|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Живот на љубовница
28.3.2010 1:05:48   
Bitolcanka
Другар, обично се вели - НИКОГАШ НЕ ВЕЛИ НИКОГАШ ! ... И мене ми се случило нешто за кое сум мислела дека нема да го доживеам воопшто. Нешто што го има само на филмовите - сапуниците. Се чудев и ја жалев една моја колешка и другарка која имаше премногу љубоморен дечко, бараше дозвола за било каде, беше контролирана постојано, не можеше да излезе со другарка... Имаше долга врска, па ја крунисаа со брак. Погодуваш - ми се случи речиси истото (во мали поумерени граници user posted image ), а освен тоа се борев и со неговата болно љубоморна пријателка која е во брак = змија. За среќа, од цела таа долготрајна битка излегов како победник, а дечкото стана нова личност - фина, разбрана, смирена. Злобницата се тргна од нашите животи.
Во врска со темата поточно ... Познавав иста ситуација. Една девојка му се вовлече на оженет човек. Беше кратко време во брак, имаше мало девојче од неполни 2 години. Тоа беше пред години. Девојката е на моја возраст, тогашна тинејџерка, 15-годишна, малолетна средношколка. Жената се раздели, се разведоа, но девојчето му го остави нему, можеби и судот така одлучи, не знам зошто. Порано не можев да ја сфатам, но сега можам. Кога нему не му било битно семејството и бракот, покрај неа - убава, млада, паметна ..., нашол помлада-недораснато девојче...правилно постапила што му го оставила и не му дозволила да ја има таа предност - да биде сам, без обврски, со малолетницата. Таа си се омажи, правеше свадба, има 2 прекрсни дечиња - момче и девојче, прекрасен, внимателен сопруг - се што можеше да посака. Тој (беше и деликвент) живее со новата, ќеркичката од првата жена и другите 2 девојчиња што ги има со оваа-втората. Кога беше сам извесно време носеше и некоја друга - ја изневери и втората сопруга. Значи машката/човечката ненаситност е безгранична. Девојчето секогаш ќе има трауми, тој - грижа на совеста, а таа- втората-секогаш ќе биде втора. Но, како што кажа и mother29 некои се задоволуваат со тоа, па нека уживаат во изборот user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Живот на љубовница
28.3.2010 1:43:22   
fantom
Iskreno se osekam kako da se boram ovde protiv nekoe lobi,grupa na clenovi na koja ako i se sprotistavis so mislenjeto-ke te lincuvaat!Ta zamerki na upotrebeni zborovi naogaat,ta cinicki i ironicno odgovaraat,uste da ti recat ne ni trebas ti so tvoite mislenja ovde odi si...Epa treba malku i drugoto mislenje da go slusate,po moe mislenje i da bidete srekni so ete imate i maski clen koj dava svoe mislenje(bidejki 99% od clenovite se zenski).Ili pak uste koga se uclenuvame napisete so golemi bukvi NE E POZELNO ZA MASKI CLENOVI ILI NEISTOMISLENICI.
Iskreno se pokajav sto voopsto i pisav na ovaa tema,oti stvarno sakav so moe mislenje i iskustvo da i oleknam na osobata koja vlegla vo toj triagolnik,ama ispadna rabotite nakaj mene da se svrtat pa i uste nekoj da bara da si ja kazam bolkata moja za da mi pomognala...Jas nemam bolka kolku za informacija na nekoj,tuku bev vo slicna situacija porano i znam deka ne e se taka ednostavno,pa se obidov da pomognam,deka i samata osoba sto ja otvori temata barase osoba so slicno iskustvo,ama izgleda takvi skoro i da nemase,ama imase za da mi kontriraat...
A toa so si go napisala bitolcanke deka maskata nenasitnost nema granici,ne ti drzi voda mnogu.Ete pak sprotivstaveno mislenje,zal mi e.Oti jas znam poveke zeni so ispadnaa nenasitni i neverni otkolku mazi.Znaci od eden slucaj ne mozeme site vo eden kos da gi stavame.
I kolku za informacija se zacleniv ovde radi moite decinja,mnogu korisni raboti mozat da se naucat i da pomognat vo podigajeto na decata,a ke prodolzam da gi iznesuvam moite mislenja onaka kako so jas mislam deka treba,pa makar so nema da bidat isti so necii za zal

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Живот на љубовница
28.3.2010 1:56:48   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: fantom

I kolku za informacija se zacleniv ovde radi moite decinja,mnogu korisni raboti mozat da se naucat i da pomognat vo podigajeto na decata,a ke prodolzam da gi iznesuvam moite mislenja onaka kako so jas mislam deka treba,pa makar so nema da bidat isti so necii za zal


user posted image

(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Живот на љубовница
28.3.2010 3:01:17   
Bitolcanka
Сите имаме право даго дадеме своето мислење и став за било која тема. Можеби човек се чувствува некогаш нападнат, ако има различен став од повеќето. Не мислам дека сите машки треба да се стават под ист кош, како ниту сите женски/жени. Но човек секогаш треба повеќе пати да размисли, за било што да одлучи, особено кога се работи за најважни работи во животот- брак, семејство, деца. Често оние што не се ни најмалку ги трпат последиците и го носат целиот товар. Некои како деца стапуваат во брак, незрели, неподготвени. Се е и од домашно воспитување. Децата се огледуваат на возрасните. Родителите се пример кој тие го следат. Можеби не е во ред и да се остане во брак ако има многу несогласици, но и да се игра двојна улога-сопруг и љубовник или сопруга и љубовница. Запрашај се сега ти како би ти било кога сопругата би те изневерувала со друг, цело време играла улога и на жена и нечија љубовница - што ти тогаш би одлучил и како би гледал на се? Човек треба да се постави во кожата на другиот за да дознае како му е и да го разбере. Некои работи можеме само да си ги претпоставуваме, тешко ни е и да ги замислиме. Девојката која ја почна темата, со самото нејзино признавање покажа дека се кае, дека згрешила, дека има грижа на совеста - значи од сегашна гледна точка разбира дека не требало тоа да го направи. И што е најлошо од се, сега ги сносува последиците. Некои наши одлуки и делови од нашиот живот во минатото се поврзани со сегашноста и влијаат на иднината и тоа многу. Секој возрасен човек сам е одговорен за одлуките, постапките, тоа што го направил и мора да е спремен да ги сноси последиците.

Има една мисла: Постојано мисли на 3 работи: ПОЧИТ спрема себеси, ПОЧИТ спрема другите и ОДГОВОРНОСТ спрема делата што ги правиш.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Живот на љубовница
28.3.2010 3:23:03   
fantom
Jas so tebe potpolno se soglasuvam.I da nema nedorazbiranje.Jas ne go opravduvam neverstvoto,toa nikako.Znaci stavovite po toa prasanje ni se isti,da rascistime ednas.
Ona za koe jas celo vreme zboram e deka ne e se kako so nie sakame i planirame vo zivotot.Znaci,mozno e nekogas rabotite i da izlezat od kontrola,i pokraj toa sto sme svesni za familija,deca,okruzuvanje okolu nas,ednostavno nekogas razumot zatai,a srceto pobedi.Sakala ili ne ete se slucilo da se zaljubis vo nekoj so ne treba.I sega od strana tie so ke te gledaat ke komentiraat najcesto najloso za tebe.E za toa sum protiv.Kako prvo,i ti ne si sakala a se slucilo,kako vtoro mozebi i nikoj ne znae kako ti e momentalno a sudi za tebe,kako so i ovde sudat iako celo vreme se potencira deka tuka nikoj nikogo ne osuduva i ne obvinuva.A nikoj barem malku ne pokaze razbiranje kon tebe i da ti rece,daj kazi so e problemot,pa da te sovetuva,pa da ti pomogne da izlezes od toj triagolnik,dali so toa so ke se otkacis od toj,dali so toa so ke rascistis so stariot zivot i ke prodolzis nov.A najcesto poradi toa,so nema koj,ti tapkas vo mesto i se vrtis vo krug i stradas.Zatoa celo vreme zboram deka tie situacii ne se ednostavni sekogas i treba razbiranje.I izvini so zborev celo vreme vo tvoe ime,da ne me svatis pogresno toa bese samo figurativno.
Se nadevam deka se razbravme,pozdrav i leka nok

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Живот на љубовница
28.3.2010 11:51:10   
lukas
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

nikogas ne veli nikogas zosot sekogas za raboti sto sni velele deka nikogas nema da gi naravime segogas na kraj izleguvaat da gi napravime...jas primer sekogas im se cudev na onie sto za vo rok od 3-4 meseci odenje se zemaat vlegvaat vo brak i si velev kolku se zapoznaa pa za da se zemat i site mi veleja ne veli taka ke ti dojdi na glava pa navistina so mazot mi se zapoznavme zaodivme i na tretiot mesec zakazavme svadba i sega fala mu nna gospod sum srekna...mnoooooguuu....sekoj mozi da dojdi vo situacija da sedi na dva stola srceto e posilno od pametot nekogas i koga nikogas ne si napravil takva rabota i velis deka nikogas nema da go napravis toa ne osuduvaj nekoj koj veke go napravil toa..jas sekogas velam ne zboraj nisto za nikoj zosto na nikoj neznaes kako mu e domai za nikoj nemozes da gi znaes VISTINSKITE pricini za taa postapka.....pozz...
ИЗВОРНА ПОРАКА: fantom


ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

nikogas ne veli nikogas zosot sekogas za raboti sto sni velele deka nikogas nema da gi naravime segogas na kraj izleguvaat da gi napravime...jas primer sekogas im se cudev na onie sto za vo rok od 3-4 meseci odenje se zemaat vlegvaat vo brak i si velev kolku se zapoznaa pa za da se zemat i site mi veleja ne veli taka ke ti dojdi na glava pa navistina so mazot mi se zapoznavme zaodivme i na tretiot mesec zakazavme svadba i sega fala mu nna gospod sum srekna...mnoooooguuu....sekoj mozi da dojdi vo situacija da sedi na dva stola srceto e posilno od pametot nekogas i koga nikogas ne si napravil takva rabota i velis deka nikogas nema da go napravis toa ne osuduvaj nekoj koj veke go napravil toa..jas sekogas velam ne zboraj nisto za nikoj zosto na nikoj neznaes kako mu e domai za nikoj nemozes da gi znaes VISTINSKITE pricini za taa postapka.....pozz...



izvinete no jas pak ke se kopiram....popusto se prepukuvate...i kako sto imam napisano najdolu vo postot NIKOJ NA NIKOGO NE MU ZNAE KAKO MU E DOMA....

nema sega koj poveke koj pomalku izneveruva mazi ili zeni sega kako so dojde vremeto 50-50 e!!!

pozdrav


(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 0:18:24   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: fantom

Jas so tebe potpolno se soglasuvam.I da nema nedorazbiranje.Jas ne go opravduvam neverstvoto,toa nikako.Znaci stavovite po toa prasanje ni se isti,da rascistime ednas.
Ona za koe jas celo vreme zboram e deka ne e se kako so nie sakame i planirame vo zivotot.Znaci,mozno e nekogas rabotite i da izlezat od kontrola,i pokraj toa sto sme svesni za familija,deca,okruzuvanje okolu nas,ednostavno nekogas razumot zatai,a srceto pobedi.Sakala ili ne ete se slucilo da se zaljubis vo nekoj so ne treba.I sega od strana tie so ke te gledaat ke komentiraat najcesto najloso za tebe.E za toa sum protiv.Kako prvo,i ti ne si sakala a se slucilo,kako vtoro mozebi i nikoj ne znae kako ti e momentalno a sudi za tebe,kako so i ovde sudat iako celo vreme se potencira deka tuka nikoj nikogo ne osuduva i ne obvinuva.A nikoj barem malku ne pokaze razbiranje kon tebe i da ti rece,daj kazi so e problemot,pa da te sovetuva,pa da ti pomogne da izlezes od toj triagolnik,dali so toa so ke se otkacis od toj,dali so toa so ke rascistis so stariot zivot i ke prodolzis nov.A najcesto poradi toa,so nema koj,ti tapkas vo mesto i se vrtis vo krug i stradas.Zatoa celo vreme zboram deka tie situacii ne se ednostavni sekogas i treba razbiranje.I izvini so zborev celo vreme vo tvoe ime,da ne me svatis pogresno toa bese samo figurativno.
Se nadevam deka se razbravme,pozdrav i leka nok


Јас девојките или момците слободни кои се наоѓаат во позиција на љубовник, љубовница, не ги осудувам. Тие немаат багаж кој го носат, немаат обврски кон никого освен кон себеси, можеби и немаат искуство, за многу нешта во животот не се ни свесни и можат да си дозволат себеси да бидат неодговорни и да искусат некои работи, да се впуштат во ситуации кои се недозволени и да излезат од нив повредени или не, но секако збогатени со едно плус искуство. Но искрено неможам баш така лесно ни да ги оправдам и да седам мирно и да речам еј ок е тоа и тоа е за луге. А неможам бидејки сум сопруга, сум мајка и за себе, за моето дете и за мојот маж не посакувам да се најдеме во ситуација триаголник.
Е сега овие кои се во брак без разлика дали се мажи и жени носат со себе багаж, имаат одговорност и не се сложувам дека кај нив разумот затајува. Знам дека се случува човек да запознае некого, да му се допадне, да се пронајдат на иста фреквениција, да проработат пеперутки во стомакот и еден збор да доведе до поглед, погледот до бакнеж, бакнежот до секс. И тоа е занес, но штом ќе завршат со сексот се враќаат во својот дом каде ги чекаат децата каде ги чека партнерот и го живеат животот на семејни луѓе, па се преиспитуваат, па се размислуваат и потоа пак почнуваат со планирање кога како да се најдат со љубовникот/цата, го лажат партнерот, крадат од времето кое би требало да го поминуваат со семејството и сето тоа го прават мошне смислено, испланирано и сосема свесно, а разумот им работи 300 на саат, но не во насока да го сочуваат тоа што го имаат туку да го растурат. И тоа го повторуваат и повторуваат и повторуваат од проста себичност. Јас се сложувам дека тоа може да ми се случи и мене, сум помислувала, некаде на форумов имам и пишувано дека и такви мисли почнале да ми се јавуваат, но многу сум свесна за тоа. Не ми затајува разумот, туку едноставно тоа се моменти кога себично единствено на себе мислам. И ако во таков момент се најдам пред искушение мислите во стварност да ги претворам, ох незнам што
ќе биде, но неверувам дека ќе биде непромислено, дека во тој момент нема во главата да си направам листа за или против, дека нема да вагам помеѓу себе си и моето семејство... а што ќе извагам? па искрено си посакувам себе си никогаш да не дознаам....
Не верувам дека срцето е тоа кое води, бидејки во моето срце најголемо место зафаќа ќерка ми и тоа никогаш нема да се промени, ако срцето води не би ме водело против неа...кон неверство водат некои други нешта, љубовта нема никаква врска со тоа.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 0:41:42   
fantom

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

кон неверство водат некои други нешта, љубовта нема никаква врска со тоа.


A sto e toa Niki?Sto e toa so gi tera toj/taa kako sto vikas ti da sedi doma i razmisluva za narednata sredba so ljubovnikot/cata,ako ne e ljubovta.Aj ednas ako e samo,da receme deka e zanes,iskusenie,ama ako se povtoruva,togas so e ako ne e ljubov?So e toa so go/ja tera da razmisluva postojano za nea/nego,so e toa so gi magepsuva,so e toa poradi so se rasturaat mnogu brakovi,pa se prodolzuva zivotot so ljubovnikot/cata?Samo zanes?Ne bi rekol...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 0:52:29   
niki
Нешто што му фали во бракот, а го нашол надвор од него, кај секого различно. Ако е љубов би биле искрени, би сакале да ја изживеат љубовта во секој момент, не би поднеле живот во лага, со криење, претпазливост, со средби набрзинка, со постојано обѕрнување некој да не  чуе, да не  види... Љубовта луѓето сакаат да ја покажуваат, од неа не се срамат, не ја затураат по ќошиња...

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 1:01:33   
fantom

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Нешто што му фали во бракот, а го нашол надвор од него, кај секого различно. Ако е љубов би биле искрени, би сакале да ја изживеат љубовта во секој момент, не би поднеле живот во лага, со криење, претпазливост, со средби набрзинка, со постојано обѕрнување некој да не  чуе, да не  види... Љубовта луѓето сакаат да ја покажуваат, од неа не се срамат, не ја затураат по ќошиња...

Pa toa go zboram celo vreme,kam da e taka ednostavno kako so vikas ti ubavo bi bilo,ama ne e,site nemaat mu.a,sekogas da rascistat so prethodniot zivot i da prodolzat ponatamu i zatoa se krijat.Do vcera celata okolina za nego/nea znaele se najubavo,sluzela za primer vo zaednicata kade zivee i sega odednas vo brak,so deca a ljubovnik/ca?Pa so ke recat rodninite,pa komsiite,pa kako toa ke go prifatat decata,i zatoa razultatot najcesto e krienje,nemir i najcesto se zavrsuva so belezi na dusata za cel zivot,a ne deka nemalo ljubov.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 10:20:44   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: fantom



Pa toa go zboram celo vreme,kam da e taka ednostavno kako so vikas ti ubavo bi bilo,ama ne e,site nemaat mu.a,sekogas da rascistat so prethodniot zivot i da prodolzat ponatamu i zatoa se krijat.Do vcera celata okolina za nego/nea znaele se najubavo,sluzela za primer vo zaednicata kade zivee i sega odednas vo brak,so deca a ljubovnik/ca?Pa so ke recat rodninite,pa komsiite,pa kako toa ke go prifatat decata,i zatoa razultatot najcesto e krienje,nemir i najcesto se zavrsuva so belezi na dusata za cel zivot,a ne deka nemalo ljubov.


Јас не викам дека е едноставно. А ова што го пишуваш е само егоистична потреба пред сите да изнесеме една розова слика за себе си и тоа јас го нарекувам лицемерие. Што ќе речат комшиите или роднините?!? Обично кога некој некого изневерува за тоа знаат сите и комшиите и роднините (а посоледен дознава или не дознава партнерот) и што мислиш додека тој привидно се крие што ли коментираат тие?  Сигурно не го фалат и земаат за пример на грижлив родител и сопружник. И ќе се сложам, да има љубов, кон себе си, но за љубовницата/кот, за партнерите, за децата, за роднините, не би го нарекла тоа љубов.
И да остануваат белези на душата за цел живот, но самите свесно одиме кон тоа, не не води никој, не не тера никој, самите си го правиме тој избор. Љубовта и занестот и откажувањето на разумот се само оправдување пак со цел да ја сочуваме таа розевата слика за себе си, бар во нашата глава, зошто пред другите секако сме ја урнале и со самата помисла на неверство, а камоли и со негово извршување.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 10:29:26   
mother 29
јас некаде на форумот начнав нешто ,а на некои од вас и му имам кажувано.
имав и јас имав ситуација пред една год. кога во мојот живот се појави човек, спрема кого имав силни чувства , во време -не така далечно минато.не викам дека ми беше лесно ,да го надвладеам срцето ,да си поставам граница заради мене, заради мм и мојот син,ама успеав и не потклекнав на искушението.не се кајам ,туку сум горда на себе и затоа пишав дека не сум јас таква особа што би седела на две столици.го поделив со вас моето искуство и моето размислување тогаш ,кое го делам и денес.за по 10 год. не гарантирам.
не знам зашто некој не свака ,дека темата е отворена во јуни на која тогаш во моментот ,т.е јуни и е одговарано на проблемот ,а пред некој ден,, јас ја активирав  темата,па доби доби малку поинаква димензија од осудување и фрлање камења. ете,мало потсетување
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

дали мислете дека разумот треба да биде пред срцето во вакви случаи и да каже...не,тој е оженет човек или дека во љубовта нема граница!?дали истото би го мислеле и да сте вие , вашиот мм и некоја трета во прашање?

на некој погоре кој ми посака не така сериозно и на шала, да си најдам швалер ,си дадов за дозвола и малку послободно , му пуштив песна од џеј(после постот со кикиритки,суво грозје и лешници)..после испадна дека излегов несериозна и сум барала нешто да ми се каже ,што искрено и не ме интересира!или швалерот не беше на шала?!

точно е дека животот некогаш ти носи непланирани сценарија,за тоа конкретно, би рекла никогаш не велам никогаш,но конкретно за оваја тема мислам дека си патиме/патат од главата и би рекла..никогаш не му го прави на другиот ,она што не би сакале да ти го прават на тебе!

(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 10:37:15   
baby mama
никогаш не му го прави на другиот ,она што не би сакале да ти го прават на тебе
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki


user posted image user posted image user posted image







_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 10:43:57   
topce
во ред тешко ти е сега.
ама ај еден ваков пристап на работите
што тебе те натера да почнеш нешто со човек за кој знаеш дека ќе бидеш втора, дека ќе треба да висиш на конец кога тој ќе се ослободи тогаш да се гледате и слично?
те прашувам со најдобра намера и не мора да ми одговориш мене овде на форумов тебе одговори си.
бидејќи на почеток не било љубов тоа што подоцна прераснало во љубов и како последица на таа љубов ти си ја изгубила самопочита.
ако веќе станува збор за женет човек, а ти си жена без деца и обврски, на некои 25или 30 или 35 години, здрава права, зошто би сакала да имаш нешто со него кога толку слободни мажи има со кои можеш ти да создадеш семејство?
целава ситуација ти е уште потешка зашто си влегла во еден круг на лаги и најтешко е што си верувала дека истите се вистина или си создала слика за вас двајцата на база на тие лаги дека вие сте среќни и весели таму некаде во иднина и дека ничие минато не ве оптеретува.мислам дека тешко е да се одљубиш од една таква идилична слика.
овие прашања ти ги поставив бидејќи во твоето излагање зборуваш само за него, а овде е битно ти да си расчистиш со себе што и како било навистина за да можеш сама да си помогнеш.


(Одговор на членот mina)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 11:51:52   
mina_m
topce za kogo e ovoj post namenetuser posted image

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 11:56:09   
Enika
Ги читам постовите и еве го моето мислење. Прво апсолутно не оправдувам неверство, го иам искажано тоа во една тема друга, сметам дека ако нешто не иде во една врска( брачна или не) треба добро да се реазмисли и реши проблемот. Имање на љубовница за мене е само кукавички начин да избегаш од се. Сметам дека тѕиекои се во врска и изневеруваат ја носат поголемата тежина, на другата страна докоплку нема товар, зашто би и било гајле. Два пати сумсе нашла во ситуација кога врската веке пропагала, висела на конец, се измениле чуства, се појавиле симпатии кон друга особа, но во ниеден момент не сум подклекнала под тоа. СЕкад сакам да ги расчистам раб пред да почнам нешто друго,  некам тоа мене да ми го прават, несакам ни јас.

Фантом, никој овде никого не осудува, но јас ( значи мое лично мислење, нез никаков табор и лоби ко што спомнуваш, бидејки сум доволно возрасна и зрела сама да размислувам) сметам дека ти си бараш оправдување за нешто такво(по коментарите дека имаш искуство на оваа тема)...можеби грешам.Ако е така однапред се извинувам.


_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 12:41:54   
fantom

ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika


Фантом, никој овде никого не осудува, но јас ( значи мое лично мислење, нез никаков табор и лоби ко што спомнуваш, бидејки сум доволно возрасна и зрела сама да размислувам) сметам дека ти си бараш оправдување за нешто такво(по коментарите дека имаш искуство на оваа тема)...можеби грешам.Ако е така однапред се извинувам.


Toa e tvoeto mislenje,i vo red e da imas svoe mislenje,ama ne mora jas da se slozam so nego neli?Opravduvanje za nesto takvo ne baram,gresis,tuku poucen od iskustvoto bas naprotiv sekogas ke bidam protiv toj triagolnik,ama ne znam zosto mi se vtilivte mene?Deka pobarav razbiranje za tie licnosti?Ne trebase?Pa sega ispadna i deka si baram opravduvanje?!
Se izvinuvam na mother 29 deka nemav procitano i ne znaev deka bila vo slicna situacija,vo iskusenie...E sega,eve cisto si diskutirame,me interesira,so ako padnala vo toa iskusenie,ako toj bil malku pouporen,nekogas malku fali...Dali barem ima ideja so bi mozelo da se slucuva posle.Inaku bravo za site vas so ste bile vo iskusenie i ne ste potkleknale,ta takvi zeni i sakame nie,ama ne e sekogas taka.
Go prifakam izvinuvanjeto Enika od tebe,a iskreno me izmorivte so ovaa tema i cekam vecer vo barot da me castite da se osvezam malkuuser posted image user posted image user posted image
Pozdrav do site

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 12:45:01   
pacuvce
Леле,аман веќе здосадивте со темава и со тоа кој е во право,а кој не...Кажавте што мислите и аман,доста веќе...Што е целта?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 12:47:27   
fantom

ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

Леле,аман веќе здосадивте со темава и со тоа кој е во право,а кој не...Кажавте што мислите и аман,доста веќе...Што е целта?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 12:50:49   
mother 29
на кој му стига од темата -не мора  да ја чита......и може слободно да ја одмунува,нека си коментира на други теми!
ајде фантом во барот ,јас честам што сакашuser posted image

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 12:52:08   
pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

на кој му стига од темата -не мора  да ја чита......и може слободно да ја одмунува,нека си коментира на други теми!
ајде фантом во барот ,јас честам што сакашuser posted image



БРАВО ЗА НИВОТО НА КОМУНИКАЦИЈА!!!

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 12:54:34   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

Леле,аман веќе здосадивте со темава и со тоа кој е во право,а кој не...Кажавте што мислите и аман,доста веќе...Што е целта?

хехех ДОЛИКУВА НА ТВОЕТО НИВО!

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 12:56:08   
pacuvce
No comment...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 12:59:33   
mother 29
user posted image

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 13:12:59   
majka 79
waw.............ovde letale perduvi!!!!!!!!

p.s.temata e super za citanjeuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?