|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Тема за ослободување од негативната енергија!
10.4.2009 10:42:20   
Julie1
Кога ке се истуриш некому како се чуствуваш велат полесно било... па ајде тука да се ослободиме од негативната енергија и лошите работи кои не прават да не се чуствуваме убаво и среќно...

_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
10.4.2009 10:44:26   
Julie1
Јас сум презаморна и денес петочки само вака ми оди да направам user posted image   i   user posted image   i   user posted image    i    user posted image

user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
27.4.2009 7:55:53   
Еца
Јас вчера вечер толку се изнервирав што се убив од плачење,а бев бесна и ми идеше    user posted image user posted image јас ретко да се изнервирам,ама ете некој нема друга работа....

< Поракaта ја уредил Elena -- 27.4.2009 7:58:20 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
27.4.2009 8:00:32   
mami
mene cel vikend mi pomina vo karanje, vikanje, ignoriranje i sto uste ne...mi ide da se ubijam od placenje ili tepanje nekogo, ama za zal moram da sedam pribrana na rabota...uf kolku ponekogas mrazam sto sum omazena i so ton obvrski pa nemozam ednostavno da se skrijam vo nekoe kjose

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
27.4.2009 8:04:44   
Еца
Ех мами уште многу пати ке ни биде вака,ама кога ке замислам дека сето тоа е заради некој си трет,а не поради мене и маж ми,е ме фака инат па не попуштам па да пукнам ако треба user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
27.4.2009 8:13:27   
mami
lele mi se place znaes kako!!!!!! da mu se snevidi, da se karavme zaradi nasi raboti aj, i da si se pomiram nekako, deka ne ide deka mozebi ne treba da bideme zaedno i sl, ama koga se karame za nekoj sto treba da mu tekne deka ne treba da se mesa, uzasno se nerviram... da mu se snevidi pa neli bile oni mladi be???neli sakale da bidat sami??? ne gi sfakam navistina

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
5.7.2009 22:32:38   
Еца
user posted image
Мразам дволични луѓе, мразам лицемерие, уф како може да постојат такви,user posted image user posted image user posted image Среќа ја имам Рингераја, па можам да се релаксирам и да не дозволам негативната енергија да премине на менеuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 5.7.2009 22:33:06 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
12.7.2009 8:55:39   
mami
уф колку ме нервира значи..до кога ке ми планира како да ми почне денот и како да ми заврши..па аман веке...сакам сопствен дом..одма, неможам веќе овде пукнав, сериозно немам сила, сакам некаде каде што ке бидеме сами и нема да треба да си го подредувам животот според некој трет и неговите плановиuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
13.7.2009 0:28:43   
biljanaM
mene me nervira my father-in-law i negovite prasanja...a zosto ne go izbanja deteto, zosto tolku leb si isekla, .....uffff

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
19.7.2009 22:04:53   
mami
се осекам баш вака  user posted image   user posted image и ми се прави ова  user posted image и ова user posted image и ова user posted image и ова user posted image   и накрај да има некој да ми го направи ова user posted image  

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
30.8.2009 11:22:19   
mami
значи има ли некој добар познат психијатар да ми препорача да одам да се испитам дали сум јас нормална што сум уште во е... куќа???user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
30.8.2009 11:46:10   
nutelizza
Мами  така е тоа.

Јас кога бев во заедница и си се осеќав како гостинка. Свекрва ми се нешто ке СЕ замешаше од кај бевте до ова ново ли ти е/? Ја па игнорирав се. Не придавам значење многу, многу. Колку пати ме прашала нешто сум и одговорила со ааааа

Сега живеам сама во свој стан и имам потреба од неа. ПОнекогаш си викам  како би било убаво сега да ми го задржи детето или да ми направи од оние манџички.

Мој совет ти е да не се караш, нервозираш зашто е така како што е,убаво време шетај со Лука и игнорирај се што те прави стресна.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
30.8.2009 12:43:52   
Sweetheart
А бе луѓе едноставно немојте да обраќате внимание на такви провокации од страна на трети лица кои знаат само да те направат да се чувствуваш несреќно. Живејте го животот како вам ви одговара а не на некој друг иако ке се подналутат ама ке им помине набрзо верувајте. КИСССССС

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
30.9.2009 12:53:24   
profesorica
мотхер 29 ајде тука ослободи се мила!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Sweetheart)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
15.11.2009 13:06:25   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

се осекам баш вака  user posted image   user posted image и ми се прави ова  user posted image и ова user posted image и ова user posted image и ова user posted image   и накрај да има некој да ми го направи ова user posted image  

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
15.11.2009 13:38:41   
Enika
aj sea dada enika da vi kaze neso:

legnete na grb opustheno, race i nozete neka bidat porashireni, odvoreni od teloto, glavata potprena udomno za da ne se mrda levo desno...dishete normalno i koncentrirajte se na dishenjeto, so sekoe dishenje ve obzema svez voduz koj me puni so energija i ve procistuva, so izdizuvanje se relaksirate.so seoe vdishuvanje abdomenot se kreva a so sekoe izdisuvanje se spusta.bidete svesni za dvizenjata na dishenjeto...vdishete dlaboko i izdishete i osekajte kako telotopri izdishuvanje paga na zemjata, osetet gi dopirnite tocki so zemjata, osetete g celoto vashe telo, bidete svesni samo za sebei si i na nisto drugo ne razmisluvajte...ostanete vaka nekoja minuta....
ova e poza shavasan na joga...poza na relaksacija...zivot luge...:)jogata celosno relaksira i puni so energija zatoa sto vo tekot na vezbanje ne mislite na nisto drugo tuku stanuvate svesni za sebe si i svoite dvizenja,,,ajde site sea vo shavasan i poftoruvajte go ova sto vi go zborev..i zapatete nikoj ne smee da vi smeta dur se reaksirate...ajde mamiuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
15.11.2009 13:56:04   
Bogdancanka
Леле Мами те читам и знам како ти е во иста ситуација е и сестра миuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image и многу ми е жал изгледа сите си ја забораваат младоста,и што сакат младите уф искрено и јас се нервирам за такви луге што секаде се мешат и не оставаат простор младите да си го живеат животот и малку да уживаат сами,Поз Мами и не се нервирај често тоа и го зборам на сестра ми али знам дека колку и да сакаш да ги игнорираш неможеш кога се срекавате во иста кука.Само бидете храбри не им дозволувајте да ве нервираат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
15.11.2009 14:08:05   
Еца
user posted image кога вака ми излегува низ уши, единтвен спас ми е чистење по домаuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
15.11.2009 14:21:23   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

user posted image кога вака ми излегува низ уши, единтвен спас ми е чистење по домаuser posted image



потпишувам...

Еника..мила моја..се е тоа супер, ама кога ми чади од сите страни последно на што мислам е дишењетоuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
15.11.2009 14:22:05   
Bogdancanka
И јас се фрлам на работа било од кој и да сум изнервирана е тогаш дома удирам ептен генералкаuser posted image user posted image user posted image се преместувам правам промени само нервозата да ми помине а ми се случува да клоцнам и некој стол или креветuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
15.11.2009 14:25:23   
mami
да да..онака божем случајно ти се нашол под ногаuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
15.11.2009 14:39:20   
niki
Море жени што ви е па во недела, неработен ден толку нервоза? Наместо да си појдете негде да ги прошетате децата вие на чистење сте се здале, ајде сите марш од дома какви нервози какви кавги!

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
15.11.2009 15:43:52   
arh_diz
Koga sum nervozna edinstven spas mi e shopping.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
15.11.2009 16:01:56   
mother 29
ајде сите марш од дома какви нервози какви кавги!
се сложувам!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
15.11.2009 16:54:35   
Mila na mama
Дефинитивно ми треба психотерапија.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?