|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Неда Украден стана баба!

Редакција Рингераја, 26.1.2012
Поп пејачката Неда Украден стана баба. Нејзината ќерка Јелена Билбија роди близнаци, на кои со сопругот Предраг Миновиќ им дадоа име Александра и Неда

image
/11


 

Јелена се породи со царски рез.

Славната пејачка, која стана баба на 62. години, не го сокри воодушевувањето заради овој настан, велејќи дека е воодушевена од внуките.

- Пресреќна сум бидејќи ми се исполни најголемата желба - рече Неда Украден.

- Заплакав кога ги видов своите внуки. Бебињата се прекрасни, едното тежи 2.700 грама, а другото има 200 грама повеќе. Веднаш се потсетив како ми беше мене, кога пред 30 години на свет ја донесов Јелена и колку раѓањето на детето може да донесе среќа во семејството.

Едната внука доби име по славната баба Неда, а другата по дедото од татковата страна, поточно по свекорот на Јелена, Александар.

 

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Хормон на бременоста – hCG
Клетките на растечкиот ембрион започнуваат да лачат хормон наречен хуман хорионски гонадотропин или hCG, супстанција кој...
4
Што чувствува бебето во 9-от месец од брем...
Штом жената дознае дека очекува бебе, нејзиниот живот се менува на начини на кои можеби никогаш не ни замислувала
4
Кејт Мидлтон носи девојче?!
Англија нека се подготвува за уште една кралица! Кејт Мидлтон даде знак дека носи девојче! На војвотката и било поклонет...
4
Бледа линија на тестот за бременост
Користењето на домашен тест за бременост е многу едноставно. Две линии значат дека сте бремена, една дека не сте. Но што...
3
Анкета

/
Jana9

Dali odite vo kino so svojot partner?

Da (0%)

Ne (100%)

Ponekogas (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!