|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  35 36 [37] 38 39   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Спонтан абортус
2.5.2015 0:00:33   
danimar
Читам многу лоши искуства од државна па затоа прашав.душевната болка ми е толку голема што мислам дека не би издржала и физичка болка.ви благодарам на сите за поддршката која многу ми значи user posted image

(Одговор на членот nina.darko)
Непосредна врска до пораките: 901
   RE: Спонтан абортус
2.5.2015 0:53:34   
Bella28
Jas licno nemam loso iskustvo od drzavna znaci dusevnata bolka e samo tvoja no mora da bides jaka kaj mene se se sluci vo rock od 10 saati pukanje na vodenjak posle nekolku saati poragajot a tebe te ubiva vremeto dodeka cekas koga ti e zakazana intervencijata gusni si go sinceto isplaci se I hrabra prodolzi napred mene koga me primija mislev deka sum samo jas za istata vecer da primat 10 kako mene zalno no vistinito

(Одговор на членот danimar)
Непосредна врска до пораките: 902
   RE: Спонтан абортус
2.5.2015 12:47:50   
Melanija RR
Неможам ни да помислам колку ви било тешкоuser posted image и неможам да поверувам дека има толку многу спонтани околу 20 недела.Страшно user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Bella28)
Непосредна врска до пораките: 903
   RE: Спонтан абортус
2.5.2015 13:34:46   
Bella28
Znaci mnogu strasno e a kolku li samo ima sto vo devetti mesec gi ragaat svoite bebcinja mrtvi bidejki nemalo srceva reakcija zalno mnogu nedaj boze na nikoj da se sluci user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 904
   RE: Спонтан абортус
4.5.2015 17:30:39   
Bella28
Danimar te nema da pises sto se sluci pozzz

(Одговор на членот Bella28)
Непосредна врска до пораките: 905
   RE: Спонтан абортус
5.5.2015 21:43:30   
danimar
Bela 28 ti blagodaram sto se interesiras bev vo sistina ja prekinav bremenosta vecerva si dojdov doma.skrsena sum od bolka kako i sekoja zena sto pominala niz ova user posted image .vo pravo bese deka vo sistina e podobra samo higienata se drugo e isto pa mozebi i poloso od klinicki za zal.steta sto ne te poslusav.

(Одговор на членот Bella28)
Непосредна врска до пораките: 906
   RE: Спонтан абортус
5.5.2015 21:52:08   
kapina
danimar guski milicka od mene

(Одговор на членот danimar)
Непосредна врска до пораките: 907
   RE: Спонтан абортус
5.5.2015 21:54:08   
Bella28
Mnogu dobro znam kako se custvuvas jas vistinskata bolka ja osetiv doma koga gi vidov site alistenca spremni za bebeto dodeka bev vo bolnica pod dejstvo na inekcii ne ni bev svesna doprva sto ide tebe najgolemata podrska te docekala doma tvojot sinuser posted image bidi jaka I ke si imas drugo bebence koga ke dojde vremeuser posted image

(Одговор на членот danimar)
Непосредна врска до пораките: 908
   RE: Спонтан абортус
5.5.2015 21:55:08   
Bella28
Samo me interesira kolku pari kosta intervencijata vo sistina

(Одговор на членот Bella28)
Непосредна врска до пораките: 909
   RE: Спонтан абортус
5.5.2015 23:16:40   
danimar
52000 plativme ponedelnik vo 9:00 primena vo 14 :00 vtornik ispisana :-(

(Одговор на членот Bella28)
Непосредна врска до пораките: 910
   RE: Спонтан абортус
5.5.2015 23:18:02   
danimar
Vi blagodaram na site na podrskata

(Одговор на членот danimar)
Непосредна врска до пораките: 911
   RE: Спонтан абортус
6.5.2015 0:31:38   
Bella28
Bidi jaka za nova bremenostuser posted image

(Одговор на членот danimar)
Непосредна врска до пораките: 912
   RE: Спонтан абортус
20.5.2015 19:52:47   
Dusanka
Ringerajki pominaa 2 i pol meseca od abortusot, ve molam za vasa pomos okolu rezultatot od TORCH ispituvanjeto, kaj rubeola IgM e negativno, no kaj IgG treba da e vrednosta pod 10 a kaj mene e 39,5. Maticnata mi kaza deka ne postoi terapija i deka treba da pricekam 6 meseci za povtorni obidi i so tek na vreme ke spadnela vrednosta. Dali znaete nesto poveke? Drugi mi kazuvaat da odam na infektivno deka sepak postoi terapija.

(Одговор на членот Bella28)
Непосредна врска до пораките: 913
   RE: Спонтан абортус
20.5.2015 20:04:57   
scared RR
А немаш примено вакцина за рубеола? Јас мислам да си отидеш да побараш и друго мислење.

(Одговор на членот Dusanka)
Непосредна врска до пораките: 914
   RE: Спонтан абортус
20.5.2015 20:51:02   
Dusanka
Vakcinirana sum sigurno, kako sto citav po netov toa sto e igm nehativno znaci deka momentalno nemam, no me bunat zgolemenite vrednosti na IgG.

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 915
   RE: Спонтан абортус
26.5.2015 11:35:34   
wanna be mum
Напиши го името на вирусот не кратенката за да споредам со мојот резултат сега го земав пред 2 недели,
ако е Цитомегаловирус тогаш е супер ако е позитивен наод, да не те плаши, мене ми е 32, и докторот ми објасни дека тоа значи имаме антитела да го заштитиме плодот во наредна бременост, ако е тој вирус биди мирна user posted image

(Одговор на членот Dusanka)
Непосредна врска до пораките: 916
   RE: Спонтан абортус
28.5.2015 17:05:26   
Dusanka
wanna be mum ti blagodaram sto pisa :) Denes bev kaj infektolog i tamu ubavo mi objasnija deka zgolemenite vrednosti na IgG kaj mene se rabotese za RUBEOLA, se deka imam primeno vakcina i imam antitela, ist slucaj kako kaj wanna be mum, se e vo red :) Mi olesna mnogu, deka ginekologot od pamet me izvadi. A od infektologija me pratija da ispitam teroidna i antifosfolipidni antitela.

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 917
   RE: Спонтан абортус
30.5.2015 21:25:28   
borjance
Дoбре ве најдов рингерајки. После спонтаниот или мисед абортус ги направив торч испитувањата каде беше установено дека и ИГМ и ИГГ за рубеола се позитивни. имам примено вакцина и ревакцина. Докторот ми кажа дека сум дошла во контакт со рубеола и таа не ме нападнала мене туку мојот плод кој беше мал и немаше стекнато иумунитет тоа се случи во 11 недела. поминати се 5 месеци од тогаш јас пробувам но никако да останам пак

(Одговор на членот Dusanka)
Непосредна врска до пораките: 918
   RE: Спонтан абортус
30.5.2015 23:08:35   
Melanija RR
borjance консултирај се дали уште нешто треба да испиташ и биди трпелива ќе биде повторно user posted image и user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот borjance)
Непосредна врска до пораките: 919
   RE: Спонтан абортус
2.6.2015 13:35:56   
borjance
Melanija fala ti dragicka, samo trpeliva ne sum:) daj boze na site zelbite da ni se ispolnat

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 920
   RE: Спонтан абортус
23.6.2015 20:59:51   
negla
веке пишав дека и јас изгубив 2 деца.едно на 13 недела а друго на 27 недела.болката е неопишлива.поминаа од тогаш 3 месеци.од кога почнавте пак за деца?п.с ги имам сите испитувања направено и се е ок!

(Одговор на членот borjance)
Непосредна врска до пораките: 921
   RE: Спонтан абортус
24.6.2015 12:30:46   
AnnaMolly RR
negla, ако си направила испитувања и ако ти психички си спремна за трета среќа, само напред!
Во август ќе помине точно 1 година откако имав јас missed abortion во 5 месец, а се уште немам направено испитувања и не планирам наскоро да останувам бремена од пусти страв.
Во петок имам закажано на гинеколог за пап и брисеви, па полека полека ќе си направам испитувања и само ќе чекам психички да бидам спремна.
Инаку матичната ми рече дека по 2 редовни циклуси може слободно пак да се обидеме.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 922
   RE: Спонтан абортус
24.6.2015 13:32:21   
negla
не да ми се страв,ми се вжештува во стомакот нешто кога ќе помислам на тоа!ама желбата за дете ми е преголема!!нема да ми биде подобро без дете тоа е сигурно.затоа вреди да се трудиме!!господ чува и за нас по едно ангелче!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 923
   RE: Спонтан абортус
25.6.2015 5:13:32   
marina111
danimar имав уредна бременост и родив бебесо хидрацефалус и менингоцела слично на спина бифида прогнозите беа најлоси за бебето од парализа до ментална ретардација и смрт се роди живо бебето со години влечење по болници преледи операција на спината епилепсија на 6години ете се маже здраво право во пубертет ама кај нас1 од 100 вака добр испаѓало јас одев на контроли и никој не ми кажа што плод носам да знаев ке абортирав така да не се нервирај така е подобро

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 924
   RE: Спонтан абортус
10.7.2015 9:01:30   
baby 27
Dragi RR, mozeli nekoja da mi kaze iskustvo za kiretaza, dali e bolno, kako ja pravat - so opsta anestezija, spinalna,lokalna? Kaj mene (7n+6d) se uste nema srceva akcija, mi rekoa kontrola za nekolku dena, no d-r ne bese voopsto optimist, a i jas kako da cuvstvuvam deka vo mene poveke ne raste nisto user posted image user posted image user posted image tolku radost po videnite user posted image , a sega ova user posted image prvata bremenost uredna, od prv pat bez nikakkov problem, a sega posle mnogu obidi uspeavme i ova mi se slucuva...

(Одговор на членот marina111)
Непосредна врска до пораките: 925
Страница:   <<   < Претходна страница  35 36 [37] 38 39   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  35 36 [37] 38 39   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?