|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

ДЕЦАТА ГИ ЗАПОЗНАА МИТСКИТЕ СУШТЕСТВА ВО РАМСТОР!

Рамстор, 3.9.2013
Од 29ти Август во Рамстор Мол дојдоа џинови, врколаци, сирени, чудовишта со повеќе глави и многу други митски суштества кои ги изненадија посетителите во трговскиот центар, а најмногу ги заинтересираа најмладите.

image
/11


Од 29ти Август во Рамстор Мол дојдоа џинови, врколаци, сирени, чудовишта со повеќе глави и многу други митски суштества кои ги изненадија посетителите во трговскиот центар, а најмногу ги заинтересираа најмладите.


  Цел месец оваа голема изложба ги претставува легендарните суштества во својата вистинска големина, а секојa сабота и недела од 12:00 до 13:00 и од 16:00 до 17:00 часот, најмладите имаат можност да се запознаат од блиску со нивните омилени ликови, да ги чујат неверојатните приказни,  да се сликаат со нив, да купат играчки, маички или сликовници со митските суштества.


  “Одзивот од првиот поминат викенд со митските суштества беше огромен. Оваа сабота и недела во одредените термини се раскажуваа приказните за Еднорогот и Морската сирена, се оддржаа и првите детски работилници од 13:30 до 15:30 часот каде што се разработуваа овие суштества. Понатаму очекуваме уште поголема заинтересираност поради уникатноста на оваа изложба. Децата кои го посетија Рамстор Мол се воодушевуваа и фотографираа со нивните омилени ликови, а дома покрај интересните маички и сликовници, понесоа знаење за претставените суштества.”- изјави одговорниот Координатор на оваа изложба во Рамстор Мол.

 

Митските суштества постојат до 29ти септември, а приказните за нив се раскажуваат во Рамстор Мол! Не пропуштајте ја оваа вистинска сензација!

 

1


2


3

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Мега Фешн “Пробај повеќе за помалку“
Оние кои често пазаруваат ги знаат и ги познаваат, а оние кои не ги знаат е вистинско време да ги запознаат Mega Fashion
5
Првото бебе во 2021 година е машко
Првото бебе во 2021 година се роди на Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство во Скопје во 00.01 часот
4
Рингераја - приказна за нашето семејство!
Рингераја е повеќе од медиум, Рингераја е пријател, Рингераја е советник, Рингераја е рамо за плачење, Рингераја е помош...
2
Соработка со Рингераја
Отворени сме за соработка, доколку сте заинтересирани Ве повикуваме да не исконтактирате.
2
Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?