|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Прегнил инекции
26.6.2013 13:03:32   
vezilka RR
Секако дека можат. Прегнилот даваат поголема сигурност, и точно го одредуваат времето за да не се утне овулацијата. ВАка со прегнил точно знаеш после колку часа ќе настапи овулација.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Прегнил инекции
29.6.2013 21:48:17   
MademoiselleNina
Сега забележав на кутивчето од инкцијата, мојата инекција не се вика прегнил, туку Choriomon 5000
Примал некој вакава? Дали е тоа исто што и прегнил?

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Прегнил инекции
29.6.2013 22:10:04   
Melanija RR
Да тоа е тоа ,тоа е генетичко име

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Прегнил инекции
30.6.2013 12:26:31   
LoveableMe RR
Madmoiselle Nna,

Jas primiv inekcii kako tvoite, tie se zamena za Pregnil, 2x5000 primiv jas, ne se sekiraj, toa kako sto ti kaza Melanija e geneticko ime.

Pozz, so rekjauser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Прегнил инекции
30.6.2013 18:02:21   
MademoiselleNina
user posted image
Возбудата расте, некеко ептен со радост го чекам утрешниот ден
Ви благодарам за подршката, навистина е потребна
и се надевам на user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Прегнил инекции
27.9.2013 17:46:28   
MeriS
Zdravo na site. Nova sum na forumov i bi ve zamolila za pomos. Omazena sum 1 godina a neuspesni obidi so soprugit za zabremenuvanje imame poveke od godina. Siprugot ima odlicen spermogram, problemot e kaj mene sto folikulite ne mi rastat dovolno.Minatiot petok na 17 den od posledniot ciklus primiv pregnil od 1500, imav eden folikul od 21mm.Posle 30tina casa uzasno me bolese leviot jajnik.Odnosi imavme vo sabotata i nedelata 2-4pati vo tekot na denot :))) Ocajno se nadevam na bebe, ne me drze mesto. Treba da dobijam na 3 Oktomvri, gradite me bolat kako i obicno pred da dobijam.Mozino li e da sum ja izgubila i ovaa bitka. Ve molam tie sto imate slicno iskustvo kako moteto da mi objesnete. POMOS !!!!

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Прегнил инекции
27.9.2013 18:12:42   
Melanija RR
MeriS ти пишав и во темата Сакаме две црти!!!Не е ништо страшно ,нешто повеќе за стимулација за растење на фоликулите можеш да прочиташ во темата Кломифен=ТУКА

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот MeriS)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Прегнил инекции
24.10.2013 14:20:51   
LoveableMe RR
Кате 10, твојот пост ќе биде префрлен во темата Знаци на бременост. Се надевам и ти и другите членки наскоро ќе пишат. Позз

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Прегнил инекции
17.1.2014 17:31:36   
Stefanija Stefi
Јас користев прегнил кога правев ин витро. Ја примав во вечерните часови, во Плодност и тоа касно беше околу полноќ. И после еден ден т.е, после триесеттина часа ми правеа пункција и ги оплодуваа јајните клетки.Во секој случај докторот одредува точно време на ињектирање на инекцијата и не смее да се отстапува од тоа време.

Со среќа на сите! user posted image
Мене среќата ме послужи и Дај Боже да се фалите и вие

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Прегнил инекции
12.1.2015 21:23:33   
malisa
jas ja primiv pregnilot i paralelno mi dadoa i dabroston.ama tocno na 28 den dobivuser posted image

(Одговор на членот Stefanija Stefi)
Непосредна врска до пораките: 160
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?