|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 17:15:50   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: majka 79

waw.............ovde letale perduvi!!!!!!!!

p.s.temata e super za citanjeuser posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image Некогаш се случува и тоа. Заклучок - има луѓе кои можат да му одолеат на искушението, знаат да кажат - НЕ ! во пресуден момент и други - на кои задоволството им е пред се'. Па, секој сам може да одлучи во која група е и сака да е.



_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 18:09:53   
fantom
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka



user posted image user posted image user posted image Некогаш се случува и тоа. Заклучок - има луѓе кои можат да му одолеат на искушението, знаат да кажат - НЕ ! во пресуден момент и други - на кои задоволството им е пред се'. Па, секој сам може да одлучи во која група е и сака да е.



Bravo!user posted image user posted image user posted image .Kako lesno gi podeli lugeto alal da ti e.Samo gledam deka dzabe ovde tolkavi referati se pisuvaa i perduvi letaa,oti pocnavme da se vrtime vo krug.Bas mi e zal.I da ne mi rece nekoj deka ovde ne se osuduvalo.Od vakvi kruti stavovi,se plasam deka ke pocnat site ovde da vnimavaat so problem iznesuvaat za da ne bidat osudeni.Epa ako ima nekoja dva g... neka otvori tema i neka kaze deka go izneverila soprugot i deka i e tesko,deka zgresila...Tesko nejze!Zatoa vnimavajte so pisuvate.Samo domakinski temi od sega,a za se drugo ke se pravime na 13.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 18:46:08   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: fantom

Epa ako ima nekoja dva g... neka otvori tema i neka kaze deka go izneverila soprugot i deka i e tesko,deka zgresila...Tesko nejze!




Ја следам темава и ич ама ич не ми е јасно која е поентата на ваквиве коментари. Што треба да ги тапкаме по рамо и да им викаме браво на тие кои изневеруваат? Што очекуваш сите да признаеме дека сме изневериле затоа што ти си признал или некој друг ќе признае?
Колку за твоја информација една членка има признаено свое неверство тука јавно, па не сме ја каменувале и сеуште е една од омилените. Читај ќе најдеш.
А јас завршувам тука со темава, ќе се јавам кога ќе го изневерам маж ми user posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 19:05:20   
fantom
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: fantom

Epa ako ima nekoja dva g... neka otvori tema i neka kaze deka go izneverila soprugot i deka i e tesko,deka zgresila...Tesko nejze!




Ја следам темава и ич ама ич не ми е јасно која е поентата на ваквиве коментари. Што треба да ги тапкаме по рамо и да им викаме браво на тие кои изневеруваат? Што очекуваш сите да признаеме дека сме изневериле затоа што ти си признал или некој друг ќе признае?
Колку за твоја информација една членка има признаено свое неверство тука јавно, па не сме ја каменувале и сеуште е една од омилените. Читај ќе најдеш.
А јас завршувам тука со темава, ќе се јавам кога ќе го изневерам маж ми user posted image


Toa so ne ti e jasno koja e poentata na vakvite komentari e tvoj problem,a ocigledno deka ne si ja svatila.Inaku ne,ne treba da gi tapkame onie koi izneveruvaat,oti nekoi ne go zasluzuvaat toa,niti pak baram nekoj da mi priznae neverstvo niti pak jas nekade sum spomnal deka sum izneveril,a ti mozes da imas predrasudi kolku sakas.A jas ne moram da gi citam site temi i postovi za da si go kazam moeto mislenje,dovolno e od temava,i so e najbitno ne sum licemer.
I jas tuka zavrsuvam so temava,a ke si go vidam tilot koga ti ke se javis deka si go izneverila maz ti,pa makar i stvarno da se sluci toa nekogas.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 19:22:08   
Leonida
ИЗВОРНА ПОРАКА: fantom

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: fantom

Epa ako ima nekoja dva g... neka otvori tema i neka kaze deka go izneverila soprugot i deka i e tesko,deka zgresila...Tesko nejze!




Ја следам темава и ич ама ич не ми е јасно која е поентата на ваквиве коментари. Што треба да ги тапкаме по рамо и да им викаме браво на тие кои изневеруваат? Што очекуваш сите да признаеме дека сме изневериле затоа што ти си признал или некој друг ќе признае?
Колку за твоја информација една членка има признаено свое неверство тука јавно, па не сме ја каменувале и сеуште е една од омилените. Читај ќе најдеш.
А јас завршувам тука со темава, ќе се јавам кога ќе го изневерам маж ми user posted image


Toa so ne ti e jasno koja e poentata na vakvite komentari e tvoj problem,a ocigledno deka ne si ja svatila.Inaku ne,ne treba da gi tapkame onie koi izneveruvaat,oti nekoi ne go zasluzuvaat toa,niti pak baram nekoj da mi priznae neverstvo niti pak jas nekade sum spomnal deka sum izneveril,a ti mozes da imas predrasudi kolku sakas.A jas ne moram da gi citam site temi i postovi za da si go kazam moeto mislenje,dovolno e od temava,i so e najbitno ne sum licemer.
I jas tuka zavrsuvam so temava,a ke si go vidam tilot koga ti ke se javis deka si go izneverila maz ti,pa makar i stvarno da se sluci toa nekogas.



fantom, ако не приметуваш посочени се веќе неколку пати замерки за твоите постови и тоа не поради твојот став и твоето мислење, туку поради твојот начин на обраќање. Мое мислење е дека нема потреба да навредуваш други членови за да го искажеш и поткрепиш твојот став, тоа можеш да го направиш без навреди и назабени постови.



(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 19:53:24   
lukas
kazete sto mislite na temata i ne mora da gledate vo tugite postovi i da velite jas ne vaka jas vaka ke napravam....iznesete go svoeto mislenje i tocka...site sme razlicni i site imame razlicni gledista na rabotite....ej ova e za druzenje ne za prepukuvanje....pozdrav...


nemoj sega i mene da me ispopukate...hahaha....

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 20:01:52   
fantom
Jas navistina se izvinuvam ako nekoj sum navredil.Niti sum sakal niti sum imal namera,mozebi recnikot mi e poostar,ama toa sum jas,bez vlakno na jazik.Uste ednas se izvinuvam ako imam nekoj navredeno.
A ti Leonida kade bese koga jas nekolku pati bev navreden pa da gi opomenes tvoite rrajki?Ili ne si ni svesna deka bev?E jas sum,oti bese po moja koza,citaj malku megu redovi ke vidis.I da ne ja vrtime sega temata deka radi moite "navredi" se upatuvani zamerki so nema vrska,tuku radi ramisluvanjata moi e i za toa sum svesen,da ne se zalazuvame.
Eve po tret pat se izvinuvam na site,pa i na tebe ako ova znaci navreda za tebe...

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 20:28:37   
Mila na mama
Еве јас од името на сите му се извинувам на фантом доколку бил навреден затоа што не верувам дека намерата на било кој била да го навреди. Фантом веќе се извини од свое име. И мислам дека тоа е тоа. Сите се сложуваме дека не е убаво да се најдеш во ситуација да бидеш изневерен или да изневеруваш ама тоа се  реални ситуации во живото и за некого е потешко а за некого полесно да признае дека секому може да му се случи.  Јас за самата себе не можам да гарантирам дека нема да ми се случи да изневерам некогаш во животот, за мм исто така не можам да гарантирам а за некој трет уште помалку. Луѓето се менуваат, односите меѓу луѓето се менуваат дај боже да сме сите среќни и заљубени како сега па да не дојдеме во искушение да бараме љубов кај некој трет.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 20:41:45   
Leonida
ИЗВОРНА ПОРАКА: fantom

Jas navistina se izvinuvam ako nekoj sum navredil.Niti sum sakal niti sum imal namera,mozebi recnikot mi e poostar,ama toa sum jas,bez vlakno na jazik.Uste ednas se izvinuvam ako imam nekoj navredeno.
A ti Leonida kade bese koga jas nekolku pati bev navreden pa da gi opomenes tvoite rrajki?Ili ne si ni svesna deka bev?E jas sum,oti bese po moja koza,citaj malku megu redovi ke vidis.I da ne ja vrtime sega temata deka radi moite "navredi" se upatuvani zamerki so nema vrska,tuku radi ramisluvanjata moi e i za toa sum svesen,da ne se zalazuvame.
Eve po tret pat se izvinuvam na site,pa i na tebe ako ova znaci navreda za tebe...



Јас во претходните постови покажав свој став околу ова прашање, и очигледно не се разликува ништо посебно од твојот. Со тоа сакам да ти дадам до знаење дека не сум тука за да ги 'заштитувам моите р-рајки'.
Прифатено е твоето извинување, се надевам дека ми ја свати поентата.
Извинување и од моја страна доколку сум те навредила.


(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 20:55:07   
Natasha5
Леле што се случувало овде ,многу каснам.Ако мажот посегне по љубовница не е само љубовницата крива мм е по крив,како што имавте напишано проблемот доага од дома.Тоа е мое мислење .

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Живот на љубовница
29.3.2010 22:40:32   
topce
мислам дека долу пишува
Одговор на членот mina
така да за нејзе е

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Живот на љубовница
31.3.2010 1:37:36   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: fantom

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka



user posted image user posted image user posted image Некогаш се случува и тоа. Заклучок - има луѓе кои можат да му одолеат на искушението, знаат да кажат - НЕ ! во пресуден момент и други - на кои задоволството им е пред се'. Па, секој сам може да одлучи во која група е и сака да е.



Bravo!user posted image user posted image user posted image .Kako lesno gi podeli lugeto alal da ti e.Samo gledam deka dzabe ovde tolkavi referati se pisuvaa i perduvi letaa,oti pocnavme da se vrtime vo krug.Bas mi e zal.I da ne mi rece nekoj deka ovde ne se osuduvalo.Od vakvi kruti stavovi,se plasam deka ke pocnat site ovde da vnimavaat so problem iznesuvaat za da ne bidat osudeni.Epa ako ima nekoja dva g... neka otvori tema i neka kaze deka go izneverila soprugot i deka i e tesko,deka zgresila...Tesko nejze!Zatoa vnimavajte so pisuvate.Samo domakinski temi od sega,a za se drugo ke se pravime na 13.


Извини и од мое име, немав воопшто намера да те навредам и нападнам, само си го кажав моето мислење. Вистината секогаш најмногу боли, тоа го чувствува секој од нас. Животот некогаш не предизвикува, има секакви ситуации: пијанство, незадоволство во бракот, од партнерот, и сл. Секој некогаш се нашол пред искушение да проба нешто, да посегне по забранетото (Нели, забранетите работи се најслатки) ... Можеби направил направи грешка свесно или несвесно (Целта ги оправдува делата - донекаде издржаво е) ... Но, таа грешка ќе ја плаќа и ќе го чини цел живот. Секој сам владее со себе, одговара за своите постапки и ја доведува во прашање сопствената иднина. Но многу потешко е кога ја доведува и иднината и на други лица и кога заради него страдаат повеќемина, особено најблиските. На тој кој згрешил, ако е човек - присебен вечно ќе го гризе совеста. Лагата кога-тогаш се открива. Некогаш е подобро да се открие порано, за да се избегнат многу нешта. Можеби ќе боли признанието, нема да доведе до позитивен исход, но многу побезболно е тоа, отколку оној кој изневерил да глуми добар родител и сопружник, да се живее во лага и страв во секој момент да не се открие вистината. Храбар е оној кој признава, се кае и бара, моли за прошка. Ретко кој денес го прави тоа ... За тоа што велиш - никој/а нема да се осмели да признае дека изневерил/а од рр, не можеме да тврдиме со сигурност. Нема никој да е нападнат, само може да добие поддршка, критика и совет што сигурно би му/и помогнале. Многу е подобро човек да биде директен и да ти каже што не му се допаѓа кај тебе, да те искара ако си нанел болка некому, за тоа да не се повтори, отколку да те поддржува во се, и во лошото дело, а ти се прави пријател. Секое добро!

Совеста нема заби, но длабоко гризе.
Повеќе сакам непријател кој в очи ми ја кажува вистината, отколку пријател кој ме лаже.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Живот на љубовница
12.3.2013 10:25:16   
Pepelaska *
Не би можела...

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Живот на љубовница
12.3.2013 10:30:42   
Tanjicka
Ni jas ne bi mozela..., ali sum radoznala ako nekoja ringerajka e da raskaze iskustvo

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Живот на љубовница
12.3.2013 11:47:30   
Lacrymosa
Мислам дека тоа е тежок живот. Сепак жената иако има повеќе обврски има и привилегии кои љубовницата никогаш н ема да ги има: излегување во пар во друштво, заеднички празници, слободно движење и слични ствари. Тоа не е за мене, јас сум љубоморна и не сакамд а делам

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Живот на љубовница
12.3.2013 11:57:47   
Gardenia
Аууу не, тоа не е за мене,не би се носела со таа улога во животот,а и не ни сакам

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Живот на љубовница
23.4.2014 11:55:38   
Mila mamicka
Живот на љубовница - ни најмалку не ги осудувам жените кои прифатиле да живеат таков живот, доколку ним им е убаво, и се задоволни со таквиот живот, слободно можат да си го живеат. Во моментот (затоа што не сум имала таква ситуација) можам да кажам дека не би прифатила такво нешто, ама не можам да гарантирам што ќе се случи после 5 или 10 години, нели? Никогаш не вели никогаш. Животот знае да носи многу непредвидливи ситуации, така што...

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Живот на љубовница
23.4.2014 12:29:30   
Defne90 RR
Ааа не никако не би можела са се замислам во таа улога на љубовница и јас да бидам таа втората што ете мажот ја крие.Па и да ви кажам право немам баш и некое убаво мислење за таквите жени затоа што тие сепак се впуштаат во авнтура со маж кој што си има и жена а можеби и деца и секако дека на тој начин таа личност им го растура бракот.Не велам дека само жената е крива за тоа ама сепак треба да се има и осет и обзири спрема тоа со какви типови тие се решаваат да бидат.Крив е и мажот за таа ситуација,ама не можеме да кажеме дека љубовницата е невина само затоа што таа е слободна.Па никој не ја принудил да оди со женети и таа е исто толку крива колку и мажот.А дека не ги оправдувам не ги оправдувам,секогаш може да се најде слободен маж и да не се растураат така бракот и семејството на некој друг.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Живот на љубовница
14.5.2014 0:30:33   
marchi
prvo da bides ljubovnik na nekoj sto e vo vrska se jade nekako ama na covek vo brak....ako gledame na toa dvajcata se podednakvo "vinovni" e sega toa sto vakvi raboti se pocesto se slucuvaat toa e druga rabota.jas na primer nemam namera da vodam takov zivot.dovolni mi se problemite sto gi imam vo semejstvoto a ne pa dopolnitelni user posted image vrskata e edna rabota a brakot e druga.eve jas mozam javno da priznaam deka imav 5 godisna vrska pa imav ljubovnik nekolku meseci.ljubovnikot isto taka bese vo 2 godisna vrska.togas jas bev prva ne vtora user posted image e sega toj "ljubovnik" mi e soprug pred mene imase milion ljubovnici i pak 2 godisna vrska uspea da ja odrzi ama sega tolkav "zenkar" nauci da si sedi miren user posted image user posted image user posted image .zatoa pravete granica edno e vrska a drugo e brak.imam drugarka koja 2 godini bese ljubovnica na zenet coek i mnogu loso pomina

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 94
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?