|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Прегнил инекции
18.10.2011 22:38:04   
Sajna
posle kolku vreme od primanje na pregnil inekcijata mozam da napravam test za bremenost sto ke bide sigurno tocen? kolku vreme moze da dava gresen rezultat dali znaete ? mene mi e 10 den od inekcijata i site testovi mi se user posted image dali da im verubam???

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Прегнил инекции
18.10.2011 22:49:07   
bebuskoo
ZDR Sajna... jas primif pregnil inekcija i klomifen tableti no za zaluser posted image nemi uspea! A zauser posted image se razbira deka treba da veruvas nema da pokazi user posted image ako namauser posted image srecno i pisi kocesi sigurna stiskam palci za trebe pozz

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Прегнил инекции
19.10.2011 8:40:13   
Sajna
Kako ne ti uspea? Mene prasanjeto mi e deka citam po srpski forumi deka pregnil inekcijata moze da dava pozitiven rezultat na test za bremenost dali e toa mozno i kolku dena moze da dava lazno od koga ke se primi ??? eve mene strav mi e da otidam sega preku krv da napravam a 11 den mi e od inseminacija 13 od poslednata inekcija ... domasni testovi se mi se pozitivni lelee cela sum zbunkaaa user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот bebuskoo)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Прегнил инекции
19.10.2011 10:39:47   
bebuskoo
sajna dobro ti si bila so insemnacia nemam takvo iskustvo,jas primiv pregnil onaka bez insemnacija obicno i zato nemi uspea,drugiov mesec mislam da odam i jas na insemnacia kolku uspeh ce ima ot toa neznam bidejci 5 god se obiduvame zauser posted image i nejce da dojdi sega vika doktorot da probam so insemnacia pozz

_____________________________

Зами НАСМЕВКА и подари ја на оној кој ја немал никогаш.

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Прегнил инекции
19.10.2011 10:49:13   
Sajna
jas bev dadov krv pa ke vidime vecer user posted image de nadevan i tamu na user posted image

(Одговор на членот bebuskoo)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Прегнил инекции
19.10.2011 11:42:35   
liljak
zdr bebuskooo
i jas sum kako tebe so taa terapija primav klomifen 5 dena no samo eden folikul i vika doktorkata preubav e ako e eden , vo ponedelnikot  mi stavija inekcija pregnil i mi rece dva dena da imam odnosi posle stavanjeto na inekcijata.....prasanjeto mi e:po kolku vreme od inekcijata puka folikulot i koga najtocno treba da se ima odnosi  za da se fati , sto ako folikulot pukne po tretiot den , dali e toa mozno ....inace staviv pregnil od 5000...denes mi e tret den od inekcijata a stomakot uzasno me boli i cela nok me bolese ....pozzz

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Прегнил инекции
19.10.2011 12:29:15   
Sajna
Liljak obicno 36 casa posle stavanjeto na inekcijata treba da imate odnosi megutoa nisto ne ve kosta za da si se osigurate da prodolzite uste den ili dva bidejki spermata zivee 48 casa a bolkite ti se poradi toa sto imas ovulacija

(Одговор на членот liljak)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Прегнил инекции
19.10.2011 15:08:06   
Sajna
epa eve 100% informacija koja nasite doktori ocigledno ne ja znaat za zal sega dobiv rezultat od testot beta hcg i e mijaturen samo 1,56 a site domasni testovi za bremenost mi se pozitivni sto znaci po se izgleda inekciite vlijaat user posted image a bas se izraduvav deka konecno sme uspeale user posted image

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Прегнил инекции
7.12.2011 13:50:34   
bombonce
Koleski po maka!!Kolku cinat pregnil inekcii i kade gi ima?Fondot gi pokriva ili ne?

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Прегнил инекции
7.12.2011 14:06:01   
Melanija RR
Bombonce od 5000 se okolu 380den
I fondot ne pokriva.Tesko se naogjat vo
mali lokalni apteki,vo zegin samo od 1500
taka se nesto poskapi.Pred eden meseci od
5000 gi imase vo aptekata vo sistina.pozzz

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bombonce)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Прегнил инекции
7.12.2011 20:35:15   
bombonce
Blagodaram Melanija mi treba od 1500 iu!!!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Прегнил инекции
11.12.2011 0:13:34   
suzeto
kaj nas bese vaka 10 den pregnil inekcija pa naredniot den od 11 -14 den odnosi vecer-utro-vecer-utro itn i se fati

(Одговор на членот bombonce)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Прегнил инекции
12.12.2011 17:52:27   
liljak
suze ste imale po dvapati odnosi vo denot i se fati/??????neli velat deka kvalitetot na spermata se namalva????????pozdrav4e

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Прегнил инекции
12.12.2011 18:59:59   
suzeto
da duso po 2 pati i se fati a deka se namaluva i jas sum slusnala pa sto e tocno ni jas ne znam dali e podobro sekoj den po ednas dva pati ili sekoj vtori den....eve sega povtorno nemozam da zabremenam no ne sum probala taka utro vecer bideki nautro ne mozam ke ne vidi maliot hehehe mnogu e lubopiten pa nemozes ni da se skries.....

(Одговор на членот liljak)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Прегнил инекции
12.12.2011 19:17:52   
Melanija RR
Дали два пати на ден,секој ден,или секој втор ден зависи и од спермограмот така да секој случај си е засебен.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Прегнил инекции
5.6.2012 13:45:05   
Нивеа
Јас исто така бев на терапија со Кломифен од 3-7 ден по 2 апчиња и само 1 фоликул на левиот јајник, Прегнил 5000 ми ставија кога фоликулот беше 20,5мм знам Петок беше, па докторот ми кажа од тој ден па се до неделата да си ја пробаме среќата user posted image и еве денеска е 11 ден од ставање на Прегнилот и пошто сум нестрплива направив тест, се покажаа две црти од кои втората побледа меѓутоа не прочитав претходно дека прегнилот содржи HCG, некои викаат дека излегувал од 8-10 дена од телото, а некои пак да не се праи тест до 14 ден, така да ќе почекам уште некој ден, па ако ништо не бидне да сме живи и здрави! Има Господ и нас ќе не награди со среќата да бидеме родители само да сме живи и здрави!!!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Прегнил инекции
5.6.2012 13:46:57   
Sajna
nivea mila 5000 pregnil e nadvor od organizmot maksimum za 7 dena taka da user posted image mozno e da se pravi user posted image srekno

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Прегнил инекции
5.6.2012 13:51:13   
Нивеа
ами прочитав дека прегнил 1500 се надвор од организмот за 7 дена а дека 5000 биле од 8-10 или 14 дена....лелеее дај боже ме наежи сега со ова што ми го пиша, ама сепак ке почекам не сакам да правам пак тест па да се разочарам зошто премногу тестови имам потрошено во овие две години...Дај Боже да е така како што велиш... сабајлево направив тест од 70 денари и едната линија беше црвена а др беше бледа,ќе дознаеме за некој ден user posted image

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Прегнил инекции
6.6.2012 11:59:45   
Sajna
EEEEEEE pa ti si taze pecena trudnica .... se nadevam deka e prav rezultat i deka ke castis user posted image user posted image user posted image ajde samo opusteno i se ke bide pozz

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Прегнил инекции
6.6.2012 12:14:33   
Нивеа
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ дај боже да е така, чул те Господ, не да частам се ќе направам....само да е вистина, сега до недела треба да НЕ ми дојде на гости теткава, па ако не дојде во Понеделник одам на тест ама од крвта и оавезно ќе ви пишам резултат, дај Боже само леле уффффф, деновиве половината ме боли не можам да седам и чат пат јајниците така некоја тапа болка

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Прегнил инекции
7.6.2012 8:38:06   
Sajna
user posted image user posted image user posted image ajde uste sitno pa da ne izraduva s pozdravce

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Прегнил инекции
7.6.2012 12:25:05   
Нивеа
хмммм море осеќам болка во стомак како за добивање....ваљда пак ништо user posted image ќе дојде user posted image и пак јово на ново...до кога вака???

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Прегнил инекции
7.6.2012 19:58:26   
Sajna
ajde ke bide jas tri godini sekoj mesec istoto se prasuvam ama ne se otkazuvam samo napred

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Прегнил инекции
8.6.2012 9:53:29   
Нивеа
Ми се намали температурата од 37.3 на 36.9 и имам болки за добивање, да сме живи и здрави.
Како пееше Жељко на Евровизија-Више срече други пут! user posted image ...кога е пишано тогаш а до тогаш месеците ќе си минат и ќе си се прават години и така натака

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Прегнил инекции
8.6.2012 11:38:17   
Sajna
Ajdee ne se sekiraj ke bide nareden pat imame 3 ubai letni opusteni meseci pred nas da se fatime za rabota i ke bid euser posted image

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?