|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
16.5.2012 15:45:18   
Luci
И изводот да не ти е постар од 6 месеци арх-диз

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
16.5.2012 15:49:27   
Calypso

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

И изводот да не ти е постар од 6 месеци арх-диз


Со новите изводи нема таков проблем, на задната страна имаат печат со кој се потврдува неограничена важност на истиот.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
16.5.2012 16:01:38   
Luci
Какви се новите изводи? Јас последно вадев пред 2 години отприлика ама и на тие тогаш имаше печат позади

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
16.5.2012 16:11:53   
Calypso
Исти се како што беа и претходно, само што старите немаа таков печат. И јас вадев последно пред две години, и нормално, лани за малиот.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Закажување за лични карти, пасоши и возач...
17.5.2012 8:01:55   
blond
А што ако го пријавите пасошот за изгубен?? Јас така ќе направам. Немам излегувано од државата, не сум имала потреба да вадам пасош, затоа и не сум пријавила дека ми е изгубен user posted image

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Закажување за лични карти, пасоши и возач...
17.5.2012 9:10:24   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: blond

А што ако го пријавите пасошот за изгубен?? Јас така ќе направам. Немам излегувано од државата, не сум имала потреба да вадам пасош, затоа и не сум пријавила дека ми е изгубен user posted image

Браво бе Блонд, како ти текна!!! Ајде жени, пријавујте изгубени пасоши и нема казна да попиете (ваљда)

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Закажување за лични карти, пасоши и возач...
17.5.2012 9:16:59   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР


ИЗВОРНА ПОРАКА: blond

А што ако го пријавите пасошот за изгубен?? Јас така ќе направам. Немам излегувано од државата, не сум имала потреба да вадам пасош, затоа и не сум пријавила дека ми е изгубен user posted image

Браво бе Блонд, како ти текна!!! Ајде жени, пријавујте изгубени пасоши и нема казна да попиете (ваљда)


Za zal nemoze ni taka...oni posekako ve imaat vo sistem...so samo eden klik gledaat dali ste bile kaj st ebile i koe prezime go imate.
a za izguben pasos samo kje platite kazna nishto nema da dobiete


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
17.5.2012 9:24:09   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Za kazni znaat da stavaat ,ama greski koga ke napravat si molcat kako nisto da nebilo.Jas koga go vadev pasosot so novoto prezime mi stavile mesto C KJ , bidejki go vedev oo brza postapka nemav vreme da reagiram za greskata si ostana taka i site dokumenti morase da gi izvadam so taa greska
SEga treba da go menuvam pasost ,i bi sakala da znam ako nekoj ima iskustvo kako moeto sto mi treba za da stoi pravilno prezimeto , i dali taa procedura e dolga:)

не е грешка, ако презимето ти завршува на `ќ` тогаш на латиница ќе биде со kj. и кај мене е така.
Јас ги имам сите документи сменето, само возачка не. Кога ги менував пасошот и личната карта, прашав за возачката и ми рекоа да почекам user posted image да чекам уште или не?! user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
18.5.2012 15:49:18   
tedicka
Ima li nekoj po taze da se "pofali" kolku platil kazna za pasos so staro prezime. Mene denes me slikaa vo vtornik na komisija da visdam kolku kje me krstat.
Se se plasam otkako objavija po vesniciva da ne mi lupnat 300-400eur. imam 3 pati iskacano so stariot pasos.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
18.5.2012 15:53:27   
Beatris
По правило е 100 евра за излез, јас платив 50 минатиот петок, за еден излез, ама демек рекоа дека ми ја ублажиле казната


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот tedicka)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
18.5.2012 16:07:23   
tedicka
A te prasaa kolku pati imas izleseno ili oni sami si proveruvaat toa?
Ah i iste edno prasanje, kaznata od prekrsocna kolku sto znam vo lisice mora licno da ja zamas ili moze i nekoj drug i za kolku vreme iskaca toa kaznata kolku treba da platis?


< Поракaта ја уредил tedicka -- 18.5.2012 16:09:25 >

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
18.5.2012 16:13:23   
Beatris
Гледаат од пасошот, кај нив е. И да мора лично, зошто ќе те седнат пред комисија, ќе те испрашаат како криминалец, и тогаш ќе ти одредат казна, можеш одма да ја платиш и ќе ти го дадат решението.

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот tedicka)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
18.5.2012 16:23:51   
tedicka
da licno pred komisijata vo MTV, a od kade go podigas resenieto za toa kolku treba da platis i toa od MTV ili kako sto razbrav resenieto od komisijata vo MTV se prosleduva do policiska stanica lisice i od tamu se podigalo za da se plati. prasaneto prvicno toa me interesirase dali ako e od policiska stanica lisice mora licno da se podigne

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
18.5.2012 16:27:24   
Beatris
Во Лисиче одиш пред комисија и таму ти одредуваат, во МТВ само да однесеш венчаница треба, ништо не прават таму

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот tedicka)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
18.5.2012 16:31:43   
tedicka
aha aha aha falal za informacijata e sea use edno malo prasane user posted image od MTV vo lisice istiot den te prakaat ili ti zakazuvaat za nekoj drug specificen termin?

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
18.5.2012 16:54:24   
Beatris
Не, туку после 1-2 недели ќе си одиш сама таму да се бараш на список

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот tedicka)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
28.5.2012 11:40:29   
Luci
300 лица заработија казни поради старо презиме во пасошот

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
28.5.2012 11:43:11   
vezilka RR
Оф, мори мајко, дечки може ќе се извлечам од казна оти кога се омажив, пасошот веќе ми беше истечен user posted image Иначе утре имаме закажано за возачки, кој ќе се гужва таму, ич не ми се иде..

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
28.5.2012 11:48:10   
Ljubovce
Fala Bogu jas se izvlekov ne plativ kazna,a imav dva izleza od mak.
se spasiv najverovatno ne gi kaznuvaat site kako ke se pogodi.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
28.5.2012 12:10:48   
TeaM
Dali znaeto posle kolku vreme se javuvaat od Lisice, jas bev na 9-kat vo MTV pred edna nedela i seuste mi se nemaat javeno?? A pasosot go rabotat odkoga kje se zavrsi vo Lisice ili i prethodno?
Kolku vreme traeshe otprilia cela procedura do dobivanje na nov pasos?

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
28.5.2012 12:15:02   
Beatris
Од Лисиче не се јавуваат сама треба да одиш таму!

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот TeaM)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
28.5.2012 12:18:36   
TeaM
Beatris, dali im go znaesh rabotnoto vreme?
I posle kolku vreme si go zema noviot pasos posle Lisice?

< Поракaта ја уредил TeaM -- 28.5.2012 12:19:02 >

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
28.5.2012 12:48:26   
Calypso

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Оф, мори мајко, дечки може ќе се извлечам од казна оти кога се омажив, пасошот веќе ми беше истечен user posted image Иначе утре имаме закажано за возачки, кој ќе се гужва таму, ич не ми се иде..


Немај гајле, не верувам дека ќе платиш казна штом ти бил истечен пасошот. А пиши како ќе поминеш за возачка, јас на мисла сум да се јавам да ја сменам... летово ќе ми треба колата, па морам да имам возачка, не дај Боже полиција да ме фати со старата.



_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
28.5.2012 13:19:47   
Beatris

ИЗВОРНА ПОРАКА: TeaM

Beatris, dali im go znaesh rabotnoto vreme?
I posle kolku vreme si go zema noviot pasos posle Lisice?


Мислам дека работат до 4, ама најпаметно ти е од сабајле да си отидеш, пр. накај 9-10 додека се тука сите комисии (има 9-10). Ќе си одиш фино лепо од врата до врата да бараш каде ти е предметот, кога ќе го најдат ќе те седнат пред комисија.

А што се однесува за зимање на пасошот, не сакам да коментирам, уште го немам земено зошто оние од МТВ се дебили! Одев пак во петокот и буквално сама си го најдов предметот во купиштата (инаку ми викаа дека не го добиле од лисиче, а луѓето од таму го пратиле истиот ден). Нервоза колку сакаш, имаме уплатено за одмор, а јас секој ден се надевам дека пасошот ќе ми биде готов user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот TeaM)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
28.5.2012 14:10:53   
TeaM
I kaj mene e isto :(
A koga se slikashe?

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?