|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  93 94 [95] 96 97   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.8.2013 9:22:39   
Мамичка85
Ajde i jas posle nekolku dena da Ve pozdravam za dobro utro i ubav den na site user posted image pa da se fatam za cistenje duri ne se javila starosvaticata za da ja ispratam za Svedska ke ve pocas_tam so eden user posted image deka kafe ne pijam ic ni sega vo bremenosta ni pred toa user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 23.8.2013 9:34:55 >

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2351
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.8.2013 9:34:07   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: mama_06

Добро утро, ај ве молам линк до тема за зголемување на апетеит кај деца. А кафенцето е мераци, си земам и јас едно.


Мама_06 има повеќе теми каде може да прочиташ нешто во врска со апетитот, за почеток овие, може некој и да ме дополни ако има уште нешто поконкретно user posted image Витамини на децата
и Справување со нејадењето,

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 2352
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.8.2013 10:26:27   
Snowhite RR
Женски само да ве поздравам, јас оваа недела на рехабилитација сум, никогаш не ми било поубаво домчеuser posted image А зошто? Ееее..сакате да знаете?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2353
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.8.2013 10:32:43   
Bethany

женски, постовите за киндервитал ги префрлив тука user posted image

Сноувајт, ајде сакаме да знаеме ... user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 23.8.2013 10:43:31 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2354
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.8.2013 12:34:20   
Snowhite RR
Епа девер ми со фамилијата после 10г заминаа на одмор и сега мене дома ми е бетер од одмор, на одмор не се одморив толку колку оваа недела дома, нема викотници, нема викање по деца, па да не можам да го приберам, па се степале, па се качил горе, па го избркале, а и башка што не и го слушам гласот на дотичната, плус и свеки не оди на работа и тука е цело време ми помага, ах да се одморам уште некој денuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2355
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.8.2013 12:37:30   
Bethany
аааа, е па тоа е навистина рехабилитација на нервни систем user posted image
Ај сега ќе почастиш некое кафенце, така одморена ? user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2356
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.8.2013 12:39:57   
bucko mal
Moze mene nesto za smiruvanje da mi ispratiteuser posted image heleks li se vikaauser posted image
Golemiov sin ke mi umre.Denes imav dve prijatelki na gosti,ednata ima bebe drugata nema deca.I vo momentot koa jas so zenata so bebe otidov vo spalna da ja odnesam da go nadoi bebeto,ovoj pametniov I se zakacil na drugava zena I ja prasal zoshto nema decauser posted image Jas vleguvam I go slusham I deli sovet da odele na lekar,da proveri mazot da ne bil povreden dole pa zatoa nemaat decauser posted image Znaci mi idashe da go utepam.
Sto pati mu e kazano da ne se mesha kaj shto ne mu e mestoto,posebno so nashi prijateli.
E zaradi vakvi raboti begam sama na kafe,koga ke imam moznost.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2357
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.8.2013 13:00:10   
Yummy Mammy
Ahahahhahaha, bucko mal, me iznasmea... Kolkav ti bese golemiot sin?

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 2358
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.8.2013 13:22:12   
bucko mal
Sega napravi 10g.I za toa sto mu odgovara e mnogu e pameten a za drugi raboti kako domashno na primer zaborava sto da napishe.Vazno pamti koj ima dete koj nema.
Inaku zenava smireno mu odgovori deka decata gospod gi dava,i na nejze ne I dal.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Ahahahhahaha, bucko mal, me iznasmea... Kolkav ti bese golemiot sin?



_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2359
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.8.2013 13:37:58   
mommy_angels RR
ах буцко мал и јас се изнасмеав слатко вака читајќи те одстрана,ама во твоја кожа не сакам да сум била во дадениот момент user posted image
туку кога разговараме околу Хелексот фрлете едно и на мене оти од стариве низ град а богами и на работа живциве ми се истенчија денес ,на нула ми се.Аууууууууууу да полудиш се женички.......па како тоа 8000?,па зошто 2000 а не 200?,а колку се тоа 900? А зошто си на работа во 12 и 1 минута ,а не точно у 12? ... ми треба нешто за смирување оти ми е страв да не наиде уште еден па да го изеде за сите user posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 2360
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.8.2013 13:42:00   
Bethany
ај еве ви и за двете едно мохито коктелче, какви хелекси, какви бакрачи, ова подобро ќе ви дојде user posted image

user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 2361
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.8.2013 13:43:13   
Mihaela 2010
Ih a jas bev na teren do city malluser posted image ,nesto crven krst otvara pa bev pokaneta,pa posle po molot edna setnja,u zara vidov ubavi zimski jakni za M 1800 den,i posto nemav prevoz so koleskava peski do rabota,abe gakjive ziva voda mi bea..umrevme ama ako dobro bilo za linijauser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 2362
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.8.2013 14:32:57   
elenak
Како сте девојки? Абе не можам на раат да си поседам со вас, уште не распакувани торбите пак треба да се пакувам. Туку ајде, само за убаво нека е. Бидете ми добри, немојте да се нервирате а јас отидов на фризерај, ќе ве дружам покасно, СЕ НАДЕВАМuser posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2363
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.8.2013 17:47:58   
Snowhite RR
Гледам никој не ставил кафе, мене ме чекавте? Ах душички, ако ме чекате мене ќе завршите работа, туку ајде еве со љубов едно
user posted image


< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 23.8.2013 18:02:24 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 2364
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.8.2013 18:48:22   
vezilka RR
Хе хе Снои, не е битно кафето, ќе го почекаме, ама со срцињава не освојуваш.

Буцко мал, син ти е хит на денот, жими се, ме изнасмес до солзи. Леле пс и ја советувал на доктор да оди бре. Тој да не чита РР, место лектири?

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2365
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.8.2013 20:32:35   
mommy_angels RR
туку ајде на здравје за крај на мојот работен ден
user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2366
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.8.2013 23:46:15   
Felly RR
Хехе мами, баш ме развесели сликата user posted image
Јас само што ја заспав М, се учиме порано да си легнуваме за во градника, ама еве пак никако порано од 11 user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 2367
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
24.8.2013 9:20:40   
Bethany
Добро утро и од мене. Имајте убав викенд user posted image

Отворена е новата тема за честитки за малиот роденденко ТУКА user posted image user posted image , и постовите се префрлени таму.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 2368
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
24.8.2013 12:30:08   
LoveableMe RR

aj povelete, denes mi e rodenden, cas_tam beach bar koktelchinjauser posted image user posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 24.8.2013 12:39:50 >

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2369
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
24.8.2013 12:46:34   
bucko mal
Zdravo zeni,nikoj ne turil kafe aj sega taze ke vi stavam I taka denes sum domakinka od doma ne sum mrdnala.

Vezilka RR da ti kazam I RR deka cita.Pred nekoj den sum go ostavila otvoren laptopov na tema seksualnost,procital sto pisuva I na mm mu rekol deka stramni raboti citam na internet.Dobro e sto zabelezal deka e RR inaku koj znae sto mm ke si pomislel.Mnogu prekazuva,mislam deka e golem za uste da prekazuvauser posted image
Tuku mi se razbole denes cel den so temeratura e od mm go prefati se nadevam mene I bebushov ke ne skokne virusot.
Vi posakuvam ubav vikenduser posted image

user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2370
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
24.8.2013 13:27:08   
Snowhite RR
Е фала буцко мал за кафето, ќе се послужам, ај белким ќе ве одмине вирусот вас
Инаку Фели јас продолжив М да го легнувам во исто време иако не оди во градинка цело лето, баш заради тоа да не се навикни така кога ќе дојде време да оди во градинка. Пред спиење обавезно излегуваме или одиме во парк ќе се изнатрча и потоа заспива ко круша за 2 минути

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 2371
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
24.8.2013 13:37:52   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR


aj povelete, denes mi e rodenden, cas_tam beach bar koktelchinjauser posted image user posted image




Sreken rodenden!!! znaci so sin mi vo ist den slavite user posted image Fala na koktelceto,bas ke me osvezi,i onaka sum za nikade,pritisokot mi e mnogu nizok,se setam kako pijanauser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2372
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
24.8.2013 14:01:27   
Carrie RR
Среќен роденден LoveableMe user posted image user posted image И Среќен роденден Филип на deluxe! Живи и здрави да сте и многу да се смеете user posted image

Жени имајте убав саботен ден и пријатен викенд user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 2373
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
24.8.2013 15:29:53   
Felly RR
Среќен роденден, LoveableMe!!!
user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 2374
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
24.8.2013 16:46:06   
Bethany
Среќен роденден LoveableMe! Да ти се исполни најголемата желба годинава user posted image user posted image

Ве поканувам на колач со вишни, еве го, се пече, веќе неколку дена само на него мислам user posted image па денес најдов време да го направам, сигурно сите го знаете, тој стариот рецепт.
Многу сакам колачи и пити со вишни, уф најомилено.
Еве баш оваков user posted image
user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2375
Страница:   <<   < Претходна страница  93 94 [95] 96 97   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  93 94 [95] 96 97   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?