|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Живот на љубовница
2.6.2009 8:21:17   
mina
Poucena od svoe licno iskusvtvo, sakam da ja otvoram temata i da pise uste nekoj koj go ziveel ovoj zivot. Mozebi nekoi ke me souduvaat, no nekogas navistina srceto e mnogu pojako od razumot. Da bides ljubovnica ne e nimalku lesnouser posted image sekogas vtora, sekogas koga za tebe ke se ima vreme...Pred da pocneteme vrz nekoj da frlame so drvja i kamenja, treba malku podlaboko da pogledneme na toj problem, bidejki nekogas e navistina tesko da se kaze koj e kriv, ljubovnicata ili mazot koj e veke vo brak... Nekoi licnosti ednostavno ne se cuvstvuvaat dobro vo brakot, nekoi ednostavno sakaat da mrdaaat vamu, tamu, nekoi samo baraat ljubov i se vpletkuvaat vo eden magicen krug... Sega veke ne sum ljubovnica, no beleg i cuvstvo na vina ke imam cel zivot...user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 2.6.2009 8:22:49 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Живот на љубовница
2.6.2009 8:27:01   
Еца
Еј Мина, мислам дека никој нема право да те осудува и да фрла по тебе со дрвја и камења, бидејќи секој од нас носи нешто во себе поради кое би бил каменувам.... Мислам безгрешни нема, а она низ што ти си поминала е само твоја приказна, и ти најдобро знаеш како ти било, како што и самата кажуваш нималку лесно. Ти благодарам што еден дел од твојот живот подели со нас.... Сега продложуваш напред, остави го минатото, остави ја иднината, живеј сега во сегашноста и пушти го срцето повторно нека сака, но овој пат потруди се ти да бидеш на прво место...Секој тоа го заслужуваuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mina)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Живот на љубовница
2.6.2009 8:30:13   
mina
Ti blagodaram Elena, no ova go podeliv so vas da mi bide polesno, bidejki e tesko sam da go nosis ona cuvstvo na vina, a za toa sama sum si kriva, ..ona sto me boli e sto premnogu docna doznav deka sum vtora...user posted image

(Одговор на членот mina)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Живот на љубовница
2.6.2009 8:42:48   
Julie1
Мина никогаш не е доцна доколку знаеш да се носиш со предизвиците кои ги носи животот и побрзо се опоравуваш од некој нешта кои знаат да те скршат. Главата горе и напред чекори во животот. Колку порано сватиш дека животот е една игра на среќа и треба да продолжиш да ја играш бидејќи има крај како и секоја игра толку подобро. Еве и ние си играме на Рингераја таа е дел од нашите забавни игри... да продолжиме сите напред!

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот mina)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Живот на љубовница
2.6.2009 8:49:43   
mami
Ајде само позитивно напред..било што било, поминало..време е да се завртиш кон себе, да решиш која цел е следна за постигнување и правец кон неа...не е лесно сигурно, можам само да замислувам како ти било и како и да било, во таков случај јас мислам дека прво е мажот крив а потоа љубовницатаи секогаш си стојам зад тоа...think happy thouts така викаше Петар Пан, и се ке биде полесно

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Живот на љубовница
2.6.2009 10:23:42   
Anushka
Draga Mina,
Vo ljubovta nema vinovnici. Zatoa sto razumot e toj sto osuduva, a ne srceto... Nekogas e ubavo da se najdes vo takva polozba vo koja si bila, zatoa sto zabranetata ljubov e mnogu, mnogu slatka. Sum bila vo slicna pozicija, t.e. mojot segasen soprug, iako bese single, dodeka ne me sretna mene, nemase bas rascisteno so prethodniot zivot... Duri i sega (razveden e veke 14 god.), se cuvstvuvam povremeno "vtora".
Takov e maskiot pol, ne treba da im se lutime. Tie po priroda se kolekcioneri - sobiraat slikicki, znacki, marki, sportski avtomobili, ama i zeni!!! Sto da pravis, sepak se samo deca vo dusa.
Zatoa, glavata gore, si bila sakana i ljubena i si sakala i ljubela. Samo toj si znae kolku si bila prva vo negovoto srce! ne ja baraj vinata vo sebe - toa e cist puritanizam.

(Одговор на членот mina)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Живот на љубовница
4.6.2009 11:52:56   
Butterfly
Takov e maskiot pol, ne treba da im se lutime. Tie po priroda se kolekcioneri - sobiraat slikicki, znacki, marki, sportski avtomobili, ama i zeni!!! Sto da pravis, sepak se samo deca vo dusa.

Ova nikako ne mozam da go sfatam i ne sakam da go sfatam. Ne treba da se lutime nekomu zatoa sto ne stavil na vtoro mesto a vsusnost treba da sme na prvo?Moze sum suetna, no ova nikako ne mozam da go prifatam.
Sum imala ljubovnik i sum bila vo pozicija na ljubovnica. Ne se cuvstvuvav dobro kako ljubovnica, ni pa toj se cuvstvuvase dobro kako moj ljubovnik. Bevme prilicno hrabri, sega sme vo brak, a zivotot ni e daleku podobar.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Живот на љубовница
4.6.2009 12:52:50   
Anushka
интимно, between us, girls, во право си. Ама, (едно големо ама) во љубовта не постои суета, нели?
Колку побргу прифатиш некои работи (кои, за жал, се факт), или барем така изгледа, толку побргу одиш на „следното ниво“.
Верувај ми, во љубовта секое давање (отстапка, компромис, безусловност) се враќа многукратно.

(Одговор на членот Butterfly)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Живот на љубовница
4.6.2009 13:01:46   
lide78
poz.do site zeni sto znaat sto sakaat i samo napred ,borete se do kraj

_____________________________

Колку убав ден!

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Живот на љубовница
4.6.2009 13:07:55   
Еца
Да, да во љубов и војна се е дозволено user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот lide78)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Живот на љубовница
25.3.2010 11:20:10   
mother 29
дали мислете дека разумот треба да биде пред срцето во вакви случаи и да каже...не,тој е оженет човек или дека во љубовта нема граница!?дали истото би го мислеле и да сте вие , вашиот мм и некоја трета во прашање?

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Живот на љубовница
25.3.2010 11:26:50   
BILE.F
Јас мислам дека разумот треба првично да биде пред срцето, но некогаш срцето е побрзо од разумот!
Mina, свати го ова како едно големо искуство, не како негативно, и продолжи со животот, со тоа што сега знаеш што сакаш понатаму, и каков живот сакаш да живееш!


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Живот на љубовница
25.3.2010 11:49:34   
Annabel
Искрено, многу би била повредена кога би разбрала дека мм има љубовница...но не би ја обвинила нејзе...сепак проблемот почнува од дома...

А јас баш и не би се ставила во улога на љубовница, не сакам да сум втора...иако љубовниците добиваат подобри поклони од сопругите user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Живот на љубовница
25.3.2010 11:50:09   
vezilka RR
Јас не се сложувам дека љубовта нема граници..Љубовта е чувство исто како и омразата, среќата или не знам кое друго чувство. Ако се е дозволено во љубовта тогаш треба се да е дозволено и во омразата. Ако е оправдано да повредуваш некого во име на љубовта тогаш е нормално да повредуваш некого и во име на омразата..Сум имала прилика да видам како живеат луѓе во улога на љубовник/ца и не ми се допаѓа колку малку почит спрема себе имаат тие луѓе, колку не се свесни за лошата позиција во која се наоѓаат и како постојано си наоѓаат оправдувања за тоа...

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Живот на љубовница
25.3.2010 12:45:08   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Јас не се сложувам дека љубовта нема граници..Љубовта е чувство исто како и омразата, среќата или не знам кое друго чувство. Ако се е дозволено во љубовта тогаш треба се да е дозволено и во омразата. Ако е оправдано да повредуваш некого во име на љубовта тогаш е нормално да повредуваш некого и во име на омразата..Сум имала прилика да видам како живеат луѓе во улога на љубовник/ца и не ми се допаѓа колку малку почит спрема себе имаат тие луѓе, колку не се свесни за лошата позиција во која се наоѓаат и како постојано си наоѓаат оправдувања за тоа...


Potpis

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Живот на љубовница
25.3.2010 12:57:17   
majka 79
zivot na ljubovnica......ispolnet so kopnez, zaljubenost, iscekuvanje, posakuvanje,.......
nema sekoj muser posted image user posted image a za toa.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Живот на љубовница
25.3.2010 13:03:10   
mother 29
и чувство дека си секогаш втора!
да, стварно нема мад.биббббб..иња секој за тоа!user posted image

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Живот на љубовница
25.3.2010 13:16:27   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: majka 79

zivot na ljubovnica......ispolnet so kopnez, zaljubenost, iscekuvanje, posakuvanje,.......
nema sekoj muser posted image user posted image a za toa.


потпис


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Живот на љубовница
25.3.2010 13:20:54   
profesorica
во таа улога сум била но никогаш не сум се осетила како на второ место- не знам зошто можеби бидејќи сум имала и јас некој па тој љубовникот ми бил како златна резерваuser posted image user posted image user posted image

а тоа дека е слатко зошто е во исчекување, бидејќи го немаш кога ќе посакаш е баш точно!!!

+ гушкањето е незаменливо- како да лебдиш над облацитеuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Живот на љубовница
25.3.2010 13:22:57   
Mila na mama
Има разлика од случај до случај јас сум за тоа да си го следиш срцето. Ако мм се вљуби и има друга јас би прифатила мирен развод и да си останеме во добри односи да си ја одгледаме Мила.
Имам комшика која 15 тина години е во врска со еден наш познат женет новинар. Според неа животот и е убав ги има привилегиите но не и обврските. Одат на одмори на викенди заедно секое утро пијат кафе заедно таа дотерана нафризирана капка нема обврски има возрасни деца смета дека може да си излегува и да се забавува со него кога сака колку сака и кога ќе и здодее да го прати кај жена му која знае за врската и си трпи.
Во случајов љубовницата избрала така да си го уреди животот и задоволна е, а колкаво и какво е достоинството на сопругата....????????????


_____________________________

love u all

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Живот на љубовница
25.3.2010 13:30:08   
mother 29
јас мислам дека тоа е фасада само за од надвор,си знае таа убаво што има на душата.....
имам јас другаррка во таја позиција,си оди на одмор со него и дури со неговото дете,жена му си седи дома,спијат во различни соби со жена му,цел град знае за нив,јавно си одат секаде и насекаде..таа има 34......
и е убава ,се дотерана,средена и сите го викаат од надвор тоа за неа ..ШТО И ФАЛИ???????
ама седни на близок муабет со неа,срцето ми се кине,душата ме боле два дена!
не е се така црно/бело..........има и нијанси!не збоам на памет ,ја имам неа во мојот близок круг на пријателеи.знам што и лежи на срцето, иако е дотерана со флизура и без тронка обврска


< Поракaта ја уредил mother 29 -- 25.3.2010 13:31:16 >

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Живот на љубовница
25.3.2010 13:32:29   
Mila na mama
Не е битно каква и е фасадата муабетот ми беше дека тоа и е нејзин избор. Понекогаш знае да каже дека за семејни празници кога сите се во пар и фали некој покрај неа ама генерално е задоволна од животот. Да се разбереме нема совршенство секогаш нешто ќе фалиuser posted image user posted image user posted image Инаку не можам да сожалувам или осудувам некого затоа што си избрал така да си го живее животот. Ако не и одговара нека го смени

< Поракaта ја уредил Mila na mama -- 25.3.2010 13:34:05 >


_____________________________

love u all

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Живот на љубовница
25.3.2010 13:42:47   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

Според неа животот и е убав ги има привилегиите но не и обврските.


се согласувам дека тоа е нивен избор и не порекнав ништо во врска со тоа но,
дека ги има привелигиите од типот на одмори,викенди,шетање и сл(ако се ова привилегиите) ,не се слагам..
таа ги има остатоците!

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Живот на љубовница
25.3.2010 13:45:24   
fantom
A sto ako posle godini brak se pojavi nekoj/a vo koja stvarno se zaljubis,znaci se rodi golema ljubov,pazete LJUBOV,i zaklucite deka ste go promasile partnerot,i veke toj/taa e na prvo mesto vo vasite cuvstva a ne bracniot drugar,a od druga strana veke ste oformile familija,deca mali,sakate da gi gledate kako rastat pokraj vas....Ovie se komplicirani slucai taka da ne sekogas treba da gi osuduvame,ljubovta e posilna od se...Mozebi na tie luge im e potesko otkolku so nie mislime.Sum bil vo takva situacija i zatoa znam,a mislam sekoj so ne se e nasol vo takva ili slicna situacija ke obvinuva,ama ne treba veruvajte.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Живот на љубовница
25.3.2010 13:50:27   
mother 29
никој овде не осудува ,ни обвинува.............
само се изнасат искуства и се дискутира!
може и ке се заљубам во понатамошниот живот во друг ,не велем не,ама нема да седам на два стола..ке расчистам со сегашниот ,па после тоа!

таков е мојот став,не мора секој така да мисли,може не некој му одговара таа позиција на љубовник/ца,може едноставно му прија хехехехех

(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?