|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Прегнил инекции
8.6.2012 11:48:25   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Нивеа

хмммм море осеќам болка во стомак како за добивање....ваљда пак ништо user posted image ќе дојде user posted image и пак јово на ново...до кога вака???


Нивеа, ова ама баш ништо не значи. Додека не ти дојде user posted image , се е возможно. Познато е дека и во текот на бременоста болат јајниците во периодот кога требало да дојде циклусот. Мене секој месец на 22 ме болеа јајниците цели девет месеци.
Не губи надеж се уште.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Прегнил инекции
10.6.2012 19:34:25   
Нивеа
Taman rabota da ne bide!Imam prekrasen soprug do mene, koj mi pruza celosna poddrska taka da polesno e!Inaku user posted image dojde duri 1 den porano!ajde taka ni e pisano,gospod ni gi cuva najubavite bebcinja za nas!!!user posted image

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Прегнил инекции
18.6.2012 15:23:22   
Нивеа
ajde so gospod napred jas vo petok odam na folikulometrija 14 den od menstruacija, se nadevam ke ima pozitiven rezultat za povtorno da mi bapnat pregnil i da puknat folikulite dokolku gi ima, (a se nadevam deka ke ima) a ako ima vetuvam deka ke se opijanam vikendov i ke vodam ljubov ko nenormalna hahahahaha ..... ke go napadnam mazot mi hahahahahaha pa sto saka neka bide!

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Прегнил инекции
18.6.2012 17:10:50   
liljak
hahaahahaha nevea ajde se ke bide vo red, ne se otkazuvame od borbata za bebence , prodolzuvame so glavata nagore....pozdravce

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Прегнил инекции
18.6.2012 18:47:15   
cacisk
Bi sakala da ve prasam kolku e golema verojatnosta dokolku primis pregnil inekcija da dojde do oploduvanje?
Dali ima sansi da ne dojde do oploduvanje? Jas bi trebalo na pocetokot na Juli ako bide se vo red, ako imam dovolno golemi folikuli da primam pregnil.
Nekako strav me faca sto ako ne bide se kako sto treba.
Goooolem pozdrav!

(Одговор на членот liljak)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Прегнил инекции
18.6.2012 20:23:33   
Melanija RR
Веројатност и сигурност нема,се зависи дали добро ќе ти ги одредат плодните денови и точното време да го примиш прегнилот и после се останува на вас.Прегнилот е само сигурност дека фоликулите ќе пуканат,а дали ќе се оплоди тоа не се знае никогаш.Ти посакувам user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Прегнил инекции
19.6.2012 8:56:07   
Нивеа
liljak kakvo otkazuvanje sega pocnvame hahahaha, iako 2 godini pominaa ama mene seuste mi e kako vcera da stapiv vo brak user posted image
cacisk jas primiv pred eden mesec pregnil 5000 i skoro i da bev sigurna deka ke ostanam bremena, ama nisto ne bidna, eve i ovoj mesec ke primam pa ke vidime, a pregnilot mislam deka ne dava sigurnost deka ke ostanes bremena tuku deka so sigurnost ke ti puknat folikulite za da ne se napravat cisti...ajde so srekja, daj boze da ti pomogne i da ostanes bremena ti posakuvam srekjicka user posted image

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Прегнил инекции
21.6.2012 15:46:37   
Нивеа
liljak kako si koi ti se slednite aktivnosti? se pusti li vo akcija :))) pozzz

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Прегнил инекции
21.6.2012 15:47:53   
liljak
jas pocnuvam na novo, kaj nov doktor so novi sili i od prv den so ispituvanja i terapija , pa ke vidime sto ke bide...pozzz

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Прегнил инекции
21.6.2012 16:04:47   
vezilka RR
user posted image user posted image user posted image Ти посакуваме среќа кај новиот доктор.

(Одговор на членот liljak)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Прегнил инекции
21.6.2012 16:09:46   
Нивеа
ajde si srekja neka e user posted image pa da dade Gospod da ne si go smenis od ubavi novosti! Kaj kogo pocna da odis?

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Прегнил инекции
21.6.2012 19:41:14   
suzeto
sakav da prasam nesto ????????////pregnil se samo za pukajne ili i dosozrevajne na folikulite?????????????

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Прегнил инекции
21.6.2012 20:51:08   
Melanija RR
Само за сигурност дека фоликулите ќе прснат,таа е намената на прегнилот

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Прегнил инекции
22.6.2012 10:51:32   
liljak
nivea odev prvo vo sv lazar kaj doktor nikolce damcevski ama tolku neprofesionalen, nezainteresiran doktor mislam deka nikade nema....sega sum kaj dr tase , me prifati uste od prviot razgovor, so ispituvanja i terapija od prviot den....mislam deka najdov dobar doktor uste gospod da mu podaj raka i se ke bidi kako sto treba , sega mi preostanuva samo da go slusam doktorot i da se molam na gospod....pozzz

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Прегнил инекции
22.6.2012 14:21:31   
Нивеа
I jas imam slusano deka dr.Tase bil dobar,ne mu se sekiraj. Daj boze da ti pomogne i da si ostanes user posted image ...user posted image

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот liljak)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Прегнил инекции
25.6.2012 8:50:35   
Нивеа
dali na nekoja od vas i se ima sluceno da ima tegobi od pregnilot? ili samo na mene user posted image

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Прегнил инекции
25.6.2012 11:24:40   
liljak
mene koga ke mi ja staveja pregnil inekcijata i ke mi recese doktorot denes imaj odnosi uzasno me bolese , nemozev da imam odnosi na raat user posted image , mnogu me bolese vo jajnicite.....pozzz

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Прегнил инекции
25.6.2012 12:12:27   
vezilka RR
Не си сама, хи,хи, и ј ас имав болки секогаш после прегнилот. Некое чувство како кога те болат јајници, така некако..

(Одговор на членот liljak)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Прегнил инекции
25.6.2012 17:08:50   
Нивеа
dobro e ne sum sama user posted image , i taka ko da me bocka nekoj vo jajnik li ne znam tamu dolu nekade user posted image

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Прегнил инекции
25.6.2012 22:56:36   
suzeto
denes na eho mi rekoja deka ima uste eden folikul edniot e 17-18 a za drugiot ne mi kaza ......utre treba da odam pak na eho i pregnil da primam no mislam deka e mnogu rano nema ni 20mm da bide ...koga e najdobro da se prima na koja golemina

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Прегнил инекции
26.6.2012 7:31:49   
Нивеа
suzeto ti kazav li deka ke ti porasne, a toj drugiot moze pokasno ke ti bide zatoa ti kazale na uste edno eho da odis za da vidat dali raste toj dr, jas ne znam koga e najdobro ama mislam deka koga ke dostigne golemina od 20 do 23 najubavo e da pukne, ili potocno da ti udarat pregnil inekcija, jas prviot pat koga primiv pregnil bese koga folikulot mi bese 20.5mm a nekni primiv koga folikulot mi bese 21mm.pozdrav i so srekja :)

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Прегнил инекции
26.6.2012 8:49:32   
suzeto
fala duso....

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Прегнил инекции
26.6.2012 15:37:04   
suzeto
denes folikulot mi bese 19 mm i primav pregnil vo 12 h......i sega od vecer startovame vo akcija user posted image denes imase i na desen jajnik folikul neznam kako vcera ne se vide ..znaci imam 3 folikuli .......toa e dobro.........sega samo gospod da ni pomogne ............na site .......so pregnil do 36 h treba da pukne ??????????

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Прегнил инекции
27.6.2012 12:02:39   
Нивеа
Suzeto po pregnil inekcijata so mazot to da si zapocnete so akcija i so srekja :)))))

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Прегнил инекции
27.6.2012 14:35:00   
liljak
suzeto ajde so sreka , samo znajs odma ne stanuvaj posle odnosot , klaj si pernica pod polovinata i sedi taka 30 min, i samo otpustena ne misli lele dali ke se fati ? lele ova , lele ona.....hahahaha ....mani edno rakice i mozokot ke ti bidi leruser posted image user posted image user posted image pozdravce

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?