|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Прегнил инекции
7.7.2009 20:55:24   
none
Dobro nikoj ne mi odgovori posle klomifenot i inekcija pregnil ??Dali ste imale bolovi pri odnos vo vreme znaci na terapijata,eve sega rabotime so momceto  vo plodni denovi sum no, imam maka me boli ova ne eeee vodenje ljubov nego maltretiranjeuser posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 11.7.2009 22:24:14 >
Непосредна врска до пораките: 1
   Прегнил инекции
7.7.2009 21:39:11   
denicka
duso veruvaj mi najverojatno mora da boli zasto i jas primiv pregnil. i zamisli ne deluvase. posle 10 dena mi pukna folikulot  a jas nemav odnosi zasto , me bolelo. ke se ubiev koga mi rece dr. deka togas mi bil ploden den. uzivajte i vodete ljubov!!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 11.7.2009 22:24:29 >


_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: pregnil inekcija
8.7.2009 8:32:51   
mami
мили мои, примајте ја вие терапијата по ред како што треба но...водете љубов мили мои, заборавете на планот- денес може, утре не, па задутре пак турбо- оставете ја рутината, опуштете се, заборавете дека правите бебе, водете љубов со своите најмили

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 3
   Прегнил инекции
8.7.2009 9:34:29   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: none

Dobro nikoj ne mi odgovori posle klomifenot i inekcija pregnil ??Dali ste imale bolovi pri odnos vo vreme znaci na terapijata,eve sega rabotime so momceto  vo plodni denovi sum no, imam maka me boli ova ne eeee vodenje ljubov nego maltretiranjeuser posted image



Puno, puno mi je žao; previše dobro pamtim kako se osječaš. I znam, da nije moguče ne misliti na bebu, kad vodiš ljubav koji dan samo zbog plodnih dana. I ovo je pravi ani - afrodiziak. Ali vreme reši i najteže stvari.
Jas sum bila na klomifenot a posle 2X ICSI, ali za sve ono vreme kad smo pokušali napraviti bebu, ja sam se osječala kao da to nije vodenje ljubov nego mlatretiranje. Jas i MM dlučili smo, da je za nas ovo pogrešan put i prekinili smo sa postupci ICSI.

Nadam se, da i vi pronađete najbolje rešenje. Ali samo vi možete znati što je najbolje za vas dvoje.




< Поракaта ја уредил Elena -- 11.7.2009 22:24:42 >

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Прегнил инекции
10.8.2009 15:31:43   
vezilka RR
..да,да и јас имав болки, а ја примав истата терапија..

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Прегнил инекции
10.12.2009 16:15:03   
vezilka RR
леле утре треба да примам прегнил инекции..ми текнува дека прошлиот пат многу ме болеше..

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Прегнил инекции
10.12.2009 16:17:32   
arh_diz
Ajde vezilka primi ja so zadovolstvo moras znaes i sama ( bar jas taka se tesam za moite inekcii )
ke cekame posle da ne izraduvas da slavime vo barot

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Прегнил инекции
10.12.2009 16:22:42   
vezilka RR
абе ќе си ја примам ко попче :))) дај боже да има една частенка таму за НГ...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Прегнил инекции
10.12.2009 16:25:57   
arh_diz
Ke ima sigurno
samo edna primas ili

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Прегнил инекции
10.12.2009 16:47:18   
vezilka RR
 две од 5000, одеднаш..и толку...:) после два-три дена се фаќаш за работа user posted image user posted image user posted image и си ги чекаш фамозните две недели user posted image user posted image Го пројдов ова веќе 3 пати знам што ме чека user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Прегнил инекции
27.12.2009 8:35:53   
none
jas piev klomifen i pregnil i nisto ,pa dobro kolku pati moze da se primi taa inekcija i najverovatno e so klomifen povrzana ,pa neli klomifenot ne se pie mnogu

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Прегнил инекции
28.12.2009 12:01:11   
vezilka RR
јас мислам дека кломифенот се зема три месеци и после се прави пауза..

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Прегнил инекции
29.12.2009 19:55:43   
none
more pravam pauza i ne se nerviram poveke pa nova godina e user posted image user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Прегнил инекции
29.12.2009 19:57:43   
none
more ne se nerviram poveke pravam pauza od se nova godina e,dva pati pisuvam neznam prvata poraka ne mi otideuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Прегнил инекции
30.12.2009 8:18:51   
arh_diz
None mozebi kaj tebe e poveke psihicki za praznicite odmori se malku od inekcii apcinja napij se malku nesto zestoko moze toa ke bide lekot user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Прегнил инекции
30.12.2009 8:26:43   
biljana16
None odmori se i uzivaj. Jas dodeka gi primav pregnilot po celo vreme mi se pravea cisti i nikako ne sakase da se fati. Moj sovet ti e ako sakas pravi inseminacii ama bez inekcii ili uste podobro raboti na slucajot po priroden pat. Sigurna sum deka togas ke imas poveke uspeh. Samo opusti se psihicki i ke vidis deka ne ti trebaat inekcii.


(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Прегнил инекции
30.12.2009 12:26:13   
none
blagodaram uste ednas ovaa godina na site sto bevte so mene pa slednata poveke he he user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Прегнил инекции
30.12.2009 12:28:39   
mami
ајде мила, следната година да те тешиме кога ке ти се лоши од бременоста, и да те бодриме кога ке треба да се избориш со стравот од раѓаање...ти посакувам само бебенце годинава, ништо повеќеuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Прегнил инекции
7.2.2010 1:38:00   
suzeto
jas menogon primav i pregnil mene ne me bolese

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Прегнил инекции
7.2.2010 10:22:19   
none
pregnil e obicna inekcija i ne ja ni osetiv jas koga primav he he suzeto ni e mnogu neznauser posted image

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Прегнил инекции
7.2.2010 10:23:32   
none
ooo suze ne procitav kakao treba ne te bolelo pa normalno inekcija ne boli daj da ne boli od porogjajuser posted image user posted image

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Прегнил инекции
20.8.2011 11:25:55   
liljak
rr zdravo..kaj mene doktorkata gledase plodni denovi odnosno kolku rastat folikulite i vcera mi stavija inekcija pregnil ama nemase od 10000 i mi stavija 5000 posto i uste edna nemase nikade od 5000(maler ne viden) no vika doktorkata deka i so 5000 ke puknele folikulite i od ko ja primiv mi rece sega za vikendot da imam odnosi i ke fatelo ama me boli mnogu od inekcijata ...a eve citam deka i vas ,nekoj rr gi boleleo...kolku ima rezultati od inekcijata , doktorkata mi vika deka ova pokazuvalo pozitivni rezultati..inace jas ega ova go probuvam prv pat polse dva spontani abortusi...pozzz

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Прегнил инекции
20.8.2011 19:45:34   
Melanija RR
Јас имам двапати примало прегнил со терапија со кломифен,инекцијата како инекција ставањето и местотот како за инекција запече и толку.Болки при односи немав.Мислам дека и двата пати примив од 5000 прегнил.
Да викаат оваа терапија делува,мене првиот пат ми беше фоликулот на погрешен јајник па беше неуспешно.Вториот беше се супер како што треба но пак ништо.
Но не губи надеж сите сме различни може кај тебе ќе вроди со плод.Со среќа user posted image


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот liljak)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Прегнил инекции
21.8.2011 9:34:39   
liljak
rr sestrata ko mi ja stavase inekcijata mi veli posle odnosot da posedis malku krenata vo nozete za da ne istecela spermata...kolku vreme se sedi taka?jas klavam pernicauser posted image user posted image user posted image aj mozi ke fati , no ne mozam da uzivam posto imam mnogu bolki..pozzz

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Прегнил инекции
21.8.2011 20:39:35   
Melanija RR
Jaс некогаш седам со подкренати нозе,но секогаш брзо ми истекува user posted image .
И после опуштисе води љубов да ама додека трае,а потоа висиме и знаеме зошто го правиме тоа и како може да не се мисли.
Издржи освен ако не се работи за голема болка,па консултирајсе со гинекологот


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот liljak)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?