|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Вистинска приказна од забременување

Едно бебе мисли на тебе...

Автор: Барбара Синадиноска | 23.5.2013
image

Дневникот на Палешка РР

image

Моментот кога нашите души се споија во една

Платив 720 фунти за своето бебе...

Автор: Редакција Рингераја | 25.5.2012
image

Иако го носела своето бебе девет месеци, како и сите трудници, нема генетска поврзаност со ќерка и. Нејзината ќерка е родена со помош на оплодена јајце клетка од една студентка од Шпанија

Забременила природно откако се откажала од ИВФ

Автор: Редакција Рингераја | 7.2.2012
image

Кејт Силвертон, презентер и новинар на BBC ја раскажува својата приказна од забременување

Мајка која се излечи од леукемија и доби син!

Автор: Редакција Рингераја | 3.2.2012
image

Чуда НАВИСТИНА се случуваат. Жив доказ за тоа е 21-годишната Madeleine Telfer од Шкотска. Дури два пати ја добила битката со леукемија, но докторите и кажале дека ќе остане неплодна. Но, таа забремени, роди син и го слави секој ден од неговиот живот!

За оние кои ги чекаме...

Автор: Рустемова Данче, baby77 | 2.12.2011
image

Вистински приказни

Зошто станав сурогат мајка

Автор: Редакција Рингераја | 29.11.2011
image

Зошто сурогат мајките се согласуваат на тој чекор? Што добиваат од тоа? Колку е тешко да се даде дете на неговите родители откако сте го носеле 9 месеци во утробата. Четири жени ги раскажуваат своите стории.

Приказна од душата...

Автор: Babyhope | 13.5.2011
image

Вистинска приказна од забременување

Станете автор на Рингераја!

Автор: Барбара, Редакција Рингераја | 18.4.2011
image

Да бидеш автор е лесно! Автор може да биде секој! Секој кој чувствува, секој кој љуби, секој кој страда, секој кој тагува, секој кој безмерно се радува...

СТРАНА 3 ОД 4


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?