|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Тајна за долговечност: ИЗБЕГНУВАЈТЕ МАЖИ!

Редакција Рингераја, 22.1.2015
Бабичка од 109 години даде најкраток совет за долг и среќен живот: Јадете каша од овес и избегнувајте мажи!
Клучни зборови:

image
/11


 

Jessie Gallan (109), која никогаш не се омажила, го даде најкраткиот совет за долговечност. Бабичката има одлично здравје и меморија и ја откри својата тајба за долговечност: “ Јадете секое утро овесна каша и избегнувајте мажи“

 

Jessie Gallan е родена во мала викендичка на фарма, каде живеела со своите пет сестри и брат.

Jessie за Daily mail изјави: „Тајната на долговечноста се крие во избегнувањето мажи! Тие создаваат дополнителни незгоди кои не ви требаат и ви носат повеќе страдање отколку што вредат“.

Исто така, нејзината тајна е што многу се движела, секое утро јадела топла овесна каша и што никогаш не се омажила.

 

1


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Најдоброто анти-расистичко видео на сите в...
Моќен филм со уште помоќна порака!
3
Рингераја - приказна за нашето семејство!
Рингераја е повеќе од медиум, Рингераја е пријател, Рингераја е советник, Рингераја е рамо за плачење, Рингераја е помош...
2
Соработка со Рингераја
Отворени сме за соработка, доколку сте заинтересирани Ве повикуваме да не исконтактирате.
2
Контактирајте не
Сакате посебна понуда за огласување наменета за Вашата компанија, сакате да испратите текст за објавување до нашата Реда...
2
Анкета

.
Jana9

Dali vremeto vliae na vaset_o raspolozenie?

Da (20%)

Ne (0%)

Ponekogas (80%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!