|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Симна 99 килограми од желба да забремени!

Редакција Рингераја, 15.6.2012
Со 30 години и 166 килограми Jacqui McCoy беше засрамена, очајна и депресивна. За да и биде потешко докторите и рекоа дека не може да остане бремена додека не ослабне. Решена да има дете оваа млада жена симна 60% од тежината и сега има 67 килограми

image
/11


 

 

Таа учествуваше во телевизиското шоу “Makeover” и е апсолутен рекордер по резултатите. Станува збор за телевизиската станица ABC која го награди со 50.000 долари фантастичниот успех на оваа жена.

 

jackie

 

jackie1

 

Сепак, килограмите и нездравиот начин на живот оставиле траг. Таа не може да забремени по природен пат, заради нарушените метаболички процеси, но се надева дека ќе биде добар кандидат за вонтелесно оплодување.

“Воодушевена сум од резултатот кој го постигнав, но тоа е само дел од она што ме чека. Најмногу од се' сакам да имам дете и семејство. Тоа ме одржуваше цело време на патот кој морав да го поминам. Мислата на бебето за мене беше најголем мотив” – раскажа Jacqui McCoy.

 

jackie3

 

Весела и насмеана

Колку е среќна и возбудена заради резултатите Jacqui McCoy им покажува секојдневно на сите. Ведрината е сега нејзина карактерна црта, а неодамна си исполни и една желба која ја има од младоста – пееше на венчавањето на нејзината братучеда. Кажува дека е свесна за телесните промени, но најголема промена е онаа која ја добила во главата.

 

jackie2

 

“Беше напорно да се промени физичкиот изглед, но кога го сменив начинот на размислување за тоа која сум и која сакам да бидам, тогаш навистина се победив себеси.”

Џеки била добра ученичка, паметна и симпатична тинејџерка која не успеала да преживее една траума – ја нападнал еден дечко на забава кога имала 14 години. Не успеала да се избори со болката и се завртила кон храната и дебелеењето.

Тогаш се пријавила за ТВ програмата. Работела напорно со тренерот кој и рекол дека ќе мора да се ослободи  од енормната количина на сало за неколку месеци.

“Успеав! Сега планирам заеднички живот со сопругот и се надевам на бебенце. Не ми е ништо тешко и верувам во себе” – изјави Џеки.

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Никогаш немал секс, а татко е на 14 деца
100 проценти од мојата сексуална енергија е за производство на сперма за двојки кои сакаат да имаат деца. Значи јас нема...
4
Што е тестостерон?
Што е тестостерон и која е неговата функција во организмот?
3
10 Работи кои треба мажот да ги направи пр...
Доаѓањето на детето носи многубројни промени во животот на партнерите. На тие промени полесно ќе се адаптираат, доколку ...
3
Витамини кои ќе ви помогнат да забремените
Зголемете ја плодноста и подгответе го вашето тело за најздрава можна бременост со овие витамини за зачнување
3
Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?