|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Колку сопругот ви помага во домашните обврски?
27.3.2009 17:41:02   
Еца
Драги мамици,дали имате помош од вашите сакани мажи околу обврските по дома или сите обврски се ваши?

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Колку сопругот ви помага во домашните обв...
6.4.2009 12:03:23   
emce
Pa sega zasega sekoj si e na rabota so svoi obvrski, nemame dete pa i nemame nekoi obvrski, cesto izleguvame na vecera, e nesto po doma, pa znae da izmie sadovi ili da ukluci pravosmukalka, pa mislam i toa e nesto, bravo za mojot sakanuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Колку сопругот ви помага во домашните обв...
6.4.2009 15:22:58   
vesna_kr
ПА искрено ми помага.Кај нас нема машки и женски обврски, си помагаме еден на друг. До сега е супер па понатаму ќе видиме.

(Одговор на членот emce)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Колку сопругот ви помага во домашните обв...
6.4.2009 16:42:36   
Marta
I jas ne mozam da se pozalam od maz mi, mislam ne zemal uste da mi pegla alista, ama ne mislam ni da go baram toa od negouser posted image user posted image

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Колку сопругот ви помага во домашните обв...
6.4.2009 16:45:28   
Julie1
Кажете совет и финти како да го подготвам дечко ми да биде послушен маж во иднина и да помага по дома user posted image user posted image user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Marta)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Колку сопругот ви помага во домашните обв...
6.4.2009 16:53:31   
Marta
I koga mozes kazuvaj deka ne mozes, pa saka ne saka ili ke ti pomaga ili ke ti vikne zena,user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Колку сопругот ви помага во домашните обв...
6.4.2009 16:57:47   
biba
Najiskreno, jas nemam bas pomos od maz mi, tij navistina ima obvrski, pa zatoa koga mi treba pomos si vikam zena i zadovolna sum, barem vremeto namesto da cistam  im go posvetam na moite kerkickiuser posted image

(Одговор на членот Marta)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Колку сопругот ви помага во домашните обв...
23.4.2009 10:11:48   
mami
mojot pomaga, nemozam da se pozalam. dodusha poveke trca okolu Luka otkolku po domasnite raboti, ama koga ke pocnam da "placam" deka me mrzi i nemozam faka i toauser posted image e samo edna rabota mi ima kazano deka nema da ja pravi i toa ne go ni teram a toa e da pegla alista 

(Одговор на членот biba)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Колку сопругот ви помага во домашните обв...
24.3.2010 9:16:24   
mother 29
мојот мм сега многу слабо,ако му кажам нешто ке направи,ама така самоиницијативно ко порано- не.
и сосема го разбирам со работава,цела фирма на негов грбuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Колку сопругот ви помага во домашните обв...
24.3.2010 9:23:02   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie

Кажете совет и финти како да го подготвам дечко ми да биде послушен маж во иднина и да помага по дома user posted image user posted image user posted image


Најди некој кој добро заработува па кога ќе те мрзи да правиш ручек да излезете во ресторан, кога ќе те мрзи да переш, алиштата во перална, а кога ќе те мрзи да чистиш да си викнеш женичкаuser posted image .
Доколку веќе не помага не си го троши времето да го учиш, а ако сега помага, некако незнам ни ја како самата ќе го научиш да не помагаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Колку сопругот ви помага во домашните обв...
24.3.2010 10:04:21   
vezilka RR
Уф, мажле помага ама само ако му кажеш, значи тогаш не одбива ќе напраи што му е кажано, ама луѓе сам не му текнува ни за жива глава...море кога ќе размислам и не знам баш дали не му текнува или се праи наудрен, па си вика ај ќе си ќутам па ако не ми речат нема да мора да праам ништо :) Ако не сум дома, ако сум на пат се си прае, значи му текнува..ах, ќе види тој:)

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Колку сопругот ви помага во домашните обв...
24.3.2010 10:06:45   
arh_diz
i mojot isto pomaga kako kaj mnogumina od vas koga ke mu kazam onaka ne mu teknuva. Ama vo posledno vreme postojano mu kazuvam

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Колку сопругот ви помага во домашните обв...
24.3.2010 10:09:53   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Ama vo posledno vreme postojano mu kazuvam


Изгледа тоа ќе да е лекот :)

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Колку сопругот ви помага во домашните обв...
24.3.2010 10:11:25   
matushka
Kaj nas mm samoinicijativno samo frla gubre i pazari sekoj den. A isto negova obvrska e WC-to, a za toa treba da go postetuvam mo 3,4 pati na den dodeka da se nakaniuser posted image . I drugite obvrski, cistenje, peglanje, banjanje na deteto i sli se moi. Za gotvenje i mienje sadivi si gi delime obvrskite.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Колку сопругот ви помага во домашните обв...
24.3.2010 10:14:05   
matushka
kaj mm toa postojano kazuvanje predizvukuva kontaefekt, posebno ako ceke tretiot ili cetvrtiot pat mu go kazuvam so ne mnogu fin tonuser posted image
Zatoa sega smeniv taktika,na primer, abe srcka wc ne go iscisti, aj te molamuser posted image I poveke pali taka.

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Ama vo posledno vreme postojano mu kazuvam


Изгледа тоа ќе да е лекот :)



(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Колку сопругот ви помага во домашните обв...
24.3.2010 10:21:09   
gvenda
ma srce e bre se si pravi (kako ne) nisto ne mu teknuva mora se da mu kazes posto nisto ne mu smeta, a znae da promrci ej kolku e prljavo, a ne e, i jas se lutam, inaku gubre daj mu da frla ke ide po stopati ili da kupi nesto ama ne mu kazuvaj da zdipli kebe ili napravi nesto za jadenje. Ne e bitno ponekogas se vadam od takt i taman ke se zasilam da se karam ke iznenadi se ke sredi ili slicno taka da najvise si go sakam i mislam deka so tek na vreme ke prevzeme i on poveke obvrski

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Колку сопругот ви помага во домашните обв...
24.3.2010 14:58:11   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: vesna_kr

ПА искрено ми помага.Кај нас нема машки и женски обврски, си помагаме еден на друг. До сега е супер па понатаму ќе видиме.


Кај нас е исто. Маж ми помага за се...ама проблемот сум јас....јас сум обседната со чистота и некогаш му се качувам на глава да мора во моментот да направи така како што сакам. Знам дека го излудува...ама нема избор user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Колку сопругот ви помага во домашните обв...
24.3.2010 15:08:59   
Палешка РР
Сега е на одмор и многу ми помага! И јас сум поодморена, а и некако се чувствуваме поблиски кога ги споделуваме обврските.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Колку сопругот ви помага во домашните обв...
24.3.2010 15:23:07   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Уф, мажле помага ама само ако му кажеш, значи тогаш не одбива ќе напраи што му е кажано, ама луѓе сам не му текнува ни за жива глава...море кога ќе размислам и не знам баш дали не му текнува или се праи наудрен, па си вика ај ќе си ќутам па ако не ми речат нема да мора да праам ништо :) Ако не сум дома, ако сум на пат се си прае, значи му текнува..ах, ќе види тој:)

ова како јас да сум го пишувала.Кога не беше женет се правеше сам изгледа јас го направив ваков но оправдано кога јас сум по цел ден дома а тој на работа.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Колку сопругот ви помага во домашните обв...
24.3.2010 15:29:43   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie

Кажете совет и финти како да го подготвам дечко ми да биде послушен маж во иднина и да помага по дома user posted image user posted image user posted image


Најди некој кој добро заработува па кога ќе те мрзи да правиш ручек да излезете во ресторан, кога ќе те мрзи да переш, алиштата во перална, а кога ќе те мрзи да чистиш да си викнеш женичкаuser posted image .
Доколку веќе не помага не си го троши времето да го учиш, а ако сега помага, некако незнам ни ја како самата ќе го научиш да не помагаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




potpis

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Колку сопругот ви помага во домашните обв...
24.3.2010 17:57:09   
Maca25
Porano poveke mi pomagase, sega nesto mi zabusava. Normalno sam ne mu teknuva nisto, treba edno 10 pati da mu povtoram da frli gjubre i na kraj ke se iznerviram i jas ke frlam. Dodeka bev trudna miese sadovi, pruzase alista, mi pomagase. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Колку сопругот ви помага во домашните обв...
24.3.2010 18:04:34   
riba79
zna da napravi koga ke mu kazam rucek,da sobere alista od balkon,da odi na pazar,da frli gubre i ponekogas da usisa..ete tolkuod nego ama treba da mu kazes sam da mu tekne teskouser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Колку сопругот ви помага во домашните обв...
24.3.2010 19:03:20   
Bilja Luka
Имам голема помош од сопругот, околу нашите оброци и оброцит ена нешиот Лука кој во недела полни 2 месеци.
Памет и ми пазари се од влошки до бебешка облека, како и каде и да имам даго пратам го праќам (по инстутуции, уреди и слично..0
Е за другото морам два пати да го потсетам.user posted image
Поздрав.

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Колку сопругот ви помага во домашните обв...
24.3.2010 19:37:03   
BILE.F
Моето мажле ми помага, кога може! Знае да зготви, да си ги среди алиштата и сл.
А морам да признаам дека некои јадења ги готви послатко од мене!

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Bilja Luka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Колку сопругот ви помага во домашните обв...
24.3.2010 20:04:36   
***Lide***
mm pomaga koga ke moze rabotata mu e teska pa ne go maltretiram  mnogu user posted image ama ne mozam da se pozalam e sega koga ke se rodi user posted image ke vidime ke treba da pomaga povekeuser posted image

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?