|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Народни поговорки - В

Детско катче, 17.10.2010
Народни поговорки

image
/11
Валеното девојче ќе земи полошо момче.


Вали ме усто оти ќе те раскинам.


Варди се од злото дури не ти дошло.


Веков ет скала: едни се качуат, други слегуат.


Високо орело лета зато далеку гледа.


Во лете спечали си, а во зимо јади си.


Водата спие, душмано не спие.


Водени гаќи јадат риби, а суи пиперки.


Волко длаката ја менуат, ама ќудта не ја менуат.


Во решето вода не се носи.

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Песнички за Божиќ и Нова Година
Песничките на Twins
4
Мајски цвет
Детски песнички
3
Зима, бела зима
Детско катче
3
Боенка - Јаготка
Обои ја Јаготка
3
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?