|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Родила четворка откако и кажале дека е неплодна!

Автор: Редакција Рингераја | 8.7.2012
image

Откако докторите и откриле дека никогаш нема да има деца, кога имала само 15 години, Charlene Medlicott мислела дека нејзините соништа за оснивање на семејство се засекогаш изгубени. Но...

Првата жена која зачна со ИВФ, почина

Автор: Редакција Рингераја | 22.6.2012
image

Лесли Браун, првата жена која роди бебе од епрувета, почина во 64. година од животот. Зад себе ги остави ќерките Луиз и Натали, двете родени со помош на вештачко оплодување

Симна 99 килограми од желба да забремени!

Автор: Редакција Рингераја | 15.6.2012
image

Со 30 години и 166 килограми Jacqui McCoy беше засрамена, очајна и депресивна. За да и биде потешко докторите и рекоа дека не може да остане бремена додека не ослабне. Решена да има дете оваа млада жена симна 60% од тежината и сега има 67 килограми

Црногорски рецепт за машко дете

Автор: Редакција Рингераја | 29.5.2012
image

Бајо Шушкаловиќ одлучи да го обелодени рецептот бидејќи не сака тајната со која, како што тврди, им помогнал да многу семејства да добијат машки потомок и продолжување на лозата, да умре со него

Чудото наречено живот!

Автор: Редакција Рингераја | 15.5.2012
image

Видео кое покажува како се формира и расте плодот во мајчината утроба. Чудесно!

“Фабрика”за бебиња лоцирана во Индија

Автор: Редакција Рингераја | 8.5.2012
image

Јајце клетки од убави источно Европејки, сперма од богати западњаци и ембриони имплантирани во очајни жени. Зафрлено место во New Delhi е дом за сурогат мајки кои се предмет на бизнис со сурогат бебиња

Добиле ќерка од замрзната сперма по 21 година

Автор: Редакција Рингераја | 9.3.2012
image

Господин Пауел замрзнал сперма пред да го започне третманот и кога целосно оздравел по 20 години, спермата ја искористиле за на свет да дојде нивното бебе Јасмин

Жена, на еден ден

Автор: Непознат автор | 24.2.2012
image

Хумористична приказна

Реакција на веста: Ќе имаме бебе!

Автор: Редакција Рингераја | 15.2.2012
image

Се сеќавате ли на моментот кога ја изговоривте оваа реченица пред Вашите најблиски и пријателите? Тие моменти се емотивни, незаборавни, возбудливи па дури и забавни

Јелена Томашевиќ стана мајка!

Автор: Редакција Рингераја | 24.1.2012
image

Пејачката со раскошен глас се породи во вторникот во болницата Народен фронт. Таткото на нејзиното дете, глумецот Иван Босиљчиќ присуствуваше на породувањето

СТРАНА 2 ОД 3


Анкета

Koga?
Jana9

Koga odite na odmor ponesuvate?

Samo osnovnite raboti (67%)

Se sto ke mi dojde do raka (33%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!