|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Ксенија Николова: За сите борци со стерилитет

Автор: Редакција Рингераја | 10.11.2021
image

Се што ми лежи на душа во едно видео.За вас, за нас

Методи на лечење на неплодност кај жените

Автор: Редакција Рингераја | 17.9.2021
image

Неплодноста е еден од најчестите проблеми во практиката на акушерство и гинекологија. Но и покрај бројните дијагностички методи, понекогаш причината за неплодност останува нејасна

image

Третман за неплодност со гарантиран успех. Достапен. Модерен. Легален. Ќе се обидуваме додека не го добиете вашето бебе!

Синдром на полицистични јајници

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 5.1.2021
image

Синдромот на полицистични јајници (ПЦОС) е најчесто ендокрино-гинеколошко нарушување кај жените и влијае на 5-10 проценти од жените во репродуктивна возраст. Тоа е најчеста причина за женска стерилност

Видео: Откријте како се одвива IVF постапката!

Автор: Редакција Рингераја | 2.11.2020
image

Околу еден од осум хетеросексуални парови се борат природно да забременат. Во 1978 година, првото бебе се роди со користење на ин-витро оплодување (ИВФ). Оттогаш, над пет милиони бебиња се родени низ целиот свет благодарение на оваа техника

7 знаци дека имате циста на јајникот

Автор: Редакција Рингераја | 20.11.2018
image

Повеќето цисти на јајникот се бенигни, фоликуларни цисти кои се појавуваат и исчезнуваат со менструалниот циклус и не е потребна медицинска интервенција

Што не знаевте за неплодноста?

Автор: Редакција Рингераја | 28.8.2018
image

Жените кои не можат да забременат поминуваат низ многу тежок период и постојано се преплавени со емоции, како што се осаменост, загуба и самоомраза

Како да забремените ако имате полицистични јајници

Автор: Редакција Рингераја | 13.8.2018
image

Можат ли жените со синдромот полицистични јајници да останат бремени?

Низ што сe минуваат жените со ин витро?

Автор: Редакција Рингераја | 5.6.2024
image

Вештачкото оплодување е долг и болен процес, но надежта дека на крајот од тој тежок пат ќе добијат бебенце им дава сила на паровите кои со години се соочуваат со неплодност да не се откажуваат во борбата

Се дебелеете во стомакот и ви опаѓа косата?

Автор: Редакција Рингераја | 17.6.2016
image

Жените кои имаат синдром на полицистични јајници имаат тендеција многу брзо да се дебелеат, а губитокот на тежина им претставува “невозможна мисија”.

СТРАНА 1 ОД 4


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?