|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  89 90 [91] 92 93   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.2.2016 10:01:47   
MademoiselleNina
Ми закажаа пункција во петок.
Докупив 3 фостимони. Вчера ги примив последните фостимони 4 и супрефакт. Денес само супрефакт. Вечер стоп инекција. И толку. user posted image
Пијам + калциум со магнезиум.user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2251
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.2.2016 13:53:32   
Pinky30
LoveabelMe stiskam palcinja da se oplodat site vo najdobri embrioncinja i da se vratat kaj mami vo meshkouser posted image user posted image i ajde konecno na ovaa maka da se vidi radost...te cekame so dobri vesti i ti ja posakuvam seta srekja od se srce...

Nince so lesno na pukcija da izvadat zdravi,polni,ubavi j,k da se olodat vo prekrasni ebrioncinja i da se raduvame site tuka naskoro..Mi se polni srceto za novi trudnici pa daj Boze da me stasa i mene taa srekja kako i site tuka sto me na ovaa maka user posted image user posted image

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 2252
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.2.2016 14:19:25   
LoveableMe RR
Женски, ми се јави ембриологот, ми рече утре трансфер со Господ напред, така што од утре лежење во мешко неколку дена, а после припазување по малку и шеткање. user posted image user posted image За пиење, имам торба апоиuser posted image , некни примив вагинална вијагра, а од вчера естрофем 3х2, кринон гел, аспирин, фолна 2х2, декортин 2х1, Витамин Д,Е и неколку дена ми рече од денес да се боцкам со Пролутекс потокожни инекции прогестеронски, а на трансфер ќе ми ставал некоја инекција во матката и после не знам, може ќе ми даде пак прогестерон депо на 1 дена, како претходно. Ќе ви пишам утре. user posted image

Нина со лесно и се најубаво во петок, овој пат да биде успешноuser posted image user posted image

*******2015*******
user posted image user posted image user posted image АКТУЕЛНОuser posted image user posted image user posted image

27.01-LoveableMe RR - почеток со терапија (Ивановски, Систина)
00.02.-MademoiselleNina-пoчетoк сo терaпијa (Ивановски, Систинa)
00.03- Pinky30 -трансфер со смрзнати ембриони (Петановски, Ремедика)
00.03-Sandra36-почеток со терапија (Димитров, Ремедика)
00.03-Среќичка-пoчетoк сo терaпијa (Лазаревски, Систинa)


=========================
user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image

16.02 LoveableMe RR = пункција 18.02=ЕТ
19.02-МademoiselleNina= пункција 22.02=ЕТ


=========================

02.03 - LoveableMe RR=ТЕСТ
07.03 - МademoiselleNina=ТЕСТ


2016 година

kiki83 user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2253
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.2.2016 15:24:17   
MademoiselleNina
Дали на денот на пункција ми следи боледување?

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2254
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.2.2016 15:30:25   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: MademoiselleNina

Дали на денот на пункција ми следи боледување?


Nina, обично матичните гинеколози даваат по трансфер, а петок можеш да се појавиш на работа, па да ја киднеш, ако имаш можност, џабе да не ти почнува боледувањето од петок.


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 2255
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.2.2016 16:13:53   
MademoiselleNina
Немам денови од одмор user posted image ги потрошив сите, а интервенцијата ми е претпладне, не е изводливо да дојдам па да киднам ...
Ај утре ќе го прашам матичниот.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2256
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.2.2016 16:18:32   
MademoiselleNina
LovabelMe - колку ти се оплодија? Ќе замрзнувате?
Прват слушам за Пролутекс - што е тоа? Инекција во матката ми звучи страшно, но ако е корисно супер user posted image
И ајде само со позитивни мисли user posted image user posted image и опуштено.
А каква стоп инекција прими?
Јас претходните пати сум примала Choriomon i Ovetrile. А сега ми дадоа две Pregnil. Претпоставувам дека е истото.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2257
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.2.2016 18:08:18   
gina
LovabelMe user posted image so sreka duso utre na punkcijata i embrioncinata da bidat poslusni da si sedat kaj mama vmese 9 meseci i posle da si gi docekas vo race ti ja pustam seta sreka i od se srce ti posakuvam ovaj pat da bides srekana mama user posted image user posted image


a zo ovie inekci prvpat slusam i inekcija vo matka ova da ne e nesto novouser posted image ma kakvo saka neka bide samo daj boze da bide

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 2258
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.2.2016 18:16:56   
scared RR
LoveableMe со лесно да ни се фалиш за две недели user posted image
Инекцијата во матка е тевеграстим спреми си 55 евра , ама само за убаво да еuser posted image

Не е страшна инекцијата во матка ич не боли не се ни осека user posted image Јас два пати ја примив кога правев инсеминации.
А протулекс се замена за прогестерон депо пошто ги нема веке .

< Поракaта ја уредил scared RR -- 17.2.2016 18:19:46 >

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 2259
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.2.2016 19:39:02   
kapina
A zasto e taa inekcija tevegrastim

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 2260
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.2.2016 21:50:55   
SOLE
LoveableMe, ајде со срекичка утре на трансвер, нека биде ПОСЛЕДЕН и УСПЕШЕН user posted image па за две недели ке чекаме убави вести user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2261
   RE: Вештачко оплодување VII дел
18.2.2016 12:47:16   
lolla RR
Ловабл ајде мила среќно на трансфер, да е последен успешен и да резултира со бебуш до крајот на годината.

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 2262
   RE: Вештачко оплодување VII дел
18.2.2016 15:00:50   
LoveableMe RR
Фaлa ви женски штo би прaвелa јaс без вaшaтa пoдршкa, дa знaете мнoгу ми знaчи.

Ми врaтијa три ембриoнчињa, a тoa еднoтo иaкo билo oк, сепaк не билo зa смрзнувaње ми рекoa. Сo Гoспoд нaпред тест зa 14 денa. user posted image Терaпијaтa ми oстaнувa истa, ми згoлеми естрoфем 4х2, плус прегнил нa 4 денa oд 1500, клексaн и aспирин вo рaзличнo време ќр ги примaм. Нинa сo леснo утре.

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 18.2.2016 15:04:15 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 2263
   RE: Вештачко оплодување VII дел
18.2.2016 16:44:40   
gina
aj so lesno mila LoveableMe bravo za tvoite embioncinauser posted image sega galigo mesko i uzivajte i za 14 dena user posted image
jas primav frahsiparin navecer vo 22 i nautro piev aspirin

dali e primi inekcijata vo matkata za sto e stavat



(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2264
   RE: Вештачко оплодување VII дел
18.2.2016 18:59:12   
lolla RR
Ух Ловабл, што викаш за тројка? Ајде за кратко да си видиш две цртки.

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 2265
   RE: Вештачко оплодување VII дел
18.2.2016 19:05:21   
Hopeful RR
Loveable Me, ајде со среќа и со Господ напред user posted image Браво за ембриончињата, јуначиња на мама, само нека им се уарни во меше и нека си седат! Да не заборавам, совет за тебе и за сите по ЕТ, според светски ивф клиники - туширајте се со нежна купка без мирис, ембрионите не сакале силни мириси user posted image

Нина, со среќа утре, те чекаме да ни пишеш кога ќе можеш!!! user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 2266
   RE: Вештачко оплодување VII дел
18.2.2016 19:30:05   
LoveableMe RR
Фaлa ви же нски. user posted image Џинa, дa, јa примив тaa инекцијa вo мaткaтa. user posted image



_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 2267
   RE: Вештачко оплодување VII дел
18.2.2016 20:01:04   
MademoiselleNina
Lovableme ајде убаво да ги чуваш во мешко и да ги галиш user posted image user posted image и user posted image user posted image user posted image И уживај!
Ме изненади дека 3, не знаев дека може и 3 да вратат.

< Поракaта ја уредил MademoiselleNina -- 18.2.2016 20:04:04 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2268
   RE: Вештачко оплодување VII дел
18.2.2016 20:23:51   
Kvisko
Loveable со среќа. Очекувам частење за две недели.

Со толку терапија и три ембриончиња нема шанси да не биде успешно.

Nince јас колку што знам како последна опција може да вратат (при неуспешни ивф кога се е во ред). Најчесто па таквите сите се фаќаат зашто и терапијата е прилично јака. Јас знам три пара со такви приказни. Два од нив имаат тројки а едните близнаци (третото се откажа накај 10 недела).

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 2269
   RE: Вештачко оплодување VII дел
18.2.2016 22:35:53   
Pinky30
LovableMe so lesno neka mi ti e i za 14 dena da si vidis visoka beta i junacinjata 3 da si uzivkaat vo meshko i da jademe mekici za 9 meseci user posted image user posted image


(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 2270
   RE: Вештачко оплодување VII дел
18.2.2016 22:56:54   
Melanija RR
LoveableMe RR среќата и господ да се на ваша страна. user posted image Со лесно мила и до user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 2271
   RE: Вештачко оплодување VII дел
19.2.2016 9:40:33   
LoveableMe RR
Фaлa би женски. Нинa, кaкo штo кaжa и Квискo, oвoј пaт решијa дa ми врaтaт три бидејќи е третo ИВФ сo неoбјaснетa нелoднoст и зa дa ги згoлемaт шaнсите зa успех. Oд aпoите уште сегa ме бoли желудник, кaжете чaре. user posted image

Инaку дежурaв целa нoќ вo ВЦ мoчкaв, немa зa мене спиење. user posted image А и грбoв ме бoли oд лежење вчерa, денес ќе си пoседувaм нa кaуч. user posted image user posted image

Нинa те чекaме денес user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2272
   RE: Вештачко оплодување VII дел
19.2.2016 19:21:06   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

Фaлa ви женски штo би прaвелa јaс без вaшaтa пoдршкa, дa знaете мнoгу ми знaчи.

Ми врaтијa три ембриoнчињa, a тoa еднoтo иaкo билo oк, сепaк не билo зa смрзнувaње ми рекoa. Сo Гoспoд нaпред тест зa 14 денa. user posted image Терaпијaтa ми oстaнувa истa, ми згoлеми естрoфем 4х2, плус прегнил нa 4 денa oд 1500, клексaн и aспирин вo рaзличнo време ќр ги примaм. Нинa сo леснo утре.

Loveable rr со лесно да си видиш две цртички за две недели се најдобро и успешно стискаме палци за тебе user posted image


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2273
   RE: Вештачко оплодување VII дел
19.2.2016 19:23:02   
MademoiselleNina
Еве ме и мене user posted image
Ми извадија 15 јајаце клетки, и се надевам дека ќе се оплоди некојаuser posted image
Терапија: Декортин 2х1, Фолгард 2х1, и Клексан инекции - пак боцкање, ја мислев толку е ...ама не било. И Крион вагинално. После ако има трансфер и прогестерон инекции.
За Клексанов како се чува? у фрижидер или на собна температура? Како си ги ставате, сами или некој ве боцка?
Денес се утепав од спиењеuser posted image А таму се разбудив во соба со 300 кабли на мене закачени user posted image Сега за сега ништо не ме боли, не сум се напила ништо за болки.

LovableMe -ајде лесно да ти минуваат деновитеuser posted image и со убави мисли.
И на сите кои се во постапка им посакувам многу среќа и успехuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2274
   RE: Вештачко оплодување VII дел
19.2.2016 19:28:34   
LoveableMe RR
Nina сo леснo милa, oдличнa брoјкa ќе имa и вишoк. user posted image Јaс клексaните ги чувaм нa сoбнa темперaтурa и сaмa се бoцкaм, пoнекoгaш мaжле гo терaм. Те чекaме сo убaви вести зa трaнсфер.user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 2275
Страница:   <<   < Претходна страница  89 90 [91] 92 93   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  89 90 [91] 92 93   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?