|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
26.4.2011 19:39:27   
Џесика
Уф колку сум лута, еден ден ќе излезам од дома и на детево све му е пореметено... се чудам после зошто ме бара само мене?!?!??? заспано во ниедно време, неручано, ми се разбуди живо гладно... како ќе експлодирам сега, ауууу...  да не спомнувам каков хаос најдов дома... абре баба го чува или некоја комшика??? Во градинка ќе беше позгрижено отколку дома!!!!!!!!!!!


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
21.7.2011 0:12:46   
Nadezna
KE UBIJAM NEKOGO, GOTOVO!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
15.10.2011 13:21:07   
mila mama
Јас сепак мислам дека не сум наспана и тоа хронично повеќе од година, а вчера си легнав и во 3:40 и тоа по моја вина, сега сум толку раздразнета и уморна што никого не поднесувам. Се ми смета, со сите се карам, никого не толерирам, значи не е до нив, а до мене е. Негативна енергијо излегувај од мене, негативна енергијо излегувај од мене, негативна енергијо излегувај од мене!user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
15.10.2011 13:48:13   
lilicka
УФФФФФФФ.........како ми треба неколку часа сон,неможам веќе на сите странииии пукнавввввввввв......детево ништо не ми јадееее......аманнннннн веќееееееееее......

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
15.10.2011 14:41:00   
Bogdancanka
ми иде да се искачам на кров  да се извикам едно убаво,белки ќе ми олесниuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
24.10.2011 17:24:56   
lilicka
Ми одииииииии да фатам да рикам на глассссссссс од МАКАА............Неможам веќеееuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
24.10.2011 17:31:01   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Ми одииииииии да фатам да рикам на глассссссссс од МАКАА............Неможам веќеееuser posted image user posted image user posted image user posted image

Иличка затвори се во соба и во перницата исплачи се и викај, така ем нема никој да те чуе бидејќи перницата ќе биде нешто како прегушувач ем тебе верувај ќе ти олесни, исплачи се слободно без никој и да примети (ова доколку живеете без свекор и свекрва или пак доколку несакаш слабост пред мажот ти да покажуваш) Исто така јас се исплакувам и под туш, и тогаш рикам, плачам на цел глас од водата што тече не се слуша ништо. Во секој случај мораш некаде да се ослободишuser posted image user posted image
user posted image user posted image

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
24.10.2011 22:03:42   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Ми одииииииии да фатам да рикам на глассссссссс од МАКАА............Неможам веќеееuser posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image оди гушни си ја Леонтина и пејте си песнички. Јас кога сум нервозна го земам Филип во раце, пуштам музика и играме заедно. Веднаш се расположувам.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
26.12.2011 13:43:44   
SkCura77
Ми пукна филмот луѓето да ме гледаат накриво, да ме потценуваат и да се однесуваат спрема мене како да сум мизерија само зашто останав без работа, а не сум виновна ич за тоа. Божем нив не може да им се случи во ова време на рецесија. дури и тие што се познаваме 15 години го сменија односот и желбата за дружба, зашто сега не можам на услугата да возвратам со услуга. Каква дволичност! user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
26.12.2011 23:49:09   
SkCura77
И ми пукна филмот сите да ми есапат што правам и како правам, само зашто сега сум без работа и сопствени финансии и во туѓа куќа user posted image Преку глава ми е да ме потсетуваат дека зависам од некого и дека не ми останува ни П од личната приватност!

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
29.12.2011 13:16:11   
Luci
Леле кај мене на работа више све почна да ме вади од тактuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Замислете ќе работам и во понеделник, и на Бадник, само за Божиќ не. Више ми се преку user posted image дојдени сите. А што е најтрагично во права смисла на зборот на работа ќе бидеме  за инат, не дека ќе има работа, немаме материјали за продавање, башка кој со цел памет ќе доаѓа да купува знаејќи дека е државен празник, никој, ама баш никојuser posted image user posted image user posted image Газдата се прави појак од Господ и од државаuser posted image

< Поракaта ја уредил luci -- 29.12.2011 13:18:09 >


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
29.12.2011 13:35:30   
anedespo
Prijavi go vo trudova inspekcija. Neka vi dojde kontrola na badnik i vo ponedelnik. Mame ke mu euser posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
9.2.2012 14:50:54   
Џесика
Која иронија, јас усисувам, џогирам, се потам, а свекрва ми се тушира...!!!

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
9.2.2012 15:04:21   
dostickage
ne znam dali sum ja idiot ili sum stvarno idiot i ne znam do kade mi e granicata na tolerancija....
i onaka se grdi i odvratni uste se drznaa da mi go vregjaat deteto. e stvarno mi ide da im bapnam sulfurna kiselina u glava.i na mm isto zasto e poglup od niv stom seuste naogja prazen prostor za da tolerira.

inace zboram za roditelite na mm.

mislam deka posle seta golgota sto ja pominuvam vo zivotot poradi niv, ne me spasava ni placenje ni kukanje, ni karate  ni doktor ni nisto.
edini spas mi e da si kupam sulfurna kiselina i da im ja bapnam u glava na site.

e sea malce se podoslobodiv

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
9.2.2012 15:10:28   
mama toci
Ako sakas "sulfurna kiselina"da ti donesam od rabota,ili moze nesto pojako da ti predlozam user posted image user posted image user posted image ,a moze i jas da si ponesam za doma,ke mi treba

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
9.2.2012 15:15:21   
mama toci
ќе ти смучкам несто,нема да осетат,јас си чувам дома за секој случајuser posted image ,i jas si imam edni takvi po doma

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
9.2.2012 15:16:39   
kleo
Добра ти е идеава со сулфурна киселина. Јас деновиве се мислам да си земам сачмарка user posted image и си викам ќе пукам од растојание од 1 метар има да се наполнат сачми бе 

< Поракaта ја уредил kleo -- 9.2.2012 15:18:07 >

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
9.2.2012 15:26:21   
dostickage
abe osven so se losi i grdi se kao nokj. i stvarno izgledaat kao nekoj pred mene da im bapnal sulfurna.
pa ako staam ja sulfurm moze nema da se primeti.

mama toci daj muckaj nesto user posted image user posted image user posted image

ste me iznasmeale stvarno alal da vi e.cel den sum kao mace popareno kolku sum luta 

(Одговор на членот kleo)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
9.2.2012 15:29:11   
kleo
И за мене ако може user posted image да си имам може ќе ми притреба. Така сум напукана од свекор ми чудо некое, а уште потрагично е тоа што утре сме заедно за свадба, па ќе треба  и улави да се правиме, демек ние многу си се сакаме

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
10.2.2012 15:03:17   
Melanija RR
Ќе полудам од нашево здравство user posted image 5 до 12 ли испитуват за анестетици......шипки сама сум требала да си испитам.....телиња сто пати прашам дали треба уште нешто,па уште и никој незнае кој треба да ми даде упут....сега на кожно ми викаат па специјалист-матичен гинеколог,а таа ми рече на општ ....господ на помош

user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kleo)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
9.3.2012 0:41:38   
SkCura77
Пукнат ми е филмот од све и сите околу мене, освен од ММ и син ми.
Преку глава ми е веќе од свекрва, туѓа куќа, финансиска зависност од други, нарушена приватност, мешање во одлуки, есапење на моите навики и ситење на мојата несреќа.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
9.3.2012 9:31:03   
Annet
i mene mi od toa preku glava,inaku velat da gi pustime mladite napred, a trcaat kako prle pred magare za se. se mesaat,od kaj ne pomagaat za dete,pa uste oni ja gledale ,narodov zboruva,ke se obesam,3 godini se delime nikako da se razdelime,taman ke resime da se selime,ne vie tuka ke sedite,sega pa stan ni baraat a pari ne davaat.......eeeeee abe od sopstvenite deca da se vo kar.toa dali ste go videle...........ne da se nervirammmmmm.ama da dojde maj usvet fakam ..
zaboraviv da kazam 3 meseci noke ne sme spieni,place bebeto vrist non stop e bolna so t i,oni hrcat ne sekavaat,i uste nautro koa ke me prasaat dalu sme naspani mi i de da se ubijam..............
ИЗВОРНА ПОРАКА: SkCura77

Пукнат ми е филмот од све и сите околу мене, освен од ММ и син ми.
Преку глава ми е веќе од свекрва, туѓа куќа, финансиска зависност од други, нарушена приватност, мешање во одлуки, есапење на моите навики и ситење на мојата несреќа.




< Поракaта ја уредил Annet -- 9.3.2012 9:39:12 >

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
12.3.2012 21:07:03   
Џесика
Ќе пукнам ко балон, главата ми врие, мозокот ми чури, ќе експлодирам, ми иде да си го земам детето и да излезам истава секунда!!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
14.3.2012 15:46:24   
kikicka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Епа толкууууууууууууууууууу сум тачка паднав на испитот и сега пак да плаќам и пак да одам да го полагам кога ме чекаат уште други 5 испите тууууууууууууууууууууууууууууу аман аман когаке го завршам и факултет веќе 100 години ке ме фате и на крај ке ми го затворат и нема диплома да земам како тргнала работата со Факсот е КАТАСРОФАААА!!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Тема за ослободување од негативната енерг...
14.4.2012 12:26:47   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Леле кај мене на работа више све почна да ме вади од тактuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Замислете ќе работам и во понеделник, и на Бадник, само за Божиќ не. Више ми се преку user posted image дојдени сите. А што е најтрагично во права смисла на зборот на работа ќе бидеме  за инат, не дека ќе има работа, немаме материјали за продавање, башка кој со цел памет ќе доаѓа да купува знаејќи дека е државен празник, никој, ама баш никојuser posted image user posted image user posted image Газдата се прави појак од Господ и од државаuser posted image

Историјата се повторуваuser posted image Бев на работа и вчера и денес а и во понеделник најверојатно....а што е уште потрагично абер нема за кеш платата за февруари да ни ја даде на цела фирма, а па за март да не зборам!!! Како да не е за нас празник user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?