|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Хоби
21.8.2009 10:21:07   
profesorica
Што најчесто ве исполнува, имаете едно или повеќе хоби.Јас везам, и свирам на пијано во слободно време.

< Поракaта ја уредил Elena -- 18.9.2009 11:28:13 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: ХОБИ
21.8.2009 10:23:13   
penelopa
Definitivno čitanje dobra kniga...inaku planiram od Septemvri da počnam da odam na pilates ili nešto slično...user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: ХОБИ
21.8.2009 10:48:12   
Еца
Најчесто слободното време го користам да читнам нешто добро, но за недела дена кога ќе ни излезат 40 дена, дефинитивно планирам да почнам со вежбањеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Хоби
18.9.2009 11:19:50   
big_mama817
uzivam da citam knigi

< Поракaта ја уредил Elena -- 18.9.2009 11:28:30 >


_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Хоби
18.9.2009 11:33:02   
Bogdancanka
vo slobodno vreme uzivam vo prosetki ili druzbi so drugarkite

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Хоби
10.5.2010 0:55:40   
Bitolcanka
Читање книги, интернет.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Хоби
10.5.2010 8:23:38   
ripce
Порано хоби ми беше читање книги, играње тенис, собирање на рецепти за домашни маски за лице, пилинзи... слушање музика... сега хоби ми е миење садови, перење, правење ручек, чистење по дома user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Хоби
10.5.2010 8:42:41   
Viktori
немам хоби. user posted image
секогаш кога ќе почнам нешто да правам, ми здосадува за кратко време.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Хоби
10.5.2010 8:55:06   
melody
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

немам хоби. user posted image
секогаш кога ќе почнам нешто да правам, ми здосадува за кратко време.





isto

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Хоби
10.5.2010 9:06:07   
ananikol
Crtam... sega momentalno sum preokupirana so Vini Pu user posted image  

Vini Pu nasekade po zidot okolu krevetceto na user posted image

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Хоби
10.5.2010 9:24:36   
nadica
што е тоа слободно време? па да имам хоби...user posted image user posted image user posted image

ама кога ќе си купам некоја слободна мин од ќерка ми ја користам тука на рр со вас па ете тоа ми е хоби дружбата со моите најдобри пријателки user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Хоби
11.5.2010 1:19:22   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

Читање книги, интернет.



+ Пиење кафе со дечко ми, другарките, пријателите, колешките ... Гледање филм (романтичен, љубовен, комедија), дружење, ширење на кругот на пријатели, обуки, јазици ... нашата незаменлива РР.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Хоби
11.5.2010 9:09:04   
tereza
Класично хоби немам,ама во различни периоди различни нешта ме окупираат. Имав период кога во слободно време си слушав класична музика,и многу ме релаксира.Едно време ме фати манија на прошетки во природа(живеам во такво место,наоколу е преубаво во пролет посебно).Она што го запоставив е читањето книги,ама и тоа ќе го започнам летово...А има периоди кога немам воља за ништо и онака си дремамuser posted image  

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Хоби
11.5.2010 11:02:32   
profesorica
можеби откако станав мајка немам баш слободно време за некои други работи што ме интересираат во животот, но сепак понекогаш наоѓам времеза да правам нешто од задоволство.кога и да отидам до кај мајка ми седнувам на пијаното и ќе засвирам нешто.се чувствувам подобро и исполнето.

имате ли нешто такво-некоја активност која целосно ве исполнува и со љубов ја правите???


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Хоби
11.5.2010 14:40:10   
jovanka
bidejki nemam ovoj period mnogu vreme za hobi edinstveno i uzivam vo prigotvuvanje na hrana obozavam da sum vo moeto malo carstvo kujnatauser posted image

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Хоби
11.5.2010 15:15:06   
niki
Саксиските цвекиња ми се хоби, хоби ми се направи сам проекти за по дома зависно од потребите, сликање на платно аматерски пак за домашна употреба, интернетот ми е хоби и извор за се нешто... 

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Хоби
25.6.2010 15:09:03   
vezilka RR
Хоби ми се собирање на разгледници и железни монети. Ги имам во огромен број и од секаде во светот..И се знае ако некој мој познат оди некаде во странство без овие две нешта не смее да ми излезе пред очи user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Хоби
17.9.2010 22:41:57   
mama26
hobi mi e predipluvanje na veke dipleni alista i ako ima linija nekoja od peglanjeto da gi prepeglam.ostatokot od vremeto mi e da pazam da ne napravi nekoja belja sinot-u posledno vreme sve mu teknuva...user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Хоби
17.9.2010 22:57:53   
Martins mom
Еееее...пред да се роди син ми имав време за моите хобиа, всушност се што правев во текот на еден ден ми беше хоби. Уметничка душа сум, сакам да создавам, да креирам...сликам, свирам флејта, пишувам поезија....
Сега времето за хоби му припаѓа на Мартинuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Хоби
17.9.2010 23:01:15   
lukas
moe hobi bese sekoj den na majka mi da i premestuvam doma ama sega koga se maziv ne me ostava mm mi da premestuvam primer od edniot kraj na sobata krevetot da go odnesam na drugata strana nezz toa premestuvanje na rabotite vo kukata me ranese,sega kaj sto sum mazena premestuvam samo rab mali za da ne vikaat po mene primer edniot kup go smenvam so toj vo salonot ukrasite od ednata natkasna na drugata i taka,smenvam perdinja i draperi, na edna nedela,me rani toa nezz,sestra mi stalno mi se cudi ama koga ke vidam osvezeno mi e uh subouser posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Хоби
18.9.2010 12:28:30   
Bitolcanka
Овој период хоби ми е вежбањето и аеробикот. Едноставно - ме исполнува user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Хоби
26.1.2011 23:33:41   
Nadezna
Jas Blogiram vo slobodno vreme user posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Хоби
27.1.2011 9:27:17   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

moe hobi bese sekoj den na majka mi da i premestuvam doma ama sega koga se maziv ne me ostava mm mi da premestuvam primer od edniot kraj na sobata krevetot da go odnesam na drugata strana nezz toa premestuvanje na rabotite vo kukata me ranese,sega kaj sto sum mazena premestuvam samo rab mali za da ne vikaat po mene primer edniot kup go smenvam so toj vo salonot ukrasite od ednata natkasna na drugata i taka,smenvam perdinja i draperi, na edna nedela,me rani toa nezz,sestra mi stalno mi se cudi ama koga ke vidam osvezeno mi e uh subouser posted image

haha luka ist slucaj sum jas

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Хоби
8.1.2012 16:11:19   
Pepelaska *
Во последно време ми стана хоби чистење а инаку сакам да читам книги , да пишувам,
порано со часови седев на нет и спуштав музика , слушав, преправав стара облека во нова и сл, ама сега за ништо се нема време а богами ни воља

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Хоби
8.1.2012 18:49:40   
Snowhite RR
Читање книги, слушање музика, гледање филмови, гледање серии, ама не сапуници туку комични кратки од по 20 минути, така завиткана под ќебе и цел ден да си гледам, пешачење во природа, вежбање
А тоа дали се има време за остварување на некое хоби е друга тема

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?