|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
9.7.2012 14:05:38   
Mala Jovana
Sestricki zlatni,neznaete deka ima eve uste nekoj so nervozi doma,osobeno vo zaednica i toa poprilicno golema :(,mnogu e loso,a najdebeliot kraj ke go izvlece nekoja kako nas,sto ima previsok prag na tolerancija,a kako rezultat na toa ke zaraboti nekoja bolest.Pocnav da pijam tableti za smiruvanje,ne sum koncentrirana na rabota od maka.Ne ocekuvajte od mazite da ve poddrzat ,zatoa sto,svekrvata,zolvata,deverot se negovite najbliski i nema da bidete svateni,naucete se da ne im pridavate vaznost na tie sto ve povreduvaat,a toa se obicno gorenavedenite.I mene me pravat prosta,naivna,i uste neznam sto,a zosto???? Zatoa sto vo nivnite mozoci nema kapacitet za da razberat nekoja emocionalno zrela licnost,i nejzinite stavovi.Ako si imate decinja,gledajte da napravite lugje od niv,drugo nisto neka ne ve interesira,jas kopnema da dobijam bebe,se nadevam bog e golem i ke mi ja ispolni zelbata,a togas nikoj od niv nema da bide dovolno vreden za da go diskutiram.Namesto da trosite vreme mislejki na licemerni ,bezvredni licnosti,(koi sekako nema da ve sakaat sto i da napravite za niv,dzabe e,tie ili se ljubomorni ili iskompleksirani ,prosti ili nenacitani i neiziveani koi samite od sebe se grozat vo sopstvena koza) trosete go vremeto na najbliskite vasi,majki tatkovci braka ,sestri,prijateli,tie se onie koi ve sakaat i zasluzuvaat vase vnimanie i ljubov,osobeno majkite !! pozdrav do site vas,samo pozitivni misli imajte,i na sekomu dobro mislete kolku i da e los...vie ne bidete gresni,toa e uspehot !!!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
20.7.2012 10:33:59   
AnnaMolly RR
user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Mala Jovana)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
28.7.2012 16:01:04   
Barbicki2
uuuf kakvo mi e vo dusava,mi ide da istepam nesto,da klocnam nesto,da vristam i da placam. ne im se pogoduva na nekoj luge bre niiiisto,ni dobar odgovor ni kako sto treba da vratis,gospode boze daj mi trpenie.kolku mi e krivo za ova so mi se sluci,ama ako ima gospod.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
28.7.2012 16:27:44   
Barbicki2
znaci zenava,u ovoj slucaj majkami,nemozam poveke nemozam moras na sekoj zbor so ke ti go kaze da odgovoris smireno i nasmeano,ako ne...lelee taja cel zivot go dala za mene,a ne razmisluva kolku mnogu me navreduva,slaknata sum bila so mozokot so sum se nalutila nesto,a nisto ne rekov nema vrska.koga ostanav trudna so vtoroto ciganka sum bila ne mi bila ramna,se sramela taja zosto odednas 2 deca.nemalo da me prima pojke u kukata nejzina zosto?zosto ja prasav zosto zaklucila normalno,smireno.i mn dr raboti

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
28.7.2012 16:31:37   
Barbicki2
i mnogu drugi raboti so nesakam da gi nabrojuvam,duri imam griza na sovest koga pisuvam,ama pa ne se trpi,ne e fer na dete taka da zboris,vistina se so sum posakala sum dobivala ama odnosot ne i cini ic,tolku me povreduva nema ni pojma,ne e fer,a edno dete sum

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
1.3.2014 22:11:07   
Палешка РР
Ветувам...СВЕЧЕНО...повеќе нема да правам благо и да месам кога сум сама со Миа (додека не потпорасне)!

Детево е ТЕРМИНАТОР зема тесто, меси на стакло, фаќа насекаде со рацете, со брзина на светлина зема дробено сирење па и паѓа на земја, па брашно растура, па мелени ореви по земја...и начисто ме полуде денес user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
30.4.2014 22:18:08   
mommy_angels RR
Полошо од тоа да треба да работиш со неостварени личности кои патат од комплекс на ниска вредност-НЕМА !!!!! Толку глупоќа во една особа,не ми е јасно како може да има.А пак толку многу злоба?!?!?! Тоа уште повеќе не го разбирам user posted image Па и уште векво едно суштество ,да ми става зборови во уста за да ме намести,е тоа не го дозволувам!!! Давам чесен пионерски user posted image збор дека јас со нејзе завршив.Нашиот однос се сведува само на разговори поврзани за работата и добро утро,добар ден,пријатно...ете толку.Единствено што не можам да си простам како си дозволив некој со толку низок IQ толку многу да ме изнервира

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
12.9.2014 22:54:12   
Felly RR
Е многу ми е тешко, ама кога не зависи нешто од тебе, и кога не можеш да го смениш, можеш само да чекаш да помине. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
12.9.2014 23:00:17   
Snowhite RR
И јас овде да си ја ослободам негативната енергија, значи секогаш правиш нешто демек за подобро и на крај ти кажуваат дека можеби не требало така, туку можело вака и тоа ти го кажуваат во момент кога знаат дека нема назад.
Е ќе си пукнамuser posted image Сакаааам ОДМОР!!!

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
13.9.2014 1:20:49   
nataly86
ВЕТУВАМ дека нема да си ја нервирам душичката оти некој (читај свеки)user posted image повеќе зборува од тоа што треба..како да се направам да ја игнорирам да не слушам???
да беше друга до сега мислам дека од нејзини муабети на нервно ке заврши ама не и се давам бре...не се не нервирам....ке си бидам смирена и опуштена за и моите дечиња да си се...

А и уште ова ..снаата ја сакам како ќерка..немој молим теееее абе да ти пукни душата

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
13.9.2014 13:59:33   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: nataly86

ВЕТУВАМ дека нема да си ја нервирам душичката оти некој (читај свеки)user posted image повеќе зборува од тоа што треба..како да се направам да ја игнорирам да не слушам???


Жити се, шиши рецепта и мене ми треба, многу ќе ми се најдеш во животов!user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
13.9.2014 14:07:37   
bucko mal
Mnogu me interesira dali vi drzat predavanje kako oni bile naj domakinki na vremeto ama sega se stari I nemozat kako togas.
Stanuvale vo 4 nautro,gotvele pa na rabota,pa deca cuvale I doma sekogash im bilo cistouser posted image

Da ne bidam oftopic,Vetuvam deka site do eden ke gi otkacam sto mi stvaraat negativna energija.Ama stvarno ovoj pat sum seriozna.

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: nataly86

ВЕТУВАМ дека нема да си ја нервирам душичката оти некој (читај свеки)user posted image повеќе зборува од тоа што треба..како да се направам да ја игнорирам да не слушам???


Жити се, шиши рецепта и мене ми треба, многу ќе ми се најдеш во животов!user posted image



_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
13.9.2014 22:24:05   
Hopeful RR
bucko mal, е за ова да си здрава и жива - СИТЕ СО НЕГАТИВНА ЕНЕРГИЈА надвор!
user posted image

Има неколку луѓе што едноставно - не ги можам. При помислата на нив почнувам да се ежам, не па да ги видам. Не, не е свеки, она си е ок, него едни квази пријатели user posted image
Од пред некое време веќе решив и си ветив дека нема бре ни да трпам, ни да толерирам а ниту пак да одобрувам нечие идиотско понашање, оговарање се и секого и млатење празна слама! Се согласивме со мм и и двајцата удривме тежок игнор и каде каде сме пораат. Има времето и денот да си го исполнам со луѓе што ми се битни, што ме охрабруваат и што прават да се смеам! user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
1.12.2014 22:42:27   
scared RR
Смачено ми е од лекариве и од старциве што на секој чекор ги има, аман бе ние младиве не можеме да се лечиме од нив, сегде термини зафаќаат, сегде они се први user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
1.12.2014 23:38:51   
caciana
Smaceno mi e po 100 pati da I povtoruvam na majka mi deka ne sakam grav za rucek,taa ko za inset mi go vari.Cel den sum gladnauser posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 140
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?