|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  94 95 [96] 97 98   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
24.8.2013 23:37:40   
Snowhite RR
Среќен роденден LoveableMe и од мене

Бетани и јас пред некој ден го правев овој колач сите дома го бендисаа се изнајадовмеuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2376
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
25.8.2013 9:49:52   
Snowhite RR
Добро утро женски како сте? Ај јас како најранобудна да почестам кафе
user posted image

А и по едно парче лубеница, јас со тоа го почнав денот

user posted image

Денеска последен од рехабилитација уживам со гласна музика

На здравје нека ви е кафето, а сега одам вистинско да пијам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2377
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
25.8.2013 9:57:03   
deluxe
lele fala Snou,kako mi trebase kafe,posle vcerasnata zabava user posted image user posted image
a i lubenicava zrela ke da euser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2378
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
25.8.2013 10:03:07   
Bethany
Море и јас сум ранобудна, уште во 6 синко стана. Го слушнав, дојде кај нас, види дека спиеме и отиде во дневна. После некое време јас по него , тој успеал да отвори терасата (веќе голем станал!) и седи, а надвор жива душа нема.

А ќе си земам од лубеницата, оваа година ниедна не ми се погодила, се или презреани, или никакви user posted image
И кога се погодат така неколку пати, веќе не ти се ни купува ...

А и кафе ми се пие пак....

А Делукс, како поминавте, каде го славевте роденденот?

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 25.8.2013 10:04:07 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 2379
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
25.8.2013 12:27:00   
Snowhite RR
Ајде делукс кажувај импресии од роденденот како поминавте? Сепак е прв роденден, љубопитни сме

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2380
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
25.8.2013 12:39:31   
LoveableMe RR
user posted image

fala na cestitkite, povelete i denes castam kokteli na paterica user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2381
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
25.8.2013 18:49:04   
Felly RR
Може, јас ќе си земам, тамам ми требаше освежување. Денеска се изнашетавме, ама сега затоа имам купишта алишта за перење, и за суредување. Бевме прво до Пешна, ја видовме пештерата, па во Извор, се одморивме во ресторанчето, М се изнатрча, и тамам пред да заврни си тргнавме за назад.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2382
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
25.8.2013 19:37:40   
deluxe
Роденденот помина супер,славевме дома,ама славеникот беше многу лошuser posted image Не сака гужви,цело време кемкав,и така јас со една рака послужував гостиuser posted image user posted image Важно се расположи со тортата,свеќата сакаше со рака да ја угасниuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2383
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
26.8.2013 0:05:42   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

Роденденот помина супер,славевме дома,ама славеникот беше многу лошuser posted image Не сака гужви,цело време кемкав,и така јас со една рака послужував гостиuser posted image user posted image Важно се расположи со тортата,свеќата сакаше со рака да ја угасниuser posted image


Се сеќавам и јас на првиот роденден од М цела вечер в раце го држев, не сакаше кај никого да оди, па и јас така со една рака
Јас се изнаперив теписи денеска, внесувавме дрва, ја миевме колата, перевме, се капевме и веќе капнав, е арно вечерва малку подизлеговме во едно ресторанче малку подалеку од центарот на градот на сладолед, па кога се вративме ги заспав и сега расчистував зашто утре сабајле во 7.30 молерот ќе дојди, мислев некоја играчка е, да разватам, на крај излезе дека 101 работа имаше за раскревање, па еве дури сега завршив и си легнувам...и ондак тоuser posted image , извештајот поднесен сега може да се спие
Бај бај

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 2384
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
26.8.2013 7:21:31   
mommy_angels RR
ајде добро утро вредни женчиња ( што би рекле по продавниците ДЕВОЈЧИЊА од куртоазија ,а не дека личам на девојче user posted image user posted image ),туку ве читкам и да ви кажам прво ми недостига детето,ми недостига заедничко поминато време,шеткање како семејство и сите тие стварчици од нормалното секојдневие user posted image ... арно ама ако ви кажам дека пола долна облека ми е таму-пола ваму а и сите други работи user posted image се ќе ви биде јасно .....аман овој месец ако се средам голема журка правам
ајде сега повелете старо добро турско
user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2385
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
26.8.2013 7:44:44   
vezilka RR
Ајде добро утро. Фала на кафето, вистинско, што вика мајка ми, хи, хи. Леле тоа селење што е мачно. Па ајде некако ќе се преселиш, ами после таму да се наредиш, па едно време у своја куќа гостин ќе бидеш, нема да знаеш шро каде е. Уф, јас така топтан не аум се селела, ама канцеларија селевме два пати, и ептен е мачно, а можно е пак да ја селиме ако газдарица сака пак да покачи кирија.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 2386
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
26.8.2013 8:45:56   
Bethany
Ај добро утро и од мене... Ми треба многу кафе, ептен нешто лошо спиев, дали 3 саати саставив ...
Па и синко станал во 6 и пол сабајле, едвај гледам на очите... Кога тој ќе легнува, и јас ќе легнувам со него, инаку мислам ќе се онесвестам... јас сум од тие што многу лошо поднесуваат неспиењето, не знам и не можам да функционирам user posted image
А патем и се чувствувам ко пијана user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2387
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
26.8.2013 9:08:32   
AnnaMolly RR
Добро утро и од мене, среќен почеток на новата работна недела. Јас и викендов си бев дежурна и сега до петок турбо.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2388
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
26.8.2013 9:20:13   
Mihaela 2010
Dobro utro,denes ic ne mi se doagase na rabota,luge doma mi e rasfrleno se,vcera so mm vadevme se od detskata posto ke se gletuva i kreci ,lele umrevme,uste denes sum na rabota pa da sreduvam kolku mozam pred zaminuvanje na odmor..malku od malku da se sredi ke vidime kolku majstorov ke bide azuren so krecenjeto,u plan mi e do sabota cela kukja da ja iskreci pa koga ke se vratam od odmor da mi bide samo cistenjeuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2389
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
26.8.2013 9:27:29   
Yummy Mammy
Dobro utro, dami!

Jas sum uste nedelava na rabota, od 1vi sum na porodilno. Ama porodilnovo znaete kako ti go davaat - za krecenje po doma, za trcanje po prodavnici za dokupuvanje se sto treba, za trcanje so deca po vakcini, pocnuvanje vo gradinka... i ima li kraj?!

Aj ne se zalam, za ubavo neka e. Dajte edno kafe i neka pocne nedelava.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2390
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
26.8.2013 10:41:41   
Carrie RR
Ајде да се напијам едно кафе со вас за убаво да тргне неделава... Уште оваа недела ми е работна, па наредниот понеделник на одмор..ЕДВАЈ ЧЕКАМ веќе, одбројувам user posted image

Ај со арно нека е цела недела за сите user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2391
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
26.8.2013 12:13:00   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Dobro utro, dami!

Jas sum uste nedelava na rabota, od 1vi sum na porodilno. Ama porodilnovo znaete kako ti go davaat - za krecenje po doma, za trcanje po prodavnici za dokupuvanje se sto treba, za trcanje so deca po vakcini, pocnuvanje vo gradinka... i ima li kraj?!

Aj ne se zalam, za ubavo neka e. Dajte edno kafe i neka pocne nedelava.

Abe devojce tebe ne ti e rano za na porodilno??? Me zacudi malce
Aj dobar den i od mene ..
user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2392
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
26.8.2013 12:13:42   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

Роденденот помина супер,славевме дома,ама славеникот беше многу лошuser posted image Не сака гужви,цело време кемкав,и така јас со една рака послужував гостиuser posted image user posted image Важно се расположи со тортата,свеќата сакаше со рака да ја угасниuser posted image


Cestitki za rodendenot za mnogu godini,tek sega ukapirav, ne sum doma, pa malku sum out so porakive. Pozz i jprijaten den.

Ringerajki kaj ste da osvezite so fotki? Nesto ve mrzi, a? user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 2393
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
26.8.2013 12:25:39   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Dobro utro, dami!

Jas sum uste nedelava na rabota, od 1vi sum na porodilno. Ama porodilnovo znaete kako ti go davaat - za krecenje po doma, za trcanje po prodavnici za dokupuvanje se sto treba, za trcanje so deca po vakcini, pocnuvanje vo gradinka... i ima li kraj?!

Aj ne se zalam, za ubavo neka e. Dajte edno kafe i neka pocne nedelava.

Abe devojce tebe ne ti e rano za na porodilno??? Me zacudi malce
Aj dobar den i od mene ..
user posted image


E pa tolku, 33-34 nedela sum veke. Oficijalno 33, ama porano sum imala ovulacija, znaeme koga e napraveno, pa dr po parametrite mi smeta deka sum 34, i uste za edna nedela e ponapredno bebevo... i edna od karti... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2394
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
26.8.2013 15:33:21   
elenak
Здраво девојчињаuser posted image Еве сум јас конечно се прибрав, денеска сум исчистила куќа, прибрав куферите и немам намера да ги вадам наскоро. Е сега имам огромно купиште од алишта за пеглање ама ќе го средам и тоа полека.
Инаку сум поминала одличен незаборавен викенд, со фино друштво на ептен убава свадба, ама вчера се вративме уморни до бескрај. Едвај дочекав да дојде времето за спиење на Ј па да легнам и јас со неа.
Како сте ми вие? Се прибравте сите од одмори?

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2395
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
27.8.2013 9:21:51   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Dobro utro, dami!

Jas sum uste nedelava na rabota, od 1vi sum na porodilno. Ama porodilnovo znaete kako ti go davaat - za krecenje po doma, za trcanje po prodavnici za dokupuvanje se sto treba, za trcanje so deca po vakcini, pocnuvanje vo gradinka... i ima li kraj?!

Aj ne se zalam, za ubavo neka e. Dajte edno kafe i neka pocne nedelava.

Abe devojce tebe ne ti e rano za na porodilno??? Me zacudi malce
Aj dobar den i od mene ..
user posted image


E pa tolku, 33-34 nedela sum veke. Oficijalno 33, ama porano sum imala ovulacija, znaeme koga e napraveno, pa dr po parametrite mi smeta deka sum 34, i uste za edna nedela e ponapredno bebevo... i edna od karti... user posted image user posted image user posted image

Само со лесно нека е ..Браво за тебе,ти си храбра женска user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2396
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
27.8.2013 9:25:06   
miana
Ајде добар ден и од мене.Денес на мм му е роденден па ке ве почастам нешто user posted image
user posted image

user posted image

Знам дека е рано за вакво тешко благо,ама јас да си почастам сега,додека можем ...

Имајте убав ден

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2397
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
27.8.2013 9:36:39   
Yummy Mammy
Dobro utro!
Posto vremevo e "back to reality" ve kanam na edno normalno kafe vo Skopje. Dosta bese plazi, terasi, pogledi... user posted image

user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2398
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
27.8.2013 10:14:25   
Yummy Mammy
Miana nesto ni e vozbudena otsabajle, nema kaj ja nema na forumov user posted image Se raspisuvala mislis RR revansh igra user posted image
Dajte i nekoe mohito za smiruvanje user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2399
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
27.8.2013 10:19:48   
Bethany
возбудена е Миана, роденден на мажот и (среќен нека е) а и малава во школо тргнува... јас ќе си земам од тешко благо, што па што убаво времето надвор, не е жешко па да мора лесна храна хаха...
Е многу го сакам времето, сега може човек на раат да прошета.




_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2400
Страница:   <<   < Претходна страница  94 95 [96] 97 98   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  94 95 [96] 97 98   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?