|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  95 96 [97] 98 99   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
27.8.2013 10:33:02   
miana
EEEpten vozbudena..Eden kup raboti mi se nasobraa ovoj avgust i septemvri..Imam nekoja trema za se..najprvo detevo sto pocna da drami na odmor,pa seuste nemozeme vo red da go vratime,pa skoloto,pa rodendenot,pa vakcina treba da prima malovo i toa DTP,a samo sto se podsmiri malku od vristenjeto nejzino,segaa treba pak da dozivuvam nekoi raboti,znam deka i golemava nema lesno da se adaptira vo skolo i deka i toa ke mi bide golem problem i mislam deka ovoj period mi e MNOGU tezok i normalno si baram soveti od vas be zeni..user posted image |A baska i strav me faka od mojot faks ,godinava treba da magistriram user posted image

< Поракaта ја уредил miana -- 27.8.2013 10:35:11 >

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2401
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
27.8.2013 10:55:01   
sandriana RR
Среќен роденден на мм Миана, и дај релаксирај се малку, само за убави работи нека ти е тремаваuser posted image
Yummy Mummy, далеку бе кафичов од мој круг на движење - дај префрли некое кофи ту го накај мене. user posted image . Или бар по накај центар покани неuser posted image
Времево е екстра, само да не фатат поројни дождови, па да потрае века и утре, па посетиме некое излетничко местенце.
Треба додуша роденден да спремам за во сабота, ама штом тортата ми е порачана, за друго не се грижам user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2402
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
27.8.2013 11:22:16   
Carrie RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Dobro utro!
Posto vremevo e "back to reality" ve kanam na edno normalno kafe vo Skopje. Dosta bese plazi, terasi, pogledi... user posted image

user posted image

ооо Јами Мами не носи во ЛИ user posted image Ја сум за, таман ќе мирисаме дожд и ќе седиме во јакнички user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2403
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
27.8.2013 17:41:51   
Mihaela 2010
Pisav ama ne se prati...od denes sum na odmor ama doma mi e haos se kreci se mestat prozori,krovot e vekje staven ihhh do nedela da sredime so krecenjevo pa poned.trgame za grcka a naknadno ke vi ja pretstavam sobata na M..ve pozdravuvam

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 2404
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
27.8.2013 18:21:32   
sandriana RR
Ајде, со лесно да оди работата Михаела 2010, побргу да завршите, па на заслужен одмор со мирна глава user posted image
Еве , за мала пауза
user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2405
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
27.8.2013 18:47:17   
Mihaela 2010
Fala sandriana ama tesko so mirna glava deka ke bidam.odmorot ke gledam max da go iskoristam i da uzivam ama koga ke se vratam pak me ceka luda kukja,cistenje od krecenjeto,ama ako za ubavo neka e samo.

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 2406
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
27.8.2013 20:40:50   
mommy_angels RR
ајде женчиња,за многу години да ни е утрешниот празник,на здравје
user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2407
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
27.8.2013 21:12:47   
Gardenia
Охх како би ми дошла сега една чаша винце ама немам моментално па ќе се послушам од твоево,фалаа и за многу години и на помош Пресвета Богородица

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 2408
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
28.8.2013 12:53:54   
Мамичка85
Ajde Sreken praznik na site ringerajki koi go slavat i ubav praznicen i pozitiven den na site user posted image

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 2409
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
28.8.2013 13:10:28   
bucko mal
Mamicki,mi treba sovet ama neznam vo koja tema da pisam.
Bebushov nedela dena spie do mene ama butnat vo mene,racinjata staveni vrz mene I stom stanam,odma cuvstvuva I se budi.Priplakuva I po cel den I nok mi e vo race.koga e vo race ne place.sovetuser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 2410
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
28.8.2013 13:20:14   
Felly RR
Еве нешто посно за празников. Ама од свеки денес е ручекот, мене не ме бива за месење толку.
user posted image

Ох, буцко мал, навистина е мачно така, ни ти наспана, ни user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 2411
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
28.8.2013 13:25:48   
Malecka23
Zdravo zenski.Za mnogu godini neka ni e praznikot samo ubavi da ne pratat,
Bucko mal da ne ti e slucajno isplasen od nesto pa zatoa taka da pravi ima pak mozebi mu niknuvaat zapcinja.Eve M gi izvadi sea dvojkite imase nekolku dena po red mnogu placese navecer i sakase samo so mene da spie.I probija nit navecer se budi nitu pak saka da se gusneme i da zaspie bega sama na spalna da se rasiri.Vidi mu gi nepcata kakvi mu se

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 2412
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
28.8.2013 13:27:21   
Malecka23
Mmm sto vkusno mnogu sakam meseni raboti.Bravo za tvoja sveki

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2413
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
28.8.2013 14:25:11   
elenak
Честит празник и вечно име на сите Марииuser posted image Денес моја свеки слави роденден па по тој повод имаме фамилијарен ручек. Само времево зафркава, се разврна, а баш сакав надвор да си поседиме. Се мислевме со мм што друго освен риба можеме да јадеме посно и земавме цели чистени лигњи, којзнае какви ќе излезат. Му го препуштив него спремањето, свиткав опаш во случај да не ги бидеuser posted image  
Буцко мал сигурно му е фаза, ќе му помине за некое време, само ти како и многупати до сега ќе мора да издржишuser posted image Пробајте да смените место на заспивање, можеби нешто се има исплашено во собата кај што заспива.


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 2414
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
28.8.2013 21:01:00   
Bethany
Кај сте женски, арни сте? Како го поминавте денот?
Ние стандардно, малку сум нешто нерасположена , па ќе си земам сладоледчето, шеќерот да ми се дигне, и вас ќе ве послужам, друштво да ми правите user posted image
user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 2415
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
28.8.2013 22:38:46   
Палешка РР
Добра вечееер user posted image

Официјално седнувам на компјутер после 8 часа акање по дома. Малку само прошетавме, па кога зедов да месам.......еден посен зелник направив па син ми рече - јас сакам киснато со сирење и така си се завалкала, па ајде и тоа...после мм донесе риби па ги пржев, после миев и чистев по втор пат...и пукнав user posted image

user posted image

Ајде навалете, за сите има user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2416
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
28.8.2013 22:40:51   
Палешка РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

Кај сте женски, арни сте? Како го поминавте денот?
Ние стандардно, малку сум нешто нерасположена , па ќе си земам сладоледчето, шеќерот да ми се дигне, и вас ќе ве послужам, друштво да ми правите user posted image
user posted image


Бетани ова јас ќе си го ставам во замрзнувач за после 12 user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2417
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
28.8.2013 23:17:41   
Snowhite RR
Ох Ох Палешка што убав зелников, како ми се пријаде, дај фрли навака и така блиску ти сум ќе го дофатам можи,user posted image а и до сладоледот од Бетани ќе се послужам, зашто секако одручеква се омрсив, бевме на манастир Трескавец и на враќање си седнавме на сладолед и се заборавив и се омрсив, ај ќе ми прости господ, со бебе сумuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2418
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
28.8.2013 23:49:24   
anaana
prasanjevo ne e za ovaa tema, ama bidejki e dosta posetuvana ke go postavam ovde.
ajde sovet za sedsite za avtomobil. mi treba nekoe koe ima pozicii na naslonot, znaci verojatno toa do 18kg (ili 4 godini)
koja marka e dobra, dali bi kupile na staro od nekoj, na sto da vnimavam???
ima razlicni marki ceni, nekoi se navistina dobri ama mi se vo momentov preskapi...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2419
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
28.8.2013 23:51:43   
Палешка РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Ох Ох Палешка што убав зелников, како ми се пријаде, дај фрли навака и така блиску ти сум ќе го дофатам можи,user posted image а и до сладоледот од Бетани ќе се послужам, зашто секако одручеква се омрсив, бевме на манастир Трескавец и на враќање си седнавме на сладолед и се заборавив и се омрсив, ај ќе ми прости господ, со бебе сумuser posted image


Ти барем вистински можи да го пробаш user posted image па да видиш каков мајстор сум user posted image

Јас веќе замрзнав некое парче, па ко воли нек изволи user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 28.8.2013 23:52:43 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2420
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.8.2013 0:41:14   
Snowhite RR
И ќе го пробам да ти кажам еден ден, само покани ме на зелник и одма ќе дотрчамuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2421
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.8.2013 12:51:59   
elenak
Леле јас дојдов на кафе а кафе нема. Ај да ставам јас може па мене ме чекавтеuser posted image Повелете кафица и имајте убав ден, добро расположение и позитивни мисли.
user posted image


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2422
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.8.2013 13:05:13   
Bethany
ете јас тебе те чекав user posted image
фала за кафенцето, тамам синко на спиење а јас на кафенце со вас.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 2423
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.8.2013 13:05:52   
miana
Добар ден и од мене жеми. Јас денес се фатив малку за работа user posted image
Пред малку бев и да го одберам ранецот за керками и замислете,не одбрав ништо user posted image Незнаев за кој да се одлучам,па сликав неколку модели и ке и дадам сама да си одбере. Вие како сте ? Какви ви минат деновиве?

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 2424
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.8.2013 13:17:34   
bucko mal
I jas se prijavuvam za kafe sum reshila pozitivna da bidam,dosta mi e od kukanje ko baba se cuvstvuvamuser posted image Sakam malku da se opushtam pa koj e za neka poveliuser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2425
Страница:   <<   < Претходна страница  95 96 [97] 98 99   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  95 96 [97] 98 99   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?