|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
21.8.2013 21:15:24   
Bethany
Иии браво Ринг, па ти си полна со идеи user posted image

Ете јас гласам за РР пауза, или кабаре, па и другите ќе се изјаснат user posted image

А навистина никој нема... user posted image Ние не сме во прошетка, синко во кревет и толку, сега е моето време...
А ако ве послужам со нешто, ќе дојдете на муабет user posted image
user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR


Супер идеиuser posted image user posted image еве и од мене една :РР муабетчилница user posted image

Еј Делукс мислам дека имаше порано таква user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 21.8.2013 21:17:18 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 2326
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
21.8.2013 21:19:26   
deluxe
Даааа? значи јас сум демодеuser posted image user posted image user posted image user posted image
нема врска дај да се почестам од сладоледчето,па што сака нека бидеuser posted image
а не е лошо и кафенце да пивнеме??

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2327
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
21.8.2013 21:23:17   
Bethany
оф касно е, јас не пијам навечер, ќе ме фати user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 2328
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
21.8.2013 21:28:41   
deluxe
Бетани па не требаше да спиеш,штом малиот заспал уживај,така??user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил deluxe RR -- 21.8.2013 21:29:32 >


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2329
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
21.8.2013 21:36:47   
LoveableMe RR
Kafe muabet user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 2330
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
21.8.2013 22:32:20   
Felly RR
Еве ние се прибравме од шетање user posted image И мене ми се допаѓа РР пауза, муабетџилница имавме, може и кафе муабет.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2331
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
21.8.2013 23:21:30   
Ring
E onaka pred spienje mi tekna, moze I laf muabet...
Ajde dobra nok od mene I sto bi rekla edna moja otkacena drugarka " imajte vlazni sonista"user posted image user posted image

_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2332
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
21.8.2013 23:37:02   
sandriana RR
Лаф муабет ми беше и мене на ум...ме претрка Ринг user posted image
Добра ноќ и од мене, убави сништа user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 2333
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
21.8.2013 23:40:10   
mommy_angels RR
И јас гласам за лаф муабет user posted image ајде лека ноќ од мене

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 2334
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
22.8.2013 7:44:32   
bucko mal
Eve sum zeni,vi vetiv deka ke se falam I se izgubiv. sto da pram a ima nekoja desavka na site nesto mu fali,koj nespie cela nok koj se razboluva........
Vo sredata na shkolo imavme proslava I sekoj si ja pretstavuvashe svojata zemja.Jas kako edna I edinstvena si ja pretstavuvav MK.Epnen mi bese milo sto ne me zaboravile.I taka oni ja svirat himnata jas pominuvam a vo pozadina go slusam sinko moj place li place.Nisto od slikite,mm nemozeshe da slika samo taka nekolku nejasni.
Epten interesno 38 zemji na edno mesto,razlicni kulturi,razlicni nosii a bogami I interesna hrana.user posted image

Glasam za laf muabet I kafe pauzauser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 2335
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
22.8.2013 8:29:53   
Mihaela 2010
Bravo bucko mal,bas ubavo ,sigurno ubavo i gordo si se cuvstvuvala,vo takvi momenti ,kade sto si daleku od tatkovinata nema nesto poubavo koga ke zasviri nesto makedonsko,pa i himnata,super superuser posted image user posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 2336
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
22.8.2013 8:52:42   
Felly RR
Сигурно било многу убаво буцко мал!!! Супер!
Јас се спремам за на работа, ако има некој готово кафе, дајте да се напиеме!!!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 2337
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
22.8.2013 9:02:55   
Yummy Mammy
Dobro utro i od mene!
I jas mnogu sakam takvi priredbi kaj sto se pretstavuvaat razlicni zemji, sekoja so svojata ubavina... A tek pa koga si daleku od doma, mozam da zamislam kolku ti se polni srceto. I kaj nas vo Nova organiziraat takvi manifestacii, i vlezot e otvoren, da znaete ako e nekoj zainteresiran da si gi nosi decata, ma da znam deka na prolet im se tie slucuvanja. Majkite gotvat tradicionalni kolaci, peciva, jadenje i prodadenite sredstva se doniraat.

Nego, jas drugo da si prasam: sto se kupuva na kumasinceto sto e prvace? Epten sme bliski, mnogu si ja sakam, i ne znam dali da i kupam garderoba od glava do peti, ili ranec, so sto da go napolnam... Aj nekoja interesna ideja, pls.


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2338
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
22.8.2013 9:07:39   
Yummy Mammy
Eve pravam edno domasno kafe (sigurna sum deka site po doma imate vakvi gjezvinja user posted image ) da mi se rassonite, da mi odgovorite na prasanjeto
user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2339
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
22.8.2013 9:08:05   
Mihaela 2010

Nego, jas drugo da si prasam: sto se kupuva na kumasinceto sto e prvace? Epten sme bliski, mnogu si ja sakam, i ne znam dali da i kupam garderoba od glava do peti, ili ranec, so sto da go napolnam... Aj nekoja interesna ideja, pls.


Posto ste bliski mislam prvo da si prasas sto im fali,vaka ako zimas ranec so se komplet mozebi vekje se spremni pa da ne im se duplira..mada od molivi tetratki i takvi raboti nikad dosta ama sepak prasaj si gi...

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2340
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
22.8.2013 9:12:41   
Bethany
Добро утро, јас сакам едно такво, моето го испив ладноооо, па ко да не го ни испив user posted image

Буцко мал, многу ми е мило, можам да замислам колку беше убаво и интересно, толку земји, толку различити култури, многу сакам такви приредби. И јас имав прилика да присуствувам неколку пати на слични средби, дури имам читано и една книга каде што толку убаво се простудирани неколку култури и како луѓето размислуваат различно за една иста работа, нов поглед сосема ти отвараат. Се расприкажав јас.... кафето пак ќе ми се олади user posted image

бдв, ми се допаѓа кафе-муабет и пауза user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2341
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
22.8.2013 15:59:59   
miana
Добар ден рингерајки,како сте? Јас да ви пишам,се вратив принудно од одмор па ве молам ако можете да се ставите на темата - напади на бес кај децата и да ми одговорите. Поздрав до сите

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2342
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
22.8.2013 16:16:35   
elenak
Hello zenski,ete me i mene nazad,odmorenauser posted image Kolku sakav uste ama nema,moravme i nie da skratime,denes i utre da se sredime pa vo sabota odime vo Nis na svadba.Odam da se raspakuvam sega,vecer sednuvam na raat da ve iscitam,da vidam kolku ste bile vredniuser posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2343
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
22.8.2013 18:16:27   
Felly RR
Ох, миана, баш ми е криво за вас, ама само на user posted image да му е добро, па ние ќе поминеме и без одмор.
Еленак, добредојдовте!!! Богами многу сме биле вредни ние...user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 2344
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
22.8.2013 18:46:31   
Bethany
Добредојдовте женски! Еленак чекаме поопширен извештај, знаеш нели ? user posted image

Миана, се надевам бргу ќе се среди се user posted image

Јас еве можам да ве послужам со компот од вишни, свекрва ми го погодила годинава user posted image Ептен е освежителен.
user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2345
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
22.8.2013 20:43:21   
mommy_angels RR
ааааа Бетани убаво,убаво
туку женчиња направивте годинава некоја слатко од јагоди да почастите овде или да тркнам до Веро да си купам user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2346
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
22.8.2013 22:04:07   
elenak
Ех mommy_angels правеше мајка ми слатко од јагоди ама наместо слатко џем излезе, ако сакаш тоа само можам да ти понудамuser posted image
Конечно ја успав Ј, дете не можеше да се нарадува на играчките нејзини дома и не заспа откако дојдовме, не знам како издржа цел ден со 45 мин дремка во кола. Деталниот извештај за одморот подоцна, сега малку да читнам низ темиве, да видам што сте си дрндале додека ме немаше.
И да, да знаете дека многу ми недостигавте. Единствената работа што ми фалеше на одмор беше интернетuser posted image


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 2347
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.8.2013 8:12:00   
Gardenia
Добро утро друшки мои мили,како сте? Јас сум целата за никаде,не сум спиена цела ноќ,мм го фати изгледа некој вирус со пролив и повраќање и си имаше мака човекот и јас покрај него си го скршив сонот.
Еленак на здравје одмор,а каде бевте? Ај частам кафеuser posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 2348
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.8.2013 8:41:10   
Mihaela 2010
Lele i jas ne naspana sum,ovie dva dena kaj moite sme,i nokeska eden komarec,vikam celo leto pomina sega as najde da me ispokasa...i mi se razbi son u 3 sabajle...denes konecno si idam doma,pod nov krovuser posted image
Gardenia jas zimam duplo kafe da otvoram oci

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 2349
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
23.8.2013 9:22:15   
mama_06
Добро утро, ај ве молам линк до тема за зголемување на апетеит кај деца. А кафенцето е мераци, си земам и јас едно.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2350
Страница:   <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?