|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
3.1.2011 11:34:16   
big_mama817
леле како чурам дур ми се плаце од мака колку се лугево себични уф уф уф user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
4.1.2011 20:17:10   
Bogdancanka
Aaaaaaaaaaaa mi se vika mi se place povtorno se osekam omalaksano pak nekoj virus ke zakacam uffffff dosta mi e!!!

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
19.1.2011 17:44:02   
Martins mom
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Што е проблемот со луѓето околу мене??? Разочарана сум од другарки, пријатели, роднини, комшии...од сите...оооооффффф аман веќе НЕ МОЖАМ...ме уништивтеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Нон стоп сум тажна...како може мене да ми се случува ова

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
19.1.2011 20:50:05   
humana
се осекам баш вака  user posted image   user posted image и ми се прави ова  user posted image и ова user posted image и ова user posted image и ова user posted image   и накрај да има некој да ми го направи ова user posted image  
isto taka,i toa me iznervira zolva mi idiotkata,ufffffffffffffffffffff ke si puknam od nea

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
19.1.2011 20:52:36   
Pepelaska *
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Што е проблемот со луѓето околу мене??? Разочарана сум од другарки, пријатели, роднини, комшии...од сите...оооооффффф аман веќе НЕ МОЖАМ...ме уништивтеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Нон стоп сум тажна...како може мене да ми се случува ова



Леле Мартинс мам немоој вака ајде ние сме тука со тебе секогашuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
19.1.2011 22:56:32   
Olivia
humana




,i toa me iznervira zolva mi idiotkata,


mene non stop me nervirase i se dodeka ne i go pokazav sredniot prst i i rekov user posted image se!!!!


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
19.1.2011 22:58:00   
humana
mene non stop me nervirase i se dodeka ne i go pokazav sredniot prst i i rekov user posted image se!!!!

of i prst da i pokazam isto i se faka pak si tera po svoe,nemozam ke puknam od nea mi ide na cel glas da pocnam da placam

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
19.1.2011 23:01:15   
Olivia
jas imam ideja...napravi ti ona da placeuser posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
19.1.2011 23:10:41   
humana
of koklu ti e dobra ideava ama kamen neplaceuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,a i idiotite neznaat za oset,pocit,i cuvstva,sum mislela deka nikogo vo zivotot nema da mrazam ama nea ja mrazamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
19.1.2011 23:36:46   
Палешка РР
Јас немам од што да се ослободам...немам никаква енергија повеќе, одам в кревет user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
28.1.2011 17:32:36   
Џесика
Готова сум пред нервен слом... нешто ако му се даде да јаде поинакво одма се буни... решив денес ќе го оставам гладен, па и сок од цеден портокал не сака... ама денес ми се споија жичките и нема да отстапам... ќе побудалам ако излезе дека е ист ко татко му, немам сили веќе, ми иде да излезам од кожа user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
2.2.2011 22:24:20   
linak
user posted image user posted image user posted image ааааааааа колку сум лута и бесна во моментов user posted image user posted image user posted image можно ли е само мене да ми се случуваат безвезе работи,ништо не ми иде од ракаuser posted image user posted image user posted image     

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
2.2.2011 22:28:14   
Julie1
И јас сум лута како може да има толкава злоба кај некој луѓе лута сум сама на себе како може да не разликувам Идиоти од нормални луѓе и како може да налетувам само на Идиоти со големо И. Извинете на термините но лута сум лута...........user posted image user posted image user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот linak)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
2.2.2011 22:29:36   
Maca25
Испукај се тука Јуле!!! 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
3.2.2011 10:40:46   
skorpijana
jas pak mislev deka samo jas sum so takva maka user posted image user posted image
i jas ponekogas sum mnogu nervozna duri i mnogu pati mi se idese da vikam na cel glas site znaat samo greskite da ti gi gledat a nikako da si gi vidat svoite

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
5.2.2011 13:48:47   
Тања РР
Е стварно ми е доста!
Доста ми е од површни, завидливи, зајадливи, сплеткари, зависни од драма суштества кои незаслужено себеси се нарекуваат „луѓе“. Преку глава ми е од такви кои немајќи свој живот се обидуваат да уништат туѓ!
Ми прекипе и од мојот пасивен однос и игнорирање на таквите случувања. Редно е да кажам и јас што мислам, редно е да ги превземам работите во свои раце ако сакам да се помрднам од точката која ветува само затупување, уназадување и гаснење на потенцијалот кој толку тешко го создавав.
Навистина крајно време е да се каже СТОП!!!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
8.2.2011 12:31:50   
Popce
Многу се нервирам што не знам кога ќе се породам (мислам прецизно) и не можам ништо да си испланирам... не знам кај ќе го оставам големиот син и такви планирања.
Исто така страшно многу ме нервира што сум заборавна т.е. расеана ... кога ќе тргнам дури и во продавница или на работа и ќе застанам и се чудам како улава кај сум тргнала. И се нервирам што сум тромава и тешка како слон.
И многу се нервирам што не можам да се одлучам каде да се пораѓам.... мене ништо не ми чини, ем не ми се плаќа, ем сакам на убаво....
Се осеќам катастрофа, ама мене не ми олесна сега откако напишавuser posted image user posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
26.2.2011 13:24:35   
mila mama
Денеска ме обзела некоја негативна енергија, се нервирам што сум толку толерантна и со луѓе што се помалку го заслужуваат тоа, па макар и мои роднини. Уф како би сакала барем за 24 саата да се скријам од сите и да останам сама со себе, да правам тоа што сакам или пак да станам невидлива и да ги избоксирам сите што ме нервираат user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Popce)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
26.2.2011 14:09:54   
strelec 8
abe za nikade mi e.eden los son sonuvav ke go snemalo svetot i sum si ja ostavila kerkata doma za da se spasam jas.cel den se vrtam okolu nea i se si povtoruvam kako sum mozela.

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
21.3.2011 18:47:24   
Martins mom
Леле од ова змиско гнездо ми е преку глава, нема услови за живот тукаuser posted image user posted image user posted image Бабата и дедото на моето дете ги нема повеќе од две недели да си го видат внучето, а живеат само еден кат под нас и денес слушам приказни низ улица како сум им го бранела детето да го гледаатuser posted image user posted image Ај будали низаедни, дај боже да го земат и тие како секој нормален дедо и баба да го прошетаат бар до продавница, ама тоа се нема случено ама баш НИКОГАШ. Ниту еднаш оваа т.н баба му нема дадено да јаде или да го преслече или било што, а наоколу се фали како јас не сум можела без нејзина помош..ААААААААААААААААААААааааааааа збеснувам !!!! Во маалото ме викале олош....Кај се најдов меѓу овие малограѓаниuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
22.3.2011 9:00:56   
anedespo
Во неделата правам роденден на малото и тоа дувајќи свеќи се намачка од тортата. И сега јас со тортата во рака, а веќе гости ме чекаат да им пресечам за да си одат и велам на мајка ми да ја пресоблече. Таа ни две ни три туку оп блузата и и ја размачка тортата од блузата по лицето и косата. Ама не само тоа и ќе ја угушеше зашто претходно не ги откопча копчињата. И нормално и свикав дека треба да размисли а не да работи со газот. И одма носот го дигна и си заминаа. Аууу среќа што ја немам за свекрва. Бетер е од неа.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
8.4.2011 12:27:50   
kuklica
user posted image user posted image user posted image uf lele ke puknam daj boze da go snema ko ke sjodam doma da ne go vidam veke dzver gnasen kako moze nekoj bem luge da se hrani so karanje so vikanje kakoooo???i toa se za bez potreba e nemozam veke nokna mora mi e covekon da e svekrva ajde de ke razberam ama ovaj maz bre da se rasprava po celi denovi uffff go mrazam go mrazam kako nikoj dosegauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
11.4.2011 19:41:46   
mamamoni
како сум се изнервирала страшно, еден час ја оставив Софија кај свеќи и плачела па и дала сок густи од таково бе, не и оставив сокче нејзино затоа што не пие а и доена беше немаше потреба нешто да и дава, таа од нивниот сок и тупнала кога видов ми идеше да ги отепам сите, страшно, сета среќа што не пие сокче па не пробала многу, си кажав што ми лежи ама уште ме држи нервозава user posted image

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
12.4.2011 16:03:12   
annie
затвоете ги ушите пошто многу силно ќе врескам
АААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА
стварно поима немам како понатакаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
12.4.2011 16:16:07   
strelec 8
dosta mie od prosti luge,ograniceni,samobendisni.od sto sum an porodilno zatupavev.prosti  i prostitulaci,svekor i svekrva.odvaj cekam da se vratam na rabota ,mi treba promena.pukaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam

(Одговор на членот annie)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?