|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Закажување за лични карти, пасоши и возач...
27.5.2010 13:55:58   
vezilka RR
А добро ако ми е истечен пасошот и плус имам промена на податоци пак ќе ми закажат за другата година?????

< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 15.5.2012 16:40:58 >

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
27.5.2010 13:59:33   
jovanka
Da zakazuvanje za slednata godina zatoa javi se uste denes.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
27.5.2010 15:06:26   
nutelizza
Jas i sin mi se slikavme za pasos na 23 MART i uste cekame da ne viknat
Ama tesko nekakouser posted image

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
31.5.2010 23:05:15   
Viktori
Мене ми е закажано за лк утре во телевизија, ама јас разбрав дека по ново лк се вадат само во беко user posted image . Ова вистина е?

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
31.5.2010 23:20:02   
Viktori
Ако знае некој нека пише што документи требаат.
На ова сајтов не ми е баш јасно. Има за прв пат лк и за обнова, ама затоа што кај нас не се знае точно на кај дува ветерот, кој вадел скоро нек пише.

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
31.5.2010 23:41:33   
Maca25
јас вадев пред една година мислам, ама се надевам дека не е ништо сменето. знам дека требаше да потполнам некоја молба (таа ја земав од таму), таксена марка, извод од матична книга на венчани (мислам - поради промена на презиме) и старата лк.

јас и ќерка ми имаме закажано за пасоши на 27 јули и тоа во различно време - јас во 9, а Нина во 12!


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
31.5.2010 23:48:00   
Viktori
Фала Маца.
На една моја другарка и закажаа во исто време со ќерка и, ама ќерка и на друго место и тоа пази, ќерка и е малолетна и таа мора да присуствува user posted image А бе несаглам се user posted image



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
31.5.2010 23:53:13   
Maca25
Јас кога се јавив, прво го кажав моето име и ми закажаа за во 9, после мене го кажав на ќерка ми и и зажаа за во 12, па за мајка ми - во 9.15 и на крај за татко ми во 11.45. Ја замолив типката да направи промена со мајка ми и ќерка ми за да не мора по два пати во еден ден да одам,ама ми рече дека не може!!!
Во најголемата жештина ќе треба да го влечкам детето по шалтери!!


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
31.5.2010 23:59:56   
Viktori
И јас сличен коментар добив. Со мм во исто време ама јас во телевизија а мм во беко. И јас и викам, ај за да се дружиме, да бидеме на исто место user posted image . А таа ми вика: Госпоѓо ова не е пазарuser posted image
а бе и јас мислев дека не е, ама така некако се почувствував ко на пазар да сум. А и еве на фејс прочитав прееска една другарка лошо искуство имала со чекање. Ај ќе видиме.... може ќе имаме среќа user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
2.6.2010 0:43:35   
Viktori
Безразлика каде сте закажале, лични карти се вадат во Беко, а пасоши во Мтв.


за лк. (обнова) потребни документи се:

барање, го има на шалтер
уплатница на 190 денари (се продаваат одма до беко, а во зградата позади има и комерцијална банка)

Инаку добро беше, на време, немаше колони и редици, сликите ко слики, нема фотошопuser posted image ,  единствено што ме остави со подотворена уста беше кога ми кажаа дека се чека 1 месецuser posted image



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
4.6.2010 13:45:13   
paps
znae li nekoj otkako ke se slikas za pasos po brza postapka ,za kolku vreme ti e gotov .mene mi zakazaa za 10.06.2010- a se javiv pred 2mes.user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
4.6.2010 14:13:11   
jovanka
Dobro ni dojde paps i za toa se ceka za site razlicno dokolku vo momentot nemaat materjal za pecatenje bogami ke se iznacekas ama ti posakuvam sto pobrzo da go zemes.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот paps)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
4.6.2010 14:48:23   
Saturn
paps и јас се прашувам истото. Ние децата ги сликавме на 8ми мај и ни рекоа демек за 3 недели (као за 2 недели ќе биле готови ама за посигурно еве три) и шуте нема абер, а сега слушам дека немале материјали, формулари т.е. такви пасошки книшки user posted image а веќе имаме уплатено за одмор на крајот на јуни и ако не ги дочекаме... user posted image

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
4.6.2010 14:54:00   
jovanka
Ne sakam da ve razocaram ama jas gi cekav pasosite celi dva meseca a mi rekoa za 20 dena gotovi.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
4.6.2010 15:03:07   
Saturn
Каков што ми е овој цел период крш, не ни очекувам ништо убаво и позитивно. Ништо чудно да ни пропаднат парите (а уплативме откако се сликавме со надеш дека еха за скоро два месеца гарант ќе бидат готови, а имаше само уште 2 апартмана слободни за тој период).

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
10.6.2010 0:06:32   
omorfo89
уф леле навистина е катастрофа ова...среќа што пасошот уште ми трае инаку што ке правев овие месеци..

инаку јас закажав од декември 2009 по регуларна постапка и ми кажаа да одам 14 октомври 2010user posted image но еве сега треба да се мажам и по промена на презиме треба да дојдам во мк да извадам биометриски со новото презиме , ке кажам на моиве да се јават да закажат по итна постапка..уфф и се надевам дека нема толку да чекам user posted image user posted image

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
11.6.2010 20:48:28   
brineta88
Јас и Филип вчера се сликавме за пасош немавме закажано само си поднесовме барање и одма на сликање. Кај нас нема којзнае колку гужва ама дека ние бевме преку врски и не ни знам дали тие што чекаа за сликање имале закажани или не.
Инаку кај нас како што се мали просториите и дека времево врело абе умревме. Среќа што бевме со врски па не пикнаа преку ред инаку незнам како би издржала. За мене не е проблем ама Филип душиче го измалтретирав.
Инаку ова сеа и децава мали да се сликаат ич не ме се свиѓа, што еве некој нема врски и да чека со дете мало катастрофа. Незнаат веќе како да земаат пари од нас

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
15.6.2010 12:42:52   
Bogdancanka
јас се сликав во Април во Мај требаше да го земам пасошот вчера одам и ми рекоа готов е стигна не е нареденuser posted image user posted image user posted image свашта

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
25.6.2010 10:07:10   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: jovanka

Ne sakam da ve razocaram ama jas gi cekav pasosite celi dva meseca a mi rekoa za 20 dena gotovi.


Леле Јованка, ова по редовна или по итна постапка?

Скопјани/ки има некој да закажувал деновиве за пасош да ми каже за кога закажуваат и по итна и по редовна процедура? Јас до крајот на годината морам да го сменам и ич незнам како да се организирам да чекам неколку месеци за пасошuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
25.6.2010 10:10:03   
Bogdancanka
mislam deka najdobro ke ti e uste sega da si zakazes Niki,kaj nas tuka pomalo mesto pa se ceka a za vo Skopje mozam da zamislam...eve jas mojot pasos go cekam dva meseca a mi rekoa za eden deka ke bide gotov.

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
25.6.2010 10:12:43   
Палешка РР
Вчера ја слушав министерската Јанкуловска, кажа дека добиле нов апарат за израборка на биометриски пасоши, па наполу ќе се намалело чекањето user posted image Се изнасмеав user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
25.6.2010 10:25:33   
semrabebe
a znaeli nekoj dali treba nov izvod za prijavuvajne na bebeuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
4.7.2010 23:25:12   
baby mama
Мене за Јана ми закажаа за другата година во Јуни по редовна постапка, а по итна за 16. 08.2010. Е сега моравме да фатиме дебели врски и Јана доби пасошuser posted image

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот semrabebe)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
10.8.2010 23:22:02   
Maca25
Ние се сликавме пред 2 недели за пасош. Имам и погоре напишано дека на мене ми закажаа околу 9 а на нина околу 12. детето ми беше болно, со температура, ја измалтретирав, и заборавив дека и двајцата родители треба да бидат пристуни. ај што се изначекавме на провев таму, уште пак требаше да дојдеме ( со мм заедно за да ја сликаат). Ни рекоа дека за 1 месец ќе бидат готови (се сомневам).

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
11.8.2010 14:27:29   
mama26
da se utepa covek od cekanje.od lani za ovaa godina l.kuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?