|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  34 35 [36] 37 38   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Спонтан абортус
27.4.2015 23:07:49   
Bella28
Fala ve citam stalno I donese resiv da se zaclenam utre ke napravam test I so gospod napreduser posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 876
   RE: Спонтан абортус
28.4.2015 0:36:20   
wanna be mum
Јас после спонтаниот се изначитав странски форуми, нели бараме триста одговори па се тешиме малце, и да ти кажам се изначудив имаше жени по 2-3 недели после спонтан останале повторно, Срекно и пиши после тестот user posted image

(Одговор на членот Bella28)
Непосредна врска до пораките: 877
   RE: Спонтан абортус
28.4.2015 8:53:42   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bella28

Ve molam za dogovor imav spontan abortus vo 21 nedela predvremeno pukanje na vodenjak od togas pominaa 3 meseci imam red oven ciklus na 28 dena posledna menstruacija mi bese na 29.03.2015 ima sansI povtorno da sum bremena tolku bray po spontaniot imavme samo 1 neza site od nos user posted image


Бела добре дојде на Рингераја, се надевам дека ќе продолжиш да не дружиш и понатаму и здравје брзо да пишуваш во Бременост, па потоа и во Бебе user posted image
Јас во 5 месец имав missed abortion, таму на ГАК ме водеше Хаџи Лега и таа и матичната моја ми рекоа дека слободно по 2 уредни циклуси дека можам повторно да забременам. Кај тебе поминале три.
Од сесрце ти посакувам да видиш user posted image user posted image и да се израдуваш!
Ќе те мислам денес, пиши што си направила.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Bella28)
Непосредна врска до пораките: 878
   RE: Спонтан абортус
28.4.2015 11:18:24   
Bella28
Prviot pat za da ostanam bremena ni trebaa skoro 2 godini potoa sleduvase najgolemo razocaruvanje cubenje na bebeto vo 21 nedela I denes pozitiven test za bremenost zabrenuvanje od prva user posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 879
   RE: Спонтан абортус
28.4.2015 11:39:44   
lukajana RR
Честитки Бела имај лесна бременост па за девет месеци здраво и живо бебенцеuser posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Bella28)
Непосредна врска до пораките: 880
   RE: Спонтан абортус
28.4.2015 12:40:21   
Melanija RR
Bella28 за убавата вест постот е ТУКА

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 881
   RE: Спонтан абортус
29.4.2015 19:31:26   
negla
па еве ме и мене за жал на оваа тема!во ноември останав бремена и пред 2 недели кога бев во 26 недела бебето немаше срцева акција.премногу ми е тешко!!!природно го породив.срцето ми се кине.не мозам без него!!!!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 882
   RE: Спонтан абортус
29.4.2015 19:34:10   
kapina
Negla zal mi e mnogu dusickee nema zborovi so sto mozam da te utesam

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 883
   RE: Спонтан абортус
29.4.2015 19:51:43   
mommy_angels RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: negla

па еве ме и мене за жал на оваа тема!во ноември останав бремена и пред 2 недели кога бев во 26 недела бебето немаше срцева акција.премногу ми е тешко!!!природно го породив.срцето ми се кине.не мозам без него!!!!

Штто и да ти кажеме,не вреди.Болката и загубата се огромни,само имај сила да го издржиш ова,само толку можам да речам.За што и да ти треба,кога и да почувствуваш потреба,ние сме тука за тебе .Рингераја заедно со твоето семејство е тука за твоја подршка и твое рамо за плачење.Те гушкам мила,а Бог нека ти дава сила.

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 884
   RE: Спонтан абортус
29.4.2015 23:04:38   
Bella28
Negla mnogu dobro znam kako se custvuvas go pominav istoto pred 3 meseci go zagubiv bebeto vo 21 nedela pukanje na vodenjak I jas prirodno go rodiv bolkata e mnogu golema mnogu pati se prasuvav zolto I jas ne zaminav so moeto devojce no sega sum povtorno bremena I so bozja pomos se nadevam deka ke bide se vo red I za nova godina da si go drzam moeto bebence vo raceteuser posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 885
   RE: Спонтан абортус
30.4.2015 9:54:47   
negla
здраво и живо да си го донесеш,бела!!!!со лесно да то е!!!ај пиши што испитувања направи?

(Одговор на членот Bella28)
Непосредна врска до пораките: 886
   RE: Спонтан абортус
30.4.2015 12:55:01   
AnnaMolly RR
negla многу, многу ми е жал! Знам точно какво е чувството, јас моето го родив природно мртво во 5 месец.
Сега чекај резултати од обдукцијата, па само ќе си направиш после пап, микробиолошки брисеви и кариотипизација.
Јас уште не сум тргнала по испитувања, резултатите ми покажаа дека било поради распукана плацента полна со хематоми, значи не било ништо генетско.
Немој да губиш надеж, работите ќе си дојдат на свое место. Само биди силна, ама ако ти се плаче плачи, викај, прави што сакаш и не се стегај со сила да држиш во себе.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 887
   RE: Спонтан абортус
30.4.2015 14:38:03   
negla
во систина се породив и тамо ме прашаа дали сакам обдукција и јас им реков дека не сакам.не ми дозволува срцето да распарчуваат бебе од 900 грама.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 888
   RE: Спонтан абортус
1.5.2015 11:49:04   
danimar
Dragi mamicki dali ima nekoj so iskustva od Sistina.Moram predvreme da ja prekinam bremenosta vo 22 nedela :-( i zakazav tamu.psihickata bolka mi e tolku golema sto pocna da me faka strav od se.UTEHA VE MOLAM.user posted image

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 889
   RE: Спонтан абортус
1.5.2015 11:53:41   
Bella28
Nemam vo sistina no imam na gak psihickata bolka ke ti bide mnogu pogolema od fizickata deka bebenceto e seuste malo jas imav prekin na bremenosta vo 21 nedela moras da bides jaka so novi sili za nova bremenost

(Одговор на членот danimar)
Непосредна врска до пораките: 890
   RE: Спонтан абортус
1.5.2015 11:58:38   
Bella28
Sto e pricinata sto treba da ja prekines bremenosta

(Одговор на членот Bella28)
Непосредна врска до пораките: 891
   RE: Спонтан абортус
1.5.2015 12:06:16   
danimar
Teska anomalija na plodot za zal :-(

(Одговор на членот Bella28)
Непосредна врска до пораките: 892
   RE: Спонтан абортус
1.5.2015 12:12:26   
danimar
Mozes da mi kazes sto me ceka jas imam detence 11 god.prviot pat se porodiv so carski i neznam nisto a bi sakala da znam sto me ceka user posted image

(Одговор на членот danimar)
Непосредна врска до пораките: 893
   RE: Спонтан абортус
1.5.2015 12:49:40   
lukajana RR
Danimar се потврди дека е хидроцефалус или нешто друго открија?
Многу ми е жал и знам дека нема утеха што и да ти кажам.
Во Систина или на Гак исто е треба да го родиш за жал со провокација,само во Систина услугата е подобра


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот danimar)
Непосредна врска до пораките: 894
   RE: Спонтан абортус
1.5.2015 12:55:56   
Neurotoxin RR
Моја блиска другарка беше во систина за истото. Само немаше аномалија, едноставно и умре бебчето и мораше да го роди. user posted image
Во донос на случувањата, знам дека два дена беше откако констатираа дека е мртво, па ја задржаа, почнаа да и даваат инфузија со провокации за да започне процесот, ставале и инекции за болка, и анастезија. Во однос на физичката болка рече дека супер поминала, и третманот што го добила за разлика од Гак на пр. бил на високо ниво.

Психичката болка неможе никој да ја намали, но ти посакувам цела сила од универзумот да ја собереш и побргу да закрепнешuser posted image

(Одговор на членот danimar)
Непосредна врска до пораките: 895
   RE: Спонтан абортус
1.5.2015 12:57:46   
danimar
Da za zal lukijana hidrocefalus i spina bifida user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 896
   RE: Спонтан абортус
1.5.2015 13:10:34   
kapina
Zal mi e danimar zatoa sto ti se slucuva a ovaa bremenost piese li folna kiselina zemase li vitamini

(Одговор на членот danimar)
Непосредна врска до пораките: 897
   RE: Спонтан абортус
1.5.2015 18:29:44   
negla
не да ти е тешко,неопишливо е!!ама добро е што ке си систина!и јас тамо одам за посериозни работи.и јас тамо бев за моето.барем си во сигурни раце

(Одговор на членот danimar)
Непосредна врска до пораките: 898
   RE: Спонтан абортус
1.5.2015 20:41:00   
Bella28
kaj mene odese malku potesko bidejki bebenceto bese svrteno so nozinjata dojde doktor I se zavrsi za 5 min me odnesoa vo sala primiv anestezia i mi ja iscistija placentata na drugite sto bea so mene vo soba pominaa mnogu polesno samo bidi hrabra user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 899
   RE: Спонтан абортус
1.5.2015 22:59:20   
nina.darko

ИЗВОРНА ПОРАКА: danimar

Dragi mamicki dali ima nekoj so iskustva od Sistina.Moram predvreme da ja prekinam bremenosta vo 22 nedela :-( i zakazav tamu.psihickata bolka mi e tolku golema sto pocna da me faka strav od se.UTEHA VE MOLAM.user posted image

Danimar за жал јас имам искуство за спонтан во 19та недела во Систина. Ќе ти стават провокации и ќе мораш да го раѓаш :( После ке те успијат и ќе ја исчистат плацентата. Ќе бидеш во сигурни раце дефинитивно. Јас многу плачев, не можев да се сопрам од кога ми соопштија дека нема спас за моето бебе и се додека ме симнаа во соба :( Цела вечер седеше со мене една сестра во соба за да ми прави друштво за да ме теши и за да не плачам.. Тоа беше најтешкиот период од мојот живот. Секогаш кога ке ми текне на тоа ми доаѓаат солзи на очи и имам грутка во грлото. Мислам дека цел живот ќе ја осеќам таа болка.

(Одговор на членот danimar)
Непосредна врска до пораките: 900
Страница:   <<   < Претходна страница  34 35 [36] 37 38   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  34 35 [36] 37 38   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?