|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

“Фабрика”за бебиња лоцирана во Индија

Автор: Редакција Рингераја | 8.5.2012
image

Јајце клетки од убави источно Европејки, сперма од богати западњаци и ембриони имплантирани во очајни жени. Зафрлено место во New Delhi е дом за сурогат мајки кои се предмет на бизнис со сурогат бебиња

Добиле ќерка од замрзната сперма по 21 година

Автор: Редакција Рингераја | 9.3.2012
image

Господин Пауел замрзнал сперма пред да го започне третманот и кога целосно оздравел по 20 години, спермата ја искористиле за на свет да дојде нивното бебе Јасмин

Жена, на еден ден

Автор: Непознат автор | 24.2.2012
image

Хумористична приказна

Забременила природно откако се откажала од ИВФ

Автор: Редакција Рингераја | 7.2.2012
image

Кејт Силвертон, презентер и новинар на BBC ја раскажува својата приказна од забременување

Мајка која се излечи од леукемија и доби син!

Автор: Редакција Рингераја | 3.2.2012
image

Чуда НАВИСТИНА се случуваат. Жив доказ за тоа е 21-годишната Madeleine Telfer од Шкотска. Дури два пати ја добила битката со леукемија, но докторите и кажале дека ќе остане неплодна. Но, таа забремени, роди син и го слави секој ден од неговиот живот!

Близнаци со пет години разлика!

Автор: Редакција Рингераја | 22.1.2012
image

Рубен и Флорен Блејк се близнаци, иако се родени со пет години разлика

Од замрзнати ембриони се раѓаат поздрави бебиња

Автор: Редакција Рингераја | 24.1.2012
image

IVF бебињата од замрзнати ембриони се потешки и имаат подобар резултат во повеќе бремености, од бебињата кои се родени од свежи ембриони, покажуваат истражувањата.

Никогаш немал секс, а татко е на 14 деца

Автор: Редакција Рингераја | 18.1.2012
image

100 проценти од мојата сексуална енергија е за производство на сперма за двојки кои сакаат да имаат деца. Значи јас немам друга активност надвор од тоа.

СТРАНА 2 ОД 2


Анкета

Kakvi deca sakate da imate
ena@

Kakvi deca sakate da imate?

Masko Zensko (49%)

Masko Masko (8%)

Zensko Zensko (16%)

Zensko Masko (28%)


Број на сите гласови: 76

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!