|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
6.1.2013 20:36:32   
Палешка РР
И ние уште малку ќе ја местиме Бадниковата трпеза. За вечера имаме посна сарма, грав, мазник (кора со ориз) и вечерва е дозволено да се јаде лук со ореви user posted image , за десерт баклава user posted image
Ако сме живи сабајле ќе ви пишам user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
6.1.2013 21:16:32   
Fiao
Ја искрено појма неам која е оваа песна, а богами и остатокот не го знам user posted image . Али можеш да ја споделиш со нас user posted image . Супер тема конечно што и да кажам нема да бидам офтопик user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Јас мојот коледар си го испратив на огинот,да ја пее дедо сече буриња .......другиот дел од песната го знаете.Инаку многу сакам од кубасите на огинот што ги прават.user posted image
user posted image
Инаку Еленак ,абе коледарчињата не се утре??? Јас ништо не спремив, свеки ке ги пречека доле,и искрено по ми се исплаќа да му дадам на децата по 10 денари отколку да купувам и месам свашта. Вака барем ќе се израдуваат на пари отколку на мандариниuser posted image




(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
6.1.2013 21:19:48   
Fiao
Е и ја нејќам гости без осет, ама имам лек за таквите user posted image . Штом се они без осет, без осет сум и јас - па ќе им кажам! Ич око не ми трепка кога се работи за мое дете.
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Eve me mene..Koj me barase ?user posted image
Ne mi se veruva deka mi ja zatvorivte kancelarijata!!! Ct ct ct ....Epten ve nalutiv izgleda user posted image \Inaku do sega imav nekoi gosti i mi se place da vi kazam pravo...
Mi dojdoa so dete sto kasla ( ama se korne ) i ne znae da stava raka na usta. I toa pocnalo da kasla od vcera,pie antibiotici i sirup za iskasluvanje..I zamislete mi doagaat kaj dete od 1 godinka be? Pa ima li smisla? I uste i kasla na kerkami u faca..Moive i onaka celi zatnati ama barem ne kaslaa ( bar do denes ) i uste ovaa mi trebase da im bufta u faca..Znaci bliski mi se ama od takt me izvadija mi se idese da gi izbrkam zimi se!! A mm pa me donervira,tie ke recat da si odat a toj - sedi uste ova da ti pokazam ,uste ona - mene mi vrie da mozam da stanam da mu ja mavnam edna... Si otidoa i lom go napraviv..P a i na kerkami i vikam - dobro neli znaes da se trgnes koga gledas deka ti kasla u faca? Sto si i se zalepila.....Znaci eptren sum nervoznauser posted image user posted image user posted image Mi izlegoa od dusa lugevo... Momentalno GI MRAZAM!!!!!
Ufff ama sum napnata..Izvinete ama nemav kaj da si se olesnam..


(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
6.1.2013 21:23:33   
Fiao
Инаку кршевме три лебчиња, едно кај нас дома, а другите по бабите и дедовците. Ако ви се верува на цуцата и се паднаа 2 парички, а едно се падна кај мене! user posted image
Освен кај нас што се кршеше на 5 парчиња, во другите 2 куќи конкуренцијата беше доста голема! user posted image Вие како поминавте?

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
6.1.2013 22:26:15   
Maca25
Кај нас без местење кај Н. се падна паричката. Ептен беше среќна. Имавме и пита со праз со паричка, ама не ја најдовме паричката user posted image кој знае каде е убутана

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
6.1.2013 22:28:57   
elenak
Бадник нека ви ги избрише сите лоши спомени, нека создаде момент кога сите ја враќаме вербата во Бог, во нас самите, нека ги исчисти гревовите за чисти да го дочекаме Христовото раѓање ширејќи надеж, топлина и љубов...
Среќни и весели празници драги ДрндрнРајки!!!


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
6.1.2013 22:30:33   
Cipi Ripi
Ние се собравме еден до друг со мм и Даријан пред нас, и сам се фати за парчето кај што беше паричето. Без местенки, намвме поима каде е. Ептен се израдувавме дека му падна на него.
А инаку кај свекрва ми што кршевме за цела фамилија со се девер ми сите, падна кај мене! Јееее...јухууу и си собрав и некоја паричка.
Е многу убава вечер имав.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
6.1.2013 22:35:22   
mila28
Citam kaj dosta ringerajcinja se padnala parickata ovaa godina, i kaj sin mi se padna(bez mestenki sekako) , kaj baba i dedo i tamo krsele pa i tamo pariceto kaj negouser posted image Neka mu donese mnogu zdravje i sreka , a i na site koii im padna parickata. Mirna badnikova vecer i Sreken Bozik im posakuvam na site RR mamicki i decinja user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
7.1.2013 9:36:53   
Ikana
Честит Божиќ Рингерајки! Христос се роди!
Оваа година нека Ви е среќна и плодна, на сите оние кои си чекаат бебенце побрзо нека им се оствари желбата, а на нашите дечиња нека им се здрави, весели и среќни деновите пред нас!

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
7.1.2013 10:19:04   
kikicka
user posted image user posted image

Добро Утро и Среќен Божиќ на сите Христијани! За многу години нека е празникот Божји!!
Кај нас паричката се падна во мм, јас оваа година замесив погача и да ви кажам пријатно се изнанадив од способностите за месењеuser posted image иако не месам кој знае колку ,ептен вака по потреба.

Фиао,како бе не ги знаеш коледарските песни за на огин што се пеат??? Дедо сече буре си пресекол к**е, не плачи дедо ,утре е пазар ќе си купи ново к**е user posted image user posted image user posted image Има уште една,ама многу е безобразна.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Fiao RR

Ја искрено појма неам која е оваа песна, а богами и остатокот не го знам user posted image . Али можеш да ја споделиш со нас user posted image . Супер тема конечно што и да кажам нема да бидам офтопик user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Јас мојот коледар си го испратив на огинот,да ја пее дедо сече буриња .......другиот дел од песната го знаете.Инаку многу сакам од кубасите на огинот што ги прават.user posted image
user posted image
Инаку Еленак ,абе коледарчињата не се утре??? Јас ништо не спремив, свеки ке ги пречека доле,и искрено по ми се исплаќа да му дадам на децата по 10 денари отколку да купувам и месам свашта. Вака барем ќе се израдуваат на пари отколку на мандариниuser posted image







_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
7.1.2013 21:28:59   
Martins mom
Добро вечер жени, за многу години нека е празникот! Туку некако овде слабо кафиња, пијачки, лапачки...празници се или што?!user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
7.1.2013 21:50:15   
Maca25
Мене искрено ми е преку глава од јадење, пиење, гости!!! Едвај чекам од утре да си јадам само супа, салата и да пијам чај user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
7.1.2013 22:31:50   
miana
Zdravo Ringerajki..Hristos se rodi..Neka Vi e sreken praznikot na site.
INaku kaj nas kaj svekormi se padna pariceto i on si gi sobra parite..Kaj nas ima obicaj svekormi sprema 50 evra pred da se krsi lebceto i kaj ke se padne pariceto na toj mu sleduvaat 5o te evra i taka ovaa godina svekormi si gi zema parickite :)
Inaku utre nautro poagam na zimovanje.
Ke mislam na vas a i ke vi pisam ako mi e dobar netot na mobilniot ili ako dojdam na red na lap topot na mm :)
Pozdrav srcki...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
7.1.2013 23:09:16   
Fiao
user posted image Добар обичај морам да признаам user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Zdravo Ringerajki..Hristos se rodi..Neka Vi e sreken praznikot na site.
INaku kaj nas kaj svekormi se padna pariceto i on si gi sobra parite..Kaj nas ima obicaj svekormi sprema 50 evra pred da se krsi lebceto i kaj ke se padne pariceto na toj mu sleduvaat 5o te evra i taka ovaa godina svekormi si gi zema parickite :)
Inaku utre nautro poagam na zimovanje.
Ke mislam na vas a i ke vi pisam ako mi e dobar netot na mobilniot ili ako dojdam na red na lap topot na mm :)
Pozdrav srcki...


(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
7.1.2013 23:16:19   
Felly RR
Навистина се роди! Ајде празнично да се напиеме по една чаша!
user posted image
Миана, убаво да си поминете на зимување, кај нас парричкаата за Василицаа

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
7.1.2013 23:19:28   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Fiao RR

user posted image Добар обичај морам да признаам user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Zdravo Ringerajki..Hristos se rodi..Neka Vi e sreken praznikot na site.
INaku kaj nas kaj svekormi se padna pariceto i on si gi sobra parite..Kaj nas ima obicaj svekormi sprema 50 evra pred da se krsi lebceto i kaj ke se padne pariceto na toj mu sleduvaat 5o te evra i taka ovaa godina svekormi si gi zema parickite :)
Inaku utre nautro poagam na zimovanje.
Ke mislam na vas a i ke vi pisam ako mi e dobar netot na mobilniot ili ako dojdam na red na lap topot na mm :)
Pozdrav srcki...



Hhaha ne da e dobar- TOP e ..Samo nikako mene da mi se padne...user posted image
A sekoe krsenje imam treba kako da treba bingo da dobijam :)
hahha bas e zabavno :)

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
7.1.2013 23:21:32   
Ring
Вистина се роди...Уште многу години да си го славиме !
Јас денес уста не отворив за јадење ...после вчерашната вечера имав револуција во стомакотuser posted image
Нит ручек спремав, нит па ручавме нешто ...со гости цел ден
Туку од утре се надам се враќам во нормала user posted image

_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
7.1.2013 23:57:30   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: nena lonley
cesto ve citam pa taka mi dojde,da razmenam nekoj zbor ovde so vas...se nadevam ne e precka sto seuste ne sum kompetentana za forumov....user posted image




ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

kakva precka, nema vrska, sobiraj iskustva da si znaes koga ke ti treba
samo da znaes mnogu tesko da postavis prasanja nekomu sto pisal 30tina posta, nisto ne znaeme za tebe

verena si za onoj koj bese ubeden deka nikogas nema da se zeni?




ИЗВОРНА ПОРАКА: nena lonley

EEE niki kako znaes da go pogodis prasanjetouser posted image ....Toj tip e posebna tema,so nego i se sluci toa sto najnogu go mrazam....toj idiot velese deka nesaka da ima deca-oti bile problemi a ispadna deka doma ima dve....se slucajno doznav za sreka,koj znae uste kolku ke me lazese.....DA SE RAZBEREME,NIKOGAS NE SUM SAKALA DA BIDAM SVALERKA A BIDNAV BEZ DA ZNAM...user posted image ...me izgore toj ama sega sum konecno srekna



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
8.1.2013 0:00:11   
nena lonley
Tuka me premestivtea user posted image epa zenicki prasajte ako ve zanima ja neznam od kade da pocnamuser posted image ...loso iskustvo no toa e ZIVOT

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
8.1.2013 0:04:20   
kikicka
Не бе срц таму си стое другото на Интервјуто user posted image
Немаш мака се е лекција во животот, и подобро што си дознала.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
8.1.2013 0:07:10   
nena lonley
Si bev luta sama na sebe...luge 2 fakulteta imam me prevesla eden cajkan ccc....aama sega se tesam deka sepak e taka naucen PATOLOSKI LAZGO...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
8.1.2013 0:14:35   
kikicka
Мила ако сакаш да ни го раскажеш твоето искуство , во врска со ова, можеш ОВДЕ се да ни раскажеш! Имаме доста дискутирано оклу ова и може и ке ти олесни кога ке прочиташ дека не си само ти можеби така изиграна.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
8.1.2013 0:14:51   
Ikana
Жал ми е за тоа што ти се случило нена...секогаш има некој кој ќе ти го помати паметот, ати нема ни малку да бидеш свесна за тоа што се случува....
Ако сакаш ете на темата олесни си ја душата, ако тоа би можело да ти помогне. user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 8.1.2013 0:15:25 >

(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
8.1.2013 0:16:18   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: nena lonley

Si bev luta sama na sebe...luge 2 fakulteta imam me prevesla eden cajkan ccc....aama sega se tesam deka sepak e taka naucen PATOLOSKI LAZGO...


Боже подалеку од Патолошки лажговци....јас имав врска во која и ден ден ми се потврдува ставот ( од работите што ги слушам) дека сум имала работа со човек кој е патолошки лажго....они бре луѓе едноставно имаат потреба да создаваат ситуации во кои ќе лажат...и така од една во друга лага тонат се подлабоко...

фала богу подалеку биле...па и у друга држава user posted image



_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
8.1.2013 0:18:33   
kikicka
Јас имав таква колешка на факс. Не ми се верувашеее какви се не ти случни на неа и се имаа случено!!!Се додека еден ден не се откри се!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?