрат печат во книшка?ајјј глупости..па што не го ставаат тој печат тогаш кога ке ми ја одредат, за кој к.. ми даваа картонче???
Извинете на речник, ама преку глава ми е нашава бирократија и папирологија

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: мама возач?
26.4.2010 19:39:39   
mis.
Го прашав инструкторот во врска со измените за полагање на прва помош и реше дека се уште не е донесена конечна одлука и ако се донесе часовите ќе траат 1 месец а не 3.Што е вистина а што не!user posted image И овие измени не ме опфаќа мене дека јас сум била по старо.Се слушаат часови петок и сабота по 3 часа а после вториот час се полага тоа било некаде во аеродром мислам 1350 ден.Во тоа влегува и некое цд со предавање кое останува во моја сопственост.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: мама возач?
4.7.2010 23:29:06   
baby mama
Немам гајле се возиме сами, па јас до крај на бременоста возев кола. Па 10 години сум активен возач user posted image


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: мама возач?
17.7.2010 21:55:30   
Тања РР
Последниве денови мм ми дава часови по возење. Откако полагав поминаа 2 години а никогаш не возев потоа. Сега сум, благо речено, табула раса.user posted image user posted image   Полека се подобрувам ама ќе мора да го сменам инструкторот додека не сме се степалеuser posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?