|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   мама возач?
30.5.2009 10:55:54   
mami
значи некое општо правило е дека тато скоро 99% знае да вози(пишувам 99% зошто мојот татко не е возач)а мама може а и немора...јас на пример имам страв од возење и мислам дека никогаш нема да научам да возам иако знам дека е повеќе од потребно, арно ама затоа го малтретирам мм секогаш кога вози- мувикам да забави, да пази на тој пред него, зад него од страна исл..дури и знаеме да се искараме заради тоа...лоша навика знам- и мајками му се лутеше на татко ми зошто и коментира додека вози, ама посилно од мене е...затоа после тој мене ми враќа дома коа правам било што, секогаш има коментарuser posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: мама возач?
30.5.2009 18:05:35   
Боцко
ќе ти одговорам како во вицот.

во животот е важно само едно, а тоа се две работи:
1. под итно почни да возиш, земаш часови. не мора да сакаш да полагаш. за почеток само часови, но земи добар смирен инструктор. еден таков е зоки од авто школа булевар. се е во нашите глави, како вели агнес.
2. според мене, не е во ред да го коментираш мт и неговото возење додека не поминеш часови. тој е совршено свесен дека сите личности кои му значат се во автомобилот со него и во тие мигови се негова одговорност. сигурен сум дека внимава. и не е секогаш до него. во скопје генерално ужасно се вози.
3. добро би дошол во сообраќајот 1 извидник да ги среди работите.

поздрав и чекам да јавиш кога почнуваш...

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: мама возач?
30.5.2009 19:13:29   
mami
hahhaha за тоа ке почекаш..ми треба мнооооогу храброст за да седнам зад воланот..еднаш пробав, возев во рикверц и тоа беше се- мм беше до мене ама се тресев како да сум претрпела најголем страв

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: мама возач?
30.6.2009 1:08:33   
Еца
Немам положено, но тоа е првата работа што ќе ја направам по породувањето. Мислам во овој брз начин на живот да бидеш возач и да имаш кола е повеќе од потреба!

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: мама возач?
30.6.2009 8:22:27   
mami
мене ме караат секој ден зошто уште не сум научила, особено кога ке почнам да вријам дека го чекам мм да заврши некоја работа низ град а мене ми се оди дома со Лука..ама не бе, страв ми е..ке почекам уште малку да пораснамuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: мама возач?
30.6.2009 9:29:51   
Adrijana
Jas vozev veke 3 godini pred mm da polozi, i za toa vreme normalno samo jas vozev, on koga polozi se preselivme vo stranstvo i tamu imavme posebni koli, zasto ni bea epten potrebni i super bese, sega koga se vrativme, posto sredstvata dozvoluvaat samo edna kolauser posted image user posted image  sega na sekoe vleguvanje vo kola se raspravame za toa koj da vozi, i sega on pobeduva, bidejki me faka na finta "aj zlato ti si trudnicka, a i samata znaes deka vo nasiot grad(Stip) site se ludaci, i vozat ko drogirani, toa bi mozelo da ti stvara stresovi, a ti normalno ne smees da dozivuvas stresovi vo takva sostojba"user posted image  i se dogovorivme da ne se buni ako sakam nekade da me nosi, zasto ako ne pa jas sama ke se odnesam, i taka sega me vozi, ama ko ke se porodam sigurno pak ke si vozam.
Kolata porano mozebi bila luksus, ama denes e vistinska potreba.
Mami da si se ucis taka poleka i da si polagas, ic ne e strasno. Ke go nadmines stravot so toa sto ke sednuvas zad volan pocesto. Ajde mecka strav mene ne me stravuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: мама возач?
30.6.2009 12:23:06   
Julie1
Јас мислам дека ви имам некаде пишано, не се сеќавам, но ајде пак тука ке се повторам со моето возачко искуство. Возев неколку месеци од кога положив се до моментот кога не лупнав во камион полн со лубеници user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , срека немаше последици, но од тогаш реков само ќе ме возат и немам седнато веќе зад волан, сега да се решам пак да возам сигурно ке треба пак да земам часови. Фактот што во Македонија и таксито не е многу скапо а ми треба и рекреација, често си правам комбинација на такси, точак, пешки, автобус.

< Поракaта ја уредил Julie -- 30.6.2009 12:24:30 >


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: мама возач?
30.6.2009 12:27:01   
mami
ее Јуле, пробај да ја правиш таа рекреација со бебе, количка, торбица полна работи за него и твојата чантаuser posted image user posted image user posted image малку невозможно..и јас додека бев бремена си шетав сама и се правев пешки и ретко такси, ама сега нема

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: мама возач?
30.6.2009 12:30:05   
srnicka
Jas odkoga zemav vozacka nemam sednato da vozam, ubavo e da se vozi zosto taka si nezavisna od mazot i mozes sama da ides do negde ako treba Ne sum ljubitel na taxi i bus pa taka si odam peski kaj sto treba

user posted image


< Поракaта ја уредил Elena -- 7.10.2009 11:05:47 >

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: мама возач?
30.6.2009 12:31:35   
Julie1
Тоа си во право, здравје тогаш ке мора да го надминам стравот. Можеби ке треба да одиме на некоја терапија, некој спа центар, некако слушнав дека неколку третмани таму и одма немаш гајле застануваш зад волан (ова во контекст на нашата денешна дискусија е мами)

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: мама возач?
30.6.2009 13:52:03   
mami
да да, одам да го поставам линкот кај убавините кои треба да се посетат

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: мама возач?
30.6.2009 14:05:59   
mis.
Јас не сум возач од тој пусти страв.Мислам ако возам веднаш ќе удрам во некоја кола или некоја кола ќе удри во мене.Со оглед на тоа како се вози во скопје и да положам тешко дека ќе седнам да возам.А што ќе ми е возачка ако не ја искористам.Но со оглед на условите поребна ми е но здравје може некогаш ќе го надминам стравот и ќе седнам зад волан.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: мама возач?
30.6.2009 14:09:54   
mami
мис, јас и ти, под рака, прво на терапија а после на часови по возењеuser posted image user posted image ке си даваме поддршка

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: мама возач?
10.9.2009 13:10:27   
mother 29
jas sum vozac od 18 god.i si go vozam Marko bez problem na sabajle vo gradinka,na rabota,vo grad...znaci bukvalno kade ima potreba.....i mislam deka toa e mnogu olesnitelna rabota...em ne lupas pari za taxi,em ne mu visis nekomu na vrat..."ajde da ne nosis.".
ajde polagaj te ,gledam ste se plasele?!od sto?ke vidite deka zivotot ke vi bide polesen?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: мама возач?
10.9.2009 13:31:55   
profesorica
Jас сеуште не возамuser posted image ама досега не сум имала шанси да полагам, откако завршив факс се вработив после тоа останав бремена и еве сега пак работам, може личи ко да се вадам, демек барам причини за да не полагам ама па не ми ни треба.Со мм работиме на исто место фирма до фирма и ме носи он и ме враќа.Ама сепак сакам да полагам понатаму да си имам возачка.Али сега за сега не!Имам другарки што имаат положено а не возат со години што се вика заборавиле.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: мама возач?
10.9.2009 13:40:36   
Mamicka3
Јас сум возач од мои 16 год. потоа дојде возачката на 18 год. и од тогаш сум нон стоп зад волан.  Пошто маж ми по цел ден беше на работа на мене остануваше се јас да завршам до град или на други места. Скоро секогаш патувам сама со децата де Крушево,де Неготино,Прилеп и каде не , А мислам дека мис пиша дека и е страв зошто во град никој не гледа и се вози малку лудо ...  немој така да го сваќаш тоа мис ,  јас доаѓам од мал град и да ти кажан друго е искуството за возење во Скопје , а друго е во помалите места низ Македонија.

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: мама возач?
6.10.2009 19:12:54   
mami
секој ден се повеке сум убедена дека морам да научам да возам, само плачам дека неможам да одам никаде сама, секогаш зависам од него...си се мразам што ми е страв ама посилно од мене еuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: мама возач?
6.10.2009 19:20:49   
mis.
Мами ние да се фатиме под рака и право во некоја автошкола.тестови имам почнав да учам па еве цели 2 год и никако да стигнам активно да се ангажирам околу полагање за возачка.user posted image Некако се чуствувам како врзана посебно во Скопје човек не може да функционира без возачка а тука секако е и колата.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: мама возач?
6.10.2009 19:49:27   
Enika
jas sum vozac 7 god ama bash vozac...se ubivam od vozenje ...da ne recam iskustvo milion!!!mami mora da naucis na site ni bilo strav ama imash dete i nekad muz ti nema da moze da te vozi negde.ajde so mene stravot da ti go zeam...ke vrtime krugcinja na poligon:D

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: мама возач?
6.10.2009 20:29:34   
ostoun
Jas sum vozac skoro 3 god. i toa e potreba zatoa sto segde ja nosam kerka mi bez da cekam taksiuser posted image Zenata treba da znae da vozi toa e moeto mislenjeuser posted image user posted image user posted image A za ovie sto vozat ludo i vozat ne pocituvaat nisto zatoa sum jas popretpazlivauser posted image Maz mi na sega vika zena mi ima kola ne jasuser posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил ostoun -- 6.10.2009 20:30:21 >

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: мама возач?
6.10.2009 21:48:28   
Bogdancanka
И јас сум возач али неможе да се пофалам како којзнае каков возач возам али ми треба повеке искуство сега многу ретко возам а повеке возев кога немав положено не којзнае колку али идев до мама или на работа тогаш работев.....возачка имам еве веке 4 год али сега кола немам баш штета нелиuser posted image

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: мама возач?
7.10.2009 11:00:15   
mami
морам знам..јасно ми е..ама...кеморам нешто да направам со тој мој страв..Еника кај и да ке одиме на полигон, ке пукнам вака

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: мама возач?
8.12.2009 23:50:40   
mis.
Мм за роденденот реши да ме изненади со уплата за возачка дозвола.Подарокот сеуште не е реализиран.Останува јас да најдам автошкола и да почнам.Па ајде дајте ми предлози за некоја добра и поволна автошкола со екстра инструктори.Имам голем страв но решив да го избркам од мене.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: мама возач?
8.12.2009 23:59:28   
lidijas
ne sum vozac i nemam nikakva zelba, strav mi e i da pomislam da fatam volan, a i stres e da se vozi po ovoj metez vo Skopje, ma poubavo mi e da me vozat

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: мама возач?
9.12.2009 0:04:38   
pacuvce
Jas mislam deka nema nisto poubavo od toa da si vozac.Potpolna nezavisnost,sloboda i sl.Kaj nas doma duri jas sum taa koja voziloto go koristi 95%,bidejki soprugot odi na rabota so organiz.prevoz,taka da jas so voziloto odam na rabota,vo grad i voopsto ne mi pretstavuva problem vozenjeto niz Skopje.Mislam deka vo denesno vreme e super da se ima vozacka,ama vozacka koja se koristi,a ne vozacka koja ke ja dobiete,ke ja stavite vo novcanik i nema da vi posluzi za nisto vo zivotot...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот lidijas)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?