|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детски колички
19.3.2010 7:30:29   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: caci20

Nesto vakvo za 8600 den
user posted imageНие имаме ваква, само друга шара и за Лука тогаш- пред две години значи- ја плативме 6000 беше на попуст, а инаку таа цена од 8600 им стои уште од тогаш. Лилит задолжително провери го бебецентарот пред да се пораѓаш, кога доаѓа летен период секогаш имааат некој попуст.
И уште нешто- алал да им е за парите- ја измалтретиравме количката максимално, по снег, песок, дожд- мака нема

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Детски колички
19.3.2010 7:31:52   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: ananikol

Nie si kupivme maxi-cosi uste pred nekoj mesec i ja plativme 400 evra.Tri vo edno,odvaj cekam da ja probame...user posted image user posted image user posted image
Imam i slika postaveno od kolickata,mislam deka bese kaj detska oprema slikata bidejki togas tamu pisuvavme za kolickiБратучетка ми си купи таква за првото, ја платија 500 евра- во Швајцарија, еве после 4 години и две деца пораснати во неа количката е закон и како нова- освен што платното можеби е за на темелно хемискоuser posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Детски колички
19.3.2010 11:49:52   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: lilit

Па искрено да кажам и ние малку се замисливме ама ептен ни се допаѓа е сега на интернет видов и за chippolino исто имаше транспортер и количка значи количката е за после 6 месец значи за седење ама не знам колку се добри ако некој знае за оваа марка  да ми каже подетално.

Лилит ние имаме на chippolino и сум презадоволна.Ја платив смешни 4800 ден ос ќерамидница,пир-комерц се вика продавницата и се главни застапници за мк и се најефтини.Имаат голем избор и со транспортери може да најдеш и до 6000 ден.Нашата е алуминиумска со амортизери имам за неа пишувано и во темата детска опрема кликни тука имам и слика поставено од нашата количка

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Детски колички
25.3.2010 19:33:41   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: marina82

Koja kolicka ja imate za vaseto bebe? I koj kolicki se najdobri.


ИЗВОРНА ПОРАКА: fantom

Na nas bas vcera kumata ni donese Bertoni za bliznacinja.Ne znam kakva e,dobra, losa,nekoi gi falat a nekoi vikaat deka ne bile naj naj,vaka na izgled e ubava a kako so gledam i ima se so treba...Edinstveno so ne mi se sviga e toa so e teska,taka da sama zena koga bi trebalo da ja kacuva negde bogami ke treba i muskuli da razvie .Bas me interesiraat i vasite iskustva so kolicki,iskreno mene za bliznacinja me interesira ako ima nekoj iskustvo da mi kaze,kako se snaogaat vo grad,po dukani i slicno


(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Детски колички
26.3.2010 23:12:14   
ananikol
Za prvoto dete si kupiv Chicco kolicka i bev mnogu zadovolna posle nas uste  tri decinja se iznavozija so nea.Mozebi i poveke no ne mi e poznato...
I koga razmisluvavme so mm za nova kolicka mojot prv stav bese Chicco..user posted image
I razgleduvav po gradot  najcesto mozev da vidam
-maxi-cosi
-quinni
-chicco i
-izivoker (neznam tocno kako se pisuvase)no mnogu skapi mi bea tie okolu 1.000 evra
Se odluciv za maxi-cosi  bidejki nekako najkompletna mi bese a i koga gi probuvav za vozenje nekako najlesna mi bese i ednostavna e za koristenje.
So shicco imam odlicno iskustvo a sega so ovaa ke vidime user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Детски колички
13.4.2010 22:23:54   
marina82
Dali nekoj od vas ja ima novata kolicka na Chicoo Living Love?

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Детски колички
13.4.2010 23:04:28   
Rossana
user posted image


Jas si kupiv vakva kolicka za 4300 i mnogu mi se dopaga, ne sum ja probala na daleki destinacii zatoa sto seuste ne e dovolno toplo.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Детски колички
13.4.2010 23:54:32   
sonja75
Rossana ke moze li da mi kazes od kade ja kupi kolickata i sto marka e?

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Детски колички
13.4.2010 23:59:03   
mis.
И јас имав таква за Мартин 4000 ја плативме и екстра ја искористивме.Нашата беше сиво со жолто.

(Одговор на членот sonja75)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Детски колички
14.4.2010 0:08:13   
Maca25
Росана многу е убава количката. Со здравје да си ја возите Сара!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Детски колички
14.4.2010 0:26:50   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Росана многу е убава количката. Со здравје да си ја возите Сара!


Fala Maca25user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: sonja75

Rossana ke moze li da mi kazes od kade ja kupi kolickata i sto marka e?


Sonja, jas ja kupiv od Strumica, no bi trebalo da ja ima i vo drugite gradovi Moni-Karol e

eve link so poveke informacii:
http://images.google.com/imgres?imgurl=http://pediachovek.com/image/cache/moni_karol_1-220x220.jpg&imgrefurl=http://pediachovek.com/MONI/%25D0%259C%25D0%259E%25D0%259D%25D0%2598%2520KAROL&usg=__dGqMFS1hLky5aqKcsxLAqbTci_c=&h=220&w=220&sz=39&hl=en&start=2&um=1&itbs=1&tbnid=5ya2tLyPYhWOCM:&tbnh=107&tbnw=107&prev=/images%3Fq%3Dmoni%2Bkarol%26um%3D1%26hl%3Den%26sa%3DN%26rlz%3D1B3GGLL_enBG359BG360%26tbs%3Disch:1

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Детски колички
14.4.2010 11:20:21   
topce
ИЗВОРНА ПОРАКА: marina82

Dali nekoj od vas ja ima novata kolicka na Chicoo Living Love?


тоа би била оваа количка
http://www.chiccoliving.com/uk/trioliving.asp?id=passeggino
ако е таа тогаш ние ја имаме предходната верзија
4you и топ ни е и за зимо и за лето и по снег и по дожд
и на рамно и по стрмно и на тумби румби.е сега нема ам-
ортизери ама не и пречи на Анастасија да заспива во неа user posted image
ние не го земавме делот на корпата за спиење само транспортерот
и количката некако ми беше тежок за носење+од сам почеток
е во транспортер така да не ни ни требаше корпата.Сите меки делови се вадат
и се перат во машина на 60 степени, проверено, и се сушат во машина за сушење без проблем.
ова важи како за транспортерот така и за колишката.седиштето се ротира, сакаш накај тебе сакаш
на другата страна+се вади целосно.

(Одговор на членот marina82)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Детски колички
14.4.2010 23:13:30   
marina82
Dali nekoj od vas ima kolicka na Quinny Speedy?

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Детски колички
28.5.2010 13:35:56   
Џесика
колку пари се најефтините летни колички, ми треба за на одмор, во Бисер гледав 2800 ден... има ли негде поефтино?

(Одговор на членот marina82)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Детски колички
28.5.2010 13:57:29   
MamaOhrid
Ние земавме летна на Bertoni за 2800 ден. Имаме и Chicco. Напоредно ги користиме двете, таа od Chicco ми е постабилна и поубава, ама пак таа на Bertoni многу ни брка работа за навака натака. Онаа на Chicco ја викам мерцедес, а на Bertoni пиканто. user posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Детски колички
24.7.2010 0:32:13   
Željka
Chipolino и јас сакам да купам и како што викаат по форумиве најубаво е од Мегастор. Оваа комбинација ќе ја земам: количка http://www.megastore.mk/Default.aspx?aID=2180&pID=27 и седиште http://www.megastore.mk/Default.aspx?aID=2079&pID=27 . Двете за 13.400 денари и тоа си бесплатна испорака user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Детски колички
6.11.2010 21:16:00   
sanja22
ИЗВОРНА ПОРАКА: Rossana

user posted image


Jas si kupiv vakva kolicka za 4300 i mnogu mi se dopaga, ne sum ja probala na daleki destinacii zatoa sto seuste ne e dovolno toplo.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

i nie imame ista vakva samo sto nasata e zelena so portokalovo

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Детски колички
7.11.2010 13:43:09   
Blue Glow
Kolickava mnogu mi se dopagja vaka na izgled,  a se nadevam i e funkcionalna kolku sto e ubava :). A mene ke mi treba kolicka, pa kako za info kade gi ima niz gradov da ne znaete, bidejka ako e cenata otprilika kolku sto pisa Rosana ke bide superuser posted image   Da trgnam odma u shoping...

(Одговор на членот sanja22)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Детски колички
7.11.2010 22:41:26   
sanja22
ИЗВОРНА ПОРАКА: Blue Glow

Kolickava mnogu mi se dopagja vaka na izgled,  a se nadevam i e funkcionalna kolku sto e ubava :). A mene ke mi treba kolicka, pa kako za info kade gi ima niz gradov da ne znaete, bidejka ako e cenata otprilika kolku sto pisa Rosana ke bide superuser posted image   Da trgnam odma u shoping...

blue glow nie ja zemavme od dracevo i cenata e tolku 4300 den. a ja ima i vo bebe supermarket otvori na fb imaat strana i ke vidis mislam deka kaj niv e 4900den. pozdrav se nadevam deka ti pomognav

(Одговор на членот Blue Glow)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Детски колички
7.11.2010 22:53:46   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: sanja22

ИЗВОРНА ПОРАКА: Rossana

user posted image


Jas si kupiv vakva kolicka za 4300 i mnogu mi se dopaga, ne sum ja probala na daleki destinacii zatoa sto seuste ne e dovolno toplo.

i nie imame ista vakva samo sto nasata e zelena so portokalovo


Нашата пак е портокалово со сиво, и кај нас пак ја продаваат 4750 мислам беше, ама кога ќе излезиме да се шетаме мислам цеееееееел град ја има истата таа количка само во друга боја user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот sanja22)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Детски колички
9.11.2010 11:57:35   
Blue Glow
Falaa mnooogu Sanja22 i Fellyuser posted image Sanja22 kade vo Dracevo ke mozes da mi kazes.. 

(Одговор на членот sanja22)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Детски колички
9.11.2010 14:45:59   
sanja22
ИЗВОРНА ПОРАКА: Blue Glow

Falaa mnooogu Sanja22 i Fellyuser posted image Sanja22 kade vo Dracevo ke mozes da mi kazes.. 
karsi pazarceto ima prodanicka za bela tehnika mislam deka ima nadvor izlozeno detski tocacinja i takvi trakataski ke ja najdes lesno na sama ulica e a dali ima uste vakvi neznam mozam da vidam denovive ako sakas  i ke ti pisam

(Одговор на членот Blue Glow)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Детски колички
9.11.2010 16:55:27   
Blue Glow
Sanja22 ti si edno golemouser posted image , ako ne te macam te molam proveri ... Ako ne vikendov ke odam do tamu da proveram, belki ke se snajdam stom vikas deka lesno se naogja :) 

(Одговор на членот sanja22)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Детски колички
10.11.2010 8:48:51   
sanja22
ИЗВОРНА ПОРАКА: Blue Glow

Sanja22 ti si edno golemouser posted image , ako ne te macam te molam proveri ... Ako ne vikendov ke odam do tamu da proveram, belki ke se snajdam stom vikas deka lesno se naogja :) 
dusicke za saat vreme ke ideme nakaj dracevo i ke proveram pa ke te izvestam user posted image

(Одговор на членот Blue Glow)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Детски колички
5.12.2010 18:34:50   
Maca25
Во бебесупермаркет има супер колички, а и цените не се превисоки. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот sanja22)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Сезони.
Admin

Во која сезона е родено вашето дете?