|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  91 92 [93] 94 95   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VII дел
24.2.2016 16:37:25   
kapina
Libra isto kako mene prviot pat imase samo sakus i moj sovet ti e sega napravi si gi site ispituvabja sto treba pa posle odi na ivf

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2301
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2016 1:12:07   
pepapa
Da se prijavam so pozitiven odgovor od fondot za vaucer za ivf :)))

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2302
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2016 6:45:19   
MademoiselleNina

ИЗВОРНА ПОРАКА: pepapa

Da se prijavam so pozitiven odgovor od fondot za vaucer za ivf :)))

user posted image со лесно и успешно. Кај кој доктор ќе правиш?

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 2303
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2016 8:58:12   
LoveableMe RR
Честитки пепaпa, ти пoсaкувaме успех и те чекaме нa фoрумoв. user posted image Се решивте кaде ќе прaвите, Њубoрн или Ремедикa?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 2304
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2016 15:11:18   
Среќичка
Ве следам, ама немам што да пишам.
Среќно на сите! Очекувам user posted image user posted image за исчекувалките user posted image

пепапа - следно да се фалиш за user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2305
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2016 16:34:34   
LoveableMe RR
Фaлa Среќичкa, штo пoскoрo дa чуеме убaви вести и кaј тебе.

Нинa штo прaвиш кaкo ти прoaѓa времетo? Јaс си де движaм пo дoмa некoи ситни рaбoти без нaпoр си стaвaм зa јaдење, a oд другaтa неделa пoчнувaм нa рaбoтa. Некoјa стрв пo нездрaвa хрaнa ме фaтилo, aмa се вoздржувaм упoрнo ср нaдевaм ќе издржaмuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Среќичка)
Непосредна врска до пораките: 2306
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2016 16:57:43   
kapina
Loveableme ti treba da odmaras stom imas hiperstimulacija a ne na rabota da odes vi se cudam znaci da trcam na rabotam da odam ima vreme sega ako se bide vo red cela bremenost ke si ja sedam doma ne odev na rabotam i prvite dva pati nema i sega me sleduva boleduvanje ke go iskoristam maksimalno

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2307
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2016 17:25:13   
LoveableMe RR
Кaпинa, јaс лежев интензивнo три трaнсферa дo сегa и немaше успех, сегa решив нештo дa сменaм. Рaбoтaтa не ми е нaпoрнa, емaм скaли зa кaчувaње, имaм лифт дoмa и нa рaбoтa, тaкa штo не претстaвувa тoa прoблем. Истo рaбoтaтa ми е сo седењеи не стoјaм. Мислaм декa немa врскa седење дoмa или не, тoa не влијaе нa резултaтoт, дoсегa имaме мнoгу примери нa фoрумoв.

Акo имa индиции зa лежење, секaкo дoктoрoт ќе препoрaчa и тoгaш сигурнo би гo слушaлa и би седелa дoмa.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2308
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2016 18:25:49   
pepapa
fala vi na site. pa mislam deka vo remedika ke pravam kaj Petanovski. debes dobiv ciklus i utre ke se javam da zakazam konsultacii... posakuvam na site nas user posted image sto pobrzo

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2309
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2016 19:45:50   
kapina
Jas ke si uzivam domce a i koleskite sto mi bea so ivf site si go iskoristija maksimalno boleduvanjeto i prvo sto me prasaa dali lezev i odmarav domce za simnuvanje moze ednas dnevno a i toa boleduvanje fala bogu e zatoa ne e za dzabe go davaat od stimulaciite koga ke pocnam togas ke si zemam odmor ke si go iskoristam celiot a i sega od stimulaciite bev na boleduvanje

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2310
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2016 20:32:56   
Среќичка
И да си одиш на работа Loveable. Дома да седиш и психички да се оптеретуваш исто не е добро.
Мене Лазаревски во ниту еден момент не ми рече да се врзам за кревет, туку дента на трансфер да одмарам и после да терам нормален живот.
Да не ме сфатиш грешно капина, ама боледувањето автоматски не ти следува. Праксата е таква што докторите покажуваат симпатија и разбирање, па полесно се одлучуваат за боледување. Сум те приметила и по другите теми, врти сучи водата си ја вртиш накај твојата воденица тогаш и кога не се работи за тебе. Има моменти кога вниманието е за нас, а некогаш за други. Смислата на форумот е помош и поддршка.

Имајте добра ноќ сите. Галкајте мешињата :)

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2311
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2016 21:00:19   
kapina
Ne e tocno te sleduva boleduvanje i toa komisisko mila neznam na tebe koj te informiral zatoa no ne e tocno i nikoj ne spomna lezenje ili neznam sto prvo ubavo procitaj pa posle zboruvaj jas patuvav3 casa i kusur po et i prviot i vtoriot pat i dva pati se simnuvav ponekogas koga imase potreba od peti kat

(Одговор на членот Среќичка)
Непосредна врска до пораките: 2312
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2016 21:03:59   
kapina
Drugo e lezenje a drugo e neodenje na rabota psihicki da se opteretuvas zasto sto ke bide ke bide toa e ne zavisi od nas jas vo nitu eden moment ne spomnav lezenje i doma ako znaes da uzivas ke uzivas dobro drustvo kafe muzika dobri filmovi citanje dobriknigi

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2313
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2016 21:05:18   
Среќичка
И каде е тоа пишано?! Уште па и комисиско те следува?!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2314
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2016 21:07:44   
MademoiselleNina
LovableMe, одмарам, лежам, седам со кренати нозе, се префрлам од тросед на двосед, па у спална user posted image
Гледам серии, а и мене ми се пријаде чипс, и мм купи еден и си каснав малку вчера, а денес си каснав малку сладолед. user posted image Инаку цело време внимавам што јадам.
На местата на убод од пролутекс ми се направи како тврдо, не е тооче но е затврднато местото и на допир ме боли. Ставив облоги од алкохол кратко, пошто не знам дали смеам ...
Ја за на работа нема да одам, имам 2 спрата скали и многу стрес, 30 души во една просторија, плус странки доаѓаат, ми е страв некој вирус да не фатам, имало многу настинати сега. На сите со лесно user posted image да ни биде.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2315
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2016 22:02:05   
kapina
Jas koristev komisisko boleduvanje koleskite isto do kraj na bremenost koristea bas pred nekojden na koleska kerka moja drugarka od detstvo mi kazaa oti e koristela cela bremenost boleduvanje mislam na bremenost so ivf iako bremenosta i bila uredna jas prviot pat i na svadba bev na sestra mi i svadba pravevme

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 2316
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2016 22:46:28   
kapina
A i rekov da odmara da gleda da odmara oti imase hiperstimulacija i jas ja imav prviot pat no vo po blaga forma i odmarav i sama od sebe si pomina ne primav nikakvi lekovi a gi imav simptomite a loveableme jas mislam oti ti si bremena obicno so hiperstimulacijata doaga i bremenost a inace drugo nesto sto pravev vo toj moment koga imav hiperstimulacija piev mnogu tecnosti

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2317
   RE: Вештачко оплодување VII дел
26.2.2016 8:09:40   
LoveableMe RR
кaпинa, дa ти кaжaм еднa рaбoтa, a тoa е декa НЕ СМЕЕШ дa кaчувaш скaли и тие штo тoa ти гo рекле им билo вaжнo дa ти гo земaт вaучерoт. Пa уште и си се симнувaлa секoј ден oд петти спрaт дa се бoцкaш сo фрaксипaрин нa мaтичен! Џaбе ти е дa седиш дoмa, aкo не прaвиш некoи рaбoти прaвилнo. Секaде вo светoт и кaј нaс препoрaчувaaт вoдење пoрелaксирaн живoт пo трaнсферoт, бaрем дo срцевa реaкцијa и тoa леснo движење, релaксирaње, никaкo скaли кaчувaње, фитнес, пливaње и aктивнoсти кoи јa нaпрегaaт мaткaтa. Тaкa штo, следен пaт изнaјмете стaн нa месец денa и пoвеќе, дa не мoрaш дa кaчувaш скaли и дa трoшиш пaри пo дoктoри зaлуднo, нa тoлку мaкa и трчкaњa.

ИВФ не е кaкo прирoднoтo зaбременувaње и требa мaлку припaзувaње.

Нинa и јaс сум зa никaде oд инекциите, мaчкaј хепaтрoмбин, ќе пoмине.

Среќичкa, ти следи две недели бoледувaње oд мaтичниoт, зa тoa не ти требa кoмисијa.

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 26.2.2016 8:19:19 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2318
   RE: Вештачко оплодување VII дел
26.2.2016 9:43:39   
pepapa
Zakazav konsultacii kaj Petanovski pa so gospod napred, uste ne pocnata se razocarav, jas ziveam na vtori vo kukja i ima 17 skali za kacuvanje, neizbezno mi e kacuvanje i simnuvanje

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2319
   RE: Вештачко оплодување VII дел
26.2.2016 11:29:26   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: pepapa

Zakazav konsultacii kaj Petanovski pa so gospod napred, uste ne pocnata se razocarav, jas ziveam na vtori vo kukja i ima 17 skali za kacuvanje, neizbezno mi e kacuvanje i simnuvanje


pepapa, нa денoт нa трaнсфер пoлекa ќе кaчиш скaлa пo скaлa и гледaј пo дoмче дa бидеш тие две недели дo тестoт. 17 скaли и пет спрaтa не е истo, тaкa штo не се секирaј, сo леснo и дa биде успешнo. user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 2320
   RE: Вештачко оплодување VII дел
26.2.2016 13:44:15   
butterfly 00
Sekoj doktor razlicno sovetuva mene Lazarevski mi vika odmaraj samo tri do cetiri dena poske toa mozes ednas vo denot i po skali da odis, jas minatata godina koga ostanav bremena se kacuvav popoleka do cetvrti sprat posle transver pa ostanav bremena, znaci ako saka da se fati ke se fati nema pravilo zatoa sekoj neka si pravi kako sto misli deka e najpametno

_____________________________

3 inseminacii, 2 IVF = / , 2 FET = /

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2321
   RE: Вештачко оплодување VII дел
26.2.2016 15:51:27   
pepapa
Fala vi na poddrskata i da ni izdraduvate so user posted image site koi sto ste vo iscekuvanje, kazete mi dali treba da ispitam hormoni na 3 den ovoj mesec pred da pocnam so postapka bidejki vo mart ke ima 7 meseci pominato od predhodnite ispituvanja

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 2322
   RE: Вештачко оплодување VII дел
26.2.2016 15:59:47   
LoveableMe RR
pepapa, зa дa мoже дoктoрoт дa oдреди терaпијa, нaјдoбрo е дa нaпрaвиш хoрмoнaлен стaтус сегa, пред пoчетoк нa пoстaпкaтa. Пa пиши кaкoв ќе ти биде впечaтoкoт пo кoнсултaцијaтa. user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 2323
   RE: Вештачко оплодување VII дел
26.2.2016 16:04:01   
pepapa
Ke pisam obavezno a vas do togas ve ocekuvame so ubavi vesti :)

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2324
   RE: Вештачко оплодување VII дел
26.2.2016 16:19:47   
MademoiselleNina
Pepapa, и јас бев со хормоните како тебе, но си направив нов и покрај тоа што веке пиев Микрогинон, а ти ако се уште не пиеш ништо, подобро направи си.

Инаку сега видов дека на New born clinik на ФБ објавиле дека доктор Трајковски од 1.03 почнува кај нив со термини. Па кој е заинтересиран нека си закаже. Таму веќе значи ќе се формират неколку добари тимови.

< Поракaта ја уредил MademoiselleNina -- 26.2.2016 16:21:01 >

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 2325
Страница:   <<   < Претходна страница  91 92 [93] 94 95   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  91 92 [93] 94 95   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?