|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Прегнил инекции
27.6.2012 15:03:56   
suzeto
denes bev na eho nakaj 10h i folikulite bea puknati.......nisto ne osetiv koga mi puknaa??????zosto ??????sega mm ne e doma pa ke mora da cekam do veceruser posted image

(Одговор на членот liljak)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Прегнил инекции
27.6.2012 15:06:32   
suzeto

ИЗВОРНА ПОРАКА: liljak

suzeto ajde so sreka , samo znajs odma ne stanuvaj posle odnosot , klaj si pernica pod polovinata i sedi taka 30 min, i samo otpustena ne misli lele dali ke se fati ? lele ova , lele ona.....hahahaha ....mani edno rakice i mozokot ke ti bidi leruser posted image user posted image user posted image pozdravce

si staviv pernica no zaboravivi da manam edno rakice user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот liljak)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Прегнил инекции
27.6.2012 16:35:16   
suzeto
a se zaboraviv da vi kazam deka nokeska imav bolki vo jajnicite isto i predhodnata nok,no togas ne bese nesto strasno, kratko traese a nokeska se isplasiv se napiv i analgin.........neznam kako da vi opisam kako nekoe steganje, pritisok, kako polna besika prepolna ...nesto slicno neznam kako da go opisam.....dan ima vrska so hiperstimulacija ????????????? mu kazav na dr.no nisto ne rece..........

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Прегнил инекции
27.6.2012 17:06:58   
liljak
of ne kakva hiperstimulacija...lele koga ke se setam na toa, za hiperstimulacija treba stomakot da ti se zdrvi i podue ....nedaj boze toa da e ....izgleda folikulite pukale zatoa, te bolelo....pozdravce

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Прегнил инекции
27.6.2012 21:02:02   
suzeto
i predhodnata nok me bolese pred pregnilot.......pa i kako poduen go osekav tesko nekkako ......................

(Одговор на членот liljak)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Прегнил инекции
27.6.2012 21:11:19   
Melanija RR
Suzeto koga bolat jajnici po pregnilot toa bilo dobro ne se sekirajuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Прегнил инекции
28.6.2012 8:25:03   
Нивеа
suzeto I mene mi bese tesko so pregnilot
Devojki sakav da ve prasam nesto, denovive po pregnilot I odnosite od dolu mi tece nesto kako tecnost. Ne e belo pranje Nego kako vodicka taka ne mirisa I ne znam sto znaci.da ne ima nekoj vakva slucka da ne znae user posted image

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Прегнил инекции
28.6.2012 16:09:53   
Dreamline
Mislam deka vodickata ti e deka ti se puknati folikulite i deka si vo ovulacija sega. mene taka mi tecese koga imav jaka ovulacija i vodicka i gusto mi tecese.

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Прегнил инекции
28.6.2012 17:01:06   
Нивеа
dreamline kako taka koga minatiot petok folikulot bese 21mm i primiv pregnil...mislam deka za 36 casa treba da pukne

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Dreamline)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Прегнил инекции
29.6.2012 9:11:20   
Sajna
nivea iscedokot gust i bel kako jajce sto se rastegnuva od prst do prst koga ke go fatis znaci deka se puknati folikulite i deka imas ovulacija a voda ako e prozirno da ne si nastinata proveri pojacaj so vitamini pozdrav

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Прегнил инекции
29.6.2012 9:27:55   
Нивеа
sajna mozno e da e od nastinka zosto eve nekolku dena nosot mi e zatnat, grloto me boli, ocive mi solzat...na 40 stepeni nastinka ...

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Прегнил инекции
4.7.2012 21:47:55   
suzeto
kolku dena posle pregnil moze da se napravi test za bremenost........ovojpat sum najnestrpliva edvaj cekam da gi vidam dvete user posted image user posted image nekoj ste pisale 15 dena a dali isto vazi i za preku krv

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Прегнил инекции
4.7.2012 22:28:11   
Melanija RR
Најсигурно и точно е на 15 ден и тест и преку крв,зошто исто е

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Прегнил инекции
9.7.2012 18:56:30   
suzeto
utre mi e 15 den od pregnil.........a posleden ciklus na 16.06..........

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Прегнил инекции
10.7.2012 10:19:14   
Нивеа
suzeto srcka pocekaj si vaka kako sto izracunav od 16.06 utre ti e 25 den ako ti e tocna user posted image pocekaj uste nekoj den, jas taka se zaebav so pregnilot pred dva meseci od vozbuda go napraiv testot 3-4 dena pred da mi dojde i mi se pokazaa 2 crtki (od koi ednata pobleda) a posle den-dva mi dojde, znaci uste sum imala pregnil vo mene...pocekaj si duso...ili poarno odi preku krv ke pokaze (ako si nestrpliva) ajde daj boze da ni preneses ubava vest user posted image

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Прегнил инекции
12.7.2012 8:57:55   
Нивеа
suzeto sto naprai? dali proveri?

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Прегнил инекции
13.7.2012 12:29:52   
suzeto
se uste nemam provereno denes mi e 18 den od pregnil ama jas od 15 den imam seuste samo po malku kafeavo prvo si mislev deka ke dobijam ama se uste e samo kaveavo ..........neznam sto da pravam dali da napravam test ili da odam na dr............dali testot ke pokaze tocno bideki imam kafeavo po malku

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Прегнил инекции
13.7.2012 17:39:28   
Melanija RR
Сузе најдобро е тест преку крв или сочекај до понеделник за преку крв.Ти пуштам среќа user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Прегнил инекции
13.7.2012 22:44:14   
suzeto
jas dobiv zavrsi i moeto cekajneuser posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Прегнил инекции
14.7.2012 7:37:56   
Нивеа
suzeto nemoj da se nerviras, site sme zaedno vo ova, morame psihicki malku porastereteni da bideme...
ako ne ovoj mesec naredniot, ako ne naredniot ponaredniot, bitno e da ne se otkazuvame...kje bide koa najmalku ke ocekuvame
pozdravce user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Прегнил инекции
7.8.2012 14:01:33   
suzeto
nisto duso i naredniov mesec dobiv..............i naredniot i naredniot ........ke bide isto sekoj nareden mesec mi e sve potesko...bideki vremeto si minuva

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Прегнил инекции
9.8.2012 11:07:45   
Нивеа
ah suzeto...te razbiram ne znaes kolku, zosto site go delime istoto a toa e borbata za bebce...
ne znam sto i da kazam znam deka i jas go mislam istoto i kolku i da se ubeduvame deka se ke bide vo red nekako postoi strav so sekoj izminat mesec...ne znam stvarno, jas ne ocekuvav nisto ovoj mesec ama si gi prezedov rabotite vo svoja raka, si go smeniv doktorot i od pocetok site ispituvanja gi pravam.daj boze da se resi problemot, jas znaes kako vikam, nie da sme zivi i zdravi za bebce da pravime, se drugo e sporedno

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Прегнил инекции
5.9.2012 15:17:53   
energy
devojki, nema gubenje nadez. I jas sinoka primiv stop injekcija i sega osekam pritisok na jajnicite (izdrzlivo e) i planiram posle da preminam na action user posted image . Utre odam na inseminacija, i se nadevam deka ke bide nesto. Posakuvam site da se realizirame so user posted image i user posted image :)

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Прегнил инекции
28.11.2012 9:02:57   
Ummu_Ajna
dobro utro do site ja sun nova na forumov. pa vaka sega ja imam 26 godini celi 7 godini ne mozam da za zabremenam pacient sum vo sistina akj doktor elizabeta matovska. pred dve nedeli bev vo remedika mi rekoa deka sum vo red ama imam cista. pred edna nedela otidov vo sistina, kaj ovaa doktorka i koga vide mi rece imas miom ama ne pravi provlem pravef i hsg so rengen sliki pravef i produvanje na kanalire pred 3 dena rece deka desno e vo red na levata strana zapuseno e malce ama moZe da e od steganje. e sega ova, otidov za folikuli da gledame folikulot vodic mie 13mm drugite se 11 i denes mm ke odi da dade spermogram, a jas vo petok pa ke odam za folikulite da vidime sto me bide ama ja dve vodini po red vo remedika ode nikakva terapija sega vo sistina isto nikakva terapija kako vie sto promate sovet ako moZe dali da i baram terapija so klamefon ili nekoja inekcija nesto, zasto neka
da ne maftaat kako lani sekoj 2 den vo remedika i nikakvi lekovi samo me kasiraa, ne mi e do pari ama koga veke plakam sakam nesto da mi se dade nekoja terapija. pozdrav so site

(Одговор на членот energy)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Прегнил инекции
28.11.2012 9:29:04   
Sajna
Ummu ako tebe prirodno ti se OK folikulite nema potreba da primas terapija duri toa se odlicni vesti... eve jas imav problem so policisticni jajnici 4 god vo sistina samo parite si gi frliv vo remedika kaj dimitrov mi prepisa metformin i od prva fati samo seuste cekam za sigurno deka e se ok so bebeto taka da moras da vnimavas sama na site raboti ... ako ne ti rastat prirodno folikuli togas veke mozes da primas klomifen, fostimon bilo sto konsultiraj se so doktor ama sistina IC ne ti ja preporacuvam pozz

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?