|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 [98] 99 100   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.8.2013 13:27:03   
Bethany
е алал да ти е буцко мал, после кафе сакам и јас да се напијам... мада што и јас сум во некоја фаза на кукањето, веќе со денови, така да мислам цела флаша ми треба да испијам user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 2426
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.8.2013 14:38:37   
elenak
Буцко мал стави нешто друго за кокосомразачиuser posted image
Ајде жени навалете на темава што побрзо да ја испратиме, па да си фатиме место во нова.
Бетани го погодив кафето? Додека да дојдам да се напијам го испивте, ама барем си ги завршив обврските, бебка во кревет, ручек во рерна, компјутерот е пред мене само ми фали кафе на масаuser posted image  


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2427
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.8.2013 14:44:14   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak RR

Буцко мал стави нешто друго за кокосомразачиuser posted image
Ајде жени навалете на темава што побрзо да ја испратиме, па да си фатиме место во нова.
Бетани го погодив кафето? Додека да дојдам да се напијам го испивте, ама барем си ги завршив обврските, бебка во кревет, ручек во рерна, компјутерот е пред мене само ми фали кафе на масаuser posted image  


Богами,кога го видов малибуто ми врати спомени user posted image Малибу+швепс=љубовен напиток user posted image Еднаш го препив и ако ви се верува од тогаш не сакам ни да го помирисамuser posted image Буцко мал,давај нешто друго user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 2428
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.8.2013 15:18:55   
Bethany
Еленак ми се погоди кафето, па пошто ништо не остана, еве уште едно, а вие турете си од Бејлисот, или помалку или повеќе, како ви се сака user posted image
user posted image

user posted image

И да, дајте женски, навистина што се договоривме за името на темава? user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2429
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.8.2013 15:25:16   
elenak
РР Пивница, па тука само нешто се пиеuser posted image Не знам стварно, нека биде Кафе пауза, м?

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2430
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.8.2013 15:40:22   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak RR

РР Пивница, па тука само нешто се пиеuser posted image Не знам стварно, нека биде Кафе пауза, м?


user posted image е да, пивница user posted image

и јас сум за кафе-пауза (без цигарче user posted image )

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 2431
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.8.2013 16:31:21   
deluxe
Добро сега може и цигарче,за нас пушачиве,белким нема надвор да не избркатеuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2432
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.8.2013 17:25:16   
mommy_angels RR
прво отварање и читам пивница,се загрижив сте испиле пивцето без мене user posted image а тоа вие само се муабетите user posted image
ајде сега ме застрвивте,повелете да се освежиме
user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 2433
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
30.8.2013 0:21:41   
bucko mal
Samo shto pocnav da se opushtam,ete ja sirenata moja ama dobro barem sinojka imavme nekolku saati spienje,odime kon podobro.
Za Malibu mi tekna da se potsetam na starite vreminja koga bevme mladi I ludiuser posted image
ponekogash koga mi e teshko si se potsetuvam ako nisto drugo bar ke si nasmeamuser posted image

Denes ne sum na skolo pa sakav malku da povezbam da ja isfrlam skros negativnava energija,se nadevam bebisiterkata nema da mi zakasni da mi poremeti plan.user posted image
Vi posakuvam dobra nok

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 2434
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
30.8.2013 8:45:31   
Tanjat7880
user posted image
Dobro utro devojki,se trudam da vi svaram kafe no neshto neideuser posted image
Konecno se pribrav I pokasno so povekje detail,bidete mi dobri I se citkameuser posted image

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 30.8.2013 11:49:52 >

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 2435
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
30.8.2013 11:43:00   
miana
Denes ste tapa zeni user posted image Ve nema nikade ...
AJ da ve pocas_tam od tortata na mm sto mu ja kupiv za rodenden user posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил miana -- 30.8.2013 11:45:31 >

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 2436
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
30.8.2013 12:01:25   
bucko mal
Jas pa mislev sabota e zatoa ve nema,sum gi pomeshala denoviveuser posted image
miana tortata mnogu ubava neka mu e sreken rodendenot I poveke da te slushauser posted image
I sinmi se vika Markouser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2437
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
30.8.2013 12:18:56   
sandriana RR
Кој е тапа бе - сите со работни обврски порано да ги завршиме, петок е нАли user posted image
Јас уствари ескивирам од платениве обврски, праам математики за роденденот на Т утре, нешто да не забораам, чунки прв пат во игротека ќе го правиме
user posted image
user posted image

Повелеле од мојов спешл чај со непржен кофеин, за топење масти - ко на допинг се осеќам user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 2438
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
30.8.2013 12:55:12   
Carrie RR
Здраво девојчиња...јас да ве поздравам и да проверам дали тоа "коцкичките" кога се објавуваше порака сега пишува што се. Се надевам сега е попрегледно user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 2439
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
30.8.2013 13:18:13   
mommy_angels RR
да знаеш само колку им се израдував user posted image user posted image user posted image по стопати инаку кликав дури да го најдам тоа што треба,ај да ве почастам за скратувањета на маките user posted image user posted image user posted image
user posted image

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 2440
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
30.8.2013 13:22:46   
Carrie RR
хахахах баш тебе те мислев дека ќе се радуваш user posted image е баш ми е драго за скратените маки, може јаготкава за мене user posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 2441
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
30.8.2013 13:24:22   
elenak
Алелуја! Конечно можам да си користам Хром. Со другите пребарувачи беше ок, ама баш фино што и ова се среди, не морам веќе само за РР да користам Мозила или Експлорер.
Инаку како сте, расположени денес петочки? Ние бевме од сабајле на систематски и вакцина и фала Богу последна е засега, следната на 4 години дури.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 2442
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
31.8.2013 9:48:34   
elenak
Добро утро Lazy Town! Нешто слабо ми мрдате спанки едниuser posted image Ајде повелеле кафенце, расонете се и дојдете да си помуабетиме.
user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 2443
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
31.8.2013 10:27:35   
Палешка РР
Богами Lazy town user posted image

Јас преведувам малку мрзеливо и ѕиркам тука, па ќе се зачитам, па ќе заборавам на преводот и така мрзеливо вртам прозорци user posted image
Инаку денес и утре сум втора смена на работа user posted image имаме акција за изработка на тетратки па сите не пратија во производство. Едно што ме мрзи, друго што таму се бара брзина и фат, трето што ќе окапам цел викенд на работа и така од туфкање ме мрзи да станам од пред компјутер user posted image

А денеска денов убав за шетање по долги ракави.
Поздрав ДрнДрнРајки user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 31.8.2013 10:28:23 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 2444
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
31.8.2013 10:33:43   
mommy_angels RR
добро утро и од мене ,туку Еленак ова ич не ти требаше,па на работа сум бре ,кај сега кутра јас , стрвна да барам ваков џем user posted image ... ај ќе си се послужам овде user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2445
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
31.8.2013 11:30:52   
elenak
Еј мами ејнџелс сега ми направи шубе. Не е убав џемов ич, не го мислиuser posted image . Туку сериозно, треба да воведеме цензура за трудници овде ниеuser posted image
А тебе лејзи Палешке убав лејзи ден и блазе вас што можете да шетате на долги ракави. Ние тука не ни помислуваме на нив до октомври.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 2446
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
31.8.2013 13:53:55   
Bethany
Е добар ден и од мене... Не сум лејзи од сабајле , никако, се време надвор бев. Сега дури седнувам, да се знае user posted image
И јадам крем со лажица, и тука ќе кажам буцко мал е крив со торта во другата тема.
Ама со таква главоболка се пробудив сабајлево, а ретко кога имам главоболка, се напив апче дури и пред кафето што го испив, можеби веднаш да зацрпив од кремот ќе ми минеше user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 2447
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
31.8.2013 15:40:48   
Carrie RR
Ааа Бетани ти да не си пиела вчера user posted image И јас сум цел ден со главоболка, а треба да се спремам за одмор ... А поздрав и одмарајте вака саботно со кафенцето и мармаладчето од еленак user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2448
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
31.8.2013 17:36:03   
Мамичка85
E ova na Elena PR so cenzurata za trudnici i e super vaka samo ne stavate na slatki maki so hranav samo dobivam inspiracija za jadenje od tuka so ubavo slaba si bev sega vo user posted image i user posted image ne mi e ramno user posted image

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 2449
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
31.8.2013 18:47:05   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Мамичка85

E ova na Elena PR so cenzurata za trudnici i e super vaka samo ne stavate na slatki maki so hranav samo dobivam inspiracija za jadenje od tuka so ubavo slaba si bev sega vo user posted image i user posted image ne mi e ramno user posted image


А не, не Мамичка85, нема цензура, ти само оваќа ќе доаѓаш:
user posted image

Уф, па така нема ништо да прочиташ, море уживај си таму, барем бремена си па имаш оправдување, што јас ќе речам user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 2450
Страница:   <<   < Претходна страница  96 97 [98] 99 100   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 [98] 99 100   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?