|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  33 34 [35] 36 37   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Спонтан абортус
4.3.2015 23:47:37   
ivoni4ka
mamicki so golema taga, bolka i uzas povtorno se prijavuvam tuka vo ovaa bolna i mracna tema . vo ponedelnikot popladne posle najnormalen den . zabelezav deka nesto mi kape. se proveruvam gledam krv. ispaniciv vednas so soprugot na lekar i duri vlegov kaj nego mnogu iskrvariv. hitno me primija na ginekologija i plodot skoro ke ispadnel t.e veke vo rodilniot kanal. porafi hitnosta na slucajot nemase moznost za anestezija i me napravija revizija

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 851
   RE: Спонтан абортус
4.3.2015 23:51:59   
ivoni4ka
mnogu mi e tesko epten. so ovoj abortus ne svakam sto se sluci. oti vaka oti povtorno vakva bolka i praznina. ne mozam pred kerka mi da se isplacam i da mi olesni tuku samo sobiram samo vo sebe kako grutka vo grafite da imam. ke poludam . samo sto covek ke pomisli eve se ke bide vo red ke mu trgne na podobro se preselivme vo novata kuka pred 5 dena i slicni ubavi i prekrasni raboti. zostooooooooooo

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 852
   RE: Спонтан абортус
5.3.2015 0:13:24   
deluxe
Ivonicka duso mnogu mi e zal user posted image Isprazni ja tagata od dusata, ne drzi vo sebe, isplaci se neka izleze tezinata na dusata preku solziteuser posted image Razgovaraj,razmeni misli,prosetaj so semejstvoto.Ne gubi nadez bidi silna, gusni si ja srekata sto si ja imas do sebe i veruvaj deka ke se ispolni tvojata zelba eden den.user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 853
   RE: Спонтан абортус
5.3.2015 7:33:03   
Палешка РР
ivoni4ka многу ми е жал!
Исплачи се и биди силна.

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 854
   RE: Спонтан абортус
5.3.2015 13:31:30   
lukajana RR
Ivoni4ka многу ми е жал што повторно поминуваш низ ваква болка.Исплачи се денес и со нови сили продолжи ако мислиш дека треба смени го и матичниот гинеколог испитај од што доаѓа до спонтан и кога ке се средиш пробајте пак,најди доктор што ке се ангажира за твојот случај и ке успееш ако треба со терапија одмарање следната бременост да ја истераш до крајuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 855
   RE: Спонтан абортус
5.3.2015 14:17:35   
Melanija RR
Ivoni4ka user posted image некогаш нема зошто, биди силна user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 856
   RE: Спонтан абортус
5.3.2015 14:19:03   
LoveableMe RR
Ivoni4ka, биди силна, но направи ги сите потребни испитувањаuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 857
   RE: Спонтан абортус
5.3.2015 17:51:50   
Dusanka
Za zal, eve me i mene tuka, denes bev na pregled trebase da sum vo 9ta nedela, a plodot zaostanal vo 6ta. Posledniot pat koga bev vo 6ta bese se vo red, imase srceva reakcija, primav 24 dena utrogestan, ama nisto. Utre ke odam na klinika na kiretaza. Pa me interesira kolku vreme trae celata postapkata, dali poslem se ostanuva dologo na klinika?

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 858
   RE: Спонтан абортус
6.3.2015 14:12:49   
lukajana RR
Душанка многу ми е жал знам дека сега ништо не може да те утеши ама штом еднаш се фатило пак ке се фати,испитајте зашто дошло до ова и обидете се повторно.За постапката мислам дека е брза и после два часа си одишuser posted image user posted image

(Одговор на членот Dusanka)
Непосредна врска до пораките: 859
   RE: Спонтан абортус
6.3.2015 14:16:36   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Dusanka

Za zal, eve me i mene tuka, denes bev na pregled trebase da sum vo 9ta nedela, a plodot zaostanal vo 6ta. Posledniot pat koga bev vo 6ta bese se vo red, imase srceva reakcija, primav 24 dena utrogestan, ama nisto. Utre ke odam na klinika na kiretaza. Pa me interesira kolku vreme trae celata postapkata, dali poslem se ostanuva dologo na klinika?


Аман бе, а баш се радувавме сите за тебе пред некој ден....се надевам рингерајкиве ќе ти пишат, но мислам истиот денн ќе те пуштат дома, оф леее, биди само оптимист, штом еднаш се фатило ќе се фати пак

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Dusanka)
Непосредна врска до пораките: 860
   RE: Спонтан абортус
6.3.2015 14:24:41   
Melanija RR
Уф кога ќе видам дека некој тука пишал се ежам user posted image
Dusanka user posted image многу ми е жал

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 861
   RE: Спонтан абортус
6.3.2015 14:44:49   
nataly86
Неможам да најдам соодведен збор за да Ви ја ублажам барем малку болката
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image силноооо и во иднина оваа тема да не толку активна да ја заборавимеuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 862
   RE: Спонтан абортус
6.3.2015 14:56:19   
Hopeful RR
Dusanka, срцево ми се крши user posted image user posted image user posted image
Не знам ни што да кажам... биди јака, твоето бебе наскоро ќе дојде, сигурна сум.

Дај боже темава да не постои и скроз да ја затвориме... user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 863
   RE: Спонтан абортус
6.3.2015 22:43:38   
kapina
dusanka zal mi e na mene maticniot gin uzasno me iznervira mi vika najcesto ne se naoga pricinata za. biohemiska bremenost i blighted i jas mu vikam ako ne se naoga zosto se povtoruva od koi pricini istoto i mi vika ne se sekiraj narednata bremenost moze da bide normalna ama mi gi krena nervite i mu vikan sto ako se otkrie pricinata zatoa nesto. sto ako postoe pricina. sto treba jas da ostavam na slucajnosta.

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 864
   RE: Спонтан абортус
8.3.2015 14:06:26   
Dusanka
Ringerajki mnogu vi blagodaram za poddrskata, sekoja vasa poraka ja procitav po nekolku pati. Zalno e ova sto se slucuva, a uste pozalno sto se slucuva i podocna vo bremenosta, na Gak vidov sekakvi slucaevi. Jas sum mu blagodarna na Boga sto zabremeniv, ja procitav cela tema okolu koi ispituvanja se potrebni da se napravat i se ke napravam, pa so Gospod napred i so novi sili ke prodolzam.
Maticniot gin. koga me pregleda samo mi kaza deka ovaa smrt vo 6ta nedela ja gledale kako mnogu rana smrt i me prasa da ne sum bila mnogu bolna so temperatura, jas ne bev ni nastinata. A dr. na Gak sto mi pravese pregled mi zema mikrobioloski brisevi, pa cekam rezultati.
Posakuvam da sum posledna sto pisuva od ovaa pricina na ovaa tema, vi blagodaram na site uste ednas user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 865
   RE: Спонтан абортус
8.3.2015 16:52:03   
mommy_angels RR
Колку многу сакам темава да не постои вие не знаете user posted image Жал ми е миличка,животот оди понатаму,а ти мора да бидеш многу силна user posted image

(Одговор на членот Dusanka)
Непосредна врска до пораките: 866
   RE: Спонтан абортус
29.3.2015 13:52:18   
wanna be mum
Како и сите вас така и јас посакував никогаш да не напишам ништо во темава ама ете.... we plan god laughs.
Мојата успешна инсеминација заврши со две прекрасни срциња кои чукаа во мене до вчера, едното 7 другото 9 недели user posted image user posted image
Од првиот неуспешен плод се направи хематом, локва крв од 6см која го одлепи и другиот, за жал телото ниту ја исфрли ниту ја апсорбита како што треба, зошто така ќе кажат испитувањата се надевам. Утре одам на киретажа user posted image Два пати во 10дена ми се скрши срцето а таман мислев заврши сагата со за бременување, ама ете за некои не треба да е лесно user posted image . Кога поминува оваа болка само тоа се прашувам user posted image
Господ на сите сила да ни даде зошто ни го одбра потешкиот пат.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 867
   RE: Спонтан абортус
29.3.2015 15:03:28   
Hopeful RR
wanna be mum, ми се скрши срцето кога те прочитав... user posted image знам колку ти е тешко, нема зборови со кои можам да ти олеснам или да ти помогнам.
Можам само да ти го кажам е моето искуство, односно како ние со мм решивме да ја сфатиме нашата биохемиска бременост после четвртата инсеминација - ни беше голем чекор напред тоа што воопшто се фатило, што воопшто дошло до интеракција меѓу нас двајца, и јас искрено верувам дека ако се случило еднаш, ќе се случи пак. Нашата биохемиска не знаеме зошто се случи, и си викаме сигурно телото знае повеќе од нас, имало некоја причина, не бил ок плодот или којзнае што. Докторот апсолутно се согласи со нас дека ова е добар знак. Од тогашна перспектива, ни се гледаше дека се фаќаме за сламка, но токму тоа ни даде сила да продолжиме понатаму. Иако тоа така заврши, бевме среќни дека ете, две - три недели сме биле бремени, се создало едно мало чудо од нас двајцата...
Кај вас ова е уште позначајно, бидејќи беа две, и бидејќи имаше и срцева акција, што е мноогу многу важно. Хематомите се опасни, знам, и јас имав еден голем, но тоа е, не можеме да знаеме како ќе се одвиваат работите. Немој да дозволиш ова да те обесхрабри и да те депримира, и обиди се да го сфатиш како знак дека телото си препознало дека ете, нешто не е во ред, не бил сега правиот момент, ама следниот пат ќе биде поинаку, сигурна сум. Тука сме за тебе user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 868
   RE: Спонтан абортус
29.3.2015 15:52:55   
wanna be mum
Izvinete za latinicata od tel pisuvam
Hopeful ti blagodaram na ubavite zborovi, borbata ke prodolzi sekako ama treba bolkata da namali, ve pozdravuvam site user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 869
   RE: Спонтан абортус
30.3.2015 9:53:28   
LoveableMe RR
wanna be mum, толку се радував за тебе, толку некако оптимизам ни внесе во темата инсеминации, лелее ич не сакам да ја отворам оваа тема....

со тебе сме, мораш да продолжиш понатамуuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 870
   RE: Спонтан абортус
30.3.2015 15:01:14   
wanna be mum
Eh ete LoveableMe RR toa e, i jas pomisliv mi se posreki ama za zal ne user posted image
Ima li nekoj patalec da mi kaze ako znaete kako mene slucaj za spontan poradi hematom, se pravat posle ispituvanja? Od tipot hemostaza, d- dimeri ...?
Thanks user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 871
   RE: Спонтан абортус
27.4.2015 19:07:47   
Bella28
Ve molam za dogovor imav spontan abortus vo 21 nedela predvremeno pukanje na vodenjak od togas pominaa 3 meseci imam red oven ciklus na 28 dena posledna menstruacija mi bese na 29.03.2015 ima sansI povtorno da sum bremena tolku bray po spontaniot imavme samo 1 neza site od nos user posted image

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 872
   RE: Спонтан абортус
27.4.2015 22:46:07   
lukajana RR
Bella28 можно е зошто да не е ,ама требало да добиеш денес уште е рано.
А открија ли зошто дошло до предвремено пукање на водењакот?
Имате ли дозвола од гинеколог да забремениш или треба да се пазите?


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Bella28)
Непосредна врска до пораките: 873
   RE: Спонтан абортус
27.4.2015 22:53:59   
Bella28
sekogas imam redoven ciklus uste ne e otkriena pricinata za pukanje na vodenjak najverojatno e deka mi bese skrateno grloto na matkata treba se da me pravat cirklaz megutoa ne docekav za zal inaku dobivam na 28 dena a denes mi e veke 30 den utre test pa sr nadevam ako sum deka ovojpat ke bide se vo red zatoa sto mnogu e teska zagubata na plod 3 meseci pred poraganjeto user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 874
   RE: Спонтан абортус
27.4.2015 23:02:17   
lukajana RR
Се ке биде во ред ,ако си бремена само смирено и со редовни контроли ке ја истераш бременоста до крај.Направи тест па пиши ни ке чекаме.
Добредојде на рр се надевам ке уживаш во дружбатаuser posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Bella28)
Непосредна врска до пораките: 875
Страница:   <<   < Претходна страница  33 34 [35] 36 37   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  33 34 [35] 36 37   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?