|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР тераса
13.4.2012 20:23:19   
Annet
eee mm se krsti na 28 god,pa si odevme nie vo crkva....so ima vrska sea??? mislam moze decata da se nosat,ima od komunizmot uste mnogu nekrsteni ,pa nikoj ne im brani da zapalat sveka.ja taka mislam

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: РР тераса
13.4.2012 20:41:21   
kikicka
Незнам ама јас знамдекане крстени неможат да се ванчаат во црква и да влегуваат така поп ми има кажано кај нас.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

eee mm se krsti na 28 god,pa si odevme nie vo crkva....so ima vrska sea??? mislam moze decata da se nosat,ima od komunizmot uste mnogu nekrsteni ,pa nikoj ne im brani da zapalat sveka.ja taka mislam



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: РР тераса
13.4.2012 22:22:00   
Kockicka
Trebalo ili ne trebalo da se odi na crkva kaj nas dozdot ne prestana i jas si ostanav doma za prv pat ne otidov na crkva pa i bebusot vcera cel den ispustase na cel glas nekoi novi zvuci i se smeese i denes mi kasla i ima fateno glasce :(

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: РР тераса
13.4.2012 22:27:46   
AnnaMolly RR
Еве да пријавам јас како ми излезе тортата. Правев некоја по рецепт на свеки, кога запна женава таа па таа. И ми излезе како шајзе! user posted image Па не и беше точен рецептот, па што се не утнала. Ми кажа рецепт и јас реков сама ќе ја правам. И после и текна „Ама не така, вака требаше. Еј, наместо два фила ајде три да направиме.“ Ми идеше да земам и да избегам уџум!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: РР тераса
13.4.2012 22:35:59   
Kockicka
Lele a mojata se razmesila kiflicki pa milibrod i vo momentov sega me prasuva a sto da napravam blago :D

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: РР тераса
13.4.2012 22:37:00   
Kockicka
A JAS POSTAM A MI MIRISA CELA KUKA NA TESTOOOOOOOOOOOO

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: РР тераса
13.4.2012 23:10:37   
Pepelaska *
Сите домаќинки беее.Мене како ме исплаши мм преееска.Му се јавија на тел и истрча од дома го прашувам каде вика се фрлил в река со колата еден колега бивш да одам да помогнам.Душата ми ја извади мислев му се случило нешто на детето.Ама фала богу не му е ништо само колата му е оштетена.И многу сум изреволтирана , како бе ем си изморен ем пијан и седнувап на волан, па можел да загине, ама ете ум за другпат.Фала богу нема нипто страшно.Денеска само стресови

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: РР тераса
13.4.2012 23:18:59   
Bogdancanka
dobravecer od mene eve me mena jas samo sto stanav pa da zirnam sto ima na rr...deneska navistina tazen den pocina baba mu na mm dusicka,navistina bese stara no mnogu mi e zal,neka pociva vo mir

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: РР тераса
13.4.2012 23:30:21   
Pepelaska *
Сочувство Богданчанка, ... незнам што да кажам ама се ми се чини на овој ден се случуваат секогаш тажни работи, мене секогаш ми било мрачно , тажно и незнам некако чудно на Велики петок.Може Бог сака нешто да кажее..

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: РР тераса
13.4.2012 23:32:11   
Olivia
ИЗВОРНА ПОРАКА: Kockicka

A JAS POSTAM A MI MIRISA CELA KUKA NA TESTOOOOOOOOOOOO

Леле Коцкичка, само што прочитав милиброд и во мојава куќа ми замириса сугестивно од мерак.

Богданчанка мое сочуство, не престанав денес да слушам само лоши и тажни работи големи загуби,не сакам да набројувам ама така како пола ден во солзи да го поминав.


< Поракaта ја уредил Olivia RR -- 13.4.2012 23:33:07 >


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: РР тераса
13.4.2012 23:34:40   
Pepelaska *
user posted image
Ајде малку да се освежиме за поубави муабети да се вртат позитивни

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: РР тераса
13.4.2012 23:48:47   
sone
Sabajle pred da izlezeme plakarceto na decata kade sto si gi cuvaat kondurcinjata padna vrz niv, fiokata izleze celosno padna se a jas vo kupatilo mm tuka ama ete moment. Fala mu na Boga si rekov site maleri da odat so toa, decata se OK. Sin mi samo na prsteto se potfati, a malata nisto. Ama tolku se isplasiv od vresokot, a malata isto taka od strav vresna. lele navistina bese sok. Mozese poloso da ispadne, ama uf ne sakam da pomisluvam. Utresniot den neka bide mnogu poubav. POzdrav do site.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: РР тераса
14.4.2012 9:57:56   
Luci
Кукли мои најубави добро утро на сите. Јас како прва на терасава ви сварив кафе и ве чекам, ајде станувајте user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот sone)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: РР тераса
14.4.2012 10:05:13   
annabela
Dobro utro i od mene.......bogami ocajno mi e potrebno edno duplo kafe fala Luci......od sto sum skrshena nemam sila ni do kujna da odam kafe da si napravam.......vremevo promenlivo me unishti.....

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: РР тераса
14.4.2012 10:06:40   
Maca25
фала за кафето луци! како само јас и ти да сме будни овде?!?!
детево мое за викенд станува рано, додека преку недела не можем да ја разбудам за во градинка.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: РР тераса
14.4.2012 10:10:50   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: annabela

vremevo promenlivo me unishti.....

и мене ме уништи...овие неколку дена сум како стара баба..се ме боли и ми се плаче веќе!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот annabela)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: РР тераса
14.4.2012 10:13:36   
annabela

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: annabela

vremevo promenlivo me unishti.....

и мене ме уништи...овие неколку дена сум како стара баба..се ме боли и ми се плаче веќе!!
Epten mi e maka ne da mi se place mi se vrishti 38 nedela 15kg plus kako tenk se osekam....uste mi vikaat shetaj ....pa kaj da shetam bre luge sekoe kovche me boli......

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: РР тераса
14.4.2012 10:26:54   
Џесика
Не бе, и јас сум будна, и мене моето петле во 8 и пол ми закукурика... сега пијам кафе, па планирам да зачистам малку и онака времево е мрсулаво, па после ќе се бањаме со велигденско јајце user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот annabela)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: РР тераса
14.4.2012 10:28:58   
Maca25
јас баш си мислев дека викендов ќе се изнашетаме, ама изгледа нема да мрднеме од дома.
Џес, ти да не ја чистеше терасава вчера што одма почна да врне?!?!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: РР тераса
14.4.2012 10:40:19   
Calypso
Добар ден женски, како сте? Времево никакво, расположението уште полошо... ама ајде, белки ќе се оправи...
јас си мислев ќе шеткаме, ама ништо...

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: РР тераса
14.4.2012 10:41:58   
Џесика
Неее вчера не се работеше ништо, вчера се удривме на шетање, бевме на жичара, па кај сестра ми... денес може ако сакаш да ја замијам...user posted image инаку сум гладна ко куче, немам ништо посно во фрижидер освен мармалад...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: РР тераса
14.4.2012 10:54:58   
kikicka
Добро утроо цуцкии ,живане наспана ,сега станавме цела вечер квиче(заби) и сега неможев да ја рзбудам едвај,кома е на утро ни топ не ја буди,а и мене какоми се спиешее ке теравме до 12 ама нее ке забега цел ред и онака забега малку ама ајде .Времето е мнг смотано,досадно е кај за католичкиот велигден не бевме никаде ради него сега и за нашиот ке треба да се пикаме по затворени простори.САКАМ СОНЦЕЕЕЕЕЕЕ паа user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: РР тераса
14.4.2012 12:54:09   
Ikana
Добро утро женски! Како сте, има ли новост некоја?

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: РР тераса
14.4.2012 12:58:57   
kikicka
Њет Икана немаа. Тииспадна од дома?user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: РР тераса
14.4.2012 13:23:04   
Ikana
Не домче сум си, не искачам страв ми е, само со ротвајлер!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?